Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

korabek

New member
Podnoszę temat
Proszę o pomoc w wyborze TV LED ECO.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? - 16 m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? - w lini prostej 3,5 m; sporadycznie z lekkiego kąta 2,5 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? - dwie
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ?- patrz punkt drugi
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? - wisieć ew. stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? - okna wychodzą na południowe i zachodnie niebo. Słońce kątem oświetla przód, bok i tył TV.
7.Jaki masz obecnie telewizor ? - CRT Sony 32" 100Hz
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?- priorytetem jest doskonały obraz. Wygląd - najlepiej "slim", wąska ramka lub jej brak byłaby na plus.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? - obecnie kabel UPC. Rozważam "N" (południowe niebo).
10.Jakie urządzenia ? - Od kolegi b.........a amplituner HK 165 lub 265 oraz Blu-ray
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? - 10 godz.
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? - bez znaczenia, aczkolwiek matowa ładniej się prezentuje.
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? - filmy, koncerty z DVD i BD.
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? - nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? - nie
16.Preferencje co do marki ? - brak
17.Preferencje co do wielkości ? - 42" - 50"? Myślę o złotym środku, czyli 46" - 47". Wystarczy?
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? - brak głębokiej czerni, nierównomierne podświetlenie matrycy, efekt "smużenia".
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? - głównie po południu i wieczorem
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? - 4,5 tyś
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? - nie

Posumowując.
Nie zależy mi na TV z "wodotryskami" typu: internet, wifi, widgety, Ipla, Iplex VOD, USB, 3D, SD. Do tych celów mam laptopa 17,3", a 3D w kinie:). Zależy mi na bardzo dobrej jakości obrazu i energooszczęności (to z racji długiego i częstego oglądania).

Dziękuję za pomoc.

Widać kolega KIKI jest b. zajęty nowymi testami, bo zamilkł totalnie i nic a nic nie chce nam pomóc;-).
Przeglądałem różne opisy i testy i coś mi się wydaje, że bez 3D i "wodotrysków" nie da się kupić nowego porządnego TV. Czy kolega KIKI zgodzi się ze mną. Trudno - siła wyższa, więc niechby już był z tymi wszystkimi "bajerami". Tylko jaki do moich warunków?
 

rytek

New member
Witam wszystkich!
Ja również proszę o pomoc w wyborze telewizora, bo naczytałem się tematów o różnych modelach, ale nie potrafię się na nic zdecydować. Philips odpadł przez matrycę w 46", Toshiba też ze względu na słaby soft.

1. Odległość od ekranu? 2,5 - 3 m
2. Jak słońce świeci w pokoju? okno od południa, zamiar założenia rolet
3. Jak duży jest pokój? 16m2
4. Preferowana technologia: LCD LED, raczej nie plazma
5. Jaki masz obecnie telewizor? stary crt 28" Finlux (Nokia)
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? film, popularnonaukowe, filmy w 1080p lub 720p z HDD
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: głównie wieczorem ale w weekend również w dzień
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? oświetlenie obok/za telewizorem, rzadziej za oglądającym
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa? obojętnie
11. Preferowana wielkość telewizora? 46-47"
12. Preferowana marka? Brak
13. Czego nie lubisz w telewizorach? nienaturalnych ruchów, smużenia, nierównego podświetlenia,
14. Jakie urządzenia będą podłączone? tuner (albo używany wbudowany) DVB-T, HDD z filmami
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? pół-na-pół
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? raczej nie więcej jak 30 stopni odchylenia
17. Czy ważne jest wifi ? Nie
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? nie
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora ? Nie
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? Raczej nie
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? tak
22. Ma mieć 3D? Raczej nie
23. Ma mieć slot na karty SD ? nie
24. Ma mieć tuner DVB-T? tak
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI, USB
26. Jaki masz sygnal? DVB-T
27. Ile programów HD? tyle co w naziemnej cyfrowej, czyli chyba 2
28. Ma stać czy wisieć? stać
29. Rozdzielczość: full hd
30. Na czym najbardziej Ci zależy: dobre odtwarzanie filmów z dysku (mkv + napisy), dobra matryca z w miarę równomiernym podświetleniem, brak smużenia, ostrość, naturalny ruch
31. Ile osób ogląda: 2
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok 2-3h
33. Jaka klasa cenowa ? 3500zł max

Z góry dzięki.
 

witoldb

New member
1. Odległość od ekranu: 4m
2. Jak słońce świeci w pokoju: okno po prawej stronie telewizora (tylko rano świeci słońce)
3. Jak duży jest pokój: 5x4m
4. Preferowana technologia: nie plazma
5. Jaki masz obecnie telewizor: samsung hd redy 37 cali
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: sport,filmy seriale
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem:dzień, wieczó,/noc
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: lekkie światło
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa: myślę że matowa
11. Preferowana wielkość telewizora: 46-50''
12. Preferowana marka: brak
13. Czego nie lubisz w telewizorach:piszczących głośników
14. Jakie urządzenia będą podłączone: kino domowe,odtwarzacz blu ray,dekoder pvr
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 90-10
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: również kąty boczne
17. Czy ważne jest wifi: tak
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: jeśli będą
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora: tak
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen -VOD: jak wyżej
22. Ma mieć 3D: tak
23. Ma mieć slot na karty SD: tak
24. Ma mieć tuner DVB-S: tak
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI.pvr,blu ray
26. Jaki masz sygnał: brak
27. Ile programów HD: wszystkie dostepne
28. Ma stać czy wisieć: wisieć
29. Rozdzielczość: Full HD
30. Dvb-t: tak
31. Na czym najbardziej Ci zależy:jakość do ceny
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 8h
33. Budżet: max 4000zł
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witoldb - do takich potrzeb :
Sharp 46LE830
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/65908-sharp-40le830-test-otwarty-pierwszy-test-na-rynku.html
Panasonic 47ET5
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...-otwarty-cokolwiek-robimy-robimy-z-pasja.html
Philips 47PFL 6007
http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...ilips-czyli-nowa-jakosc-w-klasie-premium.html
Toshiba 46TL 933
http://www.hdtv.com.pl/forum/toshib...t-kontynuujemy-rozpoczete-dzielo-jakosci.html

=============================================
rytek
U Ciebie -
Sharp 46LE 730
Panasonic 47ET5
Toshiba 47TL 933
Samsung 46D6500

=================================================================
korabek- masz extra modele do wyboru:
Sharp 52 LE 830
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/65908-sharp-40le830-test-otwarty-pierwszy-test-na-rynku.html
Philips 47PFL 6007
http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...ilips-czyli-nowa-jakosc-w-klasie-premium.html
Panasonic 46DT50
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...najladniejszy-telewizor-w-historii-firmy.html

=================================================================
ślizó - U Ciebie prosta sprawa - Philips 47PFL 6007
http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...ilips-czyli-nowa-jakosc-w-klasie-premium.html
lub Panasonic 47ET5:
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...-otwarty-cokolwiek-robimy-robimy-z-pasja.html

=================================================================






 

Mały_FCB

New member
Prośba o pomoc w wyborze telewizora LED 3D

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? - 23 m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? - w linii prostej 3 m; 2,5 lekki kąt
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? - dwie
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - przeważnie na wprot
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? - stać, wisieć może w przyszłości
6.Jak słońce świeci w pokoju ? - telewizor prawie wcale nie jest oświetlony
7.Jaki masz obecnie telewizor ? - Samsung UE40es6100sw
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?- wąska ramka, dobry obraz SD i HD, łatwość podłączania urządzeń, multimedialny (podłączenie komputera, ps3, wifi)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? - kablówka (z kanałami HD, komputer (filmy HD i BluRay, ps3)
10.Jakie urządzenia ? - ps3, komputer
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? - 4-5 godz.
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? - obojętnie
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? - filmy HD, kablówka HD (kanały sportowe)
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? - tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - 20%, ps3
16.Preferencje co do marki ? - raczej Samsung ale nie upieram się przy tym wyborze
17.Preferencje co do wielkości ? - 46 lub 47 cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? - smużenie, efekt teatru
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? - w tygodniu wieczorami, w weekend po równo
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? - 3500-4000
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? bez różnicy, sporadycznie jakiś film w 3D obejrzę ale to nie ma dla mnie większego znaczenia, nie będzie często wykorzystywane

Wstępnie interesowały mnie modele:
Samsung eu46es6800
LG 47lm660s - tutaj WIDI było ciekawe ale jeszcze nie wiem jak to w praktyce wygląda. Ale z tego co słyszałem to kiepska matryca więc pewnie odradzisz ten telewizor.
 
