Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

czago

Banned
Kupując LCD Sony już mało kto płaci za markę. Dotyczy to tylko osób kupujących bez żadnego targowania się w sklepach firmowych Sony, gdzie wprawdzie komfort zakupu jest najwyższy ale i cena również.

Większość kupujących Sony nabywa swój TV o kilkadziesiąt procent taniej niż oficjalna cena Sony, a więc nie płaci już za markę tylko za sam wyrób, a i tak korzysta z dobrodziejstw serwisu i gwarancji europejskiej.

Co do modelu 32T3000 to nie kupiłbym go ze względu na brak płynności obrazu. Ja wolałbym 32D3000, który posiada układ Motionflow+100Hz.
 
Witam wszystkich,na wstepie powiem ze mimo ze to moj pierwszy post sledze to forum juz od dluzszego czasu i wciaz nie wiem na co sie zdecydowac (myslalem o toshibie sharpie albo jeszcze cos innego, szkoda ze ten Panasonic tylko 37 cali :| )
Interesuje mnie Panel lcd wielkosci 40-42 cale, glownie do telewizji z dekodera (w tej chwili polsat, ale pewnie jeszcze dojdzie n albo c+ ) ,docelowo tez kanaly w wyzszej rozdzielczosci,troche ps3 i troche dvd. Glownie kanaly sportowe, motoryzacyjne, przyrodnicze czyli dosc dynamiczny obraz. Mysle raczej o dobrym HD Ready niz Full HD (ale full hd nie wykluczam), odbiornik stoi blisko okna balkonowego,no ale w sumie to i tak ogladam glownie wieczorami w zaciemnionym pokoju ewentualnuie wlaczona lampka . Moj budzet oscyluje w granicach 3,5 -4,5 tys zl w razie jakiejs super oferty nawet pare stówek wiecej.
Acha no i dodam ze mieszkam w Wawie i chcialbym ten tv przed odbiorem zobaczyc itd,poprostu najlepiej zeby to byl jeden z marketow w Wawie takze,wdzieczny byl bym za pomoc rowniez w tej kwestii.
Ps.Temat przerzucilem z mojego watku na ogolnym, bo nie wiedzialem , ze tu taki jest ,ankieta na poczatku mnie zmylila :)
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Czago-czy widziałeś może działanie układu 100hz że piszesz że sony t3000 nie ma płynności obrazu,bo ja tak i powiem Ci że 100hz w tym modelu zmniejsza tylko trochę blurring w ruchu a płynność pozostaje prawie ta sama co w t3000.Nawet "cudowne" 24p przy filmach w 24klatkach nie eliminuje efektu judder więc nie wiem czemu poraz tysięczny czytam zachwyty nad 100hz które według mnie musi przejść jeszcze dłuuuuuuugą drogę by poprawiało obraz bez psucia go jednocześnie.Bo jeśli układ ten jest taki super że trzeba go ustawiać na średni żeby nie pojawiały się artefakty no to ja obecnie wolę nie dopłacać za niego 1000zł bo uważam że nie warto.
 

Konrado

New member
42 cale do około 5000 zł

Witam
W maju mam zamiar zakupić 42 calowego LCD.
Nie mam upatrzonej marki. Odległość od tv około 2,5 metra. Z lewej strony jest okno w pokoju 4x5. Na początku bedzie podpieta kablówka ale docelowo w planach dvd. Prosze o porade na jakie modele warto zwrócic uwage. Cena około 5000 zł

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

pango

New member
czy warto kupic 37wd1e ?

hej
tytulowy tv za3500pln.
ogladanie z ok3m.
dosyc widny pokoj
sygnal sd z kablowki (po zakupie tv pewnie przejde na sygnal cyfrowy moze nawet hd - w tej j kablowce go oferuja.)
 

kovisoy

New member
Miałem dylemat ale obecnie LCD zdecydowanie sobie odpuściłem na rzecz plazmy.Pomijajac inne niedoskonałości w LCD nadrzędny powód to plastykowy kolor który nie sposób wyeliminowac wszelkimi ustawieniami,o jarzeniówce która świeci w oczy w ciemnym pomieszczeniu nie wspominając.Śmiem twierdzic że ok 70% osób kupuje LCD nie mając z nimi wcześniej do czynienia , dopiero po jakims czasie co bardziej wrażliwi na estetyke naturalności zaczynają to dostrzegac - to tylko taka moja własna subiektywna dygresja
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Konrado - przy 2,5 metra lcd 42 do 5000 zł to jest bardzo trudne zadanie.Bo albo lcd 100 Hz - przekraczają barierę finansową albo musisz się odsunąć od ekranu albo zmniejszyć przekątną do 37". Jeśli zostajesz przy 5000 zł sprawdź
42B20 Sharp
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=23842

17b761d31b728271med.jpg


JVC 42 DS 9
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=21136&highlight=ds9+jvc

fbd2d576de48db33med.jpg


Toshiba 42 X 3000
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=17976


teraz zamiast najgorszego sygnału w naszym sklepie stacja TV4 podłączyliśmy Xboxa
5a1011988471eb49med.jpg


Toshiba 40 XF 350
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=17550


Obraz który ukazał się naszym oczom oczarował nas absolutnie i to jak się później okazało pod wieloma względami.
652dc8c8fbe56a47med.jpg



oraz Sony 40 D 3500

 

czago

Banned
SierzantHarris, to co napisałem o Sony 32T3000 i 32D3000 widziałem na własne oczy. Różnica w płynności obrazu pomiędzy tymi modelami jest ZASADNICZA na korzyść oczywiście 32D3000. Filmy z Blu-raya na 32D3000 idą baaaaardzo płynnie w przeciwieństwie do 32T3000, gdzie szarpią niemiłosiernie niczym w Sharpie :) .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
apodaca - podaj jakie masz warunki ?

pango - to musisz sprawdzić Hitachi 37 A 01 , Sharpa 37 WD1, JVc 37 G80,
 

Konrado

New member
kiki - kanape może da sie jeszcze odsunąć do 3 metrów od TV. Za nią jest aneks kuchenny więc mam taka możliwość. Okna są od wschodu i pokój jest nasłoneczniony do południa. Zamiast 37 wole jednak 40/42 gdyż mniejszy by "utonął" w ścianie a docelowo to ten pokój ma służyć do relaksu i kina domowego. Co do ceny to 5000 zł nie jest ostateczną wartościa. Chce kupić tvna dłużej a nie zmieniać go za 2-3 lata i jeśli warto dołożyć 1000 zł to mam taka mozliwość. Wiele dobrego poczytałem o Toshiba 42z3030. Czy to był by najtrafniejszy wybór?

Pozdrawiam
Konrad
 

Sylwia

New member
kiki,

salon jest duzy,ale bedzie to tylko dodatkowy tv aby cos tam zobaczyc a nie tworzyc domowe kino.Wazne jest ze ogladany bedzie z roznych katow.JEDYNY sygnal ktory dojdzie to tego TV to kabel HDMI od N-recordera.

1.sklaniam sie ku panasonic 32 LX 70p
2.czy nie bedzie problemow z dziewkiem /obrazem po HDMI (czytalalm o tym na tym formu ze sa modele ktore nie wspolpracuja etc)

dziekuje za info
 
Moze ktos sie zlituje i pomoze mi w wyborze dobrego tv 42 cale hd ready glownie do ogladania tv z dekodera i troche do ps 3 w cenie kolo 4-4,5 k :(

Ps . Najczesciej ogladam kanaly sportowe, i niedlugo euro na polsacie, takze wazne zeby tv nadazal za akcja :)
 
Ostatnia edycja:

apodaca

New member
Dzięki Kiki.
Więc odległość od telewizora 2,5-3m
Pokój nasłoneczniony z poddasza z oknami dachowymi jakieś 17m2
U mnie w mieście znalazłem sklep gdzie mogę kupić tego samsunga Le37M87BD za 3600zł. Tak myśle czy nie wziąć sobie do niego odrazu tunera HD. Rozważam również Sharpa 37X20E, nie wiem który lepszy on czy samsung. Poza tym wchodzi jeszcze Toshiba 37Z3030DG ale cenę będę znał jutro.Wiem że często polecacie Panasoniki czy JVC ale mnie jakoś się nie podobają.:D
Dzięki kiki za odpowiedź. Czekam z niecierpliwością co na ten temat myślisz.Pozdro:grin:
 

leonidas18

New member
Witam mam do wyboru:
- Toshiba 32 R 3500
- Panasonic 32 LX 70
- Sharp 32X20E

Odległość od TV 2-2,5m telewizor umieszczony we wnęce meblościanki.
Oglądam kablówke,C+ i PS3
Co wybrać ?
 

kamyk083

New member
WIELKA prośba

Witam serdecznie wszystkich! Zastanawiam się nad zakupem telewizora LCD. Upatrzyłem sobie trzy telewizory i nie wiem na który się zdecydować tjs Philips 32PFL7862D, Panasonic TX32LX70P, Toshiba 32R3500PG? Sygnał przez który będę odbierał TV to SD i kablówka...
 

Saymon

New member
Witam,

Proszę o pomoc w wyborze telewizora LCD.
Warunki:
- cena do ok. 3000zł (może więcej)
- sygnał: głównie kablówka (UPC) - sporo sportu, czasem DVD, może komputer, a w przyszłości zapewne n-ka
- odległość oglądania: 3-3,5m
- nasłonecznienie umiarkowane, są żaluzje

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Konrado - Toshiba 42 Z 3030 - to ścisła czołówka światowa.
Jest wysoko notowany. Oczywiście że warto dołożyć - przecież zakup ma przynosić również radość. Tym bardziej że trochę cena spadła.

Sylwia - Panasonic już nie ma problemów ze współpracą z N-ką.

KrzysztofJerzyna - masz już w wątku obok.
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=24152
Ale dobrze się zastanów bo jak trochę dołożysz i będziesz bardzo zadowolony.

apodaca
- w tej klasie Toshiba 37 Z 3030 nie ma konkurencji , ale musisz dołożyć trochę . Dla niebieskich cena jest extra z gwarancją polską.

leonidas18
i kamyk083 - przy tych warunkach 32 R 3500 - musicie mieć najważniejsze płynność . Z tego nic nie zwalnia. I to jest wazniejsze do kablówki w SD
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=19475

Saymon - Toshiba 37 C 3700 , JVC 37 a 80 , samsung 37 S 81
Ale jednak najlepiej 37 Panasonica.
 

mordred

New member
LCD czy jest sens??

Witam,
Mam dylemat - moj stary CRT odmowil posluszenstwa, w zwiazku z tym pojawil sie problem nowego TV.
Pytanie moje - jesli Tv bedzie sluzyl praktycznie na razie tylko do kablowki analogowej i filmow DiVX, DVD (po ok 50% czasu), czy jest sens inwestowac w LCD??
Przegladalem forum i ewentualnie myslalem o Panasonic 32 LX70P, Toshiba 32R3500P G, 32 P 80 JVC - jednak jest to wydatek ponad 3000zl. Czy nie lepiej pomyslec np o Playstation 3 w przyszlosci i wybrac np Full HD SONY KDL 32 W 4000?? Sprawa miedzy HD Ready a Full HD jest dla mnie duzym dylematem.

TV bylby ogladany w odleglosci ok 2,5m w ciemnym pokoju, glownie filmy, troche sportu, niestety wiekszy rozmiar niz 32 '" nie wchodzi w gre.

Poradzcie cos?? Mam sie zastanawiac nad LCD?? HD ready czy FHD??
Dzieki z gory.
 
Do góry