Jamo s606

fefefi

New member
... słuchając 606 wydały mi się zmulone, tzn zbyt dużo niskiego pasma które rozeszło się w taki sposób że mi się nie spodobało, ale wielu osobom się podobają.
...zadecydował też wygląd i JAmo C405 był takim wyborem na pograniczu jakości brzmienia i designu.

adamo_ -> dźwięczy szczerość w tym co mówisz, a foto-reportaż z rozdziewiczania kartoników z tym, co wybrałeś jest niepowtarzalny !!!

od siebie -> juz było click na zamówieniu S6xxx -> zmienione na C4xxx (intuicja na podstwie subiektywnych odczuć innych w konfrontacji z własymi preferencjami - adamo_ zabełtał i powiesił znak zapytania pomiędzy C4xxx i S6xxx)
 

fefefi

New member
A tutaj mozesz porównać klasy sprzętu jamo .

dzięki - na myśli sterylne porównanie - Twoje linki obarczone subiektywnoscią
w świecie blasków i cieni są bardzo zimne i jednoznaczne testy szkieł
w dźwiekach nie mam pojęcia jakie i gdzie - stąd pytanie

------------
ps
bo chyba biega o to by wiernie odwzorować rzeczywistość, a potem bawić się transp niż naginaać przegięcia? ;p
 

adamo_

New member
Bez reklam
będzie Pan zadowolony

z 606 tez by był Pan zadowolony

co by Pan nie kupił to i tak bedzie Pan zadowolony :)
 

adamo_

New member
Bez reklam
adamo_ -> dźwięczy szczerość w tym co mówisz, a foto-reportaż z rozdziewiczania kartoników z tym, co wybrałeś jest niepowtarzalny !!!

Mam jeszcze podobny fotoreportaz z rozdzewiczania Pioneera 819H-K, ale tu już był opisywany wiec moje fotki nic nie wniosą konkretnego :)
 

fefefi

New member
Sam nie wiesz czego chcesz filozofie za 10-che . Głuchy Audiofil się znalazł co za 1000 zl chce dobre kolumny kupic ...

:shock: :( :cry:

Twoje linki przydatne Pierek, a pieniactwo zbędne :smile:

przykład laboratyjnego testu z optyki: w ww.optyczne.pl/index.html?test=obiektywu&test_ob=69
podobnych akustycznych szukałem

i na koniec: wcale nie uważam że C4xxx są "lepsze" od S6xxx, są inne i tyle

pozdro
 

piotr818

New member
Bez reklam
hej

te jamo C405 raczej sa nie do kupienia w niemczech (tu mieszkam)

powiedzmy ze chce przeznaczy na kolumny jakies max 800E (jamo C606 kosztuja okolo 500e tutaj)

pokoj to salon okolo 5x6 metrow czyli dosc duza powierzchnia


poleccie jakies kolumny

pozd

jasiek


Z kolumn budżetowych do 800E
polecam zdecydowanie
Canton GLE 470
 

piotr818

New member
Bez reklam
Sam nie wiesz czego chcesz filozofie za 10-che . Głuchy Audiofil się znalazł co za 1000 zl chce dobre kolumny kupic ...

Jesteś infantylnie adekwatny do swojej promieniencji a w kolumnach Jamo czy z serii 600 czy 400 najlepszy niestety jest wygląd. Jeżeli więc człowiek chce kupić przyzwoity sprzęt za niewielkie pieniądze nie proponuj wiekszej mocy czy pudła bo to zazwyczaj nie ma większego znaczenia a ty pojęcia o czym piszesz filozofie głuchy.

Canton GLE 470

Niektorzy zarzucaja im nieco metaliczne, sterylne brzmienie, podobnie jak Magnat Quantum 50x.

Zgadzam sie z tą opinią lecz ci co to piszą mają swoje subiektywne odczucia.
Miałem okazję słuchać tych głośników i powiem szczerze że, grają bardzo różnie w zależności do czego są podpięte. Nie polecam do amplitunerów Yamaha które same w sobie mają "suchy i metaliczny" dźwięk. Natomiast spiete z Marantz SR 9600 grają dzwiękiem kilka tysięcy droższych.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pierek

New member
:hihi:
i na koniec: wcale nie uważam że C4xxx są "lepsze" od S6xxx, są inne i tyle

pozdro

I nikt ci nie broni tak uwazać . Tylko szkoda ze nie słyszales tych kolumn a je oceniasz .

Jesteś infantylnie adekwatny do swojej promieniencji a w kolumnach Jamo czy z serii 600 czy 400 najlepszy niestety jest wygląd.

Gosciu nawet nie słyszaleś tych kolumn a sie wypowiadasz i udajesz fachowca ze sie znasz na wszystkim a tak naprawde w d... byłeś g..... widziałeś i taki z ciebie fachowiec jak z koziej d... trąba .
 
Ostatnia edycja:

piotr818

New member
Bez reklam
Gosciu nawet nie słyszaleś tych kolumn a sie wypowiadasz i udajesz fachowca ze sie znasz na wszystkim a tak naprawde w d... byłeś g..... widziałeś i taki z ciebie fachowiec jak z koziej d... trąba .[/QUOTE]

Dzieciaku znajdź sobie kogoś na własnym poziomie do dyskusji.
 

valdemord74

New member
Witam panów. Zamierzam wymienić swój dotychczasowy sprzęt na nowszy i zdecydowałem się na ampli yamaha RX-V765 + Jamo 606 Hcs. W związku z powyższym mam mały problem. W pokoju
( 20m ) nie ma możliwości ustawienia frontów na podłodze, więc będą one stały na meblach na wysokości ok. 1m Czy będzie to miało duży wpływ na jakość odsłuchu? Obawiam się że może być za dużo basu a za mało góry. Może macie jakąś inną propozycję dobrych, dynamicznych kolumn do 1.800 pln. o mniejszych gabarytach. Dodam że kolumny mają współpracować z subem Yamaha YST-SW030 na którego wymianę na razie mnie nie stać. Dzięki za ewentualne podpowiedzi i sugestie.
 
Ostatnia edycja:

fox733

New member
Fronty podłogowe na wys 1m?? Już samo określenie podłogowe mówi za siebie.Poszukaj dobrych monitorków które można umieścić na meblach.Najlepsze efekty uzyskuje się gdy głośnik średnio/wysokotonowy znajduje się na wys. uszu podczas słuchania.
 

valdemord74

New member
No właśnie w tym problem. Zdaję sobie sprawę ze znaczenia pojęcia "podłogowe", a że jamo mi podpasiły to cały czas kombinuję jak to pogodzić - ale jak widzę chyba się nie da, a słuchać na stojąco to chyba zbyt pojechane.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
zdecydowanie odpusc podlogowki ! i nie martw sie za ta sama kwote dobre monitorki na pewno zagraja lepiej przy twoich warunkach niz "jamo na szafie" :)
 
Do góry