Ostatnia edycja:

Kirs

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? - 16 m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? - w linii prostej 3 m; 2,5 lekki kąt
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? - trzy
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - pod niewielkim kątęm
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? - stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? - Pokój od strony zachodniej, okno za telewizorem
7.Jaki masz obecnie telewizor ? -kineskopowy
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?- wąska ramka, dobry obraz SD, odtwarzanie filmów z polskimi napisami
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? - kablówka DVB-C ( konieczny moduł CI)
10.Jakie urządzenia ? - pendrive
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? - 3-4 godz.
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? - obojętnie
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? - kanały sportowe, seriale, filmy
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? niekoniecznie
15.Czy zamierzasz grać w gry - nie
16.Preferencje co do marki ? -
17.Preferencje co do wielkości ? - koniecznie 37 cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? - smużenie, efekt teatru, skomplikowana obsługa
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? - w tygodniu wieczorami, w weekend po równo
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? ok 2000
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?
przyda się pasywne 3D (nie jest to konieczne)
 

Kuba2011

New member
Witam serdecznie

Proszę o pomoc w wyborze telewizora LED
Póki co mam 4 typy, które wybrałem m.in. czytając opinie na tym forum.
1. PANASONIC TX-L47E5
2. PHILIPS 47PFL4007H/12
3. Sharp LC-46LE540E
4. Samsung UE46EH5450

Praktycznie byłem zdecydowany na Panasonica. Po lekturze forum pojawiły się jednak dwa problemy:
1. Małe napisy w filmach puszczanych z dysków zewnętrznych. Czy rzeczywiście jest to problem?
Telewizor będzie oglądany z odległości 5 metrów więc trochę mnie to zaniepokoiło.
2. Brak możliwości nagrywania na USB. Tutaj chciałbym zapytać ogólnie o kwestie nagrywania w telewizorach.
Funkcja interesowała by mnie gdyby była możliwość przykładowo oglądania programu na jednym kanale i jednoczesnego nagrywania programu na innym kanale. Czy o to w tym wszystkim chodzi? :)
Dodatkowo czy brak możliwości nagrywania na USB oznacza również brak możliwości nagrywania na dysk zewnętrzny o pojemności 500gb?

Poniżej odpowiedzi na standardowe pytania, dzięki którym może jeszcze coś doradzicie, albo pomożecie w dokonaniu wyboru:
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? - 18 m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? - w linii prostej 6 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? - 2/3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? - bokiem nie, raczej na wprost ewentualnie pod niewielkim kątem na pewno
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? - wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? - okno za i z boku telewizora
7.Jaki masz obecnie telewizor ? - prehistoryczny LCD bliżej nieznanej firmy :)
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? - przede wszystkim bardzo dobry obraz + możliwość podłączenia innych urządzeń (oglądanie filmów z napisami - polskie znaki i zdjęć z dysków zewnętrznych, PS3)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? - cyfrowy naziemny, w przyszłości może jakaś platforma cyfrowa
10.Jakie urządzenia ? - laptop, pendrive, dysk zewnętrzny, PS3
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? - 6 godz
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? - nie mam bladego pojęcia
13. Wolisz obraz ostry czy łagodny: j.w.
14.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? - kanały sportowe, seriale, filmy, bajki
15.Internet? Jeśli chodzi o przeglądanie stron to nie. Nie wiem jak ma się sprawa do oglądania np. meczów czy telewizji z internetu. Jak wygląda to jakościowo?
Chyba, że podpowiecie do czego jeszcze ciekawego może służyć Internet w TV :)
Jeśli już to będzie się łączyć przez WI-Fi
16.Czy zamierzasz grać w gry - tak PS3, ale raczej okazyjnie a nie nałogowo
17.Preferencje co do marki ? bez nieznanych wynalazków
18.Preferencje co do wielkości ? - 46-47 cali
19.Co Cię denerwuje w telewizorach ? - ze względu na małe doświadczenie w tym względzie ciężko powiedzieć, jak już wspomniałem przede wszystkim ma mieć bardzo dobry obraz i dobrze gdyby posłużył przez dłuższy okres czasu
20.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? - popołudniu i wieczorem
21.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? ok 3000 PLN
22.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
23. Preferowana technologia: LCD LED


Z góry przepraszam za naiwne pytania i brak wiedzy w temacie
Jednocześnie bardzo dziękuje za wszelka pomoc
 

Anakeen

New member
Niedrogi do 37"?

Dzień Dobry :)

Bardzo proszę o pomóc w zakupie nowego telewizora. Stary trafi do babci, która ma jeszcze starego analoga kineskopowego.

