Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

konrad_k46

New member
Witam wszystkich,
Niedługo zmieniam miejsce zamieszania i postanowiłem przy tej okazji wymienić tv na nowszy i większy. Do tej pory użytkuję Panasonica tx-l37e30 (kupiony 10 lat temu), z którego jestem bardzo zadowolony.
Myślałam, że z wyborem tv nie będzie większego problemu ale jak zacząłem czytać opinie ludzi, na naszym forum i nie tylko, to trochę się podłamałem... Wychodzi na to,że na chwilę obecną nie ma naprawdę dobrego tv bez większych lub mniejszych wad (głównie chodzi mi o jakość wyświetlanego obrazu).
Co do moich wymagań to myślę, że optymalna wielkość to 55' (odległość od tv 3,5 metra, pokój z aneksem 26 m2, okna od strony wschodniej), źródło sygnału dekoder Vectry (właściwie teraz mam kartę wkładaną bezpośrednio do tv), tv będzie oglądane zarówno w dzień jak i w nocy, głownie filmy, seriale, bajki, trochę sportu, Netfliks, YT, itp. Oglądało będzie zazwyczaj 1-3 osoby, na wprost i pod lekkimi kątami, tv będzie chodził po parę godzin dziennie (dlatego oledy odpadają). Budżet do 4.000-4.500 pln.
Po prawie dwutygodniowej lekturze forum i nie tylko wytypowałem ostatecznie trzy tv:
1. Panasonic 55hx940e
2. Sony 49xh9505 (mniejszy ze względu na budżet)
3. Hisense 55u8qf

I teraz proszę was o pomoc w wyborze, szczególnie będę wdzięczny za opinie osób użytkujących na codzień w/w modele.

Co do Panasonica wiem, że to IPS ale dużo dobrych opinii o nim czytałem, w tym jest wątek na naszym forum użytkownika, który go miał i dobrze oceniał jakość wyświetlanego obrazu.
Sony dużo dobrych opinii ale też trochę negatywnych, szczególnie tutaj na forum i wynika z nich, że wszystko zależy od tego na jaki egzemplarz się trafi, albo będzie wszystko ok, albo problemy z jakością obrazu, a prawdę mówiąc chciałbym uniknąć zabawy w zwroty i wymiany tv.
Co do Hisesnse wciąż bardzo mało opinii o nim można znaleźć, szczególnie na polskich stronach www. Te, do których udało mi się dotrzeć były raczej pozytywne ale mam pewne obawy co do producenta i serwisu (w sensie czy jak się coś spieprzy to nie będę musiał czekać dwa miesiące na naprawę bo części będą sprowadzać z Chin). Gdzieś czytałam też, ze są jakieś problemy z płynnością obrazu...
Tak to się ogólnie przedstawia, z góry dzięki za wszystkie opinie i dobre rady
 

Petru23

Banned
brałbym 55hx940 lub 55xh90 z czego xh90 to jednak lekka loteria ;)
hisense jeszcze nie teraz. Stale śledzę wątki na AV i kilku innych i stale zgłaszają problemy. Niewielu jest zadowolonych użytkowników (czyt. bez problemów). Z nim dałbym sobie spokój ale nie skreślam. Może trafisz.
Ja mam cały czas w koszyku ale się waham. Egz, który sprawdzałem mulił w menu znacznie.

49xh95 za małe, uwierz. Nie zobaczysz tej całeś wypaśności. Chyba, ze trafisz poniżej 4k, ale jednak rozmiar,

Zamiast niego poważnie zastanowiłbym się nad nano90 jeśli będzie nie droższy niż 3,5k.
Xh90 kąty ma dobre. HX940 u mnie przy odsłoniętych roletach nie poradził sobie tak, jak sony na VA. Ale nocne seanse bdb.
 
Ostatnia edycja:

konrad_k46

New member
Dzięki Petru23 za opinię. Czytałem Twój wątek o Panasie hx940. Dlaczego ostatecznie zdecydowałeś się go zwrócić i czy znalazłeś coś lepszego?

Co do Nano 90 nie jestem przekonany, średnie opinie ma.

Jest promocja w Neonet na 55xh9505 za 4399 i zastanawiam się czy nie brać chociaż do przeprowadzki mam jeszcze jakieś dwa miesiące... Dobre recenzje tego tv w testach ale dość dużo negatywnych opinii na różnych forach odnośnie zawieszania się, mulenia Androida,itp.
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
Nie zastanawiaj się. Ja właśnie kupiłem tego xh95 :D
Ze smart używam tylko Netflix, YT praktycznie wcale. Traktuje go jak tv a nie jako komputer. Nie powinno nic złego się z nim dziać.
 
Już wcześniej był dostępny tylko z odbiorem w sklepie na wysyłkę złapało się kilka sztuk

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 
Jestem, ale może można być bardziej hehe. Ja kupiłem nano w rewelacyjnej moim zdaniem cenie CYli 3099zl za 55 i w tej cenie ciężko coś lepszego

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Petru23

Banned
Jeśli jesteś zadowolony to zostaw. Dopłacisz 700zl i zyskasz... No właśnie. Co zyskasz? A co stracisz? ;)

Ja właśnie oglądam xh90 i zastanawiam się, po kiego kaczora zamówiłem Xh95? :D
To już chyba we łbie mi się poprzestawiało. A jak wskoczy oled CX to też kupię? Masakra. Żona już nie chce słyszeć o nowym tv, córka też mówi, że ma dosyć tych zmian. 5 latka...
 

Petru23

Banned
Na tym albo 12stym się skończy. Tak czy inaczej na ścianie wisiec będzie sony xh9. Czu 0 czy 5 zależy, czy przyjdzie mi sprawny czy nie.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
A ja się bardzo cieszę, że mamy kolegę jak wyżej, bo w naszym imieniu może przetestować w domowych czeluściach wiele modeli TV i w dodatku dzieli się z nami swoimi spostrzeżeniami i odczuciami.
Masz u mnie piwko... yyy... piwka nie ma, to chociaż popcorn :popcorn:
 

Petru23

Banned
Zależy do czego. Miałem 50" i porównywalem do xh85. Musiałem coś na szybko wybrać, i oddałem panasa bo coś tam zauważyłem jak stał jeden za drugim. Jakaś pierdoła widoczna z kilkunastu cm na wysokość 1-2 pixeli. I sony lepiej tło czyścił ale wyszło w praniu przy xh90, że albo tło albo twarze a raczej ich ostrość przy ruchu na pierwszym planie co potwierdzają inni użytkownicy. Teraz, pisząc post nabieram przekonania, że oddałem głównie z powodu terminów a xh85 zauroczył kolorami. No i 50" jednak nie przekonywało na tyle, co 55" ;) cały czas zastanawiałem się czy nie zamówić jednak 55hx940 ale jakoś cena powyżej 4k i brak łączonych promocji mnie zniechęcał.
Nie umiem Ci odpowiedzieć na to pytanie, bo musiałbym mieć oba u siebie w jednym czasie.
Panas to półka Xh95, do tego najlepszy lcd Panasonica z HCX pro na pokładzie. Xh90 nie ma nawet oddzielnych procesorów dla platformy oraz obrazu, o czym się dowiedziałem wczoraj :D X1 3gen to mediatek i obrabia andkani obraz. Poza oczywista przewaga VA nad IPS to panas jest bardziej zaawansowany. Możliwości ustawień dla obrazu są ogromne. Kinowy czy jakiś tam od wyjecia z pudła ma bdb kolory. Szukałem ustawień dla bieli ale jedyne na co trafiłem i do czego dam doszedłem to to, że nie ma bo nie ma potrzeby, bo chyba kinowy idzie blisko 2. ;)
Jeśli chodzi o czerń to panas pozamiatał xh85. Ale nie to, że sony jest słabe w tej materii ale jednak krawędź bez stref to krawędź bez stref. Potrafi walnąć światłem co widać na fotkach moich. To w obronie xh85.
Przy cenie 3700 za xh90 a 4100 za hx940 to sony. Przy cenie 4200 za xh90 to panas.
Rozdz 4k lepiej panas. Procesor znacznie lepszy.
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
No nie do wsyzyskiego ;) Chvesz robić rankingi to z podziałem na jakieś kategorie. Bo do np 3k do nocnego ogladania fhd i więcej na wprost to hx800 seria, jeśli do codziennej TV to znów xh80. Poza tym jednak Sysyem i obsługa też ma znaczenie na odbiór sprzętu. Mnie lg zniechęciło swym pilotem. Na początku wow, super ale poniżej coraz gorzej. A że mi skórki przy paznokciach zimą pękają głównie na kciukach to każde użycie pilota to był dramat. ;)

A i tak wszystko zależy od konkretnego egz. U mnie pierwszy xh90 wyraźnie gorszy od nano90, drugi znów lepszy. Różnica odczuwalna od razu. Także zależy kiedy byś mnie zapytal ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry