Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

julo23

New member
Witam,
Potrzebuje TV do sypialni, dekoder Cyfry HD, ale wiadomo ze Cyfra ma póki co 3 kanały Hd a reszta to niestety SD.
Mam do 3 m odległości.
Mój przeznaczony budżet to do 2000zł (plus minus 200zł)
Myśle na Samsungiem LE26S81B, czy to dobry wybór ?
 

p@well

New member
Czas Na Konkrety

Witam wszystkich niezdecydowanych i tych, którzy nam pomagają w wyborze.

Jestem biernym w pisaniu klubowiczem, ale bardzo czynnym uczniem. Posiadłem już jakąś wiedzę, określiłem zapotrzebowanie i przyszedł czas na sprecyzowanie oczekiwań.


WAŻNE DANE:
- odległość oglądających od TV - 2,5 - 3 m
- rozstaw oglądających - kąty oglądania max. 3m
- ustawienie TV – na ścianie południowej, okno – na stronie wschodniej (brak naświetleń lub odbić - roleta)
- pory oglądania – 80% wieczór/noc, 20 % reszta
- sygnał – 80% C+ - w przyszłości dekoder PVR, 10% DVD, 10% PC – ważna kompatybilność, sygnał SD – nieistotny (Polsat)
- dźwięk po HDMI – kino domowe
- cena akceptowalna przez czynnik WAF – 3000zł, więc do 3800zł

Sprecyzowałem firmy na:
- Panasonic modele lx70 lub 700,
- JVC - seria P80,
- SHARPA - wersje różne,
- Toshiba - seria R3500,
ale jestem otwarty na sugestie.

Co do wielkości obrazu, to zależy niestety od kwoty - 32-37 ''.
W ciągu 2 lat chcę przebudować cały pokój dzienny w wersję kącik medialny. To plany, więc zbliża się czas by wiedzieć na co odkładać. Nie gonię się z nowinkami, raczej wyznaję zasade jakość do ceny.

Wiem że jest tu więcej potrzebujących, ale może ktoś znający się na rzeczy poświęci mi chwilkę czasu i swojej klawiatury :)
Pozdrawiam forumowiczów
p@well
 

Raku2006

New member
Witam
Podobnie jak kolega jestem bierny w pisaniu, ale forum odwiedzam pare razy dziennie:D
Ja juz podjalem decyzje. Jest to panasonic 32lx70p. U mnie w Elblagu jest on za 3400, ale poczekam jeszcze do lutego bo podobno moze sie cos zmienic. Jezeli nie to biore go za taka cene. Wiem ze na necie jest taniej ale po moich zlych doswiadczeniach z kupowaniem sprzetu do domu przez net odstapilem od tej formy zakupow, przynajmniej za wieksze kwoty:)

Tv bede ogladal z ok 2,5-3 metrow, sygnal z cyfrowego polsatu moze kiedys jakas konsola xbox360 lub ps3, mysle ze to dobry wybor.
 

Zibiland

Klub HDTV.com.pl
vip
prosze o pomoc w wyborze telewizora :wink:

1. okolo 37-42 cale
2. budzet: 4000, max4500pln
3. odleglosc ogladania 2,5-3,2 metra, rozstaw oglądających max. 2m
4. sygnal cyfra plus dekoder HD PVR, podłaczenie po hdmi, dvd i wszytsko z pamieci masowej, HD, divx itp :), bez gier
5. pokój od strony wschodnio-połudiowej, TV na scianie przeciwnej
6. pory oglądania – 60% wieczór/noc, 40 % reszta

z góry dzięki :)
 

nales99

New member
Witam

Rozglądam się za jakimś tv w okolicach 40 cali
Czytając forum rozeznałem sie troszke i zawęziłem wybór do trzech modeli, mianowicie:

- Samsung 40f86bd
- Toshiba 42z3030d
- Sharp 42x20e

Telewizor do sd i ps3, no i komp na dokładke , interesuje mnie dobra współpraca z tymi urządzeniami.

Będę bardzo wdzięczny za podpowiedź.

Pozdrawiam
 

pol7

New member
kupic czy poczekac?

przymierzam sie do zakupu LCD w rozmiarze 26" lub 32" do 3500zl glownie kino domowe i kabel upc lub dvb-t warszawa
wacham sie pomiedzy
sony 26t3000
sony 32t3000
panasonic 32lx70/700 tylko ten drugi troche za drogi
toshiba 32r3500
jvc 32p80 - tez drogi
philips 7862
chialbym zeby telewizor posluzyl mi pare lat a

i teraz zasadnicze pytanie kupic ktorys z powyzszych czy poczekac rok na rozwoj technologii 120hz, led olcd itp.
czy moze kupic Sharpa 26 AD 5 BK i cieszyc sie z ogladania juz teraz a za 3 lata wymienic na cos "naprawde" fajnego
czekam na odpowiedzi, pzdr.
 