Najpierw kilka słów tytułem wstępu. Przeczytałem ostatnich kilkanaście stron i mam pewne typy, ale też wiele pytań i stąd moja prośba o pomoc.
W skrócie: Nie jestem kinomaniakiem i gadżetofilem, raczej zwykłym kanapowym użytkownikiem TV. Wskazany raczej niedrogi (do 2 tyś) telewizor, maksymalnie 37 cali (siedzimy dość blisko ekranu, mało miejsca), głównie do oglądania filmów i seriali z odtwarzacza (WDTV) i czasami z komputera, głównie w godzinach wieczornych i nocnych. Sygnał TV przez kablówkę, sporadycznie, jakieś programy informacyjne, popularnonaukowe itp. ;-) Klasa ekonomiczna, bez wodotrysków, ale zależy nam na dobrej jakości obrazu w odtwarzanych filmach, serialach.

Dotychczasowy mój typ to Panasonic model chyba TX L37ET5 (E5?)
No i tutaj się pojawiają pytania odnośnie tych wszystkich literek, bo gdyby padło na Panasa to nie chciałbym błędu popełnić. Szczerze mówiąc nie bardzo wiem czy się różnią np. ET5 od E5 i niektóre modele mają na końcu jeszcze literkę. Z góry dzięki za wyjaśnienie. Mam nadzieję, że poniższe dane pomogą:


1. Odległość od ekranu: 1,5-2m
2. Jak słońce świeci w pokoju: okno po lewej stronie (słońce tylko w godzinach porannych, plus rolety) nie ma znaczenia ze względu na pory korzystania z TV.
3. Jak duży jest pokój: mniej więcej 5x3m, ale o nieregularnym kształcie z aneksem kuchennym.
4. Preferowana technologia: LCD/LED?
5. Jaki masz obecnie telewizor: LCD Sharp 32" (modelu nie pamiętam, ale chyba 3-letni DH 77) zresztą kupiony po lekturze tego forum :)
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: seriale i filmy, czasem informacyjne, popularnonaukowe, kanały typu TVN Style, TCM. Fotografie z USB/playera.
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: wieczór/noc
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: delikatne światło wieczorem i w nocy
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: trudno powiedzieć, chyba raczej łagodny
10. Matryca błyszcząca czy matowa: raczej matowa
11. Preferowana wielkość telewizora: 37" (aktualne 32 to trochę mało, 40 przez chwile była i za duża)
12. Preferowana marka: brak
13. Czego nie lubisz w telewizorach: smużenia lub "skakania" obrazu przy ruchu kamery. Kiepskiego kontrastu i kolorów.
14. Jakie urządzenia będą podłączone: Player (WDTV przez HDMI), Komputer (przez HDMI), Zapewne tuner cyfrowy do kablówki też HDMI (jak nam dadzą), DVD (bardzo sporadycznie).
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: Player (filmy, seriale) 50%, Kablówka 40%, komputer 10%.
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost
17. Czy ważne jest wifi: Tak (po raz pierwszy chcemy skorzystać)
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: raczej tak
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora: Jak się da to będzie wygodnie, ale nie jest konieczne.
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD: tak, ipla, TVN Player, może coś jeszcze. Zobaczymy jak to działa. Aktualnie z komputera oglądamy i okno na TV przesuwamy ;)
22. Ma mieć 3D: nie koniecznie, jak będzie, jakoś przebolejemy ;-)
23. Ma mieć slot na karty SD: bez znaczenia
24. Ma mieć tuner DVB-S: aktualnie bez znaczenia, ale wskazane (mamy zbiorczą satelitę na dachu bloku)
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI (player, komputer, tuner cyfrowy/dekoder kablówki {DVD kiedyś może blue-ray}), USB na szybko pendrive/dysk, audio out do amplitunera.
26. Jaki masz sygnał: TV Kablowa (UPC analog, niebawem cyfrowe i pewnie dadzą tuner, bo nie wiem czy udostępniają karty do CI).
27. Ile programów HD: aktualnie brak
28. Ma stać czy wisieć: ma stać
29. Rozdzielczość: Full HD
30. DVB-T: tak
31. Na czym najbardziej Ci zależy: ze względu na ograniczone środki stosunek jakości do ceny. Jeśli chodzi o obraz, to wskazane równomierne podświetlenie matrycy, płynny obraz (brak skakania czy smużenia), sensowne odwzorowanie kolorów (zajmuje się fotografią i troche mam bzika na tym punkcie). Wskazany tryb ECO i zmniejszanie jasności (jesteśmy przyzwyczajeni do ciemnego obrazu, duża jasność nas drażni). Jakość dźwięku nie jest ważna, bo i tak przez zewnętrzny amplituner zazwyczaj puszczam.
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 3-4h
33. Budżet: do 2 tyś. w ostateczności 2.500 zł

Z góry dziękuję za pomoc, a najbardziej za wskazanie o co chodzi z tymi literkami przy modelach telewizorów, bo nie chce jakiegoś błędu przy zakupie popełnić.

