Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

luck76

Well-known member
Ja jakoś nie mogę się zdecydować .Tv ma być uniwersalny do pokoju w bloku .Ma być do oglądania i grania na ps5 w dzień i wieczorem .Im więcej czytam tym jestem głupszy .Bardzo ciągnie mnie w stronę Hisense 65U8KQ lub tańszy 65U7KQ ale brakuje w nich Androida lub Google TV .Jak myślicie mini led w cenie do 7 000 obraz będzie lepszy w Hisense czy innych markach ? Nie myślę o OLED i za bardzo nie wiem w co się pchać .
Do czego potrzebujesz GTV/ATV? Streaming? Takie raczy załatwisz teraz FireTV stick 4K Max za 275 PLN albo Google Chromecast 4K za zbliżoną kwota.
 

hbdyz

Member
Ja jakoś nie mogę się zdecydować .Tv ma być uniwersalny do pokoju w bloku .Ma być do oglądania i grania na ps5 w dzień i wieczorem .Im więcej czytam tym jestem głupszy .Bardzo ciągnie mnie w stronę Hisense 65U8KQ lub tańszy 65U7KQ ale brakuje w nich Androida lub Google TV .Jak myślicie mini led w cenie do 7 000 obraz będzie lepszy w Hisense czy innych markach ? Nie myślę o OLED i za bardzo nie wiem w co się pchać .
Jeśli chcesz 65'', to jeszcze dziś i jutro masz PHILIPS 65OLED718 za 6532 zł https://www.pepper.pl/promocje/philips-65oled718-65-oled-4k-120hz-748649#comments (ewentualnie 6999 w MM).
 

dylus72

New member
Do czego potrzebujesz GTV/ATV? Streaming? Takie raczy załatwisz teraz FireTV stick 4K Max za 275 PLN albo Google Chromecast 4K za zbliżoną kwota.
Systemy Google lub Android dają większe możliwości instalacji aplikacji .Obecnie na TV Sony z Androidem mam zainstalowany TIK TOK i kilka innych apek .Nie wiem czy Vida ma takie możliwości .Korzystam głównie z Yutube ,TIK TOK , netflix ,PRIME VIDEO i parę innych .
 
Ostatnia edycja:

trelix25

New member
Witam,
Szukam następcy dla plazmy panasonica 50st50, pokój ok 25m2, odległość od TV - 4m na wprost, zdarza się oglądać z kąta 20-40st wowczas odległość 2-3 m, pokój jasny - okno od południa, ale jest roleta zewnętrzna. Szukam TV 65-75 cali, 80% to TV z C+ w jakości FHD ( tuner formuler F1 nie obsługuje 4K)oglądane seriale, filmy, wiadomości, sport. pozostałe 15% to piłka, F1 i filmy z Viaplay lub Disney+( podpiety chromekast 4k), 5% to PS4. Budżet 6-7 tys. Byłem już zdecydowany na sony 75x90k ale po wizycie w MM troche zgłupiałem. Sprzedawca sugerował mniejszy rozmiar ale z wyższej półki, oglądałem miniledy 65c845 i 65qn91b ( ten miał obraz wg mnie bardzo dobry) ale efekt WOW był przy oledzie Panasonica 65LZ1000. Pytanie czy do moich potrzeb warto dołożyć ten 1-1,5k do oleda, czy też może iść w rozmiar i brać sony 75x90 /94k? czy też może miniledy 65cali? Dodam że na dźwięku mi nie zależy - mam KD 5.1
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To nie masz dużego wyboru.
Najlepszym przedłużeniem i poprawą jakości jest Oled TV.
Na dobrego mini leda 75" -kasy nie wystarczy.
A bardzo dobry oled jest - 6799 zła 65Oled 707 , 65Oled 718 za 6899zł
Każdey zagra lepiej niż Twoja plazma - wraz z efektem - WOW.
Dla członków forum masz dodatkowo pakiet gratisów o wartości 500 zł.
 

