Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

sbrzuc

New member
Samsung LE40S81B czy LE40R82B

Witam!

Zastanawiam się nad tymi dwoma modelami.
Oba kosztuja <4000, (wersja S tańsza...), będą słuzyły do kabla UPC (50%), DVD przez componenta/PC przez S-video (50%) - cyfry na razie nie planuję.
Czy te prawie 400 zł w cenie ma sens? A może powinienem zupełnie innego modelu szukać?

Pozdrawiam!
Szymon
 

dstary

New member
witam! rozwazam kupno tv sony 32D3000 badz panasonic 32LX700 - jakaś rada? wczesniej chcialem kupic panasonica 32LX70P - czy roznica w jakosci obrazu jest duza w stosunku do dwoch pozostałych? bo cena rozni sie o 700zl a dla studenta to nie malo;]
- tv bedzie mi sluzyl w 90% do ogladania kablowki (multimedia) i 10% filmow dvd
- odleglosc do tv to 2,5m
- zalezy mi by obraz nie smuzyl i byl dobrej jakosci
zalezaloby mi takze zeby odp nie byla po prostu nazwa danego modelu ale jakos rozsadnie umotywowana.
czekam na odp ew. maila dstary@o2.pl
z gory dzieki.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja przy kablówce , wieczornym ogladaniu , kątach bocznych, szerszego wykorzystania do różnych urzadzeń, dobrego skalowania w Sd ,lepszego wyposażenia i dźwięku - - wybierałbym Panasonica.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
dstary napisał:
witam! rozwazam kupno tv sony 32D3000 badz panasonic 32LX700 - jakaś rada? wczesniej chcialem kupic panasonica 32LX70P - czy roznica w jakosci obrazu jest duza w stosunku do dwoch pozostałych? bo cena rozni sie o 700zl a dla studenta to nie malo;]
- tv bedzie mi sluzyl w 90% do ogladania kablowki (multimedia) i 10% filmow dvd
- odleglosc do tv to 2,5m
- zalezy mi by obraz nie smuzyl i byl dobrej jakosci
zalezaloby mi takze zeby odp nie byla po prostu nazwa danego modelu ale jakos rozsadnie umotywowana.
czekam na odp ew. maila dstary@o2.pl
z gory dzieki.

Myślę, że Panasonic będzie lepszym wyborem. Między Panasonicem LX70P a Lx700P nie ma różnicyc w obrazie (jedynie kwestia nieco innych wyjściowych ustawień fabrycznych), są to te same matryce IPS Alpha. Są za to widoczne różnice jeśli chodzi o dodatkowe bajery w LX700P: jedno złącze HDMI więcej (w sumie są 3), wyjście cyfrowe audio (lx70p ma analogowe), lepszy układ dźwiękowy oraz czytnik kart pamięci. Róźnią sie też obudową, ale to już akurat kwestia gustu hehe
 

sbrzuc

New member
sbrzuc napisał:
Witam!

Zastanawiam się nad tymi dwoma modelami.
Oba kosztuja <4000, (wersja S tańsza...), będą słuzyły do kabla UPC (50%), DVD przez componenta/PC przez S-video (50%) - cyfry na razie nie planuję.
Czy te prawie 400 zł w cenie ma sens? A może powinienem zupełnie innego modelu szukać?

Czy ktoś może mi jakąś drobną radę dać? Zakupu chciałbym dokonać dosyć szybko a nie powiem, że się na tym bardzo znam...

Szymon
 

km1963

New member
Bez reklam
sbrzuc napisał:
Czy ktoś może mi jakąś drobną radę dać? Zakupu chciałbym dokonać dosyć szybko a nie powiem, że się na tym bardzo znam...

Szymon

Jeśli nie poczytałeś wątków na forum ( nie chcesz nie masz czasu nie ma takich dot. wybranych przez Ciebie TV ) to do kabłowki polecam TV z funkcją 100 Hz bo niwelują ( poprawiają odbiór ) niedoskonałości tego sygnału
W tej cenie to możesz rozważać np LX 70p a jeśli dodasz do budżetu to też starszego brata lx 700 ( którego osobiście posiadam i również mogę polecić )

pozdrawiam
 

sbrzuc

New member
km1963 napisał:
Jeśli nie poczytałeś wątków na forum ( nie chcesz nie masz czasu nie ma takich dot. wybranych przez Ciebie TV ) to do kabłowki polecam TV z funkcją 100 Hz bo niwelują ( poprawiają odbiór ) niedoskonałości tego sygnału
W tej cenie to możesz rozważać np LX 70p a jeśli dodasz do budżetu to też starszego brata lx 700 ( którego osobiście posiadam i również mogę polecić )

pozdrawiam

Witam,

czytałem, czytalem, od 3 dni nic innego nie robie :) Mam następujące ograniczenia:
- kasa <=4000
- odl. od TV ok. 3-3,5 metra,
- reszta tak jak mówiłem.
Oglądałem własnie te 2 modele Samsunga (40 calowe S i R) i pasują one wielkością i ceną. Zastanawiałem się czy mogę coś lepszego za te pieniądze dostać (ale min. 37 cali).

Pozdrawiam i dzięki!
 

Airvision

New member
Witam wszystkich.

Niezbyt się orientuję w telewizorach i miałbym prośbę o radę co do wyboru telewizora. Szukam tv do ~ 3500zł.

Chciałbym żeby miał
- rozdzielczość HD minimum 720p
- wielkość minimum 37 cali
- tryb panoramiczny
- wejście HDMI (to te do połączenia kompa z tv, tak?)
i ogólnie żeby obraz był dobrej jakości (HD jak i z kablówki)

Telewizor używany będzie średnio do:
- odbioru kablówki ( 70% )
- DVD (5%)
- XviD (10%)
- Filmy HD z komputera (15%)

Proszę o jakieś propozycje i dziękuję z góry :)
 

FanBojPS3

New member
Witam
Chcialbym wkoncu kupic juz jakis lcd, ale ciagle nie moge sie zdecydowac ;) , w gre wchodza samsung M86BDX lub sharp XD1E (w gre tylko wchodza 37 calowe modele)

Tv uzywalbym do grania na ps3, telewizji 'n', no i chyba to wszystko:p.Aha ogladalbym tv w odleglosci 3m, i moge przeznaczyc na lcd do 5000 tys zl.

Jak myslicie ktory z nich lepiej sie nadaje?Moze macie jakies inne swoje typy, prosze pomozcie :)
 

yonasz

New member
Witam poszukuje czegos do 2000zl małych rozmiarów do oglądania c+ oraz grania na ps3. No chyba że nie opłaca się w tych granicach cenowych kupować to poproszę o doradzenie czegoś droższego.
 

beatband

New member
JVC czy Panasonic

Witajcie.

Proszę o poradę: Czy lepszy Panasonic 32LX700 czy też JVC 32P80?
Nie wiem nad czym mam się bardziej skoncentrować i co zakupić.
Dodam, że będzie on przeznaczony do oglądania tv ze zwykłej kablówki i filmów na dvd.
Czekam na Wasze sugestie.
 

Visq

New member
Witam!

Planuję zakup nowego telewizora do kwoty ok 5000, może być więcej jeśli warto będzie dołożyć.
Pokój 4x5m,średnio nasłoneczniony, telewizor oglądany z ok 2.5-3 m.
Podłączony będzie dekoder Cyfry+ z obsługą HD, odtwarzacz DVD Pioneer DV-400 albo DV-600, później może jakiś zestaw audio. Większość czasu właśnie Cyfra+, czasami jakiś film DVD i Divix.
Raz czytam, że najlepsza plazma, w innym temacie, że lepiej LCD. Zapewne 42`, ale już sam nie wiem - im więcej czytam tym większe wątpliwości się nasuwają. Byłbym bardzo wdzięczny za jakieś sugestie, przynajmniej w jakim kierunku rozpocząć rozeznanie.
Pozdrawiam!
 

jersey

New member
PANAS LX700 (4k) vs. JVC P80 (za 3800)

tu wskazanie na lx700 za 4k - atuty: matryca IPS ALPHA, technologie: Motion Picture, SubPixel Controll, 3D Colour management, filtr grzebieniowy - ww. dowodzi iż panas mocno angazuje sie w wysoką jakosc obrazu, odswiezanie 100Hz, ponadprzeciętny dzwięk. In minus przeciętna reakcja matrycy = 8ms. Nowy telewizor wyróżnia się obsługą kart pamięci SDHC (HD-JPEG). Kontrast dynamiczny na poziomie 8500:1.

Ważniejszą jednak sprawą jest naoczne stwierdzenie praktycznej jakosci obrazu i dzwięku o czym jestem przekonany doskonale o tym wiesz :)

Jeśli nie jestes przekonany co do ww. polecam sharp 32" x20 "na jutro" - atutem bdb jakosc obrazu dla sygnału sd i hd, nieprzecietny czas reakcji matrycy = 4ms redukujący niemal do zera smużenie w dynamicznych scenach, 100Hz, fullHd - cena "na dzis" = 5400.
X' miesiącem dla oszczędnych - ceny w dół o 5-10% :)

Zycząc Ci właściwego wyboru i udanej transakcji,
Pozdrawiam.

p.s.
deniro, dzieki za trafną uwagę. w imieniu zmeczonych oczu wielkie thx :) tym razem wpadlem we wlasna pulapke - pospiech to zly doradca :)
 
Ostatnia edycja:

jersey

New member
W limicie 5k z preferencją 42"

dostaniesz "na dzis" sharp'a XD1E - najważniejsze atuty: fullHd, czas reakcji matrycy 6ms. In minus - brak 100Hz.
Proponuję Ci jednak inwestycję "na jutro" - sharp 42" X20E (6300 na dzis) lub 37" (5400 dzis) - kupując w X' zaoszczędzisz 5-10%.
Zbliżony do ideału lcd jest "na dzis" sharp xl2E - 46" za 8k. X' miesiącem dyskontujacym o 5-10%.

Twój wybór Twoja wola :)

Zyczę Ci właściwego wyboru i udanej transakcji.
 
Ostatnia edycja:

deniro24

Member
Bez reklam
jersey napisał:
tu wskazanie na lx700 za 2700 - atuty: matryca IPS ALPHA, technologie: Motion Picture, SubPixel Controll, 3D Colour management, filtr grzebieniowy - ww. dowodzi iż panas mocno angazuje sie w wysoką jakosc obrazu. In minus przeciętna reakcja matrycy = 8ms, brak odswiezania 100Hz, ponadprzeciętny dzwięk.
Jeśli jednak JVC P80 to parametry tech. zblizone do lx700 - tedy stosunkiem jakosc / cena przegrywa z lx700.

jersey albo ja jestem jakiś niepełnosprytny, albo wprawadzasz początkujących w błąd. Gdzie widziałeś Panasa lx700 za 2700zł? Przecież on ma 100Hz. No i cena tego Panasa i Jvc p80 jest porównywalna. Widziałem sklepy na ceneo lub skąpcu gdzie tańszy jest P80 i takie, w których tańszy jest ten Panas.

Ustosunkuj się do swojej wcześniejszej wypowiedzi, bo albo mijasz się z prawdą, albo ja coś źle rozumiem.

Pozdrawiam.
 

jerry67

Klub HDTV.com.pl
vip
Trudny wybór

Witam po raz kolejny forumowiczów i proszę o porównanie dwóch lcd.
Jestem coraz bliżej zakupu JVC p80,ale chcę przeczytać wasze opinie na temat SHARP x20e.Jak wygląda porównanie tego tv z JVC?
Czy ma sens kupno czegoś droższego o wyższej rozdzielczości,myślę o 32'
odl.ok.2.5m.
Na testach p80 z Sharpem wykazywano remis z lekką przewagą JVC za
formatowanie obrazu i wyposażenie,jak to się przedstawia do x20e.
Dziękuję za odp.ewentualnie przekierowanie mnie na odpowiednią stronę.
 

jerry67

Klub HDTV.com.pl
vip
Witam panowie
Podobnie jak wielu forumowiczów,im więcej poświęcam czasu na forum,
tym bardziej jestem zdezorientowany.
Nastawiłem się wcześniej na tv 100hz,ale w końcu nie wiem czy to ma sens jeżeli mam mieć podłączone "Ntv"
Sprzedawca w sklepie uważa że RA1e lub WD1e w zupełności wystarczy,
tylko czy taki model poradzi sobie z kolorystyką,smużeniem,czasem reakcji itp.?No i jak z odległością?Wiem że ten temat był wielokrotnie poruszany i
istnieje kilka szkół w wytyczaniu tego wzorca ale nie chcę przesadzić.
Ktoś zwrócił mi uwagę że przy filmach jeżeli na bokach lub na górze i dole
ekranu pojawią się pasy to format zmniejszy się znacznie i 32" będzie za
mało przy odl. 2.5m.Stąd te dziwne pytania poniewaz nigdy nie miałem lcd,i nie wiem jak to wygląda "w praniu".

Z góry dziękuję za fachowe odpowiedzi.
 
Do góry