Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

krzychooo

New member
kiki, czytałem, i czarno na białym widać to ,,zadowolenie" użytkowników. Piszesz hejterzy - nie byli hejterami jak kupowali TV i płacili kasę? Dopiero jak wychodzą babole to z klientów robią się hejterzy? Dziwna trochę logika.
Poza tym nie trzeba się opierać tylko i wyłącznie na opiniach z internetu, można się przejść do sklepu, zobaczyć co oferuje Philips pod względem wyświetlanego obrazu i porównać z konkurencją.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Co Ty....
Myślałem że nie dajesz się nabierać na plewy , ale widać że lubisz to

"
alibuko
Nie polecam

Ocena:

0,5/5 Wystawiono 2 miesiące temu

Zwracam do sprzedawcy z Olsztyna.po kilku tygodniach wylazły plamy na matrycy ....Ten TV to porażka..."
Nie dość, że kłamie to jeszcze debil - bo nie było żadnego zwrotu.
Jakbyś był uczciwy - to byś zapytał u żródła czy prawda a nie powielasz jak kłamliwe wiadomości jako nieomylne.

Mam Cię za gościa z klasą , więc trzymaj się jej.
 

krzychooo

New member
kiki, ja ceneo i innych ,,opiniotwórczych" portali w ogóle nie czytam. To nie ma najmniejszego sensu. Ale proszę też o odrobinę uczciwości - znasz zapewne dobrze wątki dotyczące choćby Philipsa bo on Ci jest jednym z najbliższych, wiesz na co ludzie narzekają. Nie ma co pudrować że jest wszystko cacy jak nie jest. Niech ludzie wybierają sami - ale świadomie! Znając zarówno zalety, jak i wady. Nie same ,,och" i ,,ach" i wszyscy zadowoleni.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
O jakim modelu teraz piszesz ?
Pisaliśmy o 8602 - i nie ma żadnych najmniejszych zgłoszeń od użytkowników.
 

krzychooo

New member
8601

Żeby była jasność - jak wiadomo ja mam Panasonica. Czy jest on idealny - ależ skąd! Pisałem między innymi o cloudingu - bo występuje. Pisałem o tym że aby uzyskać satysfakcjonujący efekt trzeba się pobawić ustawieniami. Pisałem że smart jeśli chodzi o ilość aplikacji jest kiepsko, choć działa rewelacyjnie, pisałem że HDR jest kiepski bo jest. Ale nie można zaprzeczać że kontrast ma świetny, że czerń i biel jest naprawdę czarna i biała, bez żadnych wtrąceń czy przebarwień, że kolory są oddane nadzwyczaj wiernie. Do tego input lag zadowoli najbardziej wybrednych graczy. Pisałem wreszcie o tym że Sony serii xe85 jest moim zdaniem lepszy, i że gdyby nie android to wolałbym ten model.
Chodzi o to aby dać ludziom alternatywę i możliwość wyboru. Jest na rynku parę marek i kilka świetnych modeli, naprawdę nie u każdego musi grać Philips czy TCL. I nie każdy kocha androida, nie każdy potrzebuje miliona aplikacji. To nie zawsze jest zaleta. Ktoś może woleć TV nawet bez smarta, ale nie zacinającego się, takiego który nie ma problemów z dźwiękiem przy podłączaniu kina domowego, który się sam nie włącza lub też nie chce włączyć bądź wyłączyć. Przy którym nie trzeba się martwić co to będzie po aktualizacji, przy którym nie trzeba z problemami dzwonić do Marka, przy którym nie trzeba wyciągać wtyczki z gniazdka. To nie są ani moje wymysły, ani opowieści z mchu i paproci, ani bzdety wyczytane na ceneo. To są wrażenia użytkowników.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeden woli ogórki , drugi ogrodnika córki.
Miałem kiedyś same modele Panaonica w domu i byłem zadowolony - hejterzy nie dopuszczali już wówczas, przez lata długie miałem Sharpy Quatrony z Japonii i byłem zadowolony chociaż hejterzy widzieli lepiej.
Teraz ma Philipsy i jestem mega zadowolony - co z tego jak wszechwiedzacy zawsze wiedzą lepiej. Najlepiej jakbym płakał w rękaw...
Ludzi kupują TCLa , kupili i będą kupować.
Jedynie TCL miał przyrosty powyżej 10 % stanowiąc 3 siłę na świecie.
I myślisz, że ci ludzie są głupi ? Są otumanieni, są z nakazu zakupu.
Nie, każdy kupuje to co chce.

HDR- nie lubię, bo to sztuczny wydumany system , który jak wejdzie FRC - pewnie zniknie jak kamfora.

Masz rację nie u każdego musi grać Philips i TCL.
Dziś sprzedaliśmy kilkanaście oledów LG C8 , Oled Loewe, Samsungi 55 i 65 MU7052, TCLa ( sorry) i Philipsy Oledy i Qledy ( sorry), Sony XE8505
Więc nie jest ta źle jakbyś to czarno chciał widzieć.