trelix25

New member
problem z plazmą był sporadycznie podczas meczów i sportu, np smużenie piłki lub delikatne klatkowanie w F1 lub filmach. kupując nowy tv chciałbym pozbyć się tych dwóch problemów. Jak wygląda obraz po upscalingu wg Ciebie w oledach (np 718 czy lz1000) a jak w takim x90k? zależy mi na ostrym i płynnym obrazie. Większość materiału u mnie bedzie w jakości HD. w niedalekiej przyszłości zamierzam wymienić również tuner na 4k, ale mimo tego za wiele treści w 4K obecnie na platformach to nie ma.
 
Ostatnia edycja:

bojan90

New member
Hej, mógłbym prosić o radę?
Przymierzam się do zakupu czegoś nowego po 10 latach korzystania z Sony Bravia KDL-42W655A (obraz nadal żyleta, pomijając kilka białych plamek niewidocznych podczas normalnego użytkowania).

Najchętniej to bym poszedł w OLED, ale nie wiem, czy nie lepszym (bo też tańszym) wyborem będzie MiniLED. Moją uwagę przykuły 3 telewizory o rozmiarze 55 cali: Philips 718/12, LG C3 oraz TCL C845.

Przeznaczeniem będzie w większości granie na Xbox Series S (w przyszłości X) oraz treści ze streamingów, a czasem z nudów jakieś pierdoły w SDR z kablówki. Salon, w którym TV stoi jest w miarę oświetlony, TV stoi bokiem do okien i nie widzę problemu w opuszczaniu rolet. Budżet? No właśnie... 4500zł za TCL w aktualnej ofercie ME wydaje się dobrym rozwiązaniem (bardzo fajne recenzje), ale widziałem tego Philipsa (nie umiałem żadnych sensownych opinii znaleźć na jego temat) za 5400zł oraz C3 (ponoć super ekstra niesamowity obraz) na Allegro za tyle samo. ME dodatkowo obniża koszt o dwie raty, idąc w kredyt 0%, co też uatrakcyjnia ofertę. Chciałbym też, żeby to był zakup na lata, jak w przypadku mojej Bravii, a sam nie wiem, jak to wygląda dzisiaj z żywotnością TV, a tym bardziej z wypaleniami w OLEDach, o których krąży tyle plotek. Dodatkowo, czy warto bawić się w rozszerzone gwarancje oferowane przez sklepy?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
bojan90
W podanym budżecie wybrałeś dobre TV.
A jaką masz odległość z jakiej oglądasz/grasz?
Ja bym brał LG C3. Jak boisz się wypalenia w Oledzie to bierz minileda. Chociaż powiem Ci, że już czwarty rok mam Oleda właśnie od LG i żadnych problemów a nie jest on oszczędzany. Sporo godzin ma na liczniku.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
i żadnych problemów
I niech tak zostanie (y)
@marciniozo ...w przypadku oledów nie jest raczej problemem ile mają "nalatane" godzin ,tylko bardziej co i jak długo było na nich oglądane. Kolega, a właściwie jego żona w niespełna dwa lata "załatwiła" matrycę w B8 od LG.Ale ona bardzo lubi TVN24:ROFLMAO:.Tak więc dwa lata TVN24 ,a dwa lata tylko filmów z BD to może być różnica.
 

krzysmir

New member
Cześć,
po roku od poprzednich poszukiwań telewizora dla rodziców wracam do Was ekspertów i ponownie liczę na poradę...
Potrzeba:
  • TV w wielkości 50 cali (ni mniej, ni więcej - niestety większy się nie zmieści, a mniejszy to wiadomo, że nie ma sensu),
  • głównie sygnał to kablówka poprzez CI (85-90%), reszta to HBO Max, Prime Video, albo SkyShowtime. No może jeszcze Youtube. Żadnych gier. Trochę sportu.
  • Oglądany z odległości ok. 2-3 metrów.
  • ustawienie: na szafce (bez opcji powieszenia), co gorsza w narożniku pokoju.
  • użytkowanie generalnie w różnych godzinach (bo rodzice to już emeryci, toteż czasem jak włączą, to leci do wieczora).
  • budżet niewielki - coś pomiędzy 2 a 3 tysiące.

