Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

szgr

New member
żeby nie było że pytałem a jak kupiłem to mnie już nie ma :)

kupiłem 2 dni temu (u kikiego) panasonic 37lz70, na razie sygnał tylko sd i jest ekstra, nie spodziewałem że będzie tak fajnie. polecam :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jinsaw - do filmów akcji z sygnału Sd - ja bym ustawił w takiej kolejnosci.

JVC LT-37P80
SHarp LC37RD2
TOSHIBA 37Z 3030D
 

wilczybobek

New member
kiki dzięki za odpowiedź ;)

Więc chciałbym żeby telewizor jednak miał 40 c +, full HD
A cena w takim razie do 5 tys max
Porównam te dwa telewizory które już mi zaproponowałeś z tymi które zaproponujesz:D i na któryś padnie.

Słyszałem, że plazmy mają w miarę krótką żywotność i mogą się "wypalić" jakieś znaczki jaki za długo jest jeden obraz w danym punkcie ekranu wyświetlany, dlatego preferowałbym LCD. Głośnikiczki w tv nie mają znaczenia, będą używane sporadycznie. Najlepie jak by dało się go podłączyć do komputera przez
DVI - to jest najlepszy możliwy sposób tak ?

To ta
Toshiba HD-E1 jest ok tak ? to na droższe już nie patrzę :grin:

z góry dzięki za odp


PS. Właśnie wróciłem ze sklepu i sprzedawca polecił mi Samsunga co się zowie Le 40m 86bz - 40 c, dobry jest ten model?

 
Ostatnia edycja:

czago

Banned
wilczybobek napisał:
To ta Toshiba HD-E1 jest ok tak ? to na droższe już nie patrzę :grin:

z góry dzięki za odp


Kto Ci powiedział, że do oglądania filmów HD ten payer HD DVD Toshiby jest OK??? Jeśli to jakiś sprzedawca to wybitnie chciał Ci wcisnąć coś co za chwilę pod tym względem będzie nadawało sie na złom.

Za chwilę na tym sprzęcie będziesz mógł oglądać tylko zwykłe DVD. Jeśli go kupisz to zapomnij o nowych filmach w HD.

Powszechnie wiadomo, że format HD DVD przegrał walkę z Blu-rayem i Toshiba już wycofała sie zarówno z produkcji jak i wspierania samego formatu. Za chwilę nie będziesz mógł kupić na tego odtwarzacza żadnego filmu wydanego w HD.

Oczywiście wszyscy sprzedawcy Toshiby, którzy mają na stanie ten model mają za zadania jak najszybciej go wcisnąć co bardziej nieświadomym klientom.
Polecanie tego playera w dzisiejszych czasach to jak namawianie do kupna czegoś co jutro będzie służyło już tylko jako podstawka pod kwiatek.

Jeśli chcesz oglądać filmy w HD w przyszłości to musisz kupić odtwarzacz Blu-ray, a nie HD DVD.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tv LCD 40" full Hd to Toshiba 40 XF 350
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=17550


DSC_0201.JPG

Mimo iż nie posiada systemu 100Hz (jak my wcześniej dawaliśmy sobie radę bez tego :p ) ma sporą szansę zdobyć uznanie na rynku.​

DSC_0202.JPG


Oczywiście że HD DVD Toshiby ma służyć wyłącznie jako dvd ale o skalowaniu jakim na zwykłych dvd można tylko pomarzyć.
 

rassil

New member
Najmocniej przepraszam ze oprocz mojego wlasnego tematu pisze tutaj. To dlatego ze na aukcji akurat jest do sprzedania sony 40d3000 i niedlugo sie konczy :)

Chodzi mi o to ze chce kupic LCD TV do uzywania go z komputerem glownie do gier i tez do internetu (nie wiem czy lepiej dvi-hdmi czy przez PC input czyli d-sub).

Chodzi o to ze nie wiem jak sie sprawa ma jesli chodzi o full hd i hd ready poniewaz jak kupie full hd to bede musial we wszystkich grach ustawiac 1920x1080 a przy max detalach do takiej rozdzielczosci to trzeba baaaaaardzo drogiego komputera. Jesli sie myle to prosze napisac :)

A wiec pozostaje mi kupic hd ready (jesli sie nie myle z problemem z rozdzielczoscia). Teraz czy kupic 40" z 100hz czy 46" bez 100hz? no i jaki model zeby byl jak najbardziej plynny obraz i najlepsza jakosc?

Jesli ktokolwiek ma jakies propozycje, bardzo prosze, jestem otwarty na wszelkie firmy i ceny :)
 

czago

Banned
Wilczybobek, jeśli chcesz oglądać filmy HD i filmy DVD skalowane do Full HD to polecam tylko odtwarzacz Blu-ray. W tym celu nie ma sensu kupowanie HD DVD.

Natomiast jeśli chcesz oglądać tylko filmy DVD i cieszyć sie najlepszą ich jakością z możliwych do osiagnięcia na LCD Full HD to polecam kupno odtwarzacza DVD ze świetnym skalerem do Full HD, np. Denon DVD-3939 lub tańszy Denon DVD-2930.

Toshibę HD-E1 możesz więc sobie odpuścić.
 

jaro44

New member
Nie polecam odtwarzaczy DVD DENONA jakośc fatalna. Sparzyłem sie na nim naprawiałem dwa razy i w końcu zarządałem wymiany na inny sprzęt. Na szczęście udało sie i jestem szczęśliwym posiadaczem PS3. Trochę drożej, ale za to 2w1 i jakośc nie porównywalna.
 

Carid

New member
Jaki lcd ?

Mam pytanie do eksperta :) Jaki lcd wybrac do pokoju dosc naslonecznionego ( okna beda za telewizorem ) - odleglosc od tv ok. 3m - narazie glownie do ogladania SD ( mam kablowke w UPC ) oraz dvd. Cena do 5000 i myslalem o jakims 37 calowym - choc moze byc i wiekszy :)
Bede bardzo wdzieczny za porady bo czytalem troche tego watku i juz mam metlik w glowie :)
Pozdrawiam
 

radkar

New member
jaki telewizor LCD

interesuja mnie 3 modele: TOSHIBA 42XV505D, Sharp LC-42XL2E i 42Z3030DG
czytalem juz o wszystkich, jedni chwala sharpa, inni toshibe i mam mlyn cena tez w miare zblizona, moze ktos z was ma i sie wypowie na ww LCD
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Carid - przy takich potrzebach powinieneś sprawdzić to co jest określane jako najlepsze na rynku idąc od góry:
Hitachi 37 X o1
Loewe Modus 37
Toshiba 37 Z 3030
JVC 37 P80
Sharp 37 RD 2
Sony 40 D 3500

Skorzystaj z prezentacji nie będzie stresu - ale radość.

radkar -
Musisz podać jakie masz warunki i jakie oczekiwania.
 

czago

Banned
jaro44 napisał:
Nie polecam odtwarzaczy DVD DENONA jakośc fatalna. Sparzyłem sie na nim naprawiałem dwa razy i w końcu zarządałem wymiany na inny sprzęt. Na szczęście udało sie i jestem szczęśliwym posiadaczem PS3. Trochę drożej, ale za to 2w1 i jakośc nie porównywalna.

Kupiłeś słabszy model Denona i do tego trafiłeś na uszkodzony egzemplarz. Wyższe modele DVD Denona mają referencyjny obraz i wymieniając go na PS3 dostałbyś zwrot części kasy.
 

radkar

New member
jaki telewizor LCD 2

jestem plastykiem wiec wazna kolorystyka i jakosc odtwarzanego obrazu, fajnie jakby bylo 100 Hz, warunki, pokoj nasloneczniony 4 m x 6 m z oknem balkonowym, LCD bedzie montowany na scianie
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to masz duży problem :hmm: .
Ponieważ plastycznie grać lepiej grają plazmy.
W tej sytuacj czeka Cię tylko prezentacja .
Do Toshiby 42 Z 3030 i Sharpa XL2 - powinieneś koniecznie dołączyć Panasonica 42 PY 85.
 

czago

Banned
radkar napisał:
jestem plastykiem wiec wazna kolorystyka i jakosc odtwarzanego obrazu, fajnie jakby bylo 100 Hz, warunki, pokoj nasloneczniony 4 m x 6 m z oknem balkonowym, LCD bedzie montowany na scianie

Opinie o odwzorowaniu barw przez plazmy i LCD są skrajnie różne. Ja bym raczej przychylał się do poniższych, kogoś po fachu - zbliżonym do Twojego:

http://hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=152884&postcount=16
http://hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=152818&postcount=5

Warto wziąć je pod uwagę i sprawdzić na własne oczy - coś w tym musi być.
 

Sylwia

New member
LCD Sony 32T300

Cześć Wszystkim,

Chciałabaym kupić SONY 32 LCD T3000.głównie bede oglądala N-tv po kablu HDMI.Nie bede korzystala z dvd oraz amplitunera etc.

Czy wybor jest ok w kontekscie N-ki i czy nie bedzie problemow z dzwiekiem?Dodam ze ten telewizor moge podlaczyc tylko przez HDMI.Czy byc moze powinnam kupic tanszy model nie placac dodatkowo za marke SONY?Bedzie wisial w salonie,wazne aby mial dobre katy bo ogladajacy nie beda na wprost.

Nas necie jest stosunkowo niewiele informacji o tym modelu.

dziekuje wszystkim z gory za odpowiedz
Sylwia
 
Do góry