Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

jerry67

Klub HDTV.com.pl
vip
Niestety,właśnie się dowiedziałem że w miejscu gdzie mam zamieszkać,
żeby mieć internet,muszę wziąść od firmy tv kablową,tak więc sprawa"Ntv"
upadła.W tym układzie,w celu uzyskania jak najczystszego obrazu Sharp rd2e będzie wystarczająco dobry?nie potrzebuję przerzucić się na x20e?
Jeszcze raz panowie jak wyglada porównanie tych dwóch modeli,
nowszy o większej rozdzielczości?czy poprzedni 100hz?
Bardzo proszę także o odp. na moje poprzednie posty.
 

SnaQ

New member
Witam

Niestety pomimo kilkutygodniowego ślęczenia na forum, przekopywania się wzdłuż i wszerz przez setki postów, zarwanych nocy itd nie zdołałem dokonać wyboru co do zakupu telewizora. Powiem nawet, że teraz mam większy mętlik w głowie niż przedtem. W międzyczasie kilkakrotnie zmieniałem swe zapatrywania, weryfikowałem budżet, zmieniałem fronty, a teraz to już sam nie wiem. Początkowo nosiłem się z zamiarem zakupu 32" LCD i mój wybór padł na Panasonica LX700, szybko jednak zorientowałem się, że na moje warunki to zbyt mały wyświetlacz. Swoje kroki skierowałem ku plazmom, gdzie kusiły mnie Panasonic 37PV70 i Samsungi 42 P lub Q 91. Zahaczyłem nawet o temat RPTV, gdzie okazało się, że najmniejszy KDF-42 pomimo, że wpasuje się bardzo ładnie w moją szafkę, będzie miał zbyt mało przestrzeni by odprowadzić ciepło. Miewałem już ochotę na wzięcie kredytu i jedzenie przez kilka lat jeno chleba ze smalcem :) by wpakować się w zakup wypasionych modeli o wspaniałych parametrach, by następnego dnia dojść do wniosku, że może wcale jednak nie chcę zmieniać mojego CRT. :confused: Koniec końców proszę Was o radę.

Moje potrzeby i warunki:
  • Odległość oglądania 2,7m - stąd myślę o wielkości w przedziale 37-42"
  • Kąty mają dosyć ważne znaczenie - rodzinka też chciałaby widzieć na ekranie to co ja.
  • HD Ready (proszę nawet nie polecać niczego z Full HD, nie mam zamiaru płacić za coś co i tak mnie nie interesuje).
  • Pokój dość jasny, okno z boku telewizora.
  • Sygnał: telewizja n po HDMI, DVD ze skalowaniem po HDMI oraz Xbox360 po komponencie - w proporcjach 60/15/25%, żadnych kablówek, anten siatkowych czy Scartów nie zamierzam w to wtykać.
  • Dźwięk mało ważny - i tak puszczę przez amplituner.
  • za to brak smużenia, płynność, brak artefaktów itp. - bardzo ważne.
  • Pieniążki - max 4000 (i nie więcej!!!)
Czy w takich warunkach możecie cokolwiek polecić, czy jednak pchać się w plazmę (ale jakoś boję się puszczać X360 na plaźmie)...
 
Ostatnia edycja:

Juliusz

New member
Witam Szanowne Grono Forum
Jak to się mówi „ jak trwoga to do Boga”
Wiec i ja znalazłem się tutaj. Zamierzam zakupić LCD firmy Samsung i wybór padł na LE 40 R (lub) S 81. Kablówka jest, DVD jest. Czy jest to dobry sprzęt czy raczej dołożyć więcej i zakupić coś lepszego. Bardzo proszę Was o opinie tego sprzętu.
Pozdrawiam i życzę miłego oglądania J
 

Rufio23

New member
Witam, zastanawiam się nad kupnem LCD 32 cale w granicach do 2500 zł. Chodzi mi o oglądanie tv cyfrowej (narazie bez hd), w głównej mierze sport (piłka nożna) ale rónież do filmów. Podłaczenie przez kabel uro. Czytałem wiele, że niektóre Tv przede wszystkim smasmungi charakteryzują sie tzw smużeniem. Czy może któs polecić jakiś sprzecik, być może któs też ogląda duzo sportu i coś wie na ten temat. Znalazłem taki model: Panasonic 32LX70P, ma dużo dobrych opinii jednak cena nieco za wysoka, zastanawiam sie też nad Toshiba 32C3000P. Dzieki za ewentualne podpowiedzi. Pozdrawiam
 

jarwisz

New member
Bez reklam
Rufio23 napisał:
Znalazłem taki model: Panasonic 32LX70P, ma dużo dobrych opinii jednak cena nieco za wysoka,
no to już wiesz co masz kupić
coś za coś
smużenie - albo wydać więcej

JULIUSZ
- ten post dotyczy też Ciebie /odnośnie wydać więcej i mieć coś lepszego/
 
Ostatnia edycja:

seandillon

New member
do SnaQ

Mam podobny problem jak ty. Po dogłębny rozpoznaniu tematu ( i mam nadzieję, że trafnym) ostateczny wybór padł na LCD ( chyba przestraszyłem się licznie opisywanych na forum problemów technicznych i technologicznych z plazmami - np. Panasa 37 PV70P). Na dzień dzisiejszy wyborem jest wchodzący właśnie na rynek LCD Toshiby 37 c3500P
http://www.sirius.pl/audio_video/to...r_karta_46227/Toshiba_LCD_TV_37_37C3500P.html
lub JVC 37 g80 (ale to nie jest 100HZ) - oba mieszczą się (lub powinny) w przedziale do 4 tys. PLN. Świetnym wyborem jest również JVC 37 p80 lecz przekracza to już mój budżet (ok.5 tys.PLN). Pozdrawiam.
 

slwi

New member
SnaQ Ja bym polecał z całą pewnością Sony model V2500.Porobiłem Ci pare fotek.Pozdro 8)

sony1co4.jpg

sony2gl1.jpg

sony4rd0.jpg

sony5ih6.jpg


sony6sl9.jpg

sony7xq5.jpg

sony8my8.jpg

sony9mv0.jpg

sony10sc3.jpg

sony11do2.jpg

sony12ws6.jpg

sony13wl9.jpg

sony14bx6.jpg

sony15jl4.jpg

sony16ll9.jpg

sony17ed3.jpg

sony18qj2.jpg
 

SnaQ

New member
@slwi:
32 cale odpada, a 40 cali za 4000? Gdzie? Ja znalazłem najtaniej za 4417...

@seandillon:
Tak swoją drogą, to co w tej Toshibie zwróciło Twoją uwagę? Ja tak patrzę i patrzę na tę specyfikację i poza matrycą IPS nic ciekawego nie widzę.
 
Ostatnia edycja:

mamr

New member
Witam, co myślicie o tv LG 32LC3R? Ma ktoś może ten model, jak się sprawuje w zwykłej kablówce, ktoś podłączał go do konsoli (X360)? Zastanawiam się nad tym modelem ponieważ cena jaką oferuje Saturn 1700zł, to raczej nie dużo. Z góry dzięki za odpowiedź, pozdro
 

seandillon

New member
do SnaQ

SnaQ napisał:
@seandillon:
Tak swoją drogą, to co w tej Toshibie zwróciło Twoją uwagę? Ja tak patrzę i patrzę na tę specyfikację i poza matrycą IPS nic ciekawego nie widzę.

Opieram się w dużej mierze na opiniach facowców (w tym kikiego): matryca IPS (o odobrych parametrach), 100 HZ, świetne formatowanie obrazu - wraz z JVC i Loewe to absolutna czołówka na rynku, złącze HDMI-CEC (sterowanie jednym pilotem wieloma urządzeniami podłączonymi do telewizora). A ponadto moim subiektywnym zdaniem; telewizor ma ładny design, a jak wynika z moich ustaleń produkty Toshiby cieszą się dobrą opinią - w tym w kwestii jakości obrazu i niezawodności (podobnie jak mój drugi faworyt do zakupu - JVC). Oczywiście są to cechy subiektywnie ważne dla mnie - dla kogoś innego może przemawiać co innego. Pozdrawiam.
 

ministerpl

New member
LCD do 4000zł

CZesc jaki wybrac telewizor do 4000zł ??
w sklepie najbardziej mi sie spodobaly:
Sony s3010
panasonic LX70p

a moze doradzicie jakis inny ? a moze kupic cos do 3000zl i kupic glosniki kina domowego ?
 
Do góry