Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

spqr91

New member
Witam,
jestem zdecydowany na zakup nowego telewizora. Przeglądnąłem kilka forów internetowych i dalej nie wiem co kupić. Ostatnio zobaczyłem Samsunga Le37A656, który zbiera dobre recenzje, tylko nie wiem czy jest to odpowiedni telewizor dla mnie. Dlatego też tutaj jest moje pytanie : jaki TV kupić i dlaczego?
Moja specyfikacja:



Pokój ma wymiary 6m x 4m
Jaki sygnał ? - DVD, Aster (po zakupie wezmę HD), Xbox 360(bardzo często), później pewnie jeszcze PS3 i Blu-Ray. Będzie też podłączony PC dla filmów.
Jaka odległość od ekranu ? - 3m-4m
Jaka klasa cenowa? Do 3500 – 4000 (ostateczna górna granica)
Kiedy oglądasz? po południu, w nocy,
Jakie masz nasłonecznienie pokoju ? TV jest przed oknem z roletami.

Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-4
Jaki masz ulubiony program? Sport (Canal+ Sport), TVN24, różnej maści kanały filmowe
Ma stać czy wisieć? Stać




 

piegi2

New member
Witam
mam pytanko czym różnią się te modele telewizorów Toshiby:
40XF350PG
40ZF355
czy tylko ceną :) proszę o odpowiedź.
pozdrawiam
 

pablosito

New member
Witam,

Poszukuje telewizora LCD 32" pasującego do następujących warunków:

wielkość pokoju ? ~ 4m x 5.5m
jaki sygnał ? - telewizja kablowa Vectra (analog)
jaka odległość od ekranu ? - 2m - 2.5m
jakie urządzenia do podłączenia? XBOX360
jaka klasa cenowa? max. 3000
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? późne popołudnie, noc
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? średnie
ile osób zasiada przed telewizorem? 1 - 3
Jaki masz ulubiony program? NG, Discovery
Ma stać czy wisieć? Stać

Mimo, że będe częściej oglądał TV niż grał (60% TV, 30% X360, 10% DVD) to zależy mi na dobrej jakości obrazu z konsoli, i przede wszystkim braku input lag'a. Po przejrzeniu tego wątku wybrałem wstępnie (biorąc pod uwagę oczywiście możliwości finansowe) Toshibe 32R3500PG i Panasonica TX-32LX85P. Z ktorym z tych dwóch telewizorów będzie lepiej współpracował XBOX i czy brak możliwości wyłączenia 100Hz w Panasonicu bedzie mi przeszkadzał szczególnie w czasie korzystania z konsoli? Jak wygląda sprawa z czernią? Zastanawiałem się jeszcze nad Sharpem (troche sie pogubiłem z modelami) i JVC P80, ale nie moge ich znaleźć w cenie poniżej 3k.

z góry dzieki za pomoc w wyborze i pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Syriuszdm

New member
Witam.
Podepnę się pod temat.
Proszę o poradę, który z tych trzech telewizorów będzie lepszym wyborem:
1. Panasonic TX-32LX85 w cenie 2492 zł
2. Sharp LC-32RD8E-BK w cenie ok. 2400 zł
3. Sharp LC32RD2E w cenie min. 3000 zł.

Czy warto dopłacić do nr 3? Chyba, że macie lepsze typy.
Dziękuję za wszelkie porady.
Pozdrawiam - Krzysiek
 

xardas45

New member
Witam. Czy jest sens kupować telewizor LCD/plazmę do zwykłej TV odbieranej tego typu http://www.allegro.pl/item408238023_antena...m_zasilacz.html anteną (zwykłą siatkową)? Będzie również puszczany sygnał z kompa ale większość użytkowników tego TV będzie oglądać na nim tą zwykłą TV naziemną. Jeśli jest sens kupować takowy TV to jaki model polecacie do 3000 +/- 200 zł ? Odległość od TV to około 3m.
Z góry dzięki za pomoc.
 

zbyck

New member
Ja polecam Sony KDL32S3000K-ma wspaniały dźwiek,matryca dobrze podświetlona i dobre odwzorowanie czerni,3xHDMI,2xEurozłącze,czincze,ładnie się prezentuje,noi cena przyzwoita.Polecam
 

xardas45

New member
Nie da rady zdobyć większej przekątnej w tej cenie? Czy każdy cal więcej to będzie pogorszenie obrazu i nie opłaca się brać nic większego?
 

bzzyczek

New member
Witam !!
Mam taki dylemat: zastanawiam sie nad kupnem telewizorka i mam takie dwie propozycje wydaja mi sie ze w dobrej cenie, a nie bede ukrywal ze cena gra dosc duza role tak więc:
Sony KDL 40d3500
Lg 42lg3000
Dodam tylko ze narazie sygnal bedzie ze zwyklej anteny, ewentualnie jakies filmy z kompa. Ktora propozycja bedzie lepsza?
 

Exodus

New member
Witam, chce kupić LCD 37” / 42”
wielkość pokoju ? 4,5 x 4,8 m

jaki sygnał ? n
jaka odległość od ekranu ? 4m / 4,6m
jakie urządzenia do podłączenia? Tylko dvd i to rzadko. Zupełnie mi nie zależy na konsolach itp.
jaka klasa cenowa? Do 4000 - MAX 4500 zł
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? 80 % wieczór
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? nasłonecznienie duże, lecz są rolety
ile osób zasiada przed telewizorem? 1-4
Jaki masz ulubiony program? Wszystko po trochu
Ma stać czy wisieć? Stać

Proszę o konkretną odpowiedź, ponieważ czym więcej czytam tym większy mętlik mam w głowie :(
 

sero2004

New member
Kiki kupilem tego sharpa 32x20 i mam taki minimalny problem przy graniu na konsoli ps3 w niektorych momentach jakby przeskakiwal obraz albo np w grze gran turismo 5 przy wiekszych kolizjach sie troszke przycina obraz i mam pytanie czy to jest wina telewizorka czy moze tego ze nie posiada on 100hz czy moze tez kabla hdmi bo troszke mnie to denerwuje niestety bardzo Cie prosze o pomoc
 
Ostatnia edycja:

Goonies76

New member
Witam. Czym więcej czytam forum tym większy mętlik w głowie.

Poszukuje niedrogiego (do 2000 zł) telewizora LCD 32. Główne użycie - podłączenie konsoli xbox360 oraz oglądanie filmów dvd. Po wizycie w sklepie i rozmowie ze sprzedawcą - polecono mi Sharpa LC32 D44.

Znalazłem dużo pozytywnych komentarzy na temat tego telewizora jednak nie na najważniejsze dla mnie pytanie - jak będzie się on sprawował z xboxem 360 lub PS3? Czy w tej klasie cenowej to naprawdę jeden z lepszych wyborów?

Uzycie - 50 % konsole, 50 % DVD
Odległość od TV - 2 do 2,5 metra
Przedział cenowy - do 2000.
Proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam i z góry dziękuje.
 

Tomeeli

New member
?? 37"

Witam. Proszę o pomoc w wyborze tv. Rozmiar 37", raczej lcd ze względu na spore nasłonecznienie pokoju.


wielkość pokoju ? 15m2
jaki sygnał ? UPC, w przyszlosci cyfrowe UPC
jaka odległość od ekranu ? 2,5 - 3 m
jakie urządzenia do podłączenia? laptop, po zakupie tv zakup DVD + amplituner, może xbox za jakiś czas
jaka klasa cenowa? do 4000
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? 50 na 50
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? duże
ile osób zasiada przed telewizorem? 1-4
Przeznaczenie - sport, filmy
Ma stać czy wisieć? wisieć

W tej chwili jestem posiadaczem 21" - 4 letniego Philipsa, z którego jestem zadowolony, ale niezbyt pasuje do nowego mieszkania. Tv oglądam raczej rzadko, więcej czasu przy filmach na laptopie, z którego chcę sie przenieść na większy ekran więc jakość połączenia TV - PC jest dla mnie istotna. Nie jestem specjalnym koneserem ;-) obrazu i dźwięku i nie będę spędzał czasu na analizie braków mojego nowego odbiornika i zglebianiu różnic pomiędzy HD i Full. Podejrzewam, że moje oczekiwania spełniłby nawet jakiś zeszłoroczny model, ale bądźmy na czasie. Do rzeczy - Poszukiwania rozpoczalem 3 tygodnie temu. Na początku zdecydowany byłem na zakup plazmy, która wydawała się spełniać moje wszystkie oczekiwania PANASONIC TH-37PV80 lub Panasonic TH-37PV8P (ten drugi był rozważany ze względu na matową obudowę, która też byłaby istotnym czynnikiem na +). Jednak po wizytach w kilku sklepach raczej teraz jestem przekonany do lcd ze względu na jasny pokój i odbicia w plazmach (czy rzeczywiście różnica w poborze prądu pomiędzy LCD a plazmą jest tak duża?). No i zrobił się problem, bo to już nie ta cena, inna jakość i poszukiwania stały się udręką. Szczególnie, że nastawiony byłem na zakup tv, nagrywarki dvd jednej firmy - dobrą jakość w tym przypadku zapewniał mi Panasonic.

