Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

Gatekeeper

New member
witam,

z kupnem XD1E to bym się na razie wstrzymał, bo z tego co wiadomo to niezła kaszana jest z tymi telewizorkami - niektóre modele są dobre, ale bardzo duża ilość ma jakieś kłopoty z matrycami; do tego dodać trzeba jeszcze głosy niektórych użytkowników o tym, że podobno niektóre modele "buczą".

pozostaje mieć tylko nadzieję, że to kłopoty wieku dziecięcego......
 

Lech

New member
Bez reklam
Mam również niewielki pokój, więc kupiłem niewielki LCD. Mój tv to LG symbol 27LC2R, występuje również w wersji mniejszej 26". Jest czarny, waży około 15kg, ma wiele funkcji strojenia i wiele wyjść w tym również HDMI. Wyświetlany obraz jest dobrej jakości i zależy oczywiście od sygnału nadawcy. Lepszy obraz jest przy odbiorze z satelity. Telewizorek kosztował niespełna 2500 PLN i posiada opcję wieszania na ścianie, ale wieszak trzeba dokupić oddzielnie. Również co było dla mnie ważne - to bdb dźwięk. Pozdrawiam:)
 

lookeen

New member
mam dokładnie taki sam dylemat - wyboru dokonuje własnie międzu Sharp GA8E a JVCR70.

Kiki wskazał na JVC, ze wzgledu na m.in lepszą matrycę, płynność i czerń, ale z kolei Sharp jest troche tańszy i również trzyma poziom :confused: wybór trudny...

daj znać jak podejmiesz deczyzję. ja planuje zakup dopiero za 2-3tyg, takze jeszcze troche czasu do namysłu mam
 

qbacki

New member
Philips 42 PF9731D vs Sony KDL-46X2000

Witam!
Proszę o Wasze opinie dotyczące Philipsa 42 PF9731D.Jak wypada w porownaniu z Sony KDL-46X2000 (KDL-40x2000).Który model polecacie?
Zamierzam kupić jeden z tych TV do 24 grudnia.Jak kształtowały się ceny telewizorów w poprzednich latach przed swiętami,czy czekac, moze ceny "spadną"? :confused:
Dziekuje
Qbacki
 

mer123

New member
Sony, Grundig , Sharp , Lg , Toshiba ??

Witam!!
Pisałem juz wczesniej i prosilem o pomoc w wyborze tv. do x-a 360 , chcialem sie zamknac w granicy 3000zl , ale z uwagi na to ze za ta kwote nie mialem zbyt wielkiego wyboru postanowilem dozbierac troche kasy i wydac wiecej. Teraz weim juz sposrod ktroych tv. chce wybrac ..... prosze was o jakiekolwiek opinie na temat modeli wymienionych ponizej :

-SONY KD-L 32 U 2000
-SHARP LC 32 BV 8 E
-GRUNDIG 42PW 110 6606 XEPHIA
-GRUNDIG 42 PW 110 7605 APOLLO
-GRUNDIG MONACO 32 LX-W 82-9622
-JVC LTA61 SU
-SHARP LC 32 P 70 E
-LG 42 PC 3 RV/RA

NIE WIEM ZA BARDZO CZYM SIE SUGEROWAC ... JEDEN TV MA LEPSZA ROZDZ. DRUGI NATOMIAST 42" A NIE 32"

DZIEKUJE ZA EWENTUALNA POMOC W WYBORZE
PZDR/WROCLAW

-TOSHIBA 32 WL 66Z
 

akobretti

New member
witam
W ciągu 3-4 tygodni będę prawdopodobnie zamawiał prezentację JVC 37R71 i Sharp GA8E. Choć już teraz bardziej skłaniam się do JVC, mimo braku postów i ocen "świeżych" właścicieli.
PS. Oczywiście będę montował w międzyczasie "n"-kę , ponieważ to ma być docelowa ogladalność (DVD sporadycznie)
Pozdrawiam;)
 

Marion

New member
proszę o pomoc w wyborze telewizora i krótką opinię dlaczego akurat ten model wybrać?
pzdr!

ciekawi mnie czy SONY będzie lepszy czy Sharp a tv będe oglądał z kablówki jednak przez dekoder który podobno daje sygnał cyfrowo.
prosze o pomoc który tv wybrac?

