Jaki zestaw KD do 3000zł - kolumny 2.0 + amplituner AV + kable

MisieX

New member
Nie odpowiada to zupełnie na moje pytanie...

U mnie sygnał będzie szedł z dekodera kablówki do amplitunera i z amplitunera dopiero do TV. Tak samo z konsolą w przyszłości.
 

quasimodek

Member
Bez reklam
Ciężko odpowiedzieć na Twoje pytanie jak się nie posiada dokładnie modelu o jaki pytasz. Sprawdź na stronach producentów a jak tam nie ma to poszukaj w necie informacji.
Ja ze swojej strony mogę Ci doradzić, żebyś nie poszedł z torbami na rachunku za prąd, podłączenie wszystkiego pod TV, a TV optykiem z ampli. Onkyo 609 na włączonym przekazie HDMI pobiera z sieci około 30W, mimo że jest wyłączony...
 

MisieX

New member
30W to jeszcze ujdzie. Pod TV moze byc problem podlaczyc wszystko jak dojdzie jakies BR/PS4, bo mam tylko 3 wejscia HDMI w nim.
 

quasimodek

Member
Bez reklam
Jak kto lubi, dla mnie to marnowanie energii i złotówek.
Wg mnie bezpośrednio pod TV tylko dekoder, reszta pod ampli bo jak grasz czy chcesz obejrzeć film to chyba i tak zamierzasz włączyć kino, żeby cieszyć się dobrym dźwiękiem, prawda?
Natomiast kablówka pod TV bezpośredno, zwrotnie optykiem (jeśli TV bez ARC) do ampli i masz dźwięk i na TV i na kinie jak najdzie Cię ochota.
 

quasimodek

Member
Bez reklam
Po to jest opcja pass through ON / OFF żeby używać jeśli się chce lub nieużywać jeśli się nie widzi takiej potrzeby, prawda?
Wybór należy do każdego z osobna. Ja napisałem jak podłączone mam ja, interlokutor ustawi jak mu się bedzie podobało. Prawda?
Wolny wybór :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

collider

New member
Bez reklam
Po to jest opcja pass through ON / OFF żeby używać jeśli się chce lub nieużywać jeśli się nie widzi takiej potrzeby, prawda?
Wybór należy do każdego z osobna. Ja napisałem jak podłączone mam ja, interlokutor ustawi jak mu się bedzie podobało. Prawda?
Wolny wybór :)

Napisałeś nie, że Ty masz podłączone a, że "według mnie". Nie wiem jaki sens jest podłączanie tunera do TV ? Oświeć mnie, skoro chłopak może sobie wszystko podpiąć pod ampek i decydować, to już ustaliliśmy, kiedy i co ma być włączone. Inna sprawa, nie przesadzaj tak z tym oszczędzaniem. Bo widzę, że tu ludzi straszysz.
 

quasimodek

Member
Bez reklam
W poście nr 21 napisałem jak mam podłączone.
Nie straszę tylko informuję a może nawet i oświecam. Dla Ciebie paląca się 24h na dobę 30W żarówka widocznie problemu nie stwarza. Są tacy którym to przeszkadza. Tzw. para w gwizdek... Jeżeli uważasz, że koszt około 180 PLN rocznie za gotowość do przesyłu sygnału podczas wyłączonego ampli to mało to gratuluję dobrych zarobków i szastania pieniędzmi które można lepiej spożytkować.
Ja dyskomfortu z podłączenia jakie mam nie odczuwam, ampli włączam kiedy mi się podoba, i tak z TV nie poleci nic ponad 5.1 więc optyk jest w tym przypadku jak najbardziej uzasadnionym połączeniem. Jak TV ma ARC to jeszcze lepiej, mój niestety nie ma.
30W ma onkyo, nie wiem jak inni producenci. Takie dane można znaleźć w instrukcji do sprzętu.
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Z całym szacunkiem ale jeśli ty wydajesz kilka tysięcy złotych by potem drżeć ze strachu przed 180zł wydatku na energię rocznie to o czym my tu piszemy. Chyba nie znalazłeś tych pieniędzy na drodze lub nie wydałeś oszczędności życia na sprzęt? Osobiście używam pass through i jest to dla mnie optymalne rozwiązanie. Zużycie prądu w moim ampku jest na poziomie (praca/ czuwanie)
450 W / 0,1 W. Dane producenta. Do tego ma dwa tryby ECO których i tak nie używam, nie używam też trybów oszczędzania w TV. Jeżeli miałbym być taki oszczędny i wyrachowany to po co kupywać sobie takie zabawki? Żeby sąsiadom się pochwalić? I nie chodzi tu wcale o marnotrastwo pieniędzy bo daleko mi do tego a zdrowy rozsądek i nie demonizowanie tak zużycia energii elektrycznej przez nasze sprzęty. I jeszcze jedno, takie pieniądze nie jeden przepala lekką ręką lub przepija albo wydaje na inne bzdury o których po miesiącu nawet nie pamięta.
 
