Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

bociangsm

New member
Witam
Panowie potrzebuje pomocy w dobraniu TV do domku ;-) Wazne sa dla mnie 3 kryteria. Po 1 koniecznie 46 cali, po drugie FULL HD, po trzecie cena do 6tys. W sumie przygladam sie nastepujacuym urzadzeniom:

SONY KDL-46T3500 FULL HD
SHARP LC-46X20E FULL HD
SAMSUNG LE46N87B Full HD
LG 47LB2RF FULL HD

Osobiscie wydaje mi sie ze pod wzgedem i parametrow i dizajnu najlepszy jest Sharp. Czy dobrze typuje? Pozdrawiam
 

moto2004

Member
marshall21 napisał:
Witam

Spedziłem cały dzisiejszy dzień biegając po porównywarkach i forach, szukając najlepszego TV do ogladania kablówki (może dokupię cyfrówkę), DVD i pewnie dość częstego podłączania komputera do gier i filmów.

Poniżej moja shortlista - dalej nie jestem w stanie już wybrać. Macie jakieś sugestie?

1. Sharp LC-32X20E
2. Philips 32PFL9632D
3. Panasonic TX-32LX700
4. Sony Bravia KDL-32D3000

To chyba najlepsze modele na dzień dzisiejszy.....tylko który wybrać?
Będę wdzięczny za pomoc. Może znaleźliście coś jeszcze lepszego?
Ja bym postawił na Philipsa, ale jak Ci cenowo sharp nie przeszkadza...
 

Trin

New member
[LCD] który lepszy od SONY KDL-40W2000 przy zbliżonej cenie

Witam,
to mój pierwszy post na tym forum ... i jak przejrzałem nie jest odosobniony w swych rozterkach.

Od razu żeby zaznaczyć żonie podoba się dizajn :D televizora SONY KDL-40W2000 za cenę 4400 - patrzeć należy na ceny w ceneo.pl

Telewizor będzie stał w salonie
odległośc od sofy to ca 3,8metra
nie bedzie padało na niego światło słoneczne
mogą w nim jedynie odbijać się lampki naścienne ale o ile bedzie to przeszkadzało że zmieni się ich kąt świecenia
odbiór TV z dekodera cyfra+ i SP2

Mnie nurtuje pytanie czy za tą cenę i/lub zliżona plus minus 400 zł można kupić coś o lepszych parametrach technicznych?

Pozdrawiam
Trin
 

strugo

New member
Witam, planuję zakup telewizora(nie koniecznie LCD).
Chciałbym aby był z przedziału: 37'-42'
ostry obraz, gdyż telewizor będzie używany w 90% do konsol nowej generacji :) myślałem o
-TOSHIBA 42Z3030D
- SAMSUNG LE-40F86BD
- SHARP LC-42XL2E
- TOSHIBA 40ZF355
- Sony KDL-40X3500

edit.
"-PIONEER PDP-428XD
-Panasonic TH42PZ700P
-Hitachi P42TP01"

Nie mam możliwości sprawdzenia, niestety żdanego z nich :( mieszkam w okolicahc małego miasteczka w woj. łódzkim (Wieluń), śa tam 3 sklepy RTV AGD, lecz w żadnym nie ma nowych modeli TV, dlatego proszę was o pomoc.
Będzie on współpracował z amplitunerem Onkyo 605 i głośnikami QUADRAL QUINTAS 500. Pozdrawiam i liczę na odpowiedzi. strugo
 
Ostatnia edycja:

strugo

New member
czyli, uważasz, że LCD będzie lepsze, skoro polecasz x3500 :) ja mogę dodać, że do wyboru doszły jeszcze:
-PIONEER PDP-428XD
-Panasonic TH42PZ700P
-Hitachi P42TP01


Pozdrawiam
 

Burza_Wrocek

New member
LCD do 4000zł 40"-42"

Witam wszystkich serdecznie.

Chciałbym kupić w najbliższym czasie LCDka. Nie chcę też wydawać na niego worka pieniędzy. Pomóżcie mi coś wybrać do 4tyś. 40"-42". Wiem, że nie będzie to sprzęt z najwyższej półki ale chciałbym wiedzieć co jest najlepsze w tej cenie.
Mam kablówkę cyfrową VECTRA, Xboxa 360, DVD i kompa.
Odległość od ekranu ok. 3m.

Będę wdzięczny za pomoc.
 

IROL

New member
Lcd

Witam !!!!
Jeszcze raz chcialem kolegów prosic o pomoc w wyborze telewizora.
Już byłem zdecydowany na JVCP80 ale wpadł mi w oko jeszcze Panasonic LX700 i teraz nie mogę się zdecydować który będzie lepszy do kablówki i dvd z odległości od 2-3m. pozdrawiam i proszę o pomoc.:(
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
IROL- większą płynność ma JVC 32 P 80 . To wynika z testów.
Na prezentacjach też znacznie częściej wybierany jest JVC.
Ma lepsze formatowanie obrazu , możliwość przesuwania obrazu po ekranie, Pip, możliwość wyłączania obróbki cyfrowej, lepszy dźwięk poprzez głośniki skośno membranowe, Szybsza reakcja na pilota, ma lepsze skalowanie.
ALe decyzja należy do Ciebie.

strugo - ja wybierałbym z Twojej oferty model który elektryzuje cały świat.
Model 100 hz, full hd z funkcja dotby dot - Toshibę ZF .Chociaż jak się wgłąbisz w lekturę na świecie najlepszym okrzykniętym modlem do gier jest Nec 40 Multeos. Ale jest dość drogi.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14770

P1030107.jpg


P1030362.jpg


P1030356.jpg


Czas trochę ochłonąć, wykorzystamy do tego o'dziwo Xbox'a 360

P1030140.jpg
z plazm zdcydowanie wybierałbym Pioneera:


IMG_3806.jpg



Burza_Wrocek - ale nie podałeś ceny ?
http://www.hdtv.com.pl/forum/forumdisplay.php?f=94&page=2&order=desc
 

Burza_Wrocek

New member
LCD do 4000zł 40"-42"

KIKI podałem w temacie. Do 4000zł. Wchodzi w grę jeszcze ewentualnie Toshiba 42X3000 lub X3030.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

szczypakozy

New member
LCD 37 cali hd rady-jaki kupic

Chce sobie zakupić LCD HD Rady ale niewiem jaka firmę wybrać

koszt gdzieś mniejwiecej do 3500 37 Cali
zamierzam mieć Telewizje N do tego

Co polecacie bo niechciałbym żeby mi sprzedawca oczy zamydlił i wcisnął jakieś badziewie

proszę o pomoc
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ups . sorry - mea culpa.
rzeczywiście - możesz śmiało liczyć na ten model.

Wracamy do czystości płynności przy programach SD
Normalny sygnał z anteny dachowej pokazuje klasę sprzętu.
90e0fb84eb1f2385med.jpg



Tu już na liczniku 198 km/godz.
15b80dae86425b5bmed.jpg

czytaj test:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=17976

szczypakozy - powinieneś rozpoczynać od poziomu chociaż
Toshiba 37 r 3500. Tyle że musisz tróchę dołozyć - ale zdecydowanie warto.
teraz zaczynamy od najczęściej wykorzystywanego sygnału - SD.
Juz na pierwszy rzut oka cieszy nasycenie i wyrazistość skalowaniea borazu i to z odległości 1, 5 metra.
1fbbed78ad3d19e5med.jpg


Filmy rysunkowe to w każdym telewizorze -są jak poezja . Aczkolewiek wyżej ustawiona plazma Pioneera pokazywała ja zawsze większe nasycenie i paleta barw oraz czerń i głębia obrazu - ale Pioneer kosztuje dwa ray wiecej.
088531fe518c0272med.jpg


ogladanie Asteriksa nawet z odległości 1,5 - 2 metry jest niewątpliwą przyjemnością
b04f6a25d5cf1193med.jpg



ef872a54f09bd23fmed.jpg


http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=19475
 

tscheslav

New member
Witajcie!

Zastanawiam się nad dwoma telewizorami: Toshiba 32R3500PG i Philips 32PFL7862D. Tosie widziałem ale Phila nie mogę niigdzie w Olsztynie trafić. Czy ktoś porównywał te dwa modele pod kątem sygnału SD, głównie analogowa kablówka.

A może warto zainteresować się czymś innym?
Cena max 3200, sygnał SD analogowy (90%), DVD SD (10%), programy: sport, publicystyka, film; odległość 3m, pokój nasłoneczniony po poludniu (SW), tv oglądana głównie po południu i wieczorem, 2-4 osoby, wysokość max 60 cm bez podstawy, do zawieszenia, dźwięk ma mniejsze znaczenie - kino.
 

lansalot

New member
Nowy LCD TV

Witam!

Jak większość żółtodziobów tego forum, swój pierwszy post umieszczam w tym temacie, nawołując o pomoc w wyborze (a wręcz wskazanie) telewizora najodpowiedniejszego dla mnie. Chcę LCD, bo boję się tego całego wypalania plazmy, poza tym mam za małe pomieszczenie na ekran większy niż 32''.

Oto moje wymaga wobec telewizora:
  • Budżet: 3.000 - 4.000
  • Ekran: 32''
  • Sygnał: będzie platforma cyfrowa (Cyfra+) oraz antena z dachu dla Polsatu
  • Złącza: jeszcze nie mam innych urządzeń, więc to one będą dostosowane do odbiornika
  • Odległość: 80% czasu to oglądanie tv z kanapy stojącej na przeciw tv w odległości 2,5 metra od niego, 20% czasu to oglądanie tv w trakcie gotowania w aneksie kuchennym 4 metry od tv (telewizor chciałbym zamontować na ścianie na takim wysięgniku umożliwiającym jego obracanie)
  • Nasłonecznienie pomieszczenia: okna w pokoju wychodzą na południowy-wschód, przysłonięte są balkonem mieszkania wyżej, silne nasłonecznienie tylko przed południem
  • Pora dnia: tak jak większość ludzi pracujących telewizję oglądam późnym popołudniem oraz wieczorem
  • Jeśli chodzi o rodzaj programów najczęściej przeze mnie oglądanych to przede wszystkim sport (piłka nożna, siatkówka, koszykówka), stacje muzyczne oraz TVN24.
  • Bardzo, bardzo, bardzo ważny dla mnie jest też dźwięk. Na razie nie będę miał kina domowego, więc głośniki w moim tv muszą być solidne.
Bardzo proszę o wskazanie 2-3 modeli, których ceny sięgałyby obu granic mojego budżetu.

BTW to forum jest genialne i głupi byłem, że wcześniej tu nie trafiłem.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Litek23

New member
3000 na 32" do ps3

Witam chce kupic lcd 32". Bedzie uzywany pod ps3 i narazie pod kablowke. Rozwazam kilka modeli m.in.
Sony - 32S2010
32S2510
32S3010

Panasonic - TX-32LMD70F
32R3500
Do tego zastanawiam sie nad jakas Toshiba. Bardzo prosze o pomoc i rade jaki bedzie dla mnie naj. pzdr i czekam na szybka odp

 

kosinio

New member
Witam was serdecznie. Stoję przed bardzo trudnym wyborem dotyczącym tv LCD, już mam dość chodzenia z żoną po sklepach no i towarzyszących temu kłótni. Postanowiłem że zapytam was....ekspertów

- LCD ma chodzić na c+( przed świętami kupuje z tunerem HD),
- DVD
- w przyszłości konsola do gier,
Cena do 4100 telewizor 37 cali, odległosć to 2-2,3 m , pokój wschodni
Jeśli macie chodz troche na uwadze moje zszarpane nerwy i popsute popołudnia bardzo was prosze POMÓŻcie dokonać wyboru.
Z góry ogromnie wam dziękuje za nadesłane propozycje.

pozdrawiam

Kosinio
 
Do góry