Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

kakr

New member
tv

No własnie mam ciągle dylemat mam co wziąc ...
to ze jest 2 cale wiekszy sharp to fakt ale za kilakset złotych moge wykupic gwarancje w sony na 5 lat. A moze coś innego ..
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
kakr napisał:
No własnie mam ciągle dylemat mam co wziąc ...
to ze jest 2 cale wiekszy sharp to fakt ale za kilakset złotych moge wykupic gwarancje w sony na 5 lat. A moze coś innego ..
Tylko pytanie co czy to bedzie pełna gwarancja czy nie. Jak wiadomo wiele firm, nie tylko RTV stosuje takie sztuczki ale jak przychodzi co do czego to wychodzi z eta gwarancja jest mocno okrojona.
 

jadzka4

New member
Przedłużona gwarancja SONY

Tomek Koko napisał:
Tylko pytanie co czy to bedzie pełna gwarancja czy nie. Jak wiadomo wiele firm, nie tylko RTV stosuje takie sztuczki ale jak przychodzi co do czego to wychodzi z eta gwarancja jest mocno okrojona.

W przypadku przedłużenia gwarancji na 5 lat - dopłata 269 pln
na 3 lata - 169 pln (o ile dobrze pamiętam)

Żadnych sztuczek Sony nie stosuje jak jest to może w przypadku innych firm. Gwarancja EXTRA jest imienną i przychodzi pocztą na wskazany adres. (po uprzednim zapłaceniu i wypełnienia formularza u sprzedawcy)

Warunki Gwarancji Extra - zacytuję jej początek

"1. Zakres stosowania Gwarancji Exstra
Gwarancja Extra obejmuje usuwanie wszelkiego rodzaju usterek technicznych Produktu, jakie są wynikiem jego normalnej ekspolatacji i ujawnią się w okresie jej obowiązywania."


Posiadam 5 letnia i myślę, że warta jest dopłata paru złotych a ma sie spokój - w razie czego.

Co do TV to proponowałbym SONY. Posiadam model KDL-40V2000 (kupowałem go jak się pojawił na rynku - niedawno ten sam model tylko 32 calowy otrzymał nagrodę EISA) i jestem z niego zadowolony. Co prawda matryca nie jest full HD tylko (1366x768 ) ale na 5 lat to w zupełności wystarczy, a wydajc teraz dodatkowe setki za matrycę 1920x1080 moim zdaniem w chwili obecnej wydaje się zbędne. Chyba, że nie masz co robić z pieniędzmi albo chcesz na tym TV ogladać latami, ale za ten czas to zapewne wymyślą coś innego.

Co do wyboru marki. Ty kupujesz, ty decydujesz, ty wybierasz. Oprócz opini, testów itd. sam obejrzyj i dokonaj wyboru.

Co do warunków o których pisałeś na początku to jeszcze matryca FULL HD w przypdaku SONY jest w modelu KDL-40X2000. Topowy model z możliwością wyboru ramek w 5 kolorach.

http://www.sony.pl/view/ShowProduct...w_pl_PL&pageType=Overview&category=TVP+LCD+TV

A to o co będziesz oglądał na tym telewizorze:


Tomek Koko napisał:
Będe używał go do oglądnia filmów koncertów jak i ogladania kanałów satelitarnych z kanałów n hdtv . ma teraz telewizor panasonica 32 " i sadze że 40 to minimum.

to niekoniecznie musisz kupować FULL HD, wystarczy w zupeności HD REDY (matryca w modelu, o którym wyżej wspominiałem 1366 x 768 )
Różnic praktycznie nie dostrzeżesz a i ładnych parę stówek zaoszczędzisz.