Co do modeli, które próbuję rozważyć:
  • Philips 50PUS8118 albo 50PUS8818 - tutaj wiem, że różnica jest 120Hz vs 60Hz (to pierwsze nie jest chyba aż tak kluczowe, zważywzszy brak gier/sportu). Ambilight nie będzie używany (nie jest też blisko ściany, więc efekt byłby prawdopodobnie taki sobie). Ten ostatni (50pus7608) nie ma Androida, ale osobiście chciałbym mieć system, gdzie mogę coś dograć ze sklepu play.
  • Hisense - ale zamknięty system, nie google.
  • Samsung?
  • xiaomi q2 czy z serii p - bardziej jako ciekawostka, ale opinia na ich temat jest taka, że są niedotłumaczone, niedopracowane, a czasem czekają na sposobność hard reseta.

TCL - pisałem, że rok temu poszukiwałem tv i stanęło wtedy na TCL 43C635. Przez ten rok był dwukrotnie odsyłany na gwarancje (z tytułu rękojmi), za drugim razem poprosiłem o zwrot kwoty. Rodzice nie chcą słyszeć o innym egzemplarzu tej firmy (sam bym nie uogólniał, ale cóż).
 

krzysmir

New member
Cześć,
po roku od poprzednich poszukiwań telewizora dla rodziców wracam do Was ekspertów i ponownie liczę na poradę...
...
Wybaczcie, ale miałem jakąś awarię i ani nie dokończyłem wątku, ani nie mogę go już teraz wyedytować :(
Poniżej - troszkę łamiąc reguły - pozwalam sobie zrobić poprawkę w taki dość nieelegancki sposób.
---

Cześć,
po roku od poprzednich poszukiwań telewizora dla rodziców wracam do Was ekspertów i ponownie liczę na poradę...
Potrzeba:
  • TV w wielkości 50 cali (ni mniej, ni więcej - niestety większy się nie zmieści, a mniejszy nie ma sensu - był 43 i jest niedosyt do dzisiaj),
  • sygnał to głównie kablówka poprzez CI+ (85-90%), reszta to HBO Max, Prime Video, albo SkyShowtime. No może jeszcze Youtube. Żadnych gier. Trochę sportu jak grają nasze orły (siatkarskie, bo na nożnych szkoda czasu).
  • Oglądany z odległości ok. 2-3 metrów, raczej prostopadle albo pod niewielkim kątem.
  • ustawienie: na szafce (nie ma opcji powieszenia), co gorsza szafka stoi w narożniku pokoju, niedaleko okna. Pokój jest nasłoneczniony, w razie czego rodzice przywykli do opuszczania rolet jeśli jest problem.
  • tv generalnie używany będzie w różnych godzinach (bo rodzice to już emeryci, toteż czasem jak włączą o 9, to gra do wieczora).
  • budżet niewielki - coś pomiędzy 2 a 3 tysiące.
Co do modeli, które próbuję rozważyć:
  • Philips 50PUS8118, 50PUS8518 albo 50PUS8818 - tutaj, ten lepszy 8818 przekracza budżet, ale myślę, że do przeżycia jeszcze (dorzucę sam)... Różnią się m.in. 120Hz vs 60Hz (częstotliwość nie jest chyba aż tak kluczowa, zważywszy brak grania czy konieczności lepszej jakości podczas oglądania sportu). Ambilight też nie będzie używany, a czytałem, że przy takim rozwiązaniu (wyłączeniu) to już ten wyświetlany obraz wcale nie robi aż tak oszałamiającego efektu (tv nie będzie stał blisko ściany, a we wspomnianym narożniku, toteż to świecenie będzie problematyczne. Dodatkowo taki 50PUS7608 nie ma Ambilighta, ale też nie ma Androida).
  • Hisense - w takim budżecie to otrzymujemy m.in. zamknięty system VIDAA (czyli brak opcji wgrania jakiegoś rozwiązania vod, gdzieś nawet czytałem, że brakuje hbo max)
  • Samsung? np. UE50CU8002? Nie wiem jak syt. wygląda aktualnie, ale kiedyś z zakończeniem wsparcia TV zniknęły mi appki i trzeba było inwestować w dongle by mieć przysłowiowego youtube'a (co nie zachęca).
  • Xiaomi Q2 czy z serii A albo P - bardziej podaję jako ciekawostka (bo niby "xiaomi lepsze", to pomyślałem, że sprawdzę); generalnie komentarze są takie, że (przynajmniej niektóre) ekran to TCL, reszta od innego producenta, że składane w Polsce, ale generalnie soft jest niedotłumaczony, niedopracowany, a czasem trzeba ratować się hard resetem (a to oznacza dla mnie dodatkowe wycieczki do rodziców).
W tym wykazie zabrakło polecanych b. często TCLi - nie bez powodu. Rok temu zakupiłem TCL 43C635. Przez ten rok były regularnie przeboje, sprzęt był dwukrotnie odsyłany na gwarancję (z tytułu rękojmi), za drugim razem zawnioskowałem o odstąpienie od umowy i przystano na to. Rodzice nie chcą słyszeć o innym egzemplarzu tej firmy (sam bym nie uogólniał, bo wadliwy egzemplarz może mieć każde logo, ale jak nie to nie, Rejtana nie będę robił).
Nie myślałem o np. Sharpach itd., jakoś większość polecajek (w takim low-budżecie) jest w obszarze TCL/Philips/Samsung, rzadko Hisense. Nie podałem też LG, bo polecanego konkretu w wątkach z 2023 nie znalazłem (nie wykluczam, że gdzieś takie są, ale ja poległem, a search nie poratował).

Tata jest tradycjonalistą, chciałby pójść i taki telewizor zobaczyć (nawet w kosmicznie rozregulowanych ustawieniach obrazu), bo chce zobaczyć jakie plastiki, jak spasowany itd. itp., jaka podstawa i czy się na pewno zmieści na szafce, najlepiej pewnie chciałby też tak kupić (lub zamówić i odebrać w takim miejscu - kwestie historyczne i różne przeboje z zakupami takich rzeczy całkowicie przez internet i późniejszymi problemami z dochodzeniem swoich praw od sklepu i firmy przewozowej). To ogranicza nasze możliwości, ale w dużym mieście sklepów sporo, a weekend długi ;)

Pomożecie jakoś?
Dzięki z góry :)

---
wybaczcie raz jeszcze częściowe zdublowanie wiadomości
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bojan 90
Faktycznie najlepszy do dużego grania to mini LED Tcll 55c845 za 4299 zł dla członków forum plus dodatkowo pakiet gratisów o wartości 500 zł.
Ma niski input lag, więc można poszaleć.

Ale nie masz racji bo fongrania prz tej odległości lepszy byłby 65 i ten kosztuje 5099 zł plus dodatkowo pakiet gratisów.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
I niech tak zostanie (y)
@marciniozo ...w przypadku oledów nie jest raczej problemem ile mają "nalatane" godzin ,tylko bardziej co i jak długo było na nich oglądane. Kolega, a właściwie jego żona w niespełna dwa lata "załatwiła" matrycę w B8 od LG.Ale ona bardzo lubi TVN24:ROFLMAO:.Tak więc dwa lata TVN24 ,a dwa lata tylko filmów z BD to może być różnica.
No ja nie mówię, że problemu nie ma. Jednak mam już bardzo dużo godzin oglądania, ale nie tylko filmów z BD, Programy informacyjne też i to wcale nie mało a matryca jest OK. I tak jak napisałeś - niech tak zostanie.
Jakby co następny TV to też będzie OLED.
 

kocur75

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam,
Szukam następcy dla plazmy panasonica 50st50, pokój ok 25m2, odległość od TV - 4m na wprost, zdarza się oglądać z kąta 20-40st wowczas odległość 2-3 m, pokój jasny - okno od południa, ale jest roleta zewnętrzna. Szukam TV 65-75 cali, 80% to TV z C+ w jakości FHD ( tuner formuler F1 nie obsługuje 4K)oglądane seriale, filmy, wiadomości, sport. pozostałe 15% to piłka, F1 i filmy z Viaplay lub Disney+( podpiety chromekast 4k), 5% to PS4. Budżet 6-7 tys. Byłem już zdecydowany na sony 75x90k ale po wizycie w MM troche zgłupiałem. Sprzedawca sugerował mniejszy rozmiar ale z wyższej półki, oglądałem miniledy 65c845 i 65qn91b ( ten miał obraz wg mnie bardzo dobry) ale efekt WOW był przy oledzie Panasonica 65LZ1000. Pytanie czy do moich potrzeb warto dołożyć ten 1-1,5k do oleda, czy też może iść w rozmiar i brać sony 75x90 /94k? czy też może miniledy 65cali? Dodam że na dźwięku mi nie zależy - mam KD 5.1
Efekt wow w LZ1000 jest ale przy tresciach w 4K, im gorzej z jakoscia tym gorzej na tv. Ja nie ogladam sportu ale slaby material ze streamingu wyglada marnie. Wczesniej mialem samsunga qn91a 50 cali ktory slabe tresci wyswietlal niezle. Moze to efekt przejscia z 50cali na 65. Nie wiem.samsung za to z pilka nozna z dekodera hd to byla poracha. Zreszta nie widzialem jeszcze tv ktory to dobrze wyswietla. Nie mam kalibracji tresc nizszych niz 4k i sam te chce sie jeszcze pobawic bo az nie wierze zeby bylo tak zle
 

kocur75

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wybaczcie, ale miałem jakąś awarię i ani nie dokończyłem wątku, ani nie mogę go już teraz wyedytować :(
Poniżej - troszkę łamiąc reguły - pozwalam sobie zrobić poprawkę w taki dość nieelegancki sposób.
---

