Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

lucas0

New member
Telwizorek 32 cale do 3000zł poszukiwany !!!

- full hd
- hd z kompa + gry + multipakiet HD
- jak najmniejsze smuzenie

Obecnie w domu mam juz Tośke 32R3500PG i sygnal z SD daje super. Czy w cenie do 3000 znajde cos lepszego z full hd i z nie gorsza płynnoscią (sport) od w/w toshiby ???
 

Maraks@vp.pl

New member
Witam szanownych forumowiczów , ja z taki problemem gdyż zastanawiam się nad zakupem Telewizora LCD 32 " DO 4000 zł . Na razie do odbioru telewizji naziemnej w późniejszym czasie Telewizja N .
pozdrawiam
 

michalmmz

New member
LCD do 2000zł

Witam

Poszukuję telewizora LCD, odległość od niego będzie wynosiła około 2,5 - 3 metry. Najlepiej gdyby był 32 cali lub mniejszy. A w ogóle wyśmienicie byłoby gdyby kosztował w granicach 1700 zł

Preferowany rozmiar TV ? 32" lub mniejszy
Wielkość pokoju ? 3,5m x 6m
Jaki sygnał ? kablówka
Jaka odległość od ekranu ? 2,5m - 3m
Jakie urządzenia do podłączenia? dvd, komputer
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy? wieczorami
Jakie masz nasłonecznienie pokoju ? bardzo dobre plus rolety
Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
Jaki masz telewizor? – jakąs miniaturke z 15 cali ;)
Przeznaczenie – kablówka - głównie filmy, divx, dvd
Ma stać czy wisieć? stać



Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

jojo117

New member
Kiki do Ciebie i do wszystkich co mogą pomóc.

Krótko:
- pokój 5x4
- odległość od telewizora 2,5-3m
- myślę o 37 calach
- cena do 4,5-5tys fullHD
- kablówka, cyfra+, divx
- okno z lewej strony telewizora z prawej mojej z roletą
Z góry dzięki za szybką odpowedź i propozycję.
Przeanalizuję i dalej odezwę się na priv.
 

wagi77

New member
Cześć,

Jestem prawie zdecydowany na Sony 37V4000 albo 37S4000, tylko nie wiem czym tak na prawdę się różnią, podobno to ta sama elektronika. Poza tym to chyba dobry model w cenie do 2500 PLN. Czy ktoś ma inna opinię?

Pozdrawiam
 

zt73

New member
Prośba do Kiki`ego i innych znawców tematu

Na wstępie dziękuje za pomoc, kilka miesięcy temu kupowałem tv i otrzymałem wyczerpującą informację. Dzisiaj stoje przed dylematem kupna kolejnego TV tym razem do pomieszczenia dużo większego. Poniżej przedstawiam parametry:

Pomieszczenie typu studio połączony salon z kuchnią o powierzchni 70 m2.
Tv na półce o wysokości 70 cm, za półką oszklona cześć z tarasem.
Odległość do miejsc siedzących 4m.
Sygnał: Cyfra + Philips PVR HD.
Sprzęt do oglądania z sat i filmów DVD z odtwarzacza dvd firmy Marantz z wyjściem HDMI.
Oglądanie w 2-3 osoby w większości wieczorami.
Pokój z racji wielkości nasłoneczniony od wschodu (taras) oraz od północnego wschodu (okno w części kuchennej). Wszystkie okna w planach z roletami.

Proszę o propozycje z podaniem orientacyjnej ceny i wielkości - preferowana wielkość matrycy przeze mnie to 46 cali ale słucham zawsze rad fachowców.

Pozdrawiam i gorąco dziękuje za odpowiedź
 
Ostatnia edycja:

tybek

New member
tybek napisał:
Witam! Ja również poproszę o poradę.

Jakie masz warunki - wielkość pokoju ? 4,5m x 4,5m
jaki sygnał ? - polsat lub telewizja n
jaka odległość od ekranu ? - 3 do 4m
jakie urządzenia do podłączenia? - dvd, tuner satelitarny, komputer
jaka klasa cenowa? - max 6000zł
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? - więcej popołudniami, wieczorem i w nocy
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? - dwa okna dachowe od południa dużo świtła
ile osób zasiada przed telewizorem? - 3 i więcej
jaki masz telewizor? - Philips 25'' CRT
Ma stać czy wisieć? - stać

Oglądane najczęściej: filmy, relacje sportowe

Jeszce jedno jeśli można do tego telewizora jakie kino domowe max do 3000zł

Z góry dzięki za info, pogubiłem się, a jestem laikiem.
Co sklep to inny model polecają.