Niech każdy wybiera co uważa, nic na siłę.
Jesteś zadowolony z Panasonic- super !
Daj innym cieszyć się z ich wyboru.
 

Bartezzo1987

New member
Jeden woli ogórki , drugi ogrodnika córki.
Miałem kiedyś same modele Panaonica w domu i byłem zadowolony - hejterzy nie dopuszczali już wówczas, przez lata długie miałem Sharpy Quatrony z Japonii i byłem zadowolony chociaż hejterzy widzieli lepiej.
Teraz ma Philipsy i jestem mega zadowolony - co z tego jak wszechwiedzacy zawsze wiedzą lepiej. Najlepiej jakbym płakał w rękaw...
Ludzi kupują TCLa , kupili i będą kupować.
Jedynie TCL miał przyrosty powyżej 10 % stanowiąc 3 siłę na świecie.
I myślisz, że ci ludzie są głupi ? Są otumanieni, są z nakazu zakupu.
Nie, każdy kupuje to co chce.

HDR- nie lubię, bo to sztuczny wydumany system , który jak wejdzie FRC - pewnie zniknie jak kamfora.

Masz rację nie u każdego musi grać Philips i TCL.
Dziś sprzedaliśmy kilkanaście oledów LG C8 , Oled Loewe, Samsungi 55 i 65 MU7052, TCLa ( sorry) i Philipsy Oledy i Qledy ( sorry), Sony XE8505
Więc nie jest ta źle jakbyś to czarno chciał widzieć.

Niech każdy wybiera co uważa, nic na siłę.
Jesteś zadowolony z Panasonic- super !
Daj innym cieszyć się z ich wyboru.

Panie Krzysztofie z całym szacunkiem dla Pana ale wypowiedzi Januszy i Grażyn na ceneo porównuje Pan do profesjonalnych testów. W życiu nie wydałbym kwoty 5k na tv polecany przez jakichś randomów z ceneo...

Jeśli ten philips byłby w tej kwocie lepszy od sony to dawno byśmy o tym wiedzieli bo byłby na różnych portalach polecany a ciężko znaleźć wiarygodne recenzje czy testy dotyczące tego tv.

Co do TCL to w zeszłym roku zawojowali usa modelem p607 p405 i trzeba przyznać, że to rewelacyjne tv w tych cenach ale tylko te na rynek usa bo modele na europe to kastraty.
W tym roku dali ciała z kontrolą jakości do tego stopnia iż amazon wstrzymał sprzedaż tegorocznego modelu tj. R617 i R615 do wyjaśnienia sprawy.

Na dzień dzisiejszy, jeśli Philips pus7303 okaże się naprawdę spoko to jedyny tcl jakiego na siłę można by polecić na rynku europejskim czyli c7006 nie ma racji bytu do 3k

Tcl spoko, firma jak każda inna ale jeśli chcą zawojować rynek eu to niech wypuszczą dobre tv w dobrych cenach i założę się, że wtedy same się obronią - tak jak to bylo z p607.

Dobre tv same się bronią i nie potrzebny żaden martketing i wmawianie ludziom, że czarne jest białe a białe jest czarne.

Oczywiście to tylko moja subiektywna opinia wyrobiona na podstawie wielomiesięcznej analizy obecnego rynku tv i nie każy musi się z nią zgadzać. Pozdrawiam

Ps. Co ma FRC czyli frame rate control do HDR czy Dolby Vision to ja już nie wiem.
Frc to nie jest nowa technologia przecież, gsync czy freesync istnieją już kawał czasu, nikt tutaj koła na nowo nie wymyślił -tylko aplikują to do tv.

HDR i Dolby Vision to technologia która nie zniknie jak 3D ponieważ w przeciwieństwie do tego ostatniego wnosi coś nowego i efektownego a producenci tv mogą co roku mamić klientów jeszcze jaśniejszym panelem i tego nie odpuszczą.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każdy ma swój rozum i z reguły trafnie ocenia intencje i wybiera produkt w jego wierze najlepszy.
Pożyjemy zobaczymy.
Model 55C7006 ( najlepszy telewizor lcd w Europie w klasie cena do jakości za 2750 zł z pakietem) - zapewniam że ma się bardzo dobrze.
 

Bartezzo1987

New member
Każdy ma swój rozum i z reguły trafnie ocenia intencje i wybiera produkt w jego wierze najlepszy.
Pożyjemy zobaczymy.
Model 55C7006 ( najlepszy telewizor lcd w Europie w klasie cena do jakości za 2750 zł z pakietem) - zapewniam że ma się bardzo dobrze.

Nie no ja nie mówię,że ma się źle. Są ludzie tacy jak moi Teściowie którzy kupili jakieś 55 LG 4k za 1,7k i uważają go za rewelacyjny tv- co z tego,że mogli kupić tv z prawdziwym 4k zamiast RGBW...

Ja jestem typem człeka, który będzie tak długo czytał na dany temat aż będzie miał pewność,że lepiej wybrać nie mógł.
 