Powodzenia i podrawiam
 
Ostatnia edycja:

magiclong

New member
efekt z napisami widziałem na samsungu 26 calowym...modelu niepamiętam. Wracajć do tv LCD za 4 tysie... może jakiś ranking. Panas ma wolną matryce a Ga8e ( patrz opis - 6 ms) ja panasa już dwno odrzuciłem został Lc 32 Ga8e i LE 32 R72B ....i .... i nie wiem bo sie dowiedziałem ze Ga8e nie ma progresywnego skanowania tzn ma jak okreslono ..." jako automat po komponencie bo nawet w gd9e nie ma tego w opisie.." ... Lg u mnie odpada mam jakiś uraz do tej marki.... jakieś propozycje miedzy 32 ga82e a 32 r72b. Co ciekawe ostatnio pojawiają sie posty że w samsugu coś piszczy transformator a nie widze jakiegos nażekania na ga8e ogólnie sharpy.. a mam tyner cyfrowy dreambox 7000 i Cyfre... ktoś doradzi co kolwiek.....co wyrać...:cry:
 

konsul

New member
Witam,
Skoro masz budżet do 4 tys, to może weź pod uwagę Philipsa 32PF7411? Zebrał doskonałe opinie na tym szacownym forum, a i sprzedawca w sklepie zdecydowanie twierdził że to doskonały TV, wg. niego znacznie lepszy od podobnych cenowo Panasoniców.
Ja sam zdecydowałem się na kupno PF5331 (vs Panas LX60P), bo mój budżet kończy się na 3500 PLN...
Pozdrawiam
 

focus

New member
Tylko R72 lub 5331

Witam, za kilka dni też kupuję LCD (zdecydowałem się na Samsunga), ale odwiedzając sklepy i oglądając wcześniej wybrane modele (panasy, sharpy, samsungi) zauważyłem,że najlepszą ostrość mają Samsungi. Panasonic LX60 jakby za szybą, Sharp GA8 - porażka, GA9 już lepiej, ale goezj niż R72. Dodatkowo na GA9 też zauważyłem jak przedmówcy skrzywienie geometrii, jeśli więć widać to w różnych miejscach w kraju, to ja odpadam. Nieoczekiwanie na sąsiednim regale w ElectroWorld w Markach zauważyłem Philipsa 5331. Ostrość jak w Samsungu!!!, 2xHDMI i tylko 120W pobór mocy. Ale jak wcześniej pisałem nie biorę pod uwagę Philipsa (brak obrotowej podstawy - dla mnie niezbędna!!!). Polecam Ci wybór pomiędzy Samsungiem R71/72 lub Philipsem 5331. Z każdego będziesz zadowolony:cool: .
Pozdrawiam
 

jaqmd

New member
Witam! Wydaje mi się, że Philips będzie dobrym wyborem.
Sam wybieram LCD od jakiegoś czasu, ale jednocześnie chcę kupić kino domowe. Co do TV. Byłem zainteresowany Panasonic LX60P (najlepsza cena) i Sharpem GA8. Kiedyś porównałem kilka modeli LCD przy słabym sygnale z anteny sat. Najgorzej wypadły Grundigi, Thomsony, znacznie poniżej moich oczekiwań GA8, słabo również Panasonic LX 60P. Przyzwoicie niemal wszystkie Samsungi, ale najlepiej, co mnie wówczas bardzo zdziwiło Philipsy i JVC.
Sharpa GA8 więc sobie odpuściłem, ponadto ma 1 HDMI, a chcę 2.
 

jaqmd

New member
magiclong napisał:
Panas ma wolną matryce a Ga8e ( patrz opis - 6 ms) ja panasa już dwno odrzuciłem ..:cry:
wolną? czas reakcji 8ms, jak większość innych LCD, ustępuje na pewno Sharpom, ale czy widać tę róźnicę 2ms
Aktualnie nastawiam się na Philipsa PF 7411 (trzeba rozstrzynąć kwestę gwarancji, Philips chyba daje tylko rok??? - jeśli tak, to Philips odpada w moim rankingu) lub na droższe modele tj. Samsung N71, Panasonic LX 600P (tego jeszcze nie widziałem), Sharp GA9 (boję się, że obraz będzie przypominał ten w GA8).
Do 3,5 tys. kupiłbym Philipsa PF 5331 lub Panasonica LX60P.
Sam jednak czekam, liczę :)D), że może wkrótce uda się kupić N71 za 4 tys.
Życzę dobrych decyzji, pozdrawiam. ;)
 