Ostatnia edycja:

quasimodek

Member
Bez reklam
Kolego, czego nie rozumiesz w moich wypowiedziach? Czy ja komuś przystawiam lufę do głowy i każę nieużywać tego trybu? Czy napisałem nieprawdę? Napisałem jak jest.
Każdy ma swój rozum i sam sobie liczy wydatki. Ja wolę spożytkować te 180 PLN chociażby na płyty do kolekcji zamiast ładować w kabzę Tauronowi i innym podobnym.
Sprzęt kupiłem bo miałem taką ochotę i stać mnie na niego, ale to nie znaczy, że mam go nierozsądnie używać. Jeżeli moje podłączenie sprawiałoby mi jakikolwiek dyskomfort to odpiąłbym optyka i puścił wszystko przez ampli. Ale nie mam takiego problemu więc dla mnie zbędny wydatek. Rozumiesz moje spojrzenie, czy nadal uważasz że demonizuję?
Poprostu racjonalnie zarządzam wydatkami.
 

collider

New member
Bez reklam
To ja się pytam po co wam ten sprzęty? Pewnie autem też pół drogi na luzie przejeżdżacie a światła w domu limitowane i nie daj Boże jak jakiś gość by o jeden raz dzwonkiem do drzwi zadzwonił za dużo. Trzeba mieć umiar we wszystkim, w oszczędności czy jak to kolega niżej sprytnie ukoloryzował dbaniem o środowisko też, ale bez przesady. Żyjąc w myśl tych złotych zasad można by popaść w obłęd albo co najmniej natręctwa :).
 

quasimodek

Member
Bez reklam
Widzę że nadal nie rozumiesz.... To nie o zużycie prądu podczas działania ampli chodzi tylko o jego zużycie kiedy jest to niepotrzebne. Jakbym się kierował całkowitym poborem to kupiłbym sobie radyjko na bateryjkę a zamiast żarówek miał świeczki.
Znasz pojęcie marnotrastwo? Ja dbam o swoje złotówki i tyle. Wiem ile pracy mnie kosztuje ich zarobienie. Ty nie musisz się z tym zgadzać i nie mam Ci tego za złe.
Usiądź, ochłoń, przeczytaj argumenty jeszcze raz i może tym razem zrozumiesz.
 

collider

New member
Bez reklam
Jak kto lubi, dla mnie to marnowanie energii i złotówek.
Wg mnie bezpośrednio pod TV tylko dekoder, reszta pod ampli bo jak grasz czy chcesz obejrzeć film to chyba i tak zamierzasz włączyć kino, żeby cieszyć się dobrym dźwiękiem, prawda?
Natomiast kablówka pod TV bezpośredno, zwrotnie optykiem (jeśli TV bez ARC) do ampli i masz dźwięk i na TV i na kinie jak najdzie Cię ochota.

Cała ta dyskusja zaczęła się od twojego komentaża powyżej.

Gdy ja napisałem " Oświeć mnie, skoro chłopak może sobie wszystko podpiąć pod ampek i decydować, to już ustaliliśmy, kiedy i co ma być włączone" to zaczęły się dywagacje. Sam osobiście doradziłem by w kupionym amplitunerze używał funkcji pass through gdy chce oszczędzać, tak?

Tak więc totalnie nie rozumiem tej wypowiedzi "Po to jest opcja pass through ON / OFF żeby używać jeśli się chce lub nieużywać jeśli się nie widzi takiej potrzeby, prawda?"
A o czym ja pisałem w takim razie?
Inna sprawa, że dla mnie kupowanie drogiego sprzętu i kalkulowanie jak to wypadnie przy rachunku za prąd to jak kupowanie dobrego markowego auta z dużym silnikiem by zainstalować gaz.

Ale ok, każdy sobie rzepkę skrobie. Ja jestem z tych, którzy nie będą doradzać ludziom zakupu sprzętu z myślą o rachunkach elektrycznych. Dla mnie sprzęt ma w danym budżecie za zadanie dobrze zagrać, zaprezentować się. Sprawy zużycia energii zostawiam na dalszy plan.
 
Ostatnia edycja:

quasimodek

Member
Bez reklam
Jesteś już blisko zrozumienia.
Nie mam nic przeciwko używaniu kina, u mnie gra i po 10 godzin jeśli mam taką ochotę i potrzebę. Mam "mercedesa" i jak potrzebuję lub chcę to "jeżdżę na 98 oktanowej z gazem w podłodze". Natomiast jak już "zaparkuję to wyłączam silnik i światła" bo mam inne "oświetlenie w garażu".
W tygodniu, kiedy nie mam czasu na oglądanie filmów, lecą tylko wiadomości i inne pierdoły to nie widzę sensu zapuszczania ampli i 5 głośników ani nie widzę potrzeby żeby ampli zużywał 30W na przepuszczanie sygnału TV skoro inaczej i bezkosztowo można to rozwiązać.
To nie o skąpstwo chodzi tylko o racjonalne wydawanie 100 złotowych banknotów. Od wycierania tyłka jest papier toaletowy a nie banknoty. Ale jeżeli ktoś ma ochotę wycierać tyłek pieniędzmi to jego wolny wybór, ja nie mam nic przeciwko, co najwyżej zrobię tak :fool:
Naświetliłem koledze jakie ma opcje i jakie są tego ewentualne konsekwencje. Tyle i aż tyle.
 

collider

New member
Bez reklam
Nie wiem, może ja jestem z tych "nienormalnych" ale u mnie ampek chodzi cały czas w ustawieniu pass through (włączam przy filmach, muzyce itd.) i nie widzę powodu by to zmienić. No ale ja nie jestem księgowym ;)
 

quasimodek

Member
Bez reklam
Ja też nie jestem księgowym. Ale jeżeli powodem wystarczającym nie jest perspektywa lepszego zagospodarowania ~180 zł/rocznie to nie przekonam Cię. Zresztą nie mam zamiaru :) Poprostu tłumaczę mój punkt widzenia.
BTW, nie wiem ile zużywa Twoja Yamaha w tym trybie, sprawdź w instrukcji i podaj jeśli nie jest to dla Ciebie problemem. Może poprostu u Ciebie ten czynnik nie występuje.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Tak sobie czytam, i chyba też przychylę się do oszczędności:) collider wiesz ile takich biznesmenów ma wypasione fury i zamontowany gas? Nawet taki mój znajomek kupił sobie z 10 lat temu Audi S6 ( na tamte czasy wypas) i pojechał montować instalacje gazową, to mechanicy się pod nosem śmiali. Polak chciałby i mieć mocny silnik i nie za dużo wydawać na paliwo. Podobnie jest z amplitunerami. Onkyo nie wiem czy nie najwięcej pobiera ze wszystkich amplitunerów w tym trybie, a chyba Yamaha jest zupełną przeciwnością? Jak oglądam na KD to liczę się z dużym poborem prądu, ale wyłączając sprzęt nie chcę aby złotówki mi wylatywały przez okno. Przecież to pobiera 30W non stop, niezależnie czy mamy załączony TV. Więc to tak jak byśmy odkręcili delikatnie wodę w kranie, i niech sobie leci całe dnie. Wiesz, to zależy jak ktoś zarabia. Dla jednego te 180zł to jednorazowe wyjście do baru, a dla drugiego to kupno sobie butów na zimę. Ja nie jesten sknerą, ale też nie lubię bezsensownego