napa

New member
witam, mam pytanko jaki telewizor 26" telewizor do cyfrowego polsatu, filmy z dvd, komputera, i bedzie ogladany z ok 1,5-2 m...
chcialbym sie rozniez finansowo zmiescic w 450 GBP
 

ArtemisPL

New member
No właśnie!
Jest to jeden z nielicznych wątków tak długich, który przeczytałem cały. Też go śledzę, bo dzięki nie mu zdecydowałem się na zakup LCD tyle, że nie wiem jeszcze czy Panasonica 32LX70P czy też może Toshibe 32 R 3500PG. Może ktoś mi doradzi w tej kwestii?
Używany będzie do kablówki (część programów przez dekoder czyli cyfrowych w tym też HD), do tego dvd i czasem podłaczony laptop. Przyszłościowo może jakieś PS lub Xbox.:)
 

czago

Banned
W kwestii wyboru i kupowania LCD to moje zdanie jest takie:

1. Nie warto teraz kupować LCD jeśli starszy sprzęt jeszcze działa i można z niego w miarę dobrze korzystać. Warto poczekać przynajmniej 2-3 lata - wówczas będzie lepszy i tańszy. Ktoś może powiedzieć: "przecież tak jest zawsze, że sprzęt za 2-3 lata będzie tańszy." To prawda, ale tylko teraz jesteśmy w momencie bardzo szczególnym: w ciągu 3-4 lat dokona się zmiana nadawania większości nadawców. Telewizje przejdą na nadawanie sygnału High Definition. Taka rewolucja zdarza się bardzo rzadko - ostatnio chyba jak wprowadzano kolor 40 lat temu.

2. Jeśli stary sprzęt się właśnie rozsypał lub z jakichś innych przyczyn musimy właśnie teraz kupić LCD to:

a) jeśli kupujemy LCD na 2-3 lata, czyli głównie będziemy oglądać sygnał SD (antena, kablówka, satelita, DVD) to oczywiście kupujemy jakiś zwykły i przede wszystkim tani model. Nie oszukujmy się: sygnał SD na każdym LCD wygląda słabo - z DVD i satelity relatywnie najlepiej, ale nie jest to regułą. Dodatkowym elementem pogorszającym obraz jest rozciąganie formatu 4:3 na pełny ekran telewizora o proporcjach 16:9. Na każdym więc, nawet najlepszym LCD, obraz SD to ''zło konieczne''. Warto się zastanowić czy na 2-3 lata nie kupić plazmy.

b) jeśli kupowany właśnie teraz LCD ma być naszym docelowym na 8, 10 czy więcej lat, to znaczy, że ma on służyć głównie do odbiory sygnału HD (stacje TV, Blu-ray/HD DVD, komputer). Wtedy oczywiście jeśli kogoś stać lepiej jest kupić LCD z najwyższej pólki, o rozmiarze ekranu nawet lekko na wyrost. Nie warto tu iść na żadne kompromisy (w stylu stosunek jakość/cena) bo przecież będziemy użytkować ten TV przez wiele lat.

Ja akurat jestem w sytuacji 2 b) i dlatego kupię model LCD w mojej ocenie najlepszy w danym momencie z dostępnych na rynku - z myślą o sygnale HD.
 

desmo71

New member
technologia , rozdzielczość, rozmiar - które 3 modele?

Witam ekspertów, handlowców i klientów,
Czytanie tego forum dłużej niż pół roku sprawia że z nadejściem kolejnych modeli trzeba zaczynać swoje kalkulacje od początku...sprawdziłem na sobie , dlatego w tym roku zbieram się na śmiałość i pytam:
Jakie 3 modele (LCD i plazma ) postawić obok siebie aby w uczciwym domowym porównaniu roztrzygnąć 3 dylematy:
LCD vs plazma
HDr vs fHD
37 VS 42 cale
sygnał: 80% c+( motoGP, piłka HD, news,film HD, )20% dvd,PS2/3,zdjęcia
odległość 2,5m - 5,5m (ale mam też projektor DLP do filmów )
budżet 5000 -6000PLN
zaufanie do markowych produktów z bezproblemową obsługą i serwisem
na oko wychodzi że plazma (kolega Czago ujął mnie swoim pragmatycznym podejściem gdybym tylko mógł wierzyć że za 2-3 lata w PL dokona się ten przełom technologiczny wśród nadawców...)...
ale mam też sporo punktów świetlnych w salonie (odbicia ), małe dzieci ( świecenie ) i opory przed słuchaniem "faktów" na dużych frontowych głośnikach ...więc się waham
będę wdzięczny za podpowiedź wszytkim którzy z racji profesji lub podobnych dylematów sprawdzili praktycznie zadane konfiguracje
pozdrawiam serdecznie wszytkich wątpiących
 

Burza_Wrocek

New member
Jaki LCD 40"-42" do 5000zł

Witam, Mam do wydania 5000zł na telewizor LCD.
Interesują mnie ekrany o przekątnej 40"-42".
Wolałbym uniknąć telewizorów firm LG lub Samsung.
SONY, Sharp, Toshiba, JVC, te marki najbardziej mnie interesują.
Dobrze byłoby gdyby ekran był FULL HD.
Obieram cyfrową kablówkę VECTRA do tego XBOX 360, DVD, komp.
Dobre kąty to ważny dla mnie parametr.
Odległość od TV to 3-3,5m.
Pokój nasłoneczniony.

