Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

nielot

Member
Jeśli 43" za 1850 zł masz TCLa 43P60.


Ja również po długim okresie zadowolenia z posiadanego TV myślę o czymś 4K. Chociażby ze względu za świąteczny prezent w postaci xbox one.

Czym różni się P6006 od P6046 ?
Co sprawia że będzie to lepszy wybór niż np UE43MU6172 ?


Chcę 43 cale, im taniej tym lepiej ;) Smart TV może być, fajnie by było gdyby YT można z tabletu na TV po wifi odpalić, koniecznie sprawne odtwarzanie z dysku zewnętrznego

 

nielot

Member
Kurcze.... I całe życie człowiek oszukiwany. Myślałem że One S ma faktycznie 4k a tu czytam teraz że to skalowanie. Mój Onkyo 609 też skaluje do 4k niby.

Czyli nie ma co się na 4k rzucać skoro obecny TV nadal działa
 

Mangus112

New member
Kurcze.... I całe życie człowiek oszukiwany. Myślałem że One S ma faktycznie 4k a tu czytam teraz że to skalowanie. Mój Onkyo 609 też skaluje do 4k niby.

Czyli nie ma co się na 4k rzucać skoro obecny TV nadal działa

Xbox one S - ma 4k jeśli chodzi o konsumpcje treści. 4k netflix, 4k bluray/hdr tutaj mamy pełne 4k. Z uwagi na niską wydajność gry są skalowane do 4k.
Aby grać natywne w 4k to trzeba mieć xbox one X, nawet ps4 PRo nie daje rady, ba nawet PC potrzebuje co najmniej 1080TI.
 

nielot

Member
A samo skalowanie z jakim jest efektem ? Ma to sens czy HD będzie wyglądać lepiej ?



I czy mogę poprosić o odpowiedź na moje stricte telewizyjne pytania ?
 

Mangus112

New member
@up.
Wydaje mi się, że jakość będzie taka sama. Różnica w tym, że z bliska nie zobaczysz pojedynczych pixeli bo zagęszczenie będzie lepsze w 4k, ale dalej jest to materiał FHD tylko dostosowany do wyższej rodzielczości.
Telewizyjne pytanie? Smart TV markowe obsługują wifi direct/mira cast więc możesz przerzucać / strumieniować klipy z yt na TV.
 

janusz

New member
Bez reklam
Jeżeli chodzi Ci o rożnicę pomiędzy wymienionymi wcześniej przez Ciebie dwoma TCL i Samsungiem to ciężko byłoby o jednoznaczny werdykt. Za TCL-ami przemawia aluminiowa ładniejsza obudowa i jednak obraz, pod warunkiem, że kupisz z kalibracją.
Za 4k przemawia możliwość obejrzenia zdjęć, tu różnica do FHD jest porażająca. Nawet zdjęcia z komórki różnią się bardzo mocno, w końcu 4k to 8 mpxl, a FHD to tylko 2 mpxl.
Jeżeli dobrze odczytuję masz 40 cali i chcesz 43? Może jednak daj się przekonać na 49 to naprawdę już bardzo fajny rozmiar i chyba Kiki ma coś sensownegoza nieco ponad 2 tys.?
 

Mangus112

New member
Chodzi mi bardziej o różnice pomiędzy dwoma wspomnianymi TCL'ami i Samsungiem

To zależy od zastosowań.
Samsung - loteria IPS/AMVA, szybki tizen.
TCL - cena, android TV, dobry kontrast/czerń (VA), bluetooth.
Samsung ma lepszy system upłyniania pomimo matrycy 60hz, ale to ma znaczenie dla filmów akcji/sportu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL jest zawsze bardziej rozwojowy, ma oprócz obrazu lepsze multimedia, co CI się przełoży w więcej radości jak rosnąć będą Twoje wymagania.
 

siwecki

New member
Dzień dobry, planujemy wymianę telewizora w domu. Ma to być ukłon w stronę dorastającej nastolatki. Poszukujemy czegoś solidnego na lata gdyż kolejny zakup szybko się nie powtórzy. Nie jestem specjalistą w tym temacie więc liczę na profesjonalne doradztwo przy wyborze i zakupie.
Idąc śladem postów na forum postaram się to przedstawić w znalezionych punktach
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok 18 m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok. 3 metrów
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? od 1 do 5 (z reguły 2 - 3)
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost i bokiem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? ma stać na szafce o długości 94 cm (wolałbym uniknąć wiercenia w ścianach)
6.Jak słońce świeci w pokoju ? popołudniem prosto w okno na przeciwko, którego stoi telewizor (są rolety materiałowe, które w razie konieczności zasłaniamy)
7.Jaki masz obecnie telewizor ? PANASONIC TX-29 PX10P
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? same solidnie wykonane rzeczy - youtube, internet. usb (do podłączenie jakiegoś pendriva)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? telewizja kablowa (bez dekodera) lub jak się uda tv z dekodera z orange (razem z neostradą i funboxem - coś w ten deseń)
10.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? ok 2-3 godz. w weekendy, w dni wolne i ferie może trochę dłużej z uwagi na konsolę
11.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? łatwiejszą w utrzymaniu i czyszczeniu oraz lepszą jakościowo
12.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, seriale, troszeczkę sportu, youtube - teledyski, filmiki.
13.Czy zamierzasz serfować po internecie ? jeśli będzie taka możliwość to jak najbardziej
14.Czy zamierzasz grać w gry? tak, xbox 360-głównie gry ruchowe z kinecta
15.Preferencje co do marki ? może sony, może phillips - ważne żeby był solidny i mało awaryjny
16.Preferencje co do wielkości ? wydaje mi się ze ok 50 cali to takie minimum gdyż ma to być zakup na lata.
17.Co Cię denerwuje w telewizorach ? czarne plamki, slaby kąt widzenia, zła jakość obrazu
18.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? głównie późne popołudnia i wieczory, w wolne dni różnie.
19.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? ok. 3000 zł (ewentualnie mały hak)
20.Czy telewizor ma mieć 3D? nie wiem czy jest co oglądać na 3d
21. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Jeśli to przynosi efekt i nie drenuje kieszeni to jak najbardziej
 

kamolot

Member
32 cale do 1300zł

Witam
Poszukiwany nieduży bo i do małego pokoiku tv. Postaram się wszystko wyjaśnić poniżej:

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? nie wiem dokładnie ale pokoik mały 3 x5 m około |( nie moje mieszkanie)
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok. 1,5-2m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? od 1 do 3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost i bokiem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? ma stać na szafce na wysokości wzroku.
6.Jak słońce świeci w pokoju ? będzie świeciło od tylu i od lewej strony.
7.Jaki masz obecnie telewizor ? stary kineskopowy
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? smart tv, wifi, usb , standardowe tunery
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? telewizja kablowa (vectra)
10.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? ok 4-6 godz. w weekendy, w dni wolne trochę dłużej
11.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? raczej mat, ale nie ma musu
12.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, seriale, będzie granie
13.Czy zamierzasz serfować po internecie ? youtube na pewno
14.Czy zamierzasz grać w gry? tak, PS4 będzie używane
15.Preferencje co do marki ? samsung ale co lepsze jakościowo :)
16.Preferencje co do wielkości ? tylko 32 cale chyba ze w budżecie coś z lepsza matryca to max 40
17.Co Cię denerwuje w telewizorach ? matryce 50hz, smużenie, zła jakość obrazu
18.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? głównie późne popołudnia i wieczory, w wolne dni różnie.
19.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? około 1300zł
20.Czy telewizor ma mieć 3D? nie ma potrzeby
21. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? nie


Naczytałem się że do 32 cali nie znajdę już tv z matrycą 120hz - martwi to zwłaszcza, że będzie grane na tym tv i nie chcielibyśmy widzieć smużenia ekranu czy innych przypadłości słabszych matryc. Dlatego taki problem z wyborem. Tv ma być na lata więc tymbardziej proszę o pomoc.
 

JDaniels

New member
49 cali do 3000

Witam,

Poszukiwany nastepca LE46C650. Czy 4k jest realne do 3k PLN w 49 calach? do 4k PLN ?

Info poniżej:

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 30m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost i bokiem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? ma stać na szafce na wysokości wzroku.
6.Jak słońce świeci w pokoju ? będzie świeciło od od lewej strony.
7.Jaki masz obecnie telewizor ? mialem LE46C650
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? ,standardowe tunery
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? angielskie Freeview (DVB-T) i komp stacjonarny (po HDMI -> Amazon Prime, YouTube, TV online), z czasem jakas platforma z 4k
10.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? ok 3-6 godz. w weekendy, w dni wolne trochę dłużej
11.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? raczej mat
12.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? YT, filmy, seriale, nie bedzie grane
13.Czy zamierzasz serfować po internecie ? nie przez apki -> stacjonarka
14.Czy zamierzasz grać w gry? NIE
15.Preferencje co do marki ? sony, panas, samsung ale co lepsze jakościowo
16.Preferencje co do wielkości ? tylko 49 cali chyba ze w budżecie coś z lepsza matryca to max 40
17.Co Cię denerwuje w telewizorach ? smużenie, zle odwzorowanie kolorow, zła jakość obrazu HD
18.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? głównie późne popołudnia i wieczory, w wolne dni różnie.
19.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? około 3000zł ale dla wlasciwego tv moge dac i 4000
20.Czy telewizor ma mieć 3D? a co to jest 3D :D zart -> NIE
21. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? TAK

Czytam o 4k ze mus to 120hz i sam juz nie wiem czy czekac z wyborem na 4k czy nie czekac...

Rozwazam:

- 49PUS6xxx,
- 49PUS72xx jeszcze za drogi :/
- UE49K6400 - sasiad ma ale o ile stabilny obraz jest spoko to przesuwajacy sie smuzy jak cholera... no chyba ze szlo by to zkalibrowac,
- UE49MU7000 ???
- czytam o SONY i PANASACH ale od dawna nie wiem nic o tych markach...
 
Ostatnia edycja:
Do góry