szkoda z enie mam pomocy , a zależy mi na tym:(:(:(
 

bacradi

New member
Gd9e

Ja mam 37GD9E i jestem bardzo zadowolony, też się zastanawialem nad Sony, ale m.in dla lepszej matrycy i kontrastu wybrałem Sharpa GD9E. Ale trochę się chyba pospieszyłem bo teraz wziąłbym Sharpa XD1E Full HD
 
Ostatnia edycja:

blur123

New member
Ja tak delikatnie odradzam kupna czegokolwiek HD ready. Jeszcze kilka miesięcy i na półkach będą tylko FullHD. Będziesz napewno żałował. Jak jesteś bogaty to kupuj 'fula'. Jak mniej bogaty to nieszkodzi - po prostu poczekaj troche.
 

gkozoduj

New member
Witam kolegów z podobnym problemem. Też zamierzam kupić LCD 37' i będzie to prawdopodobnie JVC 37R71 lub tańszy o ok. 1000zł SAMSUNG 37S71 (cieńszy o 3cm, nowoczesny design).

Ostatnio oglądałem u znajomych JVC z tamtego roku model 37S60 i byłem pod wrażeniem jakości obrazu. Mam pytanko: Czy model 37R71 dużo się różni od 37S60.
Nie wiem dlaczego JVC nie chwali się podstawowymi parametrami takimi jak: kontrast, jasność, kąty... Mam jeszcze jedno pytanie: Czy JVC jest producentem matryc, czy otrzymuje od konkurencji np. SHARP'a?:confused: :confused:
 

rowek

New member
Jaki LCD do 7000???

potrzebuje pomocy bo chce kupic jakis TV a nie mam zielonego pojecia o nich. chce do niego podłaczyc cyfre i konsole:)) z gory dzieki za pomoc
 

Romanoff

New member
blur123 napisał:
A sorry - pisałeś przecież cenę. ok.

7000 - to spora sumka na HD ready ale nieco mało na FULL HD dobrej marki (8500 pln).
Poczekaj aż stanieją FULL HD (to nie będzie długo trwało) albo zaryzykuj i kup jakiś mniej renomowanej firmy np.: XORO
http://www.allegro.pl/item139973837__xoro_htl_4242w_106_cm_42_cale_16_9_full_hd_.html

Jak się uprzesz na HD ready to polecam SAMSUNG 40R72B

BEz urazy ale cała seria R72 to dosyc kiepskie telewizory, w tych samych cenach można kupic Sharpy,JVC,Philipsy o dużo lepszych parametrach(Samsung jest dobry-ale tylko na papierze,cała ta marketingowa paplanina na temat kontrastów liczonych w tysiącach,miliardów kolorów i bóg wie czego jeszcze, a przy bezpośrednim porównaniu grają słabo).ZA 7tyś można mieć bardzo dobry tv 37",z 40" bedzie trudniej.Natomiast Plazme możesz sobie kupic nawet bardzo dobrą.Porównaj obraz, nie bedziesz chciał LCD.Podłacz konsolkę i sam sie przekonaj.
Pozdrawiam
 

blur123

New member
Romanoff napisał:
BEz urazy ale cała seria R72 to dosyc kiepskie telewizory, w tych samych cenach można kupic Sharpy,JVC,Philipsy o dużo lepszych parametrach(Samsung jest dobry-ale tylko na papierze,cała ta marketingowa paplanina na temat kontrastów liczonych w tysiącach,miliardów kolorów i bóg wie czego jeszcze, a przy bezpośrednim porównaniu grają słabo)

Jakieś dowody na to? Moja opinia jest akurat dobra co do tej serii (w tej klasie cenowej) a rowek powinien pochodzić troche po marketach i pooglądać w akcji to i tamto - być może właśnie plazma mu się bardziej spodoba. Nie da się dokładnie opisać różnic nie widząć choć raz na własne oczy.
 

jarwisz

New member
Bez reklam
za 7kpln /ciut wiecej/ to już mozna wyrwac Sharpa 37GE1E a on bije wszystkich na głowę
nie zastanawiaj się i kupuj - ja wydałem 8,5kpln i nie żałuję ....

pozd
 

hubert156

New member
Jaki do 4000 zł ???

Planuje zakup LCD 32` do jakieś 4 tyś. Koleś w sklepie zachwalał mi bardzo Samsunga, ja osobiście nie jestem przekonany do tej marki.
Prosze poradźcie coś ???
 
Do góry