Dragathil

New member
Dzień dobry. Od 2 tygodni przymierzam się do zakupu jakiegoś przyzwoitego tv do pokoju syna, jednak dotychczasowe poszukiwania zakończyły się mętlikiem w głowie. Dzisiaj odnalazłem to forum, przejrzałem kilkadziesiąt stron z tego tematu jak i tematy osobne z 2018 i 2017 roku i co prawda nie znalazłem sytuacji dość zbliżonej do mojej, ale mam nadzieję, że tutaj uzyskam wskazówkę, co mam szukać.

Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 4m x 2,2m
Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 1,6m
Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Na wprost
Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
Jaki masz obecnie telewizor ? Monitor/TV LG 24MT58
Co chcemy aby telewizor posiadał ? Mile widziany tuner satelitarny, wejście dla głośników zewnętrznych,
Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Laptop/Konsola Hdmi, Usb
Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 4-5
Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? seriale, film, sport
Czy zamierzasz serfować po internecie ? Nie
Czy zamierzasz grać w gry? Tak na konsoli Xbox One S
Preferencje co do marki ? Nie
Preferencje co do wielkości ? 32" lub 40"
Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Lekka przewaga 'Wieczorem'
Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 1100 zł
Czy telewizor ma mieć 3D? Nie

Z góry dziękuję za pomoc
 

Dragathil

New member
Co do konsoli wymagań typu 4k czy hdr nie mamy. Na wspomnianym wyżej sprzęcie nie było żadnych problemów z normalną grą w full hd i to jest dla nas wystarczające. Naprawdę nie znajdzie się telewizor, który w tej cenie pozwoli na to, jak i na podstawowe usługi jak odtwarzanie filmów 1080p z usb czy oglądanie tv? :D Reszta syna średnio obchodzi, smart tv mu się nawet nie marzy, jedynie żeby głośniki można było podłączyć, bo wiadomo, że w budżetówkach dźwięk uszu nie pieści, a niestety w niektórych tej opcji brakuje.
 

wooky35

New member
Witam serdecznie
W sobotę muszę kupić tv 65 cali do max 5 tys zł.Do wyboru mam tylko to co znajdę w stacjonarnych sklepach w gdańsku.Telewizor dla moich rodziców w wieku 65-70 lat.Będzie podłączony do dekodera Horizon od UPC.Ma przede wszystkim działać płynnie, nie zawieszać się i być prosty w obsłudze dlatego trochę boję się Androida.Bardzo proszę pomóżcie bo sytuacja jest taka że rodzice w środę wrócili z USA po 20 latach pobytu i nie mają żadnego tv.Wczoraj prawie kupili Sony KD-65xe7005 w rtv euro za 4999zł. ale na szczęście udało mi się ich odwieść od tego i obiecałem im że jutro tj. w sobotę załatwimy temat.
 

ms15

New member
Cześć wszystkim!

Jestem nowy na forum, wyprowadzam się z rodzinnego gniazda i właśnie stoję przed wyborem kupna pierwszego TV w życiu za swoją kasę. Aktualnie posiadam jakiegoś 10letniego Sony Bravia 37 cali, nie mam pojęcia jaki model. Do tej pory mi to wystarczało, jednak od pewnego czasu zacząłem odczuwać potrzebę zmiany (sporo gram na PS4 i chciałbym teog doświadczyć na jakimś porządnym sprzęcie) i zacząłem się tym interesować dopiero ostatnio. Poczytałem, znam część pojęć, różnicę w matrycach, trochę opinii itd na temat różnych telewizorów. Interesuje mnie 55cali. Po pewnym researchu myślałem o TV za 4tys, jednak stwierdzam, że w moim wypadku przeskok i tak będzie ogromny nawet jak wybiorę tańszy model, dlatego aktualnie najbliżej mi do nowego modelu Philipsa- 55PUS7303.
Jednak nie na tym chciałem skupić swoje pytanie- mianowicie chciałbym zrobić wszystko poprawnie jeśli chodzi o samo kupno- tzn co dokładnie powinien zrobić w sklepie, jak przetestować dany model? Wiem o kolorowych tablicach w celu sprawdzenia martwych pikseli. Do tego przykładowe materiały na pendrivie- czy mogą to być dowolne filmy 4k, czy ściągnąc jakieś konkretne, uwidaczniające możliwe wady? Co jeszcze w telewizorze przetestować? Na co zwrócić uwagę jeżeli chodzi o gwarancję itd? Przepraszam za część tych pytań, ale tak jak mówiłem jestem świeżakiem, a wydatek jest dla mnie nie mały.

Pozdrawiam i dzięki za wszelkie podpowiedzi :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wooky35 - masz lepsze modele, lepiej grające z większymi możliwościami i lepszym wyposażeniem:
- Philips 65 PUS 7303 za 4899 zł
- TCL 65P6046 za 3999 zł
- TCL 65C7006 za 4499 zł
 
Do góry