Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Patryykw_
Bardzo dobrze wytypowałeś modele do warunków.
Do tego co napisałeś brałbym w tym przypadku Philipsa 42 42PFH6109
 

Walker1980

New member

Kiki,

Brałem pod uwagę też TX-39AS500 bo tych dodatkowych opcji z AS600 i tak nie będe używał.

Tylko brak 3d ,wolałbym już mieć.

Ponawiam proźbe o pomoc na temat tych 2 które gdzieś tam wcześniej upatrzyłem ale na razie zbyt wiele poważnych testów nie czytałem:

- Toshiba 40L5435DG
- LG 39LB650V

Ze względu,że użytkowałem ET5E nie chce za bardzo starty jakości .
Jak jest z tym LG podobno matryca IPS i pasywne 3d takie jak było w ET5E...
 

GrzegorzWo

New member
2. Jak słońce świeci w pokoju? Okna są na wschód
4. Preferowana technologia: LED
5. Jaki masz obecnie telewizor? LG 47LB650V
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? filmy, sport.
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: raczej wieczorem
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? Na ogół przy świetle w przedpokoju (nie pada bezpośrednio na TV, rozjaśnia trochę pokój)
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? Ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa? Bez znaczenia
11. Preferowana wielkość telewizora? 46-50
12. Preferowana marka? brak preferencji
13. Czego nie lubisz w telewizorach? okropnie wolnego przełączania kanałów!
14. Jakie urządzenia będą podłączone? kabel UPC, sporadycznie PC przez HDMI
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 95% - TV , 5% - PC
17. Czy ważne jest wifi ? Tak
18. czy będziesz korzystać z widgetów? Tak
19. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? sporadycznie
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? Tak
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? Raczej tak
22. ma mieć 3D? TAK
23. ma mieć slot na karty SD? niekoniecznie
24. ma mieć tuner DVB-S? niekoniecznie, ale fajnie by było
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? USB: zewnętrzny dysk, CI+: TV w roli dekodera UPC, z możliwością nagrywania kanałów, EPG i time shiftem
26. Jaki masz sygnał: DVB-C
27. Ile programów HD? ~40
28. ma stać czy wisieć? Wisieć
29. Rozdzielczość: Full HD
30. Dvb-t: tak, DVB-C: tak
31. Na czym najbardziej Ci zależy: szybkość działania TV, EPG w przyzwoitym wydaniu
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 6 godz.
33. Sugerowana cena? do 3000 zł

Witam, pominąłem kwestie, które decydują o wielkości TV. Na to jestem zdecydowany - ~47 cali.
Zakupiłem ostatnio TV LG 47LB650V, którego zwracam z następujących powodów:

a) Okropnie wolne przełączanie kanałów (DVB-C, karta CI+ UPC). Kanał SD włącza się po ok 1 sekundzie (to jeszcze jest OK), kanał HD ponad 2 sekundy (już dużo gorzej), ale kanał HD kodowany, to blisko 4 sekundy, czasem dłużej..
b) Nieintuicyjne, bardzo wolno działające menu. Bardzo duże lagi od kliknięcia pilotem do reakcji menu.
c) EPG - wooolne, dostępne dopiero po właczeniu kanału (czyli czasem nawet 5 sekund musi minąć), żeby je zobaczyć, trzeba się naklikać pilotem (co też trwa długo), a żeby zobaczyć, co będzie następnego w TV, to już szkoda gadać..
d) Wada, którą mają wszyskie LEDy - ale ten miał ją baardzo dużą - duże rozjaśnienie w prawym górnym rogu, całkowicie niesymetryczne. Na żadnym TV w MM nie widziałem takiego mocnego rozjaśnienia.

Ogólnie, TV poza podstawowymi funkcjami, ma również zastąpić dekoder UPC, dając przy tym możliwość nagrywania przekazu na dysk (timeshift, ustawianie nagrywania o wybranym czasie). Co istotne - chciałbym, żeby kanały przełączały się szybko - przynajmniej tak szybko, jak 5-letni model Mediaboxa UPC, firmy Pace. Myślę, że można oczekiwać, aby wspólczesny TV był przynajmniej tak wydajny jak dekoder sprzed 5ciu lat?
Druga kwestia - EPG, które działa poprawnie (z tego co wyczytałem Samsungi miewają z tym problem), wczytuje się szybko, a na pojawienie się informacji o tym co jest teraz w TV, a co będzie za godzinę, nie trzeba oczekiwać 20 sekund. Jeśli będzie tak jak w Mediaboxie, będzie OK.
Szybkie "skakanie" po kanałach - to jest funkcja, której LG seria 650V zdecydowanie nie potrafi... Jak włączyłem ten telewizor, poczułem się jak wtedy kiedy w komputerze zostało mi 512 MB ramu. Wszystko trwało wooolno, na wszystko trzeba było czeeeekać i czeeeekać... Masakra.
Pozostałe kwestie, jak w początkowej ankiecie - zależy mi na pasywym 3D, Smarcie, Wifi i DLNA. Tuner satelitarny byłby na plus, ale to funkcja typu "może się kieedyś przyda", obecnie nie jest kluczowa.. Szybko działające dekodowanie z użyciem karty CI+ to też jedno z kluczowych wymagań. Chęć posiadania "jednego" pilota to był jeden (z wielu) argumentów za zakupem nowoczesnego telewizora.
Może wymagania co do prędkości zmiany kanałów i EPG są trochę "banalne", ale cóż.. TV ma służyć w 95% do oglądania przekazu, i te właśnie funkcje są obecnie najczęściej używanymi i najisotniejszymi.

Do LG zraziłem się okropnie, choć zastanawiałem się, czy czasem model z nowszej serii (47LB671V) nie będzie lepszy? Może jest choć trochę szybszy? Może kanały zmienają się płynniej? Ma wprawdzie ten sam OS, ale to nowsza seria, chyba zmienili w nim coś poza Hertzami?
Drugi mój typ, to Samsung UE48H6400, jakkolwiek na forum mediaswiat.pl wyczytalem, że ta seria H (podobnie jak kilka wczesniejszych) ma problemy z poprawnym EPG od UPC (jest tylko na 2 dni, są zdublowane wpisy na ekranie, etc. Nie wykluczyłem tego modelu, ale mam na uwadze fakt, że będzie mieć problemy - zobaczę, podejmę decyzję ostateczną).
Trzecia opcja Panasonic TX-L47DT60 (chyba jedyny 47'' który mieścił się w cenie do 3 tyś od Panasonica). Niemniej jego specyfikacja nie wspomina nic o TimeShifcie i nagrywaniu programów. Poza tym, chyba nawet na tym forum czytałem o konieczności jego kalibracji?...
Słyszałem, że są wersje Toshiby i Sharpow godne zainteresowania. Czy te firmy mają coś spełniającego moje oczekiwania? Czy może pominąłem jeszcze jakąś znaczącą firmę? Proszę o pomoc, którymi seriami telewizorów się zainteresować. A może Samsung lub Panasonic mają jeszcze coś, co umknęło mojej uwadze? Bo LG, jeśli zakupiony model był nieodpowiedni, to jedyną alternatywę ma w modelu LB671V, ale na wielkie cuda nie liczę...

Z góry dziękuję za pomoc i wsparcie!
Pozdrawiam
Grzegorz Wo.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
LG LB 671 - nie jest szybszy.

Z Twoich sięgałbym po panasonica 47DT60 - to trochę inny pułap do Samsunga czy LG.
Ale jak słusznie zauważyłeś powinieneś też sięgać do porównania
Toshibę 47L7453 ,
http://www.hdtv.com.pl/forum/toshib...-podswietleniem-led-czyli-uczta-dla-oczu.html
Philipsa 47PFS7509
http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...-z-potrojnym-ambilightem-i-z-subwooferem.html
Panasonica 47AS650
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...onic-powinna-zastapic-twoja-stara-plazme.html
 

GrzegorzWo

New member
LG LB 671 - nie jest szybszy.

Z Twoich sięgałbym po panasonica 47DT60 - to trochę inny pułap do Samsunga czy LG.
Ale jak słusznie zauważyłeś powinieneś też sięgać do porównania
Toshibę 47L7453 ,

Philipsa 47PFS7509

Panasonica 47AS650


Witam ponownie i dziękuję za szybką odpowiedź,

Wszystkie z zaproponowanych modeli są powyżej 3,5 tyś. zatem znacznie powyżej założonego limitu. Chyba znam przyczynę - model Panasonica, który podałem poprzednio to 47DT60. On jest w cenie ~3,7 tyś. Ten model podałem omyłkowo. Miałem na myśli 47ET60. Dopiero ten model jest na miarę mojej kieszeni (~2,9 tyś). Czy to mocno zmienia postać rzeczy?

Co do Toshiby - w moim zasięgu jest co najwyżej seria L5 (48L5435), lecz jest to model z aktywnym 3d (mi zależało na pasywnym).
Philips seria 7, również niestety poza moim zasięgiem. Mógłbym pozwolić sobie co najwyżej na 47PFH6309 (choć jego PMR to zaledwie 200 Hz). Czy właściwości i parametry obrazu tego modelu (PFH6309) są porównywalne z zakupionym poprzednio LG LB650V? Niby LG ma 500 Hz, ale może te hertze są "papierowym" parametrem?? Czy będę w stanie dostrzec różnicę między nimi?

A zatem pozostaje Panasonic 47ET60 oraz Philips 47PFH6309. Przy czym właśnie zwróciłem uwagę, że w specyfikacji 47ET60 w polu "Zapis na nośniku USB-HDD (dysku dołączanym poprzez gniazdo USB)" jest pauza - to by znaczyło, iż w tym modelu nie ma możliwości nagrywania... :(

Czy zatem warto pozostać przy Philipsie 47PFH6309 ?

Edit:
PS: Czy tutaj jest coś nie tak z numeracją podston tematu?? Daję na ostatnią podstronę (1081) a przerzuca mnie do tematu o kamerce...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wyczyść ciasteczka i pamięć podręczną i działa.
Musisz być niebieski na forum i wówczas mieścisz się w klasie cenowej.
Do tego kalibracja gratis
 

Walker1980

New member
Walker 1980 - sorry chodziło o 42ET60 - ale ten chyba Ci nie wejdzie.

Kiki,

Dokładnie za duzy i poza budżetem.

Chce się już na coś zdecydować do srody włącznie, więc proszę o proozycję...
Podałem 2 warianty ale chyba nie zasługuja na uwagę nikt nic o nich nie pisze. Chociąz sama polecałem widze kilku osobą Tośkę 40L5435DG .Tylko co tam jest poprawione względem tej co mam czyli 7335.

Wiekszość info juz pisałem wcześniej. Mój panas 37Et5e trafił do innego pokoju i szukam czegoś w zastępstwie. Wziałem Tośkę ale trochę się zawiodłem . Teraz mam możliwośc wymiany ale ilośc modeli ograniczona do koknketnej sieci sklepów...2 modlele pisane wcześniej są i ten Panaś 39AS500 (tylko ten brak 3d ). Ktoś ma jakieś polecane ustawienia lub kallibracje do 75335 ?

Może w ogóle coś innego jakieś propozycje ?
 

boromirep

New member
Witam , poproszę o pomoc
1. Odległość od ekranu: ok 2m pod katem i -3,5m na wprost
2. Jak słońce świeci w pokoju: okna z prawej strony żaluzje lekko zaciemniające pokój
3. Jak duży jest pokój: 20 m2
4. Preferowana technologia: obojętne
5. Jaki masz obecnie telewizor: nie warto pisać
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: Sport , filmy , discovery id
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: przeważnie wieczorem
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: obojetne byle było dpbrze
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa: lepiej matowa
11. Preferowana wielkość telewizora: 47-50
12. Preferowana marka: nie mam
13. Czego nie lubisz w telewizorach: smużenia , brak odwzorowania skali szarości , nie lubie jak sie obraz zlewa w jedną ciemną plamę mam widzieć że ciemny garnitur ma załamania i kieszeń .
14. Jakie urządzenia będą podłączone: dekoder kablówki z kilkoma kanałami hd , ps3 , dvd
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 80% tv
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost i pod katem przy stole
17. Czy ważne jest wifi: jesli bede mógł ogladac filmy z komputera bądź mieć połaczenie w czsie gry w ps3 to tak , jesli maja działać widgety to też
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: tak ale nie jest to najważniejsze
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora: tak
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla, Iplex, tvscreen - VOD: bez znaczenia
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: Tak
22. Ma mieć 3D: tak , ale jak nie bedzie to nie bede plakał
23. Ma mieć slot na karty SD: chyba nie
24. Ma mieć tuner DVB-C: raczej nie
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: dvd , ps3 , komputer lub w pszyłości jakis player
26. Jaki masz sygnał: kablówka
27. Ile programów HD: około 15
28. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 3,4 godziny ; weekendy dłużej
29. Ma stać czy wisieć: wisieć
30. Rozdzielczość: FULL HD
31. DVB-T: nie koniecznie, ale chyba teraz i tak wszystkie mają
32. Na czym najbardziej Ci zależy: Na płynności obrazu jakości żeby dobrze radził sobie z liniami pionowymi i wszelkiego rodzaju paskami ruchem kamery w bok
32. Ile osób ogląda: 3
33. klasa cenowa: albo budzetowy +-2000 tys i druga opcja 3500-4000 na raty


zależy mi też na jak najmniejszej awaryjności bąź możliwość przedłuzenia gwarancji .
Kiki jeśli masz jakieś super ceny na tv dla niebieskich odpisz mi na priv
 
Ostatnia edycja:

jagmar

New member
Witam, chce obecnego Sharpa (40 cali, 630 LE) wynieść do sypialni a do salonu kupić coś większego.

Na wstępie ankieta:

1. odległość od ekranu? 2,5 - 3 metry
2. jak słońce świeci w pokoju? pokój jest nasłoneczniony... na bocznej ścianie do telewizora przez całą ścianę idą okna
3. Jak duży jest pokój: 4x5
4. Preferowana technologia: brak
5. jaki masz obecnie telewizor? Sharp LC-40LE630E
6. jakie programy najczęściej oglądasz? Ogólnie TV, czasem jakiś film
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: 30% dzień / 70% wieczorami
8. wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? raczej przy świetle
9. wolisz obraz ostry czy łagodny? ciężko powiedzieć... raczej ostry...
10. matryca błyszcząca czy matowa? brak preferencji
11. preferowana wielkość telewizora? koło 50 cali, może 55...
12. preferowana marka? Ze względu na multimedialność - Samsung
13. czego nie lubisz w telewizorach? grubych ramek ;)
14. jakie urządzenia będą podłączone? kablówka, czasem Xbox, dysk twardy, pendrive.
15. ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 80%TV 20% Reszta
16. siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? na wprost
17. czy ważne jest wifi ? niekoniecznie
18. czy będziesz korzystać z widgetów? tak - TVN Player...
19. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? nie
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? tak
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? dobrze by było
22. ma mieć 3D? niekoniecznie...
23. ma mieć slot na karty SD ? nie musi
24. ma mieć tuner DVB-S? nie wiem
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? usb - pendrive, hdmi - konsola, dekoder
26. Jaki masz sygnał: antena satelitarna
27. ile programów HD? koło 10 - oglądam tylko programy nadawane "cyfrowo"
28. ma stać czy wisieć? wisieć
29.Rozdzielczość: nie wiem...
30.Dvb-t: ?, DVB-C: ?
31.Na czym najbardziej Ci zależy: najbardziej to na dobrej jakości obrazu... no i żeby czytał dobrze filmy poprzez usb i żeby były widżety (TVN Player, VOD tvp itp)
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: około 6
33.Sugerowana cena ? 3500 - 4000 tyś zł

Zastanawiam się nad Samsungiem ue55f6400 bo jest teraz w dobrej cenie, ale nie wiem czy nie warto dołożyć do czegoś parę groszy czy coś...

I drugie pytanie - czy 55 cali nie będzie za duży ?

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Tadzik_89

New member
Witam, na początku chce podziękować za propozycje Panasonica, który teraz mi służy dobrze :)
Teraz TV szukają moi rodzice, niedrogi bez wodotrysków, najzwyklejszy telewizor o dość dużej przekątnej 42-46''.


1. odległość od ekranu? 2-3,5 metrów
2. jak słońce świeci w pokoju? od lewej strony są okna, z żaluzjami
3. Jak duży jest pokój: 4x5
4. Preferowana technologia: LED
5. jaki masz obecnie telewizor? bardzo stary
6. jakie programy najczęściej oglądasz? wiadomości, seriale, filmy dokumentalne, czasem jakiś film
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: 20% dzień / 80% wieczorami
8. wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? przy lekkim oświetleniu za telewizorem
9. wolisz obraz ostry czy łagodny? chyba ostry
10. matryca błyszcząca czy matowa? brak preferencji
11. preferowana wielkość telewizora? 42-46''
12. preferowana marka? BRAK
13. czego nie lubisz w telewizorach? słabego odwzorowania kolorów, ogólnie niskiej jakości obrazu
14. jakie urządzenia będą podłączone? tylko telewizja na kartę
15. ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 100%TV
16. siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? na wprost i trochę pod kątem
17. czy ważne jest wifi ? nie
18. czy będziesz korzystać z widgetów? nie
19. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? nie
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? nie, chyba, że nie będzie TV bez tego :)
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? niekoniecznie
22. ma mieć 3D? nie musi
23. ma mieć slot na karty SD ? nie musi
24. ma mieć tuner DVB-S? nie wiem
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? nie przez HDMI - dekoder
26. Jaki masz sygnał: antena satelitarna
27. ile programów HD? żaden :) aczkolwiek może niedługo będzie inny dekoder z lepszymi programami
28. ma stać czy wisieć? raczej wisieć ale nie na 100%
29.Rozdzielczość: raczej full HD
30.Dvb-t: ?, DVB-C: ?
31.Na czym najbardziej Ci zależy: na dobrej jakości obrazu i odwzorowaniu kolorów
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: około 4-5h
33.Sugerowana cena ? 2200-2500max
 

tomulus

New member
Witam,

Przymierzam się do wymiany obecnego LG lcd 37cali



1. odległość od ekranu? 3-4,5 metra
2. jak słońce świeci w pokoju? pokój jest mocno nasłoneczniony, szczególnie popołudniami
3. Jak duży jest pokój: 20m2
4. Preferowana technologia: LED
5. jaki masz obecnie telewizor? LG lcd 37"
6. jakie programy najczęściej oglądasz? TV, filmy
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: 30% dzień / 70% wieczorami
8. wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? raczej przy świetle - lampka nocna
9. wolisz obraz ostry czy łagodny? ciężko powiedzieć... wyraźny, ostry...
10. matryca błyszcząca czy matowa? brak preferencji
11. preferowana wielkość telewizora? 40 lub 42"
12. preferowana marka? brak preferencji
13. czego nie lubisz w telewizorach? grubych ramek
14. jakie urządzenia będą podłączone? kablówka, dysk twardy, pendrive.
15. ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 70%TV 30% filmy ,seriale
16. siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? na wprost
17. czy ważne jest wifi ? tak
18. czy będziesz korzystać z widgetów? przypuszczam że tak
19. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? niekoniecznie
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? tak
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? tak
22. ma mieć 3D? niekoniecznie...
23. ma mieć slot na karty SD ? nie musi
24. ma mieć tuner DVB-S? nie wiem
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? usb - pendrive, dekoder , optyczny - wieża
26. Jaki masz sygnał: kablówka
27. ile programów HD? około 12
28. ma stać czy wisieć? wisieć
29.Rozdzielczość: nie wypowiem się
30.Dvb-t: nie wiem, DVB-C: nie wiem
31.Na czym najbardziej Ci zależy: dobra - wyraźna jakość obrazu, czytanie filmów poprzez usb , możliwość wyboru dużej czcionki-napisów podczas oglądania filmów z usb/dysku. Płynne menu, przełączanie programów.
Dobre głośniki.
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: około 3-5
33.Sugerowana cena ? do 2200 zł

Rozważam Philips 42PFL5038T tylko ze względu na ambilight, pojawiają się w necie opinie o tym że się czasami zawiesza, czy słaby internet, mułowate przełączanie programów, menu.

Wielkie dzięki za pomoc.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
tomulus- info masz już u siebie.
Jeśli będziesz niebieski - to zmieścisz się z ceną.


=============================================
Tadzik_89
Masz extra doświadczeni
To zostałbym z firmą Panasonic 42AS650 na matrycy natywnej 100 Hz.Ci którzy kupili na różnych portalach w Polsce są bardzo zadowoleni.

=============================================

jagmar- Prawie wystarcz=y na extra Toshib e 55L7453.
Oczywiście musisz być niebieski - to i cena super i jeszcze dodatki gratis.


==============================================
boromirep
Wersja pierwsza
Panasonic 50A 400
Sharp 50LD264
Philips 46PF 4358


Wersja na bogato:
Toshiba 55L7453
Sharp 60 LE 652
 
Do góry