Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0
Konrad k46 jest na rtv euro opcja zakupu za 3699 i 100zl rabatu za każdy tysiąc wydany więc finalnie powinno wyjść ok 3399

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 
Neonet przyjmuje zwroty w sklepie a rtv euro nie a tylko na tym mi zależy, place za każdym razem gotówką i oddając chce ją do ręki. Jeśli się do jutra pojawi coś ciekawego w media ex. To może coś wymyślę a jak nie to zostaje LG bo w gruncie rzeczy i tak jest spoko

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Petru23

Banned
Nie, neonet nie przyjmuje zwrotów w sklepie ;) no przecież pytałem, dzwoniłem, rozmawiałem, chciałem oddać. Nawet kupując przez net z odbiorem w sklepie na raty to raty bierzesz na miejscu a towar z ich magazynu. Jak towar przychodzi do sklepu to wciągają go na magazyn i sprzedają jako oni, czyli konkretna placówka. W ME czy MM sprzedawca jest inny podmiot. ME na www to Terg, sklepy to ME0x, gdzie X to nr placówki mającej odrębny nip.
Chyba, że od q74t jak oddawałem to coś się zmieniło.
 
Nie wiem osobiście nie sprawdzałem ale znajomy oddawał tv w sklepie, nie istotne, nie mam zamiaru bawić się w kurierkę bo po prostu nie mam na to czasu, oddam LG wezmę sony coś znowu nie będzie tak bo to taka loteria i znowu odsyłanie i zamawianie niechaj jest jak jest.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Petru23

Banned
Ja dodam, że oddając osobiście kontrolujesz stan urządzenia. Przywozisz, przy Tobie sprawdzają i podpisują papier.
Odsyłając nie masz już żadnej kontroli. W przypadku szkodzenia w transporcie zaczyna się przerzucanie odpowiedzialności i ew rozwiązywanie sporów. A to trwa.
 
Dokładnie, zapakujesz zniesiesz i tv w rękach firm kurierskich, a rzetelność sprawdzania tv w odległym magazynie też może być różna, a tak stoję obok widzę co robią itp mam prawie pełna kontrolę i kasiurki do ręki a sklep media ex blisko więc problemu nie ma

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Stara sprawdzona zasada.
Sprawdzać dokładnie przy zakupie zaoszczędzi się sobie kosztów, czasu i zdrowia.
 

bedi358

New member

Petru23

Banned
Miałem oba modele (55xh80) i tak, warto. Zaznaczam, że również kablówke oglądam.
I tłumaczę czemu warto. 55xh80 jest na direct Led, 49xh80 już na krawędziowym. Przy IPS, z racji że w takim rozwiązaniu mocniej świeci krawędź od centrum będziemy mogli spodziewać się akcji jak z nano80 lg, który zniszczył reputację paneli ips. Mówisz IPS myślisz lg nano.
Na VA zupełnie inaczej się to prezentuje, bardziej akceptowalnie bo nie rozświetla się jak ips. Owszem, potrafi walnąć światłem jak mamy jakaś czarna plansze, zmianę sceny itp ale musimy się z tym liczyć przy każdej krawędzi. Od algorytmów wygaszania zależy, czy zdążymy to zobaczyć czy nie. Panas np w hx940 podszedł inaczej do stref, gdzie wygaszanie sprawdziło się rewelacyjnie i pozamiatał xh85 pod tym kątem. No ale ten nie ma stref.
Druga sprawa xh85 (wspieram się geex) ma zastosowany inny rodzaj fosforu, co daje nam przesycona czerwień a co za tym idzie świetna jak na VA kolorystykę. Obraz jest mega soczysty, kolorki świetnie się prezentują.
120hz czy zauważymy... Zależy od nas samych. Ja zauważam różnice ale jestem typem, który szuka dziury w całym. Widziałem jak zachowuje się tło w ruchu, linie proste w tle czy inne takie i wolę 120hz. Na każdym 60hz coś było, na 120hz niet. Żona nie widzi żadnej różnicy, na dodatek uważa xh80 za chyba najlepszy tv jaki mieliśmy pod kątem obrazu ;) no ale ja jak sprawdzam tv to mam nos w ekranie i szukam kwiatków różnych, najczęściej niewidocznych z odległości metra i więcej.
Gdybyś zastanawiał się nad 55xh80 to inaczej bym pisał.

Jesli możesz to dołóż. Jeśli jednak różnica w cenie jest dla ciebie istotna wartością - bierz xh80 ale nie uzyskasz takiej czerni jak na 55 calach. Direct robi robotę bo świeci równo na całej powierzchni i przede wsyztskim jaśniej.

Aha, jeszcze jedno. 49xh80 jest teraz w promocjach, xh85 w normalnej. Osobiście wziąłbym przez net xh80 i sprawdził. Nie pasuje - zwrot i biorę xh85.
W odwrotnym przypadku możesz się nie załapać na promocje na xh80, który może okazać się wystrczajcy.
Ale pamiętaj, to Twoje oczy, Ty wiesz co jesteś w stanie zaakceptować a czego nie. Nikt nie powie Ci, co dla Ciebie będzie najlepsze.
 
Ostatnia edycja:

bedi358

New member
Super odpowiedź. Wiesz ja mam inny problem bo od ekranu do miejsca gdzie siedzą dzieci jest jakieś 1.5 m a dla dorosłych 2.5 m 49 cali to max. A wiadomo że kreskówki na 4 k Nie lecą więc 49 cali to max co mogę wziąść. Twoja odpowiedź była profesjonalna kupię xh80 i jak coś obydwoje zgonimy na Twoją żonę [emoji6]

Wiem że to wszystko jest rynek, ale kupiłem w 2015 roku Philipsa pfh6500 telewizor fajny ale strasznie się tnie. Producent nie daje żadnych latek na androida i jest wielka lipa. Zostałbym przy nim jak hy nie było tyle problemów z uruchamianiem...
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
bajki to zupełnie inny temat. Będą wyglądały o wiele lepiej niż filmy czy TV. Córka ogląda te wszystkie nickoledion, minimini, abc itp i nieraz to aż się dziwię, że taka jakość. OWszem, trafią się nawet takie SD 4:3 mimo wymuszonego pełnego ekranu i one... też są ok i to właśnie z 1,5m.

Sam nie mogę się nadziwić jaki potrafi być obraz z 1m na 55" w przypadku bajek z UPC. Masakra. Na 50GX810 to mi szczena opadła

Pobierz na kompa i dopiero obejrzyj.


nagrywane chyba zenfone 4 (może nova 5t) z ok metra
https://drive.google.com/file/d/12HvwdWyNAlDnn3RTHs4mzreu0RHvx2IV/view?usp=sharing

niech spec wyjaśni dlaczego bajki wyglądają eksta ;)

Jesli refleksy nie przeszkadzają, nie jest zbyt słonecznie to możesz szukać też panasonic 50hx810/20/30. Słabszy sygnał może nie będzie rewelka ale 720 i więcej HCX ładnie ogarnie. Ale brak androida. TV nie dla każdego, do określonych zadań ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry