Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

ktm777

New member
Witam.
Poszukuję tv 55” podstawowy wymóg, to dobry obraz, nie interesuje mnie obsługa multimediów (ew. Netflix), internetu, konsol, gier itp., nie oglądam sportu. Nie potrzebuje ambilightu, wybierania głosowego itp. bajerów. Sygnał w 99% z satelity (NC+), głównie filmy, programy dokumentalne. Aktualnie 10-letnia plazma, matryca VA (oglądam wieczorami) i na pewno 100/120Hz. Budżet między 2 a 3,5 kPLN.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz bardzo dobre modele szczególnie w górnej granicy ceny:
Philips 55PUS8303 za 3649 zł
TCL 55X2 za 3499 zł
Samsung 55NU8042 za 3499 zł
TCL 55dc760 za 3299 zł
LG55 SK8100 za 3199 zł
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
kwasik - obydwa są dobre.
Kablówka zawsze jest w 60Hz.
Liczy się szybkość obróbki sygnału, skalowanie.
Ambilight też wnosi dużo radości.
Sony jest za 3399 zł z kalibracją.
 

dawmajos

New member
Dzień dobry, z racji tego, iż kolega polecił mi wasze forum jako najbardziej odpowiednie w tego typu sytuacjach popełniam tego posta.
Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem zakupienia telewizora. Zaznaczam, że żaden ze mnie znawca, półznawca czy nawet ćwierćznawca obecnych możliwości technologicznych TV.

1. Pomieszczanie w którym ma stać telewizor. 28 m2
2.Jak słońce świeci w pokoju? z boku, żaluzje ( ale chyba nie jest to aż tak istotne dla mnie)
3.Preferowana technologia: Nie mam.
4. Matryca błyszcząca czy matowa? Nie mam zdania
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? około 5 m.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
7. Jaki masz obecnie telewizor? Nie posiadam
8. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Netflix, HBOGO, ogólnie mecze przez podpięcie hdmi do laptopa, z czasem planuje zakup PS4
9. Wifi: tak
10. Czego nie lubisz w telewizorach? Nie mam wyrobionej opinii
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2 h, w weekendy możliwe dłużej do 4 h.
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Seriale, filmy, mecze
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Nie
15. Preferencje co do marki? Nie mam żadnej ulubionej.
16. Preferencje co do wielkości? maksymalnie 43 cale.
17. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami
18. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? <1500
19. BT - Nie.

Jak widać budżet mam ograniczony, ale też nie potrzebuję niestworzonych rzeczy w tym telewizorze. Po prostu zależy mi na w miarę dobrej jakości podczas oglądania filmów, seriali, meczów, czy także w przyszłości płynnej współpracy z konsolą.

Z góry dziękuję za jakąś pomoc.

Pozdrawiam
 

ktm777

New member
Witam.
Poszukuję tv 55” podstawowy wymóg, to dobry obraz, nie interesuje mnie obsługa multimediów (ew. Netflix), internetu, konsol, gier itp., nie oglądam sportu. Nie potrzebuje ambilightu, wybierania głosowego itp. bajerów. Sygnał w 99% z satelity (NC+), głównie filmy, programy dokumentalne. Aktualnie 10-letnia plazma, matryca VA (oglądam wieczorami) i na pewno 100/120Hz. Budżet między 2 a 3,5 kPLN.

Masz bardzo dobre modele szczególnie w górnej granicy ceny:
Philips 55PUS8303 za 3649 zł
TCL 55X2 za 3499 zł
Samsung 55NU8042 za 3499 zł
TCL 55dc760 za 3299 zł
LG55 SK8100 za 3199 zł

KIKI, czy na pewno czytałeś moje pytanie? Dostałem wykaz tv 55 cali w cenie 3200 - 3500 PLN, niestety już pierwsze dwie propozycje niezgodne z moimi oczekiwaniami: PUS8303 - IPS którego nie chciałem, ambilight, wiem, to można wyłączyć, tylko po co za niego płacić? TLC 55 X2 - odświeżanie 60 Hz zamiast 120 o które pytałem, duże problemy z softem ( większość wątku o nim tego dotyczy). Pozostałe to również kombajny do multimediów z których jak pisałem nie zamierzam korzystać. Czy na rynku nie ma obecnie telewizorów z dobrym wyświetlaczem, bez całej tej otoczki multimedialnej? Może jakiś Full HD, 100 Hz, VA? Czy to zbyt wygórowane wymagania? :bober::bober::bober:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
bekjef - Sony 6699 zł z pakietem.

=========================
dawmajos

TCL 43DP640 za 1499 zł
Thomson 43UD64 za 1499 zł
Philips 43PUS6703 za 1550 zł

Faktycznie wielkość bardzo mała.
Za 1299 zł masz SkyMastera 55UA2500 z pakietem.

=========================
 

KubaCK

New member
Cześć Wszystkim,

Przymierzam się do nowego, większego TV - słabo już widzę piłkarzy jak cykam z synem w FIFĘ :)

1. Pomieszczanie około 20 m2
2. Słońce świec od lewej, ale TV jest daleko od okien + słabo nasłonecznione pomieszczenie więc nie ma znaczenia
3. Preferowana technologia: Bez znaczenia
4. Matryca błyszcząca czy matowa? Bez większego znaczenia, ale w laptopach wolę matowe.
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2 metry na wprost jedno stanowisko, drugie 2,4 metra lekko pod kątem
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3
4. Na wprost ekranu siedzi jedna osoba, druga i trzecia pod kątem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
7. Jaki masz obecnie telewizor? Panasonic TX40AS640 w salonie, w sypialni Samsung UE40F6400 (jeden z nich idzie na sprzedaż - poradźcie który lepiej puścić, mi ogląda się na nich podobnie, ale Panasonic jest nowszy i ma lepszy SMART)
8. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? antena naziemna + xbox
9. Wifi: tak
10. Czego nie lubisz w telewizorach? sztucznej płynności, nierównego podświetlenia, sztucznych kolorów, słabego dźwięku (nie mam sound bar)
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2-6 h
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy + głównie konsola Xbox ONE (FIFA, Fallout, Wiedźmin)
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Tak, ale tylko YouTube
15. Preferencje co do marki? brak
16. Preferencje co do wielkości? myślałem 49-50", ale totalny max jaki wejdzie to 55" (ale przy tym rozmiarze boję się że kolumny zasłonią dolną część ekranu czego nie będę w stanie akceptować. Daje zdjęcie poglądowe jak to u mnie wygląda.
17. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? nie ma reguły
18. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? chciałbym wydać poniżej 2000 PLN, ale jak naprawdę warto to dołożę
19. BT się przydaje (słuchawki)

00376ea764248ac9med.jpg

będę wdzięczny za poradę ;)
 

kwasik

New member
kwasik - obydwa są dobre.
Kablówka zawsze jest w 60Hz.
Liczy się szybkość obróbki sygnału, skalowanie.
Ambilight też wnosi dużo radości.
Sony jest za 3399 zł z kalibracją.

Kiki jeszcze jedno ważne pytanie bo w Sony matryca VA a w Philips matryca IPS no i tu jest te pytanie która z nich jest lepsza :?:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
kwasik - każda jest dobra.
Większe wrażenie sprawi Philips.

============================

KubaCK
Masz extra :
- TCL 49C7026 za 1999 zł
- Philips 50PUS6703 za 1850 zł
- LG 50 UK6500 za 1799 zł
- Toshiba 49 U78 za 2099 zł z DOlby Vision + CDA
- TCL 50DP660 za 1950 zł
DO każdego Pakiet gratisów.
 

Stericz

New member
Witam. Potrzebuję jak najszybszej porady co do tv. Poszukuję tv 55" maksymalnie do 2,3k. Myślałem o Samsung UE55NU7102 lub LG 55k6470PLC, a może ktoś ma inne pomysły? Tv głównie do nc+ (szczególnie mecze) i xbox one.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Stericz - masz bardzo dobre mecze w klasie cenowej :
- Philips 55 PUS6703 za 2150 zł
- LG 55UK6500 za 2150 zł
- TCL 55P6046 za 1999 zł
- Thomson 55UC64 za 1999 zł
- TCL 55DP660 za 2299 zł
- Toshiba 55U78 za 2299 zł
Wszystkie modele ze specjalnym pakietem dla niebieskich.
 

dochtor

Member
Cześć. Robimy remont, więc czas zmiany.
Teraz mamy toshibe L7453DG, które wskoczy do sypialni.
Nowy nie może być gorszy od Toshiby.

Smart: Netflix i YT
Odległość od tv: 2.6m
Sygnał i korzystanie: UPC, Netflix, dysk zewnętrzny

Rozmiar raczej 55"

Cena: adekwatna, mogę dopłacić, chętnie zapłacę mniej :) stosunek cena jakość jak najlepszy.
Powiedzmy 5-6 tys. zł.

Coś poradzicie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Raczej 55" - to wskazanie wyłącznie na Oleda.
Jak będziesz niebieski , czyli zalogowany w Klubie HDTV, masz extra oferty na nie:
- Philips 55Oled803 za 6199 zł
- LG 55B8 za 5599 zł
- Toshiba 55X93 za 5999 zł z DV
Wszystkie z pakietem gratisów.

Masz extra nowy model Toshiby i masz opad szczęki i to z soundbarem gratis.

Jak duży masz pokój ?
 

dochtor

Member
Dzięki! Bycie niebieskim to nie problem :)
Przyznam, że boję się OLED, jak zwykle naczytałem się głupot pewnie, że może wypalić się.

Pokój 16m2. Odległość kanapy od TV będzie około 2,6m (będzie, bo przemodelujemy pomieszczenie). Światło dziennie z boku (do okna około 3m). Polecasz inny rozmiar tv? Ściana na której zawiśnie będzie miała 1.8m szerokości.

Gratis gratisem, szukam sprawdzonego rozwiązania. Ma działać, tak jak moja stara Toshiba. Świetna jest do tej pory.
 
Do góry