Moje typy na ten moment to LCD z 100hz i wybór jednego modelu spośród:

PANASONIC TX-37LZD85 (lub LZD80, ale ten chyba nie ma 100hz)
Toshiba 37 Z 3030 (ewentualnie 37X3000)
JVC 37 P 80
Sharp LC-37XL8E (LC-37X20E)
SONY KDL-40 T3500 (przy założeniu, że 40 cali to nie za dużo w moim przypadku)

Co byłoby dobrym wyborem w moim przypadku? A może coś innego na co nie zwróciłem uwagi?

Pozdrowienia!
 
Ostatnia edycja:

skura

New member
Tomeeli napisał:
Witam. Proszę o pomoc w wyborze tv. Rozmiar 37", raczej lcd ze względu na spore nasłonecznienie pokoju.


wielkość pokoju ? 15m2
jaki sygnał ? UPC, w przyszlosci cyfrowe UPC
jaka odległość od ekranu ? 2,5 - 3 m
jakie urządzenia do podłączenia? laptop, po zakupie tv zakup DVD + amplituner, może xbox za jakiś czas
jaka klasa cenowa? do 4000
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? 50 na 50
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? duże
ile osób zasiada przed telewizorem? 1-4
Przeznaczenie - sport, filmy
Ma stać czy wisieć? wisieć

W tej chwili jestem posiadaczem 21" - 4 letniego Philipsa, z którego jestem zadowolony, ale niezbyt pasuje do nowego mieszkania. Tv oglądam raczej rzadko, więcej czasu przy filmach na laptopie, z którego chcę sie przenieść na większy ekran więc jakość połączenia TV - PC jest dla mnie istotna. Nie jestem specjalnym koneserem ;-) obrazu i dźwięku i nie będę spędzał czasu na analizie braków mojego nowego odbiornika i zglebianiu różnic pomiędzy HD i Full. Podejrzewam, że moje oczekiwania spełniłby nawet jakiś zeszłoroczny model, ale bądźmy na czasie. Do rzeczy - Poszukiwania rozpoczalem 3 tygodnie temu. Na początku zdecydowany byłem na zakup plazmy, która wydawała się spełniać moje wszystkie oczekiwania PANASONIC TH-37PV80 lub Panasonic TH-37PV8P (ten drugi był rozważany ze względu na matową obudowę, która też byłaby istotnym czynnikiem na +). Jednak po wizytach w kilku sklepach raczej teraz jestem przekonany do lcd ze względu na jasny pokój i odbicia w plazmach (czy rzeczywiście różnica w poborze prądu pomiędzy LCD a plazmą jest tak duża?). No i zrobił się problem, bo to już nie ta cena, inna jakość i poszukiwania stały się udręką. Szczególnie, że nastawiony byłem na zakup tv, nagrywarki dvd jednej firmy - dobrą jakość w tym przypadku zapewniał mi Panasonic.

Moje typy na ten moment to LCD z 100hz i wybór jednego modelu spośród:

PANASONIC TX-37LZD85 (lub LZD80, ale ten chyba nie ma 100hz)
Toshiba 37 Z 3030 (ewentualnie 37X3000)
JVC 37 P 80
Sharp LC-37XL8E (LC-37X20E)
SONY KDL-40 T3500 (przy założeniu, że 40 cali to nie za dużo w moim przypadku)

Co byłoby dobrym wyborem w moim przypadku? A może coś innego na co nie zwróciłem uwagi?

Pozdrowienia!

Ja bym wybrał tego Sharpa albo Toshibe
 

wwd

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sorki że jeszcze raz piszę ale Kiki polecałeś mi /dla kolegi/ JVC 37 P 80. Przypomnę że odległość ok. 3-4m sygnał co CP.
Kolega się uparł na markę Sony, wielkość 37" i sklep MM ponieważ kupuje na raty 0%. Co byś doradził z tych modeli:
KD-L 37 U 3000
KD-L 37 P 3000K
KD-L 37 U 3000
KD-L 40 U 2520K - ale ten jest większy i cena przekracza budżet - 3,5tys. - chyba że warto.
Czy da się coś z tego wybrać?
 

tdj

New member
ta MM raty 0% a cena sprzetu drozsza o ponad 1000pln wzgledem sklepow internetowych, a i pewnie jeszcze przymusowe ubezpieczenie 1% miesiecznie ( ciekawe, ze % jest podawane w skali miesiecznej )
saturn i mm coraz bardziej przesadzaja ze swoimi cenami
 

skura

New member
Mam pytanie odnośnie telewizorów LCD marki SHARP TOSHIBA i JVC ,a dokładniej o montowanych w nich głośnikach .
Otóż JVC montują jakieś głośniki podwójne stożkowe
Toshiba montuje głośniki Onkyo
Czy ktoś może wie jakie głośniki stosuje sharp ?
bo czytałem opinie i ludzie narzekają na słaby dzwięk w sharpach
 

dsa

New member
pomóżcie??

szukam, jak wielu tutaj, telewizora lcd raczej 32 cale (jestem laikiem wiec sorry jesli wypowiem sie jakos nieprecyzyjnie lub nieprfesjonalnie):
ulubione programy: sport ewentualnie filmy na dvd (żadnych gier)
budzet: no 2500 chyba ze mnie przekonacie ze warto wiecej
sygnal: (tu sie nie znam) zwykly dekoder cyfrowy motorolii z kablowki INEA Poznan
naslonecznie: srednie
odleglosc: 3,5
ilosc osob:sam no chyba ze kumple wpadna na meczyk:)
zastanawialem sie nad toshiba r3500 ewentualnie samsungiem 656, dobrze myslalem? Prosze wiec o podanie lcd ktory najlepiej kupic
 

zt73

New member
Witam. Poszukuje tv LCD 22 cale. Prośba do Kiki`ego o wskazanie producenta i modelu. Tv do polsatu cyfrowego pokój mały dla 9 letniej pannicy:).

Pozdrawiam
 

MaSa82

New member
Witam,
Nie wiem co wybrać:
SHARP LC32D44E
Sharp LC-32X20E
JVC LT 32 A 90 BU
Panasonic TX-32LX70
PANASONIC TX-32LX85P
Toshiba 32R3500PG
Sharp LC37WD1
Panasonic TX-37LX85
Sharp LC37D44E
a może coś innego??

Warunki:
3,5m do telewizora
podłączony do: polsatu cyfrowego, komputera (DViX) , DVD
ogladam głównie popoludniami i wieczorami
Pokój jasny ale z roletami

Czytam i czytam kolejne opinie robi mi się mętlik w głowie juz nawet nie wiem czy 32' czy 37' bardziej skłaniam w kierunku Sharpa.
Może ktoś wie coś na temat Sharp LC37D44E??
Pozdrawiam i dziekuje za wszystkie odpowiedzi
 

Medicate

New member
Witam!

Witam!
Chciałem Was poprosic o pomoc. Czytając forum zrobił mi się mały metlik w głowie i sam nie wiem już jaki LCD wybrać.
- Mam do wydania do 3tys zł.
- Odległość od TV bedzie coś koło 2m, czyli raczej nie więcej niż 32 cale.
- Odbiór ze standardowej kablówki bez HD, ale nie rezygnował bym z tego dodatku, gdyż zawsze może się przydać.
- Oglądam TV raczej po pracy a wtedy pokoj jest dość nasłoneczniony gdyż okna mam od strony zachodniej.
Jeżeli jeszcze coś powinienem dodać a przeoczyłem to, dajcie znać.

Wstępnie myślałem nad Sony, LG lub Samsungiem, ale widze tutaj że często polecane są Panasonici i Sharpy.


Bardzo byłbym wdzięczny za pomoc!
Pozdrawiam serdecznie!
 
Ostatnia edycja:
Do góry