Cześć,
po roku od poprzednich poszukiwań telewizora dla rodziców wracam do Was ekspertów i ponownie liczę na poradę...
Potrzeba:
  • TV w wielkości 50 cali (ni mniej, ni więcej - niestety większy się nie zmieści, a mniejszy nie ma sensu - był 43 i jest niedosyt do dzisiaj),
  • sygnał to głównie kablówka poprzez CI+ (85-90%), reszta to HBO Max, Prime Video, albo SkyShowtime. No może jeszcze Youtube. Żadnych gier. Trochę sportu jak grają nasze orły (siatkarskie, bo na nożnych szkoda czasu).
  • Oglądany z odległości ok. 2-3 metrów, raczej prostopadle albo pod niewielkim kątem.
  • ustawienie: na szafce (nie ma opcji powieszenia), co gorsza szafka stoi w narożniku pokoju, niedaleko okna. Pokój jest nasłoneczniony, w razie czego rodzice przywykli do opuszczania rolet jeśli jest problem.
  • tv generalnie używany będzie w różnych godzinach (bo rodzice to już emeryci, toteż czasem jak włączą o 9, to gra do wieczora).
  • budżet niewielki - coś pomiędzy 2 a 3 tysiące.
Co do modeli, które próbuję rozważyć:
  • Philips 50PUS8118, 50PUS8518 albo 50PUS8818 - tutaj, ten lepszy 8818 przekracza budżet, ale myślę, że do przeżycia jeszcze (dorzucę sam)... Różnią się m.in. 120Hz vs 60Hz (częstotliwość nie jest chyba aż tak kluczowa, zważywszy brak grania czy konieczności lepszej jakości podczas oglądania sportu). Ambilight też nie będzie używany, a czytałem, że przy takim rozwiązaniu (wyłączeniu) to już ten wyświetlany obraz wcale nie robi aż tak oszałamiającego efektu (tv nie będzie stał blisko ściany, a we wspomnianym narożniku, toteż to świecenie będzie problematyczne. Dodatkowo taki 50PUS7608 nie ma Ambilighta, ale też nie ma Androida).
  • Hisense - w takim budżecie to otrzymujemy m.in. zamknięty system VIDAA (czyli brak opcji wgrania jakiegoś rozwiązania vod, gdzieś nawet czytałem, że brakuje hbo max)
  • Samsung? np. UE50CU8002? Nie wiem jak syt. wygląda aktualnie, ale kiedyś z zakończeniem wsparcia TV zniknęły mi appki i trzeba było inwestować w dongle by mieć przysłowiowego youtube'a (co nie zachęca).
  • Xiaomi Q2 czy z serii A albo P - bardziej podaję jako ciekawostka (bo niby "xiaomi lepsze", to pomyślałem, że sprawdzę); generalnie komentarze są takie, że (przynajmniej niektóre) ekran to TCL, reszta od innego producenta, że składane w Polsce, ale generalnie soft jest niedotłumaczony, niedopracowany, a czasem trzeba ratować się hard resetem (a to oznacza dla mnie dodatkowe wycieczki do rodziców).
W tym wykazie zabrakło polecanych b. często TCLi - nie bez powodu. Rok temu zakupiłem TCL 43C635. Przez ten rok były regularnie przeboje, sprzęt był dwukrotnie odsyłany na gwarancję (z tytułu rękojmi), za drugim razem zawnioskowałem o odstąpienie od umowy i przystano na to. Rodzice nie chcą słyszeć o innym egzemplarzu tej firmy (sam bym nie uogólniał, bo wadliwy egzemplarz może mieć każde logo, ale jak nie to nie, Rejtana nie będę robił).
Nie myślałem o np. Sharpach itd., jakoś większość polecajek (w takim low-budżecie) jest w obszarze TCL/Philips/Samsung, rzadko Hisense. Nie podałem też LG, bo polecanego konkretu w wątkach z 2023 nie znalazłem (nie wykluczam, że gdzieś takie są, ale ja poległem, a search nie poratował).

Tata jest tradycjonalistą, chciałby pójść i taki telewizor zobaczyć (nawet w kosmicznie rozregulowanych ustawieniach obrazu), bo chce zobaczyć jakie plastiki, jak spasowany itd. itp., jaka podstawa i czy się na pewno zmieści na szafce, najlepiej pewnie chciałby też tak kupić (lub zamówić i odebrać w takim miejscu - kwestie historyczne i różne przeboje z zakupami takich rzeczy całkowicie przez internet i późniejszymi problemami z dochodzeniem swoich praw od sklepu i firmy przewozowej). To ogranicza nasze możliwości, ale w dużym mieście sklepów sporo, a weekend długi ;)

Pomożecie jakoś?
Dzięki z góry :)

---
wybaczcie raz jeszcze częściowe zdublowanie wiadomości
Idealnie pasuje tv ktory sprzedaje. Czyli samsung 50qn91a :) jeszcze na gwarancji 10m-cy ale jestem z Wawy ;)

Skupilbym sie na tym jak obraz wyglada z tych slabych zrodel czyli z kablowki i tutaj ogladanie w markecie moze pomoc bo maja naziemna podlaczona lub mozna o to prosic. W rzeczonym Samsungu skalowanie jest b.fajne., hisense (w wersji u8kq bo do takiego sie przymierzalem)skalowal genialnie wiec bym nie wykluczal tej firmy. Kupujesz przystawke chromecasta 4K za 300 pln jak bedziesz mial potrzebe ogladania hbo czy skyshowtime.
O philipsie osobiscie nie wiem nic
 
Do góry