Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

15bertold

New member
Witam po raz pierwszy, mam zamiar kupic TV LCD i zastanawiam sie pomiedzy Pans Tx-37lzd70 a TX-32LX70, ale nie wykluczam innych propozycji, budzet do max 3500,4000, zastosowanie glownie do 'n' , czasem do kompa przez hdmi

1-szy kusi bo ma 37, FullHD, ale tylko 50 lub 60Hz
2-gi tylko 32, tylko ready, ale za to 100Hz, i jest bardziej sprawdzony,

Czy smuzenie to duzy problem na tym 1-szym, bo na 2-gim calkiem spokko.


Prosilbym rowniez o podanie innych propozycji ~37-40cali ()


Moj terazniejszy TV to japonscki 16letni panasonic,
i standard FULL jest dla mnie o tyle wazny, ze w niedalekiej przyszlosci przyjdzie do PL, a chce zeby TV sluzyl mi przynajmniej 8-10lat

POZDRAWiam
 

neo_plonsk

New member
Witam . Chce kupic sobie Philips 52pfl96. myslicie ze to bedzie dobry zakup? najczesciej bede ogladal cyfre+ i filmy z komputera. Odleglosc okolo 3,5 metra. Czy ktos wie czy za pomoca tego wejscia usb mozna podawac filmy do tv ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
15bertold - przy takich opotrzebach zaczynałbym od:
37 Lz 70 Panasonic
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=17365

świetnie reprodukuje kolory - nawet w porównaniu z plazmą Panasonica Full hd Py 700 / 37 LZ 70 - poniżej/
1bf0ce928c0a78b2med.jpg


37 X 3000 Toshiba
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=17976

Nawet obrazy polskiej telewizji z odległości 1 metra robi wrażenie stopniem skalowania.
d4050f2f2f8be744med.jpg


oraz 32 LX 700 Panasonica
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=15217

P1030562.jpg


JVC 32 P 80
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14360


3d1a89e69f10a99amed.jpg


zaś 40" to Toshiba XF
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=17550

Ku pamięci - takie emocje towarzyszyły nam na targach w Berlinie:
DSC_0201.JPG


Boguslaw152 - jeszcze nie ma , ale Sny już na dniach miał wypuścić taki model.

przebus - Sony 32 D 3000 to bardzo dobry model.
Ale ja sprawdziłbym przed zakupem JVC 32 P 80 i Panasonica 32 Lx700.
Linki ,opisy, testy i zdjęcia masz powyżej.

paput - jaką masz odległość od ekranu ?
 

neo_plonsk

New member
toshiba 52 ZF moglbym juz kupic na okolo 2500 euro
Pytania:
1.w CZym ona jest lepsza od PHILIPSA ?
2:Wiecie moze jak jest z tym wejsciem USB bo nikt mi nie daje odp. Mozna na nim odtwarzac tylko mp3 i jpg czy filmy tez ? 3.
A co myslicie o Samsung LE-52F96BD
 
Ostatnia edycja:

zborek

New member
Telewizor do XBOX'a 360, 37-42 cali, max. 4300zł

Witam,
ponieważ jest to mój pierwszy post na tym forum chciałem się na wstępie przywitać ze wszystkimi. Spędziłem sporo czasu wertując posty z pytaniami i odpowiedziami na temat zakupu LCD, i podobnie jak większość użytkowników mam spory mętlik w głowie. Liczę na waszą pomoc przy wyborze, a mianowicie szukam LCD tylko i wyłącznie do X'a 360 (może w przyszłości N'ka), parę szczegółów dotyczących zakupu:

1. Pokój jest północno-wschodni, ale na oknach mam rolety więc większego problemu z zaciemnieniem nie będzie.
2. Odległość od ekranu to 2.5m.
3. Rozmiar ekranu z przedziału 37-42'', cena (nieprzekraczalna) to 4300zł.
4. Połączenie kosnoli z TV za pomocą kabelka HDMI.
5. Preferowałbym FullHD, ale i HDReady mnie nie odrzuca.

mam parę pytań i wątpliwości:

1. Znalazłem ofertę z LCD Mirai 42'' FullHD za 3,5k nie ukrywam, że jest to kusząca oferta, ale jak się ten telewizor ma do produktów uznanych marek? Czytałem na forum trochę o nim, ale były to wypowiedzi jednego użytkownika.
2. Czy FullHD ma sens przy 37''? Czy nie lepszym wyborem będzie dopracowany HDReady?
3. Podobnie ma się sprawa przy rozmiarze 42 cale, co lepsze?

To chyba na tyle, w przypadku pojawienia się kolejnych pytań dopiszę je do tych powyższych, z góry dziękuję za udzieloną pomoc,

pozdrawiam
Kamil Zborowski
 

Bebol

New member
Prośba o pomoc wyborze Lcd

Witam!!! Od dłuższego czasu przymierzam się do zakupu lcd. Pod uwagę biorę 4 modele:
1- Toshiba R3500
2- Panasonic Lx70
3- JVC P80
4- Sony D3000
Wszystkie 32 cale.

Telewizor będzie wykorzystywany do kablówki Multimedia. Odległość ok 2m, pokój średnio nasłoneczniony, mam rolety, grać raczej na nim nie będe, ale laptopa bym z miłą chęcią podłączył :) Zależy mi na jak najlepszym obrazie z kablówki, kąty, czerń, kolory także są dośc istotne. Pozdrawiam i bardzo proszę o jakieś porady, bo już mam straszny mętlik w głowie...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zborek - do Twoich celów nieprzekraczalnej kwocie jest tylko jeden dobry LCD - 42 X 3000 Toshiby.One jest desygnowany właśnie do takich celów.
Inne musisz iść na kompromis albo ceny albo możliwości i jakość.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=17976

bebol - przy Twoich parametrach mistrzem jest JVC - a co najważniejsze ma największą płynność - co w Twoich przypadku to jest nr 1.
Dodatkowo czerń nie jest oliwkowa.
Jeśli Ci się nie podoba - to wówczas Sony D 3000.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14360
 

Bebol

New member
Witam!! Dziękuje Kiki za odpowiedź!!! Właśnie ostatnio ten Sony chodzi mi po głowie, przegladałem testy, i koledzy pisali, że soniacz smuży...W związku z tym mam pytanie, czy smuży zawsze, czy np. tylko jak się na nim gra w jakieś gierki, bo jak napisałem wcześniej sygnał bedzie SD. Czy oprucz plynności są jakies istotne różnice w tych dwóch lcd?? Wolałbym Sony bo mogę go kupic w dośc dobrej cenie na miejscu (jakos sie cykam kupować przez neta) ale nie mam absolutnej:) pewności, że to będzie dobry wybór dla mnie (pierowotnie miała być tosia R- znacznie tańsza...) tak więc pomózcie drodzy forumowicze.Pozdrawiam!!
 

szuwi

New member
No i mnie powalilo :)

Witam.. wczoraj dojechal do mnie zamowiony Sony 40X3500.. no i moje wszelkie obawy sie rozwialy... obawialem sie troche roznicy (pogorszeniu jakosci odbioru) pomiedzy moim poprzednim dosc dobrym TV "bańką" w odbiorze SD ale byly to obawy nieuzasadnione.. odbiera pieknie.. nie pracuje wcale glosno. tzn slchac troszke wiatraki.. ale tylko wtedy jak jest cisza w domu i glosnosc TV na 0... po podlaczniu PS3 skonczylem grac o 0:50 w nocy :) jakos powalajaca.. no i ten design..

polecam

pozdrawiam

Michal
 

Dio

New member
Szuwi:
1) Gdzie kupiłeś
2) Za ile
3) Widizałeś różne kolory ramek na własne oczy czy strzelałes w ciemno?
ja sie zastanawiam nad jasnym beżem lub czerwona ramą???
 

paput

New member
Kiki odleglosc do matrycy to jakies 3,5 m . W dalszym ciagu nie wiem jaki Tv wybrac , Plazmy raczej nie chce z uwagi na gorszy obraz z komputera. Sprzedawcy w wiekszosci sklepow mowia zeby wybierac z posrod takich firm jak Samsung czy LG bo to wiadacy producenci matryc. Design bardziej mi pasuje Sharpa . I badz tu madry . Dodam tylko ze znajomi moi kupili LG 42 lf75 i oboje musieli oddawac je do naprawy. Dla przypomnienia : matryca okolo 42' , full hd , do ogladania tv , z mozliwoscia wyswietlania obrazu z komputera , konsola - budżet okolo 5 tys.
pozdrawiam
 

szuwi

New member
Dio napisał:
Szuwi:
1) Gdzie kupiłeś
2) Za ile
3) Widizałeś różne kolory ramek na własne oczy czy strzelałes w ciemno?
ja sie zastanawiam nad jasnym beżem lub czerwona ramą???