Kukocz

New member
Samsung N71 lub Sharp GA9E

Po kilku dniach obserwacji i porad kolegów z branży zastanawiam się nad tymi dwoma modelami i czekam do połowy grudnia. Mam nadzieję że wtedy ceny jeszcze bardziej spadną w szale przedświątecznych zakupów. Co sądzicie? Który wybrać?
 

jaqmd

New member
N71? Lx 600? Ga9? Pf7411?

Kukocz napisał:
Nie chce wydawać kwoty powyżej 4 tys.,
:D Nie jest to już ten sam wątek, nie?
Im więcej się dowiaduję na temat tecnologii LCD, zastanawiam się nad lepszymi modelami. Widzę, że Ty również. Wybieram między tymi samymi modelami. Proszę wszystkich, którzy je mają, bądź widzieli, porównywali, aby podzielili się swoimi spostrzeżeniami.
Dziękuję.
 

ipkiss

New member
kup Samsunga o lepszych parametrach i tanszy od Sonego. Za marke Sony trzeba placic.... wg mnie taki Samsung 40M61 swieci lepiej od serii S Sonego, a seria V ktora mu dorownuje jest duzo drozsza.
Nie jestem zwolennikiem Samsunga ani Sonego - mam Sharpa :D
 

helper

New member
Sharp Xd1

Na chwilę obecną i najbliższe miesiące telewizor HD Compatibile czy HD Ready wydaje się wystarczający. Ale to były, są i będą półśrodki. Chyba, że ktoś czeka na sygnał o rozdzielczości 1366x768.
Jest kilka ciekawych ofert full HD od Sony, JVC czy Samsunga i pewnie będzie coraz więcej.
Moim zdaniem za XD1 przemawiają 3 rzeczy:
-jedyna na rynku matryca Full HD 8 generacji
-najlepsza na rynku cena
-DOSKONAŁA CZERŃ ustępująca tylko nieznacznie czerni w plazmach Pioniera, a deklasująca czerń we wszystkich telewizorach LCD firm konkurencyjnych.

To taka moja subiektywna opinia.
 

kakr

New member
Kdl-40w2000

KDL-40W2000 cena jest od 9299 co raz bardziej mi sie podoba i jeszcze ta gwarancja za nie wielka kaskę do 5 lat - nikt takiej mozliwości nie daje....
 

gunsliger

New member
Telewizor LCD do 23 cali

mam prośbe o pomoc, chce kupic nowy telewizor LCD taki pomiedzy 19 a ,góra, 23 cali. tak do 2000 zł. Dobrze by było żeby był dostepny w jakies większej sieci sklepów RTV bo chce ten zakup na raty rozłożyć. Co mi polecacie?:confused:
 

proxa77

New member
Proszę o radę 23-26''

Hej! Jestem laikiem (-czką;)) w tym temacie stąd liczę na konkretne rady. Potrzebuję kupić lcd 23-26" konicznie w kolorze czarnym do podwieszenia na ścianie (kartongips wiec lżejsze modele)-max 75-80 cm dł. Pokój słoneczny, odległość 3-3,5 m. Zastosowanie - zwykły tv, czasem dvd (jednak wejscie na hdtv raczej konieczne przyszłościowo). Tymczasem mam zwykla antene ale chyba bedzie n. Gdyby mial blokade rodzicielską byłoby super.
Sprawa jest w miarę pilna -około tygodnia. Nie ukrywam, że liczę na pomoc-małe dziecko, mało czasu... teletubisie czekają ;) Liczy sie dla mnie przede wszystkim jakośc obrazu (choć dźwięk też jest ważny).
Z góry dziękuję :) Aha-suma- do 3 tys, no i jeszcze ten uchwyt czy inne mocowanie -jakie, za ile. Dzięki
 
Do góry