Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

Sadek

New member
Witam wszystkich forumowiczow!

Jak każdy z nas stanął przed wyborem kupna TV. Celuje w LCD 40-42 ''. Odległość od tv ok 2-3 metry. Pokój średnio nasłoneczniony. Telewizor bedzie służył głównie do oglądania przez Cyfre+ (HD) i filmów na DVD. Cena do 4000 zł. Czytałem, oglądałem i nie moge się zdecydować.

Prosze doradźcie w wyborze , który z poniższych (może coś innego)
- Samsung LE40N87BD (Full HD)
- Sony KDL40U2530K (HD Ready)
- Samsung LE40R81 (HD Ready)

To są telewizory które zwróciły moją uwage (oglądająć obraz w MM).
Pozdrawiam
 

damien79

New member
lcd 37"

witam...mam zamiar nabyć lcd...biarąc pod uwagę informacje jakie podawane są na tym forum do mojego pokoju 20 m2 dobrze nasłonecznionego, odległośc oglądania 2,5m - 3 m z przeznaczenim podłączenia do kompa,dvd, PS3 polecacie 37"...tylko mam kłopot z wyborem marki...chodzi mi głównie o modele TOSHIBA 37 Z3030, SHARP LC 37X20E, JVC LT 37P80 ewentualnie SONY KDL 40W3000...może jakieś inne modele...prosze o jakieś porady bardziej doświadczonych z dziedziny lcd ...dodam tylko ze moj budżet to ok. 5000 zł (plus minus pare stówek)....z góry dziękuje...
 

darmaz

New member
Witam
Mam dylemat: Wybrałem dwa modele w tej samej cenie: Samsug LE 40" F 86BD i Samsung 46" N86BD. TV oglądam z odległości 2 do 4,5 metra w dobrze oświetlonym salonie, sygnał cyfra + w tym HD i DVD. Plus pierwszego to ładniejszy wygląd i większa płynność ruchu a minus to 40" i mocno odbijająca otoczenie szyba na panelu. Plus drugiego to 46"i matowy panel a minus to mniejsza płynność szybkich ruchów. Muszę się zdecydować na jeden z ww modeli. czy mośe mi ktoś podpowiedzieć na co się zdecydować? (Zwłaszcza użytkownicy samsungów)
 

paawlus

New member
Jestem zainteresowany zakupem lcd: 36-37 cali, full hd, dvb-t.
Oglądam głównie sport (Polsat Sport, Eurosport) i filmy z Cyfrowego Polsatu. W przyszłości przewiduje kanały hd oraz naziemną cyfrówkę.
Co byście mi polecili?
Zastanawiam się osobiście nad Samsungiem LE37M87BD, ale on nie ma 100hz, ma tylko 8ms i kontrast 8000:1 - czy to ma znaczenie.

Z góry dziękuje za odpowiedź i ew. linki.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
paawlus - masz odpowiedź w innym dziale. I nie zakładaj różnych wątków bo Cię ukarają
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=22920

damien79 - w takiej kolejności potrzeb jak podałeś to tylko Toshiba 37 Z 3030
spełni wszystkie możliwości.
Jeśli miałbyś prezentację to powinieneś jeszcze zamówić 37 P 80 JVc i
37 RD 2 Sharpa.

Sadek - jeśli nie będą to z twojej listy - to sprawdź
Toshibe 42 X 3000
przewaga Toshiby jest duża :
- głośniki Onkyo na pokładzie i moc muzyczna 2 x 30 WATT, a nie jakieś pierdziwaki,
- DCDi Faroudja dinterlacer + topowy skaler, najlepsze w branży,
- najnowszy matryce, z bardzo dobrym kontrastem i czernią, czarne, a nie fioletowe,
- 3 x HDMI 1.3 z akceptacją trybu 24p,
- najlepszy na rynku judder canceller
- najlepszy tryb płynnego obrazu 100/120 Hz Active Vision M100 HD
- tryb bez overscanu,
- pełen serwis i gwarancja Toshiba Polska
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=17976

monte i kogin - u Ciebie tylko prezentacja w domu:
32 JVC P80
32 Lx 700 Panasonic
32 R 3500 Toshiba.

vincent_2 - U Ciebie trochę inaczej :
37 Toshiba x 3000
37 Panasonic LZ 70
32 LX 700 Panasonic lub 32 JVC P80

chaos22- nie podałeś wielu danych ale zmieniłbym zestawienie:
Pioneer 42" lub 50"
JVC 42 V 80 lub 47 V 80
Sharp 42 Xl2 lub 46 Xl2.
Toshiba 42 z 3030 lub 47"

kargul214a
- u Ciebie jest to bardzo proste :
JVC 32 P 80
Sony 32 D 3000
 

Mitek

New member
Witam wszystkich

Niechcac zasmiecac forum kolejnym podobnym tematem pisze tutaj w nadzieji ze mi pomozecie dokonac wlasciwego wyboru:D .

Chce kupic LCD lub Plazme 37-40 cali, kwote jaka moge przeznaczyc to w najlepszym scenariuszu 4500 a w najgorszym 5000-5500 maksymalnie na tv(jesli naprawde bedzie warte doloznie tego 1000).:). Najwazniejsze czego oczekuje to zebym mogl sie cieszyc wysoka jakoscia wyswietlanego obrazu z PC-konsol-telewizji cyfrowej. Nie moze miec efektu smuzenia i itp. z uwagi na moja chec grania na nim. No chyba to wszystko jak kazdy chce nacieszyc moje oczy wysoka jakoscia:)

Pozdrawiam wszystkich Mitek
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
do konsol - to jednak LCD .
A w klasie cenowej masz Toshiba 37 Z 3030 - najwyższy model w tej klasie.
- głośniki Onkyo na pokładzie i moc muzyczna 2 x 30 WATT,
- DCDi Faroudja dinterlacer + topowy skaler, najlepsze w branży,
- najnowszy matryce, nareszcie z bardzo dobrym kontrastem i czernią,
- 3 x HDMI 1.3 z akceptacją trybu 24p,
- najlepszy na rynku judder canceller,
- najlepszy tryb płynnego obrazu 100/120 Hz Active Vision M100 HD
- tryb bez overscanu,
- pełen serwis i gwarancja, Toshiba Polska
- ładny, modny design

http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=19566
0998fedf47162571med.jpg
 

Mitek

New member
Dziekuje za szybka odpowiedz Kiki

Telewizorek bardzo fajny tylko troche marka mnie nie przekonuje zbytnio z tv Toshiby nigdy nie mialem do czynienia no ale zawsze musi byc ten pierwszy raz hehe. Przejade sie do sklepu i zobacze ten model. Kiki model TOSHIBA 37z3030 bez zadnych tam literek na koncu podales mi bo na ceneo jest ten co podales i inne z literkami prawie w tej samej cenie ??. Jeszcze takie pytanie mam czy Sony bravia nie bylby dobrym wyborem slyszalem wiele dobrego wiec tak sie troche zastanawiam. Poprostu chcialbym miec jakies pole manewru pomiedzy paroma tv.

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
możesz spać spokojnie , 37 z 3030 gra naprawdę dobrze . Przez długi czas tylko Toshiba miała na rynku model 100 Hz i full hd /ostatnio doszedł jeszcze Hitachi XR01/
 

tomcio5

New member
lcd 32

kiki a z 32 co mi polecisz? potrzebuje cos z gornej polki jestem zafascynowany tosiba z 3030 ale ona wystepuje dopiero od 37 a to dla mnie za duzy format na ogladanie z okolo 2,5m. R3500 ale nie jestem przekonany co jeszcze mozesz polecic
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
podaj więcej - jakiemasz potrzeby i warunki . Co i czym podłączasz ?
Jak słońce świeci? Co lubisz ogladać ? itd..........
 

tomcio5

New member
lcd 32

potrzebuje lcd do ogladania sportu filmow glownie dlatego chce cos dobrego z tego co czytalem to 100hz bedzie najodpowiedniejszy zwlaszcza do sportu plynnosc obrazu Posiadam Nke wiec sygnal dobrej jakosci pokoj malo nasloneczniony odleglosc niestety mala do 2,5m dlatego tylko 32 bo ten 37 z3030 bylby idealny jesli chodzi o zaawansowane parametry techniczne 10bit 120hz glosniki onkyo 30w itd chcialby w 32 jak najbardziej zblizony mozliwosciami do z3030

moje typy to
sharp RD2E
tosiba R3500
ewentualnie Panasonic LX70 lub sharp X20E
co bys mi polecil z tych lub moze jeszcze cos lepszego
czy moze poczekac bo tosiba wpuszcza na rynek 2 nowe modele xv i cv wiesz moze cos na ich temat
 

joł

New member
Ok, no wiec moze i mi ktos pomoze.
Zdecydowalem sie na zakup LCDka 42".
Warunki:
Odleglosc ogladania 2,7-4,5m
Okno na ten samej scianie co tv
Sygnal-poki co po kablu z aster, a z czasem pewnie N.
Edit - przeznaczenie - przede wszystkim filmy, ale rowniez mecze, czyli wszystkiego po trochu.

Jak narazie wpadly mi w oko 3 modele:
Philips 42PFL9632D
Sharp 42XL2e
Toshiba 42Z3030D


Na ktory byscie sie decydowali?
Moze jakies inne propozycje?
 
Ostatnia edycja:

kadlubek

New member
witam

zamierzam kupić telewizor i jak większość osób piszących w tym wątku nie mam pojecia co wybrać :confused:

biorę pod uwagę zarówno telewizory LCD jak i PLAZMY

odległość oglądania: 2,5 - 3 metry (myślę że 37" wystarczy)
sygnał: cyfra+ dekoder PHILIPS HD PRV
nasłonecznienie: pokój słoneczny ale słońce nie pada na ścianę na której bedzie wisiał telewizor
przeznaczenie: 75% tv; 20% dvd; 5% komputer

w razie dodatkowych pytań służę pomocą :p
 

Focur

New member
Prośba o pomoc i porade:)

Witam! Jest to moj pierwszy post na tym forum, wiec na poczatku chcialem sie serdecznie przywitac ze wszystkimy uzytkownikami! Tak jak inni ja takze trafilem tutaj poszukujac porad na temat zakupu nowego telewizora, myslalem ze poczytam watki i sam do czegos dojde, ale sie nie udalo niestety - wiem jeszcze mniej niz wczesniej:( dlatego proszę o rade:
-co kupic?? Plazme czy LCD (głownie chodzi tu o duzy pobor pradu w przypadku plazmy, co w moim przypadku nie jest wskazane-gdyz w mieszkaniu wszystko mam juz na prad np. grzejniki). Szukam dobrego telewizora ok 40cali nie mniej - max kasy jaka moge na to przeznaczyc to 4000 zl. odległośc od ekranu ok. 3-3,5 m, pokoj na strone zachodnia (sa takze rolety wiec nie ma problemu z naslonecznienie). Sygnal z kablowki osiedlowej + filmy na kompie, czyli standard. Chodzi mi o TV, ktory bedzie sobie radzil z sygnalem analogowym. Z gory dziekuje za rady i pozdrawiam.
 

matess

New member
Witam.

Przymierzam się do zakupu LCD. Odległość w jakiej będę siedział od TV wynosi 2m. Zastosowanie telewizora konsola i jako monitor komputera, telewizję nie wiem czy będę podłączał, więc interesuje mnie sygnał wyłącznie HD oraz współpraca z komputerem, najlepiej po DVI-HDMI. Telewizor najlepiej żeby miał obraz 10bit. Zastanawiam się narazie nad Sony D3000 i Sharp X20E. Wielkość 32/37", do Full HD raczej 37, żebym widział tekst z komputera. Sharp X20E nie ma 100hz, więc nie wiem czy będzie się nadawał do grania, a Sony podobno wcale nie taki dobry, więc nie wiem, może jakieś inne propozycje? Czy Philips jest dobrą marką, słyszałem że się psują. Zastanawiałem się jeszcze na Toshiba 32/37R3500, ale ten większy ma mniejszy kontrast dynamiczny. Inna matryca? czy mniejszy jest tylko dynamiczny?

Dziękuję za odpowiedzi
 

prremo

New member
Prośba o poradę

Witam, proszę o poradę jaki wybrać LCD.
Warunki użytkowania:
- pokój nasłoneczniony ale są żaluzje,
- odległość około 3 m,
- cel użytkowania: TV kablowa, DVD, kamera monitoringu, komputer, (w przyszłości n).
Obecnie istnieje: TV CRT Thomson 32 panorama (właśnie się zepsuł, DVD, amplituner onkyo, TV kablowa, kamera monitoringu.
Preferencja ceny do 10 000 zł (ewentualnie troszkę więcej).

Warunkiem koniecznym jest możliwość podglądu kamery z monitoringu (pip) (pokój dziecka) oraz obudowa czarna.
Myślałem o samsungu LE40F86BD.

Proszę o pomoc, co proponujecie?
 

crosis

New member
Witam,
Tak czytam te wcześniejsze posty w poszukiwaniu czegoś co mogłoby mi pomóc, ale widzę, że przeważają tam telewizory 32'' i 40'', które są dla mnie sporo za duże.
Pokój mam niewielki, bo tylko 3x3, więc widzę tutaj max 26'', na które chciałbym wydać nie więcej jak 2,2-2,3k zł.

Odległość - pewnie sofa na przy jednej ścianie - tv na drugiej.

Wykorzystanie?
- xbox360
- kablówka aster SD - pewnie nie zmieni się to długo - tak więc coś na czym takie 'cudo' będzie wyglądać przyzwoicie
- filmy 720p z kompa - więc konieczny d-sub, niestety nie mam wyjścia hdmi w PC

W pokoju jest jasno, ale nie światło nie wpada bezpośrednio tzn nigdy nie oślepia, więc nie odbijałyby się nigdy promienie od takiego 'diwajsu'.
Czyli podsumowując: tanio + dobra jakość kablówki SD to podstawa.
Byłem zdecydowany na samsunga LE26R81/82, ale poczytałem jeszcze kilka komentarzy i entuzjazm ostygł, może coś innych producentów? Co możecie polecić?
 
Do góry