Ad1. z netu w sklepie o nazwie zadowolenie.pl
Ad2. z przesylka 7920zl
Ad3. nie zwracalem na to uwagi.. ale chyba w 40X3000 mozna sobie wybrac ramke a nie w 40X3500 ?? ja mam taka grafitowa jakby metaliczna.. wyglada swietnie, ja wole takie kolory z czerwonym by mnie ZOna do domu nie wpuscila.. :) mam instrument StagePiano koloru czerwonego bo ta firma (Clavia NordStage88 ) robi tylko czerwone instrumenty.. i jak go przywiozlem do domu to spytala czy na bazarze to badziewie kupilem ? :)) a jest to flagowy i high-endowy instrument wsrod klawiszy i kosztuje cos ok 12tys zl .. wiec dalem sobie juz spokoj z takimi kolorami :))

pozdr

Michal.
 

zborek

New member
Dzięki kiki za pomoc, chyba na Tośkę się zdecyduję. Niestety nie mogę więcej wydać, nie spodziewam się rewelacji, najważniejsze żeby współczynnik/cena był jak największy (oczywiście przy dobrym obrazie ;)) W weekend się wybieram obejrzeć TV na żywo, a najpewniej go od razu kupię. Jak tylko zawita do mnie podzielę się wrażeniami.
 

kargul214a

New member
Po oglądnięciu paru telewizorków w realu i poczytania forum
Proszę o poradę który lcd wybrać
1 sony kdl 32d300k
2 panasonic tx 32lx70
3 jvc lt-32p80bu
4.toshiba 32 c 3500
w jakiej kolejności wybralibyście ten sprzęt
tv ma służyć głównie do cyfry+ i ps3 dzięki
 

chaos22

New member
Dylemat LCD

Witam,
jak pewnie wielu mam dylemat dotyczący wyboru TV LCD po kilku. Rozmawiałem, czytałem różne fora ale nadal nie moge podjąć decyzji na co się zdecydować.
Zrobiłem sobie short listę ale niewiem czy dobrze celuję, na polu walki pozostały:

TOSHIBA - 42Z3030D lub jego odpowiednik 47'
PHILIPS - 42PFL9632D lub jego odpowiednik 46'
SHARP - LC42XL2E - lub jego odpowiednik 46'

Co do sygnału: w większości czasu to zapewne zwykła kablówka UPC/Aster. W przyszłości pewnie zdecyduję sie na np Nkę.

Prośba o pomoc w wyborze. Może niesprawiedliwie coś pominąłem?
Z góry dziękuję.
Bartek.
 

vincent_2

New member
Witam. Pomórzcie wybrac LCD. Przejde od razu do rzeczy:
-Budżet do 3500 zł
-od 32 do 37 cali. Odległosc do tv mam 2-2,5 metra.
- głownie ma służyć pod ps3 i zwykłej kablówki(obraz sd). w dalszej kolejności pod kompa(filmy).
proszę o fachowe podpowiedzi(Doradź KIKI)
Miałem na oku SAMSUNG le32m87bd ale znajomy na giełdzie odradził mi go i kazał sie skupić na toshibie 120hz. Po przewertowaniu forum za powyższe pieniądze skupiłem sie na TOSHIBIE 32r3500pg(czym sie różni "p" lub "g"? czytałem ze miejscem złożenia jedne w Polsce a drugie podajże w UK prosze o potwierdzenie).
Także proszę o pomoc w wyborze. Oczywiscie jesłi inny LCD za ten przedział cenowy jest jeszcze lepszy niż te 2 podane modele służące do powyższych punktów(ps3, kablówka) to proszę o podanie ich.

Pozdrawiam i liczę na rzetelne podpowiedzi i uwagi

 

kongin

New member
Witam mam problem z wyborem telewizora niewiem co lepiej wybrac Toshiba 32R3500 czy Panasonic TX-32LX70P, głownie bedzie sluzyl do ogladanie kablowki czasami jakis filmik na dvd i tyle.Prosze o pomoc;)?
 

monte

New member
witam , podpinam sie pod pytaniem kongina. Toshiba 32R3500 czy Panasonic TX-32LX70P, który lepszy? Przede wszystkim kablówka (dosc marny sygnal), dvd i moze komp. pokoj dosc nasloneczniony a odleglosc od tv 1,5-2,5 m.. CZytalem duzo pochlebnych rzeczy o panasonicu ale we wszystkich sklepach gdzie go ogladalem obraz byl bardzo zly (jakies pasy, linie faliste, "robaczki" ,drgania obrazu itp). Gdyby mi tak mina nie zrzedla w sklepach to bylbym zdecydowany na pana a tak to dalej nie wiem. Moze jakas inna firma? dzieki z gory za podpowiedz
 
Do góry