To powyżej dla przypomnienia warunków.

Po odpowiedzi KIKI-ego na temat wyboru telewizora LCD zdecydowany byłem na Sony 46w4500 ale niepochlebne opinie "szczęśliwych" użytkowników trochę mnie wystraszyły w związku z czym na placu boju zostało właśnie JVC (który też był w propozycjach KIKI-ego) pytanie brzmi który z tych dwóch modeli JVC 47 V 80 czy 46 S 90. Zastanawiam się też nad Toshiba 46ZF355 A druga sprawa im więcej czytam tym mniej wiem chyba zresztą jak wszyscy. Dzięki z góry za odpowiedź.
 

optim

New member
Prośba do Kikiego i innych

Planuję zakup TV LCD lub plazma ale trudno jest mi zdecydować się na konkretny model. Może pomożecie mi?
preferowany rozmiar TV: 40-46''
jaki sygnał: cyfra + i cyfrowy polsat poprzez tuner Ferguson 8900 PVR sygnał na razie SD może potem HD, czasami filmy DVD i DIVIX ale raczej rzadko
jaka odległość od ekranu 3-3,5m - będzie stał na stoliku telewizyjnym, oglądanie głównie na wprost i pod niewielkim kątem
jakie urządzenia do podłączenia: kamera SONY HDR SR11 przez HDMI, 4-letnie DVD SONY przez SCART, komputer bardzo rzadko,
Jaka klasa cenowa do 5500 +-500 zł
więcej oglądasz w dzień czy w nocy: raczej więcej wieczorem, jedynie w weekendy w ciągu dnia
Jakie nasłonecznienie pokoju: TV będzie w narożniku między dachowym oknem południowym a normalnym oknem zachodnim - na oknie dachowym roleta zaciemniająca, na zwykłym vertikale prześwitujące
ile osób zasiada przed telewizorem: 1-3
jaki masz telewizor: 28" 100HZ Thomson kineskopowy
przeznaczenie: głównie platformy cyfrowe TV, czasami filmy DVD i Divix, filmy z kamery HD, komputer bardzo rzadko, może kiedyś konsloa do gier

Ponieważ mam dylemat już na poziomie plazma czy LCD moje typy to:
1. plazma Panasonic TH- 42PY/PZ800 lub TH42PY85
2. LCD Samsung LE40A786 lub 750
3 LCD Samsung LE46A756 - ale nie wiem czy 46" to nie za dużo?
A może coś innego mi zaproponujecie. Liczę na waszą pomoc!!!
 

Ann1986

New member
dobór tv 32'' do ok 2500zl prosba o pomoc zorientowanych ;)

Witam

Chce na dniach zakupic TV
sygnal: SD kablówka chopin, w przyszlosci pewnie ntv
do tego DVD lub filmy z podlaczonego laptopa
PSP3 i inne gry nie biore pod uwage tylko programy tematyczne i filmy ;) plus pokazy zdjec itp
telewizor bedzie stal na stoliku jesli bedzie swiecic slonce - no problemo bo zasloni sie rolety ;))))


ograniczylam sie do 3 modeli : sony kdl-32v4500, philips 32 pfl7403 oraz philips 32pfl327603 i nie moge sie zdecydowac ;) zastanwialam sie jeszcze miedzy samsungiem a656 soniacza i philipsa 7603 widzialam na zywo i zrobily na mnie b.dobre wrazenie.


philips 7603 i 7403
porownanie znalazlam na stronce philipsa


na pierwszy rzut oka porownujac te dwa modele po za kontrastem mozna dostrzec tez ze 7403 ma
100hz ale nie ma tej technologi ambilight a 7603 ma ta funkcje
a nie ma 100HZ

sony kdl-32v4500

sony :
[system cyfrowy MPEG-4 ktory zostal ustanowiony jako glowny
system nadawania tv cyfrowej w Polsce wiec jak kiedys bedziemy mieli
cyfrowa to wizualnie wyglada b.dobrze widzialam
troche gorzej na analogowej, nie ma 100HZ]



czy ktos sie orientuje co do formatu MPEG 2 w tv ?? jak to bedzie gdy w Polsce wprowadza MPEG-4 ?? bo philipsy nie maja MPEG4 tzn te modele co podalam .... znalzlam taki o to komentarz:

"ALE MA BRAK MPEG 4 I TO JEST JEGO WADA. W POLSCE MA OBOWIAZYWAC ALBO JUZ OBOWIAZUJE TAKI FORMAT ODTWARZANIA. POLSKA TELEWIZJA CYFOWA WLASNIE W TYM FORMACIE NADAWAC BEDZIE SYGNAL DO OGLADANIA PROGRAMOW NAZIEMNEJ TV. CYFROWEJ. TAK WIEC PO CO KOMU ZAMONTOWANY PRZEZ PHILIPSA SYSTEM DO ODBIORU DVB-T I MPEG 2 SKORO NIE BEDZI MOZLIWY ODBIOR Z TEGO FORMATU"
co o tym mysliscie ?? czy rzeczywiscie jak sie kupi tv z mpeg 2 za jakies dwa lata nie bedzie mozna odbierac tv cyfrowej nawet przez dekodery ntv itp ?

proszeo pomoc i odpowiedz osob ktore maja te telewizory albo orientuja sie w temacie ;))))
dzieki
 

mivak

New member
Tak ostatnio sie zastanawiam- moze zamiast LCD kupic plazme. Teraz sa bardzo tanie bo np panasonic_plazma_th_37pv80 można kupic za niecałe 2500 tyle co LCD z full HD np firmy LG. Wprawdzie plazma ma mniejsza rozdzielczosc (w tym przedziale cenowym) ale czy sam obraz nie bedzie ladniejszy?


Co wy na to?
 

XoR

New member
miva, jak widać w moim podpisie mam doczynienia z dość potężnymi LCD i plazmą nad jaką myślisz i szczerze Ci powiem, że obraz tego Panasonica deklasuje Sharpa 37x20e 8) Jako monitor Sharp lepszy ale o tak o do TV, filmów i gier PDP będzie o niebo lepszym rozwiązaniem :krol:
 

ragnall

New member
Zabieram sie do kupienia tv:
LG 42lg3000
lub
samsung le37a551

Obecnie mam 32lc52 i jestem zadowoolny z niego, tyle że potrzeba drugiego tv.
Lg3000 widziałem w sklepie i bardzo podobał mi się obraz, to tez 42 cale, z kolei samsung kusi ful hd i mniejszym (5ms a 6,5 ms) czasem reakcji matrycy. Używam lcd jako monitora, zatem plazma odpada. Podstawa użytkowania to Xbox360+komp+filmy x264, Tv prawie nie oglądam.
Generalnie zależy mi na wielkości, tv ustawiony jest w odległości ok 2,4 metra od oczu widza.

Czy zobaczę przy tak małych przekątncyh różnicę w rozdzielczości obrazu?
Jakieś doświadczenia odnośnie tych modeli? Znalazłem notkę na forum o samsungu - że smuży - co dziwne w wypadku 5ms matrycy.
 

walec

New member
KIKI pomóż - PLEASE!!!

Witam,
Muszę kupić telewizor LCD do sypialni.

Moje warunki:
Pokój ok. 14 m2
Sygnał: kablówka UPC - analogowa, pewnie w przyszłości cyfrowa...
Odległość od ekranu - ok. 2 m.
Klasa cenowa: do 3 tys.
Oglądam głównie wieczorem i w nocy.
Nasłonecznienie pokoju: bez znaczenia

Telewizor musi wisieć nad łóżkiem ("w nogach"), będzie oglądany pod pewnym kątem. Zależy mi głównie na jakości obrazu.

Rozważałem TV 26-32 cali.

Za odpowiedź i poradę z góry dziękuję.;)
 

nixonn

New member
kolumny a LCD

witam!
raz juz o to pytałem ale niestety nikt się nie odezwał więc ponawiam pytanie: czy kolumny od wieży mogą stać w bezpośredniej bliskości LCD-ka?? z kineskopowymi TV bywa róznie więć chciałbym wiedzieć jak jest z LCD żeby nie popsuć sobie obrazu.
Będę wdzięczny za jakiś odzew.
 

babus

Member
Moim zdaniem lepiej dmuchać na zimne. Może głośniki nie mają takiego wpływu na panel lcd jak na kineskopy,ale w środku jest trochę elektroniki,na którą pole elektromagnetyczne może źle działać.Wbudowane głośniki na pewno są ekranowane.
 

olegt

New member
lcd

Witam.
Proszę o radę -kupuje LCD i jak większość mam problem z wyborem:)
Warunki:
pokój - 25m2
sygnal - kablówka, następnie cyfra+
odległość - ok.3,5m
cena ok.4000
Będę wdzięczny za radę:eek:k:
 

Szejk

New member
kiki 32" nie zmiesci mi sie... nie huja nie wejdzie,że tak powiem brzydko :/ Dlatego 26" to max... nadal zastanawiam sie nad Sony V4500... co Ty na to?
 
Do góry