Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

szparag

New member
Siemanko, niedługo będę wprowadzał się na swoje nowe "M" i szukam TV, może coś wspomożecie ;)
1. Pomieszczanie w którym ma stać telewizor: około 22m2, z czego tak na prawdę sam pokój bez aneksu wyjdzie z 15m2

2.Jak słońce świeci w pokoju? Słabe nasłonecznienie (okno balkonowe na wschodzie), tv prostopadle do drzwi balkonowych, dodatkowo w drugim końcu pokoju okno od północy
3.Preferowana technologia: brak preferencji
4. Matryca błyszcząca czy matowa? brak preferencji
5.Rozdzielczość: 4K,
6.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ~3m
7. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1 - 4
8. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? 90% wprost, czasem może się zdarzyć, że lekko z kąta
9. Telewizor ma stać czy ma wisieć? z racji małego brzdąca, który zacznie niedługo raczkować i psa to wisieć
10. Jaki masz obecnie telewizor? projektor epsona
11. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Satelita/Kablówka (raczej inea), netflix itp, laptop (fajnie by było, aby w miarę dobrze skalował obraz), konsola ( w przyszłości)
12. Wifi: Lan ważniejszy
13. Czego nie lubisz w telewizorach? wolnego działania systemu, nienaturalnych kolorów, szarej czerni
14. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2-6
15. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? nie
16. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, bajki, sport, gry (konsola kiedyś tam)
17. Czy zamierzasz serfować po Internecie? Jeżeli już, to podłącze do niego lapsa
18.Preferencje co do wielkości? 55-65
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? bajki za dnia, filmy popołudnie/wieczór, gry to będzie zależało
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? prisiłbym o dwie propozycje do +/-2500pln oraz do +/-4000pln , jeżeli będzie coś mega mega, ale im mniej tym lepiej)
21. Preferencje co do marki? Brak

Jak na razie dojrzałem interesującego Philipsa 65PUS6703/12, nie wiem jak sprawuje się ambilight, ale oczy na pewno mniej się zmęczą. Myślałem na oled od LG, 55B8PLA, bo mogę mieć za jakieś 4200, ale trochę się boje wypalenia matrycy ;/ Może jest coś co nie odbiega jakością, a jest w dobrej cenie :)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz 3 metry - brałbym zdecydowanie 65". Masz za 3199 zł z pakietem.
Ambilight również po to został wymyślony aby ratował oczy przed nadmierną jasnością ekranu. A za 3699 zł masz już 65PUS7303 z wtyczkami i pakietem.
 

maxiemoose

New member
Witam, mam podobną sytuację jak Pan szparag :)
1. Pomieszczanie w którym ma stać telewizor: pokój ma ok 17m2 ale tv będzie stał w kącie we wnęce
2.Jak słońce świeci w pokoju? Spore nasłonecznienie, okna wychodzą na stronę południowo-wschodnią (mam plisy w razie czego)
3.Preferowana technologia: Zaciekawiła mnie technologia matryc VA, z tym że w moim przypadku kąty oglądania mogą być dość duże
4. Matryca błyszcząca czy matowa? raczej mat
5.Rozdzielczość: 4K,
6.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2m - 2.5m
7. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1 - 4
8. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Raczej na wprost, ale chciałbym aby obraz był dobry także pod kątem <140stopni
9. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać
10. Jaki masz obecnie telewizor? brak
11. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? PC, aplikacje typu YouTube, Netflix itp
12. Wifi: tak - koniecznie
13. Czego nie lubisz w telewizorach? niskich kontrastów .. chyba w sensie lubię kiedy czarne jest czarne, dlatego interesuje mnie matryca VA
14. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2-6
15. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? nie
16. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, gry
17. Czy zamierzasz serfować po Internecie? przez PC
18.Preferencje co do wielkości? 55
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? raczej popołudnie lub wieczór
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? chciałbym się zmieścić do 2500,- ale znalazłem Samsungi z serii 80 do którego mógłbym dopłacić jeśli warto - tylko boję się że rzeczona matryca VA nie sprawdzi się w moim przypadku
21. Preferencje co do marki? LG/Samsung

Mam taką sytuację w pokoju:
Screenshot-2019-05-27-at-15.01.46.png

Osoba siedząca przy ścianie będzie widziała ekran pod kątem ok 135 stopni. Ale w praktyce kąty oglądania nie powinny przekraczać 100 stopni.
Z racji umiejscowienia, prawdopodobnie odpada też ambilight.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Brałbym z matrycą IPS dla 4 osób:
- LG 55SK8100 za 2799 zł dla niebieskich z pakietem.
 

longinus_78

New member
Cześć. Obecnie posiadam thomsona 55FU8765 ale "większy może więcej" więc...
Chciałbym minimum 75 cali. Raczej dolne przedziały cenowe (powiedzmy 6k max). Głównie NC+/ps4/netflix
Pewnie samsung. UE75MU8002 (niestety nie dostanie aktualizacji do apple air play 2) czy nowszy UE75NU7172U?
Czy coś innego?
 

FanKosmosu

New member
Cześć. Obecnie posiadam thomsona 55FU8765 ale "większy może więcej" więc...
Chciałbym minimum 75 cali. Raczej dolne przedziały cenowe (powiedzmy 6k max). Głównie NC+/ps4/netflix
Pewnie samsung. UE75MU8002 (niestety nie dostanie aktualizacji do apple air play 2) czy nowszy UE75NU7172U?
Czy coś innego?

Poczekaj na zjazd cen za Samsunga Q70RAT 75". Za 7-8 miesięcy dostaniesz go za ok. 8.000 zł, teraz 13.500 zł.

Bardzo dobry TV, prawdopodobnie najlepsza opcja na 75" w latach 2019/2020, chyba że coś TCL wypuści na jesień.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL ma wypuścić już pierwsze modele mini led ale raczej w grudniu.
Samsung nie zaszaleje. Samsung przesadza z cenami bo próbuje się ustawiać cenowo i marketingowo do Oleda.
A na ślepych testach przegrywa 29:1 z Oledem.
Qled - to dalej tylko folia kropek kwantowych, a taka jest już i w LG i Philipsie i w TCLu.
 

agricola

New member
3200 za Philipsa w wersji 65 calowej to bardzo dobra cena: zdecydowanie można polecić ten TV. Z drugiej strony 65 8303 jest według mnie trochę przewartościowana, szczególnie właśnie przy atrakcyjnej cenie modelu niżej.
 

Andre67

New member
Szukam nowego TV
1. Pomieszczanie w którym ma stać telewizor: około 28m˛, ale aneks TV to 15m˛
2.Jak słońce świeci w pokoju? Słabe nasłonecznienie (okno po zachodnio-północnej stronie)
3.Preferowana technologia: brak preferencji
4. Matryca błyszcząca czy matowa? brak preferencji
5.Rozdzielczość: prawdziwe 4K,
6.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ~2,5m
7. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1 - 3
8. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost i pod kątem ok. 35%
9. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać, pod lekkim kątem ok. 10%
10. Jaki masz obecnie telewizor? SHARP 46X8E
11. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Satelita (NC+)
12. Wifi:nie istotne
13. Czego nie lubisz w telewizorach? Irytującego dimmingu made in korea (no chyba, że da się wyłączyć), ciemnego ekranu, nienaturalnych kolorów, szarej czerni (wystarczy, że będzie trochę lepsza od obecnej)
14. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2-6
15. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Tak
16. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, seriale, ogólna TV (bez sportu)
17. Czy zamierzasz serfować po Internecie? zdecydowanie nie
18.Preferencje co do wielkości? 55-60
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? dzień, wieczorem światło w pokoju, nie oglądamy po ciemku
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? max do 3500
21. Preferencje co do marki? Brak

Z moich poszukiwań wybrałem wstępnie:
Sony KD-55XF7096
Samsung 55NU 7472 (ale obawiam się, że może być za ciemny)
Sharp 55UI 8762 ES (sentyment do marki)
Philips 55 PUS 6703/12
Philips PUS 7303/12
 

wiechuwichur

New member
cześć zastanawiam się***nad zakupem 55cali: LG C8 i 55oled803.
Będę z niego korzystał głównie pod Netflix/xbox one x/kablówka UPC.
Niestety nie mam możliwości porównania ich na xboxie. Sprawdzałem jak to wygląda w przypadku netflixa ale cieżko mi było wyłonić faworyta -nie bylo możliwości sprawdzenia ambi na philipsie.
Czy ktoś ma może jakieś doświadczenia w tym temacie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wiechuwichur -
cześć zastanawiam się***nad zakupem 55cali: LG C8 i 55oled803. - do Twoich potrzeb brałby Philipsa 55Oled 803 za 4999 zł z pakietem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Andre67 - masz dobre modele :
- Philips 55PUS7303 za 3599 zł
- Sharp 60UI93 za 2599 z + drugi tv Sharp gratis
- LG 55SK8100 za 2999 zł
- TCL 55 x2 za 3199 zł
 

mr_roba

Member
cześć zastanawiam się***nad zakupem 55cali: LG C8 i 55oled803.
Będę z niego korzystał głównie pod Netflix/xbox one x/kablówka UPC.
Niestety nie mam możliwości porównania ich na xboxie. Sprawdzałem jak to wygląda w przypadku netflixa ale cieżko mi było wyłonić faworyta -nie bylo możliwości sprawdzenia ambi na philipsie.
Czy ktoś ma może jakieś doświadczenia w tym temacie?


Oba TV mają super obraz.
Android na 803 całkiem niezłe pomyka. Ostatnio z racji częstych podróży służbowych przetestowałem kilkanaście TV na Androidzie w Hotelach. Ten na 803 w porównaniu ze słabszymi hula aż miło. Choć osobne boxy są i tak szybsze.
No i Ambilight to podstawa.
Ja mam XONE i PS4 i gra się bardzo przyjemnie - kłania siebtryb GRA.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Andre67

New member
Andre67 - masz dobre modele :
- Philips 55PUS7303 za 3599 zł
- Sharp 60UI93 za 2599 z + drugi tv Sharp gratis
- LG 55SK8100 za 2999 zł
- TCL 55 x2 za 3199 zł


Domyślam się, że ta cena za Philipsa to błąd w druku :D
LG mimo, że to RGBW kusi, ale jak jest tam z dimmingiem? Da się wyłczyć, działa non stop (np. przy oglądaniu zwykłej TV czy też tylko w HDR)?
 
Do góry