Z pozdrowieniami
Krzychu.
 

afekt

New member
Proszę o pomoc w wyborze telewizora.

1. Odległość od ekranu? 5m;
2. Jak słońce świeci w pokoju? Z prawej, południowy zachód, ale będzie przeprowadzka, więc bez preferencji;
3. Jak duży jest pokój: 3,5x5,7 m, czyli jakieś 21m2;
4. Ile osób ogląda: 2-3;
5. Preferowana technologia: LED;
6. Jaki masz obecnie telewizor? LG, LCD, 26”;
7. Jakie programy najczęściej oglądasz? Filmy i dokumenty w HD, zwykłe programy;
8. Oglądasz w dzień czy wieczorem: przez cały dzień o wszystkich porach;
9. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? przy lekkim świetle;
10. Wolisz obraz ostry czy łagodny? wyraźny i nierozmazujący się;
11. Matryca błyszcząca czy matowa? Matowa;
12. Preferowana wielkość telewizora? 46 cali, odległość od telewizora mamy dużą, ale budżet mały;
13. Preferowana marka? Obojętne;
14. Czego nie lubisz w telewizorach? Rozmywania przy szybkich obrazach, nienaturalnych kolorów, słabej czerni;
15. Jakie urządzenia będą podłączone? Laptop, przenośne nośniki danych, konsola do gier, kamera;
16. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 80% tv, 20% filmy przez komputer/usb;
17. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? Na wprost;
18. Czy ważne jest wifi ? Koniecznie;
19. Czy będziesz korzystać z widgetów? Raczej tak;
20. Czy chcesz surfować w internecie z poziomu telewizora? Tak;
21. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD? Nie;
22. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? Tak, koniecznie;
23. Ma mieć 3D? Nie jest to konieczne;
24. Ma mieć slot na karty SD? Nie jest to konieczne;
25. Ma mieć tuner DVB-S? Tak;
26. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI, USB, laptop, dysk zewnętrzny, konsola;
27. Jaki masz sygnał: różny, będzie się zmieniał;
28. Ile programów HD? Głównie takie będę oglądał;
29. Ma stać czy wisieć? Na razie stać, potem wisieć;
30. Rozdzielczość: Full HD;
31. Dvb-t: Tak;
32. DVB-C: Nie;
33. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 12-16 h dziennie;
34. Budżet: ok. 3500zł.
35. Na czym najbardziej Ci zależy: Głównie chodzi mi o telewizor, który ma nie tylko dobry obraz, ale również dobrze współpracuje z urządzeniami peryferyjnymi. Na bezproblemowym internecie przez wifi, na łatwym oglądaniu filmów w wysokiej jakości, oraz różnego rodzaju plików video z podpinanego dysku zewnętrznego(albo wbudowany po wifi), albo laptopa, jak i również przesyłanie plików/filmów po wifi (DLNA), USB. Oprócz tego z możliwością wideokonferencji (sterowanie gestami już opcjonalne), a sama kamera może być do ewentualnego dokupienia. To również powinien być telewizor na lata. A skoro już będzie miał internet to i miło by było spokojnie go przeglądać (youtube i inny streaming) z poziomu telewizora (klawiatura qwerty w pilocie?), zaś ewentualne widgety przy takich wymaganiach będą już zawarte. 3D obojętne, ale pewnie i tak będzie, byleby nie takie na które ludzie narzekają.

Całkiem możliwe, że wymagam za dużo, albo raczej mam za mały budżet :) Ewentualnie proszę o parę modeli do rozpatrzenia.
 

jarek_yes

New member
Witam
Proszę o pomoc w wyborze telewizora.

1. Odległość od ekranu? 2,5-3m;
2. Jak słońce świeci w pokoju? niestety okna na południe (stary telewizor kineskopowy w dzień bez zasłoniętych żaluzji praktycznie ciężko oglądać) telewizor będzie stał bokiem do okna;
3. Jak duży jest pokój: 3,5x5m;
4. Ile osób ogląda: 2-3;
5. Preferowana technologia: LED;
6. Jaki masz obecnie telewizor? kineskopowy;
7. Jakie programy najczęściej oglądasz? Filmy , sport, programy rozrywkowe, córka bajki;
8. Oglądasz w dzień czy wieczorem: przez cały dzień o różnych porach;
9. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? przy świetle;
10. Wolisz obraz ostry czy łagodny? wyraźny i nierozmazujący się;
11. Matryca błyszcząca czy matowa? Matowa;
12. Preferowana wielkość telewizora? 42-46 cali;
13. Preferowana marka? Bezawaryjna;
14. Czego nie lubisz w telewizorach? Rozmywania przy szybkich obrazach, nienaturalnych kolorów, słabej czerni;
15. Jakie urządzenia będą podłączone? Laptop, przenośne nośniki danych, konsola do gier, kamera, nagrywarka z hdd , z czasem kino domowe z blu-rayem
16. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 50% tv, 50% filmy po usb;
17. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? różnie;
18. Czy ważne jest wifi ? tak;
19. Czy będziesz korzystać z widgetów? tak;
20. Czy chcesz surfować w internecie z poziomu telewizora? tak;
21. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD? raczej tak;
22. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? tak ;
23. Ma mieć 3D? tak, ale z możliwością wyłaczenia (mile widziane okulary w komplecie);
24. Ma mieć slot na karty SD? Nie jest to konieczne;
25. Ma mieć tuner DVB-S? Tak;
26. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI, USB, laptop, dysk zewnętrzny, konsola,nagrywarka z twardym dyskiem;
27. Jaki masz sygnał: cyfra oraz zwykła antena dachowa;
28. Ile programów HD? to zależy od cyfry;
29. Ma stać czy wisieć? Na razie stać, potem być może wisieć;
30. Rozdzielczość: Full HD;
31. Dvb-t: Tak;
32. DVB-C: Nie wiem;
33. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: weekend od 8-22, na tygodniu 16-22;
34. Budżet: ok. 3500.
35. Na czym najbardziej Ci zależy: Głównie chodzi mi o telewizor, który ma nie tylko dobry obraz, ale również dobrze współpracuje z urządzeniami peryferyjnymi. Na internecie przez wifi, na oglądaniu filmów w wysokiej jakości, oraz różnego rodzaju plików video, zdjęć, muzyki z dysku zewnętrznego albo laptopa, jak i również przesyłanie plików/filmów po wifi (DLNA), USB. W miarę dobry i nowoczesny sprzęt na dłuższy czas.

Ile jest prawdy w tym , że produkcję telewizorów Philips przejęli Chińczycy i jakość spadła, przez co elektromarkety nie sprowadzają tych produktów.(wypowiedz sprzedawców z marketów)
 

luman23

New member
Proszę o pomoc w wyborze telewizora.

1. Odległość od ekranu? 2-3m
2. Jak słońce świeci w pokoju? Z lewej strony tv od poludniowej strony
3. Jak duży jest pokój: 4x5
4. Ile osób ogląda: 2-3;
5. Preferowana technologia: Plazma;
6. Jaki masz obecnie telewizor? LCD, 32”;
7. Jakie programy najczęściej oglądasz? Sportowe HD, Filmy, seriale, ogólnie
8. Oglądasz w dzień czy wieczorem: raczej po godz 16; sobota i niedziela wiecej
9. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? przy lekkim,świetle;
10. Wolisz obraz ostry czy łagodny? wyrazny ale zeby oczy nie bolaly ;)
11. Matryca błyszcząca czy matowa? nie mam zdania
12. Preferowana wielkość telewizora? 46
13. Preferowana marka? myslalem o Panasonicu
14. Czego nie lubisz w telewizorach? Rozmywania przy szybkich obrazach, cukierkowych kolorów,
15. Jakie urządzenia będą podłączone? Laptop, przenośne nośniki danych,
16. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 90% tv, 10% filmy przez komputer/usb;
17. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? Na wprost;
18. Czy ważne jest wifi ? raczej tak;
19. Czy będziesz korzystać z widgetów? Raczej tak;
20. Czy chcesz surfować w internecie z poziomu telewizora? troszkę;
21. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD? TAK;
22. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? Tak;
23. Ma mieć 3D? może być;
24. Ma mieć slot na karty SD? może być;
25. Ma mieć tuner DVB-S? nie ma zdania;
26. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI, USB, laptop, dysk zewnętrzny,
27. Jaki masz sygnał: aktualnie cyfrowy z UPC;
28. Ile programów HD? Głównie takie będę oglądał;
29. Ma stać czy wisieć?wisieć;
30. Rozdzielczość: Full HD;
31. Dvb-t: Tak;
32. DVB-C: tak;
33. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 5h dziennie;
34. Budżet: max3400zł.
35. Na czym najbardziej Ci zależy: jakosc jakosc jakosc obrazu, naturalne kolory, nie chce miec zadnych paskow (vertical banding), plynnosc obrazu

myslalem o modelu P46GT30E (dodatkowo adapter wifi).
proszę o sugestie
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
luman23
Panasonic to model sprzed roku - raczej nie kupisz chyba że jeszcze gdzieś z półki.
Do Twoich potrzeb Panasonic 47ET5:

http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...-otwarty-cokolwiek-robimy-robimy-z-pasja.html

=============================================
jarek_yes
Niezłe bzdury opowiadają podawcy w tych sklepach.
Właśnie dlatego że są to podawcy a nie sprzedawcy to nie mają telewizorów Philipsa.
Bardzo to ich irytuje że nie mają telewizorów Philipsa i dlatego postanowili wymyślić nie złą głupotę.

Philips:
- dodatkowy wbudowany głośnik
- Dual games
- Procesor DUal Core
- Ambilight
- równiejsze podświetlenie matrycy
- 4 okulary w komplecie
- mniejszy input lag
- mniejszy pobór energii (Eisa nagroda)
European Green TV 2012-2013 - Philips 55PFL6007 | EISA - The European Imaging and Sound Association
- lepsza czerń
- wzorcowe blokowanie szumów.
- rewelacyjna płynność obrazu
http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...ilips-czyli-nowa-jakosc-w-klasie-premium.html - tu masz test poczytaj.
- świetny design (bezramkowy)
- obsługa extra z poziomu Androida.

http://www.hdtv.com.pl/forum/relacj...prezentacji-nowosci-pfl-6007-7007-8007-a.html - tu masz jeszcze inne możliwości tego telewizora.
Na dniach przybędą nowe widgety więc będzie i pod tym względem super
Tu poczytaj dowiesz się w szczegółach co i jak.

Do Twoich potrzeb :
Sharp 46LE 830
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/65908-sharp-40le830-test-otwarty-pierwszy-test-na-rynku.html
Philips 42 PFL 6007
http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...ilips-czyli-nowa-jakosc-w-klasie-premium.html
Panasonic 47ET5
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...-otwarty-cokolwiek-robimy-robimy-z-pasja.html
Philips 46PFL 5507
http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...est-otwarty-ten-model-powinien-byc-hitem.html
===================================================
afekt - no właśnie wymagania zbyt duże.
Zostałbym przy Panasonic 47ET 5:
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...-otwarty-cokolwiek-robimy-robimy-z-pasja.html

===================================================

Anakeen - brałbym zdecydowanie 37PFL 6007 Philipsa :
http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...ilips-czyli-nowa-jakosc-w-klasie-premium.html

===================================================

Kuba2011 -
do takich potrzeb brałbym Samsunga.

===================================================
 

luman23

New member
Kiki,
właśnie widziałem na polce w sklepie P46GT30E.
pytanie który wybrać plazme czy led et5e?
widzę ze pojawil sie temat problemu z bandingiem w et5e. wizualnie et5e ladniejszy tylko czy ten banding to wada wszystkich modeli et5e czy tylko danych sztuk?
 

Mały_FCB

New member
Kiki mam jeszcze pytanie do Ciebie. Za 4500 zł mógłbym dostać Samsunga UE46ES7000. Czy w tej cenie będzie to dobry wybór czy jednak nadal bardziej polecałbyś inny telewizor? Trochę wyżej znajdziesz rozpiskę do czego potrzebuję ten telewizor. Z Twojego testu wynikało, że jest to całkiem ciekawa propozycja.
 

zuz9e

New member
Witam, potrzebowałbym telewizor 32-37" około 1800zł. Jesteście w stanie mi coś doradzić.
Serdeczne dzięki!

Dodam, że potrzebuje go do sypialni (4.3mx5.3m) ze skosami, bardziej skłaniałbym się ku 37"
 
Ostatnia edycja:

psycho009

New member
Proszę o poradę co wybrać. Spędziłem już kilka dni zastanawiając się na wyborem i im dłużej się zastanawiam tym mniej wiem. Pozdrawiam!
1. Odległość od ekranu? minimum 2 m do 3m;
2. Jak słońce świeci w pokoju? na ekran i z za ekranu (słoneczny pokój ale tv oglądam jak słońce już zachodzi);
3. Jak duży jest pokój: 20 m2;
4. Ile osób ogląda: 2-3;
5. Preferowana technologia: LED;
6. Jaki masz obecnie telewizor? Sony, 25”;
7. Jakie programy najczęściej oglądasz? Sport i Filmy;
8. Oglądasz w dzień czy wieczorem: rano lub wieczorem;
9. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? bez;
10. Wolisz obraz ostry czy łagodny? łagodny
11. Matryca błyszcząca czy matowa? Raczej Matowa ale nie wykluczam błyszczącej;
12. Preferowana wielkość telewizora? Raczej 40-42 cale, w porywach 47 cali też mógłby być;
13. Preferowana marka? Sharp, Pansonic, Samsung;
14. Czego nie lubisz w telewizorach? Rozmywania przy szybkich obrazach,
15. Jakie urządzenia będą podłączone? PC, PS;
16. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 45% tv, 55% filmy i sport z komputera;
17. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? również z kątów bocznych;
18. Czy ważne jest wifi ? Nie;
19. Czy będziesz korzystać z widgetów? Raczej Nie;
20. Czy chcesz surfować w internecie z poziomu telewizora? Raczej Nie;
21. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD? Nie;
22. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? Tak;
23. Ma mieć 3D? Nie koniecznie;
24. Ma mieć slot na karty SD? Nie koniecznie;
25. Ma mieć tuner DVB-S? Tak;
26. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI, USB, dysk zewnętrzny, PC, konsola;
27. Jaki masz sygnał: naziemna tv cyfrowa ;
28. Ile programów HD? 4;
29. Ma stać czy wisieć? Stać;
30. Rozdzielczość: Full HD;
31. Dvb-t: Tak;
32. DVB-C: Tak;
33. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 5 h dziennie;
34. Budżet: do 2500 zł;
35. Na czym najbardziej Ci zależy;dobra jakość obrazu, dobra płynność przy dynamicznych akcjach (transmisje sportowe np. żużel), dobra współpraca telewizora z komputerem (gry komputerowe).

Zastanawiam się nad następującymi modelami: Sharp 40LE 630e lub Sharp 40LE730e (mogę kupić w podobnej cenie-który dla mnie lepszy)

Panasonic 42e5e (ten bez 3d) lub ten sam model 47e5e

[FONT=&quot]samsung 40es6100
a może w tej cenie jest coś lepszego co niż te modele wyświetla dobrze dynamiczny obraz i obraz z PC? [/FONT]
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
psycho009 -
Jedyną obawę budzą owe katy boczne?
Tak wybrać możesz spokojnie Sharpa LE630
Ale brałbym oczywiście 46".

====================================================
zuz9e - Ja bym brał Panasonica 37ET5

====================================================
Mały_FCB - to extra multimedialna maszyna , ale to zupełnie inna klasa cenowa.
Wówczas brałbym :
Sharp 52LE 830
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/65908-sharp-40le830-test-otwarty-pierwszy-test-na-rynku.html
Panasonic 47WT50
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...twarty-witamy-nastepce-krolewskiego-rodu.html
Philips 46 pfl 7007
http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...est-otwarty-stawiamy-na-najwyzsza-jakosc.html
 

Mały_FCB

New member
Mały_FCB - to extra multimedialna maszyna , ale to zupełnie inna klasa cenowa.
Wówczas brałbym :
Sharp 52LE 830

Panasonic 47WT50

Philips 46 pfl 7007

Kiki chodzi mi właśnie o to, że Samsunga UE46ES7000 mogę mieć za 4,5 tysiąca w Media Expert w promocji (warunkiem oddanie jakiegokolwiek starego tv na recycling, a taki do oddania akurat mam). Podane przez Ciebie modele bardzo mi się podobają ale kosztują już ponad 5 tys. zł.

Dlatego zastanawiam się czy za 4500 zł dostanę coś lepszego niż ten Samsung. Ze wszystkich dobrodziejstw Smart TV zamierzam korzystać, sterowanie głosem też będzie przydatne jeśli faktycznie ta funkcja działa dobrze. Kamera nie jest konieczna potrzebna ale jeśli już będzie to zapewne ze Skype'a też będę korzystał.

Tak więc zakładając, że płacę za niego 4500 zł to czy można powiedzieć, że będzie to optymalny wybór?
 
Do góry