Poradźcie drodzy forumowicze co wybrać.
 

Mithras

New member
Witam wszystkich :) !

Cóż tak jak i pozostali użytkownicy w tym temacie potrzebuję jakiejś fachowej porady. Mam zamiar kupić jakiś dobry LCD ' 37. Używany będzie do sygnały SD,filmów DVD i w przyszłości (niedalekiej) do PS3. Cena maksymalnie do 5000 zł chociaż dobrze by było zmieścić się w do 4000.
Kto może mi polecić coś dobrego :) ?
 

walt

New member
Le40m86/87

Witam wszystkich
Jeśli mogę coś polecić to jedynie Samsunga M86/87 lub serii F
Moim skromnym zdaniem laika to najlepsze tv na rynku-cena w miarę przystępna jak na Full hd no i te kolory to bajka:-D żadna inna marka tv(bez obrazy) nie może się równać kolorami z pow.tv.
Porównania robiłem w sklepach i wszystkie Sharpy i Toshiby wypadały cieniutko przy Samsungach oczywiście podkleślam,że jest to moje subiektywne zdanie.
pozdr
 

klolik

New member
walt napisał:
...Full hd no i te kolory to bajka:-D żadna inna marka tv(bez obrazy) nie może się równać kolorami z pow.tv.
Porównania robiłem w sklepach i wszystkie Sharpy i Toshiby wypadały cieniutko przy Samsungach oczywiście podkleślam,że jest to moje subiektywne zdanie.
Tak, te piękne kolory, super kontrast itd. Mi też to z początku się podobało. Piszesz, że porównywałeś w sklepach, a słyszałeś o czymś takim jak tryb sklepowy? Sprzedawcy specjalnie go ustawiają (lub tak jest tv domyślnie ustawiony przez producenta) żeby w sklepie właśnie tak cudownie to wyglądało. Słyszałem już opinie kilku osób, które skarżyły się na to, że po zakupie i kilku dniach oglądania w domu bolały ich oczy - właśnie od tych "domyślnych" ustawień. Na codzień nie da się tego oglądać. Porównać to można jak ustawnienia porównywanych modeli będą zbliżone (kalibracja). W sklepie masz też inne warunki oświetleniowe niż będą w domu gdzie postawisz tv, więc to porównanie może tylko przybliżyć nam możliwości tv czy też pokazać zalety i wady.

Nie twierdzę oczywiście, że marka Samsung jest zła. Odnoszę się tylko do tego porównania o którym piszesz. Nie wszystkim może to odpowiadać. Ale jak pisałeś to Twoja subiektywna ocena. Każdy powinien sam dokonać porównania.

Pozdrawiam
 

krismed

New member
Szukam do sypialni 37" /3,5x4,5m, kablówka+"N"/- po analizie postów wypadło na Sharp 37WD1E lub JVC 37G80 - JVC trochi tańszy ale czy lepszy? Prosze o pomoc:hmm:.
 

walt

New member
klolik napisał:
"Słyszałem już opinie kilku osób, które skarżyły się na to, że po zakupie i kilku dniach oglądania w domu bolały ich oczy....."

Muszę dodać,że kupiłem tego Samsunga miesiąc temu i jakoś nie skarżę się na ból oczu, to właśnie jest zaleta tych tv żywe kolory nie zamglone jak w innych tv.........
Co do trybu sklep-dom mam oczywiście ustawione na dom kolory tak samo piękne zarówno na SD no i bajkowe na HD

pozdrawiam wszystkich niezdecydowanych-ja już zdecydowałem :grin:
 

SajmonKKS

New member
Witam, chcę zakupic telewizor LCD 32' calowy, mam na to przeznaczone koło 2.500zł. Z racji że mam małe pojęcie o sprzęcie TV chciałbym sie dowiedziec jakie modele poleciacie, na co zwrócic uwage podczas zakupu itd. Telewizor ma byc przeznaczony do celów domowych (dvd, kino domowe, kablówka, dekoder).

Pozdrawiam.
 

marshall21

New member
Najlepszy LCD 32"?

Witam

Spedziłem cały dzisiejszy dzień biegając po porównywarkach i forach, szukając najlepszego TV do ogladania kablówki (może dokupię cyfrówkę), DVD i pewnie dość częstego podłączania komputera do gier i filmów.

Poniżej moja shortlista - dalej nie jestem w stanie już wybrać. Macie jakieś sugestie?

1. Sharp LC-32X20E
2. Philips 32PFL9632D
3. Panasonic TX-32LX700
4. Sony Bravia KDL-32D3000

To chyba najlepsze modele na dzień dzisiejszy.....tylko który wybrać?
Będę wdzięczny za pomoc. Może znaleźliście coś jeszcze lepszego?
 
Do góry