JVC seria P 80 wszystko na temat... LT-32P80 LT-37P80 LT-42P80

reters

New member
Ozon napisał:
Co za szczegółowe pytania :)
Równe 14 cm.
I wcale się nie zmienia :-D

;) Dzieki wielkie.Poprostu ten moj nieszczesny pokoik(8m2) jest tak umeblowany itp ze naprawde tv musi byc na okreslonej wysokosci.A tak na marginesie..ozon czy testowales p80 z ps3?Chcialbym sie dowiedziec czy wszystko ladnie "smiga" ale patrzac na marke i test kikiego mysle ze tak:)Jvc-ka bede posiadal pod koniec sierpnia.Wrazie czego moge wam napisac o moich spostrzezeniach:D Wiem ze moze nie beda takie profesjonalne,ale zawsze moze komus sie przydadza. Pozdrawiam
 

Ozon

New member
Nie będę do telewizora podłączał ani komputera,ani żadnych konsol więc tutaj nie pomogę.
W instrukcji jest napisane,że telewizor obsługuje sygnał z komputera o rozdzielczości 680x 480(VGA) i 1024x768(XGA).
Za bardzo się na tym nie wyznaję,ale zdaje się że miłośnicy gier chyba do końca nie moga być z tego zadowoleni ;)

Jeżeli się mylę i jest inaczej to z góry przepraszam :)

Telewizor mam podłączony do lokalnej kablówki i generalnie to kanały cyfrowe wyglądają bardzo dobrze,prawie jak w starym kineskopowym Sony.
Piłka nożna,bilard super.Zauważyłem jedynie,że telewizorek znacznie gorzej radzi sobie z tenisem,wygląda to jakoś dziwnie.
 
Ostatnia edycja:

reters

New member
Znaczy komp.ja tez nie bede podlanczal.Chodzi mi glownie o ps3.Z tego co kiki pisal przy okazjii testu tv z x-boxem to sprawuje sie super.Fajnie jak by ktos z posiadaczy p80 napisal jak sobie radzi z konsola:) Ale ogulnie ozon Jvc-ka polecasz?Apropo tenisa..Niestety kazdy tv ma jakies tam swoje zalety i wady..ile bysmy nie szukali to i tak nie znajdziemy perfekcyjnego odbiornika...
 

Ozon

New member
reters napisał:
Ale ogulnie ozon Jvc-ka polecasz?Apropo tenisa..Niestety kazdy tv ma jakies tam swoje zalety i wady..ile bysmy nie szukali to i tak nie znajdziemy perfekcyjnego odbiornika...
Czy polecam?Osobiście jestem z zakupu zadowolony.Myślalem,że będzie znacznie gorzej :)
Natomiast nie mam pojęcia,czy inne telewizorki nie są jeszcze lepsze.Decydując się na ten model nie ukrywam,że kierowałem się głównie opiniami z tego forum.I miałem świadomość,że tutaj wszechwładnie panuje JVC i ewentualnie Sharp.Kupiłem go również w sklepie LOCO.To chyba sklep "firmowy" tego forum:)
Tego nie zrobiłem,ale jak ktoś nie jest pewny to powinien jednak zamówić sobie prezentacje do domu i wybrać z kilku modeli.To tak dla uspokojenia własnego sumienia:D
Uważam również,że nie należy zbytnio przesadzać z wyborem.Najgorzej,to zastanawiać się w nieskończoność.Wiadomo,że za kilka miesięcy będą nowe modele,a cena obecnych znacznie spadnie.
 

reters

New member
Wlasnie,dobrze napisales"nie należy zbytnio przesadzać z wyborem" bo wtedy to mozna kupowac dana zecz miesiacami;) Jak dla mnie mysle ze tv bedzie ekstra.Jeszcze go bezposrednio obejrze w olsztynie i tam zapadnie decyzja:)
 

reters

New member
Hej.Mam pytanko do was odnosnie podlaczenia do Jvc-ka p80 ps2(jak narazie). Jakim kabelkiem obraz bedzie najostrzejszy? I drugie pytanko podobne.Posiadam dvd sony niestety bez wyjscia hdmi:???: z tego co widze tam jest tylko wyjscie koaksjalne oraz euro.Jaki kabelek w tym przypadku bym musial kupic zeby na jvc-ku byl wmiare ladny sygnal z mojego dvd?
 

jpk78

New member
Mysle nad P80 ewentualnei G80 bo oba maja pozytywne opinie na tym forum,
100 hz sklania do P80 ale na G80 tez sa opinie ze dobry jest obraz.
ciekawe kiedy beda te zjdiecia z porowniania P80 z sharpem RD2.
No coz w koncu trzeba sie bedzie zdecydowac bo tak to mozna czekac do nastepnego roku ;)
Pozdrawiam!
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
jpk78 napisał:
Mysle nad P80 ewentualnei G80 bo oba maja pozytywne opinie na tym forum,
100 hz sklania do P80 ale na G80 tez sa opinie ze dobry jest obraz.
ciekawe kiedy beda te zjdiecia z porowniania P80 z sharpem RD2.
No coz w koncu trzeba sie bedzie zdecydowac bo tak to mozna czekac do nastepnego roku ;)
Pozdrawiam!


Jeśli podoba Ci sie JVC P80, to śmiało możesz go kupować, bo to świetny TV:)
Jeśli chcesz zaoszczędzić kaski to zastanów sie nad Panasem 32 LX70P, który jest droższy od JVC G80 o niespełna 400 zł a róznica w jakości jest. Pamiętaj, że JVC G80 ma stary układ 50Hz. a Panas ma 100Hz ;)

Pozdro
 

kleobobi

New member
Panowie kiedys na forum ktos( pisal a bo jutro bedzie taniej) ktos mu odpisal ze jego wykastrowany kot sie ciagle czai i czai .Pieniadze sa by je wydawac a nie ciagle liczyc i liczyc cale zycie .Ja mam JVC 37P80 od miesiaca i jestem super zadowolony.Ja ogladam super obraz i sie ciesze a ktos sie czai i czai chlopaki szable w dlon i bawcie sie.Pozdrawiam
 

ja67

Klub HDTV.com.pl
VIP
32p80

Ja juz przestalem szukać - jutro od kiki-ego powinna przyjść przesylka z 32p80.
50 czy 100 Hz ? Z opisu firmy jvc wynika ,że panel z czasem reakcji 8ms i ze sterownikiem 100 Hz Clear Motion Drive uzyskuje doskonalsze(!!) wyniki pomiaru w standarcie MPRT w porównaniu do teoretycznych paneli z czasem reakcji 0 ms i z częstotliwością odświeżania 50 Hz ! Rysunki, tabele i wyliczenia - "Katalog produktów jvc 2007".
Ciekawe...
I powinno być podpowiedzią dla tych , którzy się wahają czy np. jvc g80(50Hz) , czy jvc p80 (100Hz).


pilnować ortografii
pooh strikes again
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

reters

New member
kleobobi napisał:
Panowie kiedys na forum ktos( pisal a bo jutro bedzie taniej) ktos mu odpisal ze jego wykastrowany kot sie ciagle czai i czai .Pieniadze sa by je wydawac a nie ciagle liczyc i liczyc cale zycie .Ja mam JVC 37P80 od miesiaca i jestem super zadowolony.Ja ogladam super obraz i sie ciesze a ktos sie czai i czai chlopaki szable w dlon i bawcie sie.Pozdrawiam

kleobi ma racje:) ja od kikiego zakupie 32p80 pod koniec sierpnia.Juz sie nie moge doczekac:D
 

e-gruby

New member
37P80 a burczenie

37P80 kupiłem parę dni temu, po kilku tygodniach siedzenia z nosem w monitorze komputera i kilkunastu odwiedzinach różnych składów ze sprzętem telewizyjnym. Przekonany o jego wyższości nad innymi modelami z segmentu bez żalu uszczupliłem budżet wraz z zaskórniakami. Po wyciagnięciu z pudełka wrażenie jak najbardziej pozytywne. Elegancka obudowa (BU), obrotowa podstawka, solidny pilot. Po podłączeniu do sygnału - cyfrowy(?) dekoder Vectry - również, choć spodziewam się lepszego obrazu po użyciu markowego {Profigold} kabla scart (dekoder nie ma innych wyjść) zresztą i tak co kanał, to inna jakość nadawania. Ogólnie jest OK.
Przez dwa dni bawiłem się pilotem ustawiając, testując, ściemniając, rozjaśniając, itp. utwierdzając się w przekonaniu o dobrym zakupie. Niestety musiałem wyjechać z domu na ponad tydzień czasu. Po dwóch dniach od wyjazdu moja piękniejsza połowa melduje mi przez telefon, że telewizor zaczął burczeć. Nie ciągle, ale jeżeli już, to w dosyć irytujący sposób, szczególnie dający się we znaki wieczorową porą, kiedy to za oknem zamiera ruch samochodowy. Podkreślę, że otrzymałem informację, iż burczenie występuje od czasu do czasu. Tu, gdzie w tej chwili się znajduję, mam również dostęp do Internetu, więc dwie kolejne noce spędziłem z nosem w monitorze szukając przyczyn bu[r]czenia. Na forach wiele osób skarży się na hałasy dochodzące z matrycy. Jedni twierdzą, że tak ma być i większość LCD tak ma, inni, że wręcz odwrotnie.
Wczoraj nastąpił przełom. Moja piękniejsza połowa odkryła i niezwłocznie mi zameldowała, iż burczenie, jeśli się pojawi, dochodzi z głośnika: po wyciszeniu telewizora zanika, narasta wraz z podgłaśnianiem.
W domu będę dopiero w najbliższą sobotę, i do tego czasu sprawa będzie mi ryła w głowie. Podejrzewam wadę głośnika, ale tak sobie myślę, czy wpływu na burczenie nie będzie miała plątanina kabli za telewizorem, dekoder kablówki znajdujący się na półce bezpośrednio pod nim, kolumny od mini wieży ustawione po jego obu stronach. Czy ktoś z Was miał podobne doświadczenia? I tak nastawiam się na telefon do serwisu w najbliższy poniedziałek, ale mam cień naiwnej nadziei, że domowym sposobem coś da się zrobić, żeby problem wyeliminować.
 

jpk78

New member
No ja tez myśle pod koniec sierpnia ewentualnie na początek września zakupić to cudo ;) a moze ceny trochę spadną jeszcze kto wie ;)
 

Gozel

New member
Ja wciąż się waham miedzy P80 a RD2E. Mam takie pytanie dla tych co mieli stycznośc z tymi telewizorami na żywo. Jak prezentuja się kąty w JVC ( poziome podobno super - tak było w tescie, ale co z pionowymi) i czy RD2E wypada tu rzeczywiście sporo lepiej?



Ortografia!!!

w wyrazach i formach pokrewnych następują wymiany głoskowe, np.
h — g wahanie — waga
h — ż druh — drużyna
h — z błahy — błazen
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

rafcio76r

New member
Bez reklam
Gozel napisał:
Ja wciąż się wacham miedzy P80 a RD2E. Mam takie pytanie dla tych co mieli stycznośc z tymi telewizorami na żywo. Jak prezentuja się kąty w JVC ( poziome podobno super - tak było w tescie, ale co z pionowymi) i czy RD2E wypada tu rzeczywiście sporo lepiej?


Jak chcesz mieć najlepsze kąty i jest to dla Ciebie priorytetem, to sprawdź Panasa LX70P/LX700. Pod tym wględem zarówno JVC P80 jak i Skarp RD2E wypadają blado na tle Panasa:twisted:
 

Gozel

New member
"Jak chcesz mieć najlepsze kąty i jest to dla Ciebie priorytetem, to sprawdź Panasa LX70P/LX700. Pod tym wględem zarówno JVC P80 jak i Skarp RD2E wypadają blado na tle Panasa:twisted:"

Niestety panasy sa max. 32 cale a to troche mało. Przydało by sie 37 a najlepiej 42. Podobno lepiej wybrac większy bo kazdy i tak z czasem żałuje że wybrał za mały:-D A co do kątów to są one dla mnie dośc ważne bo często w grupie oglądamy filmy lub wydarzenia sportowe i nie każdy moze siedziec dokładnie przez telewizorem.
 

mosca

New member
Mam 37P80 i nie mam problemów z oglądaniem pod kątem. Oczywiście obraz jest trochę jaśniejszy - czerń już nie jest taka czarna - jednak obraz jest wciąż świetny. Jak dla mnie nie ma się nad czym zastanawiać - w przypadku 37 calowych i 100 HZ ten model jest wg mnie najlepszy.
 

mosca

New member
Też mam ten model.

Rzeczywiście na jednym z kanałów pojawiło się buczenie jednak było to spowodowane nie właściwymi ustawieniami audio - niektóre kanały mają naprawdę mocne brzmienie. Pobaw się opcjami MaxxAudio. Zmniejsz basy, treble, max stereo. Jest też opcja wyrównywania poziomu dźwięku. Poczytaj w instrukcji. Jeżeli to nie pomoże to trzeba będzie odwiedzić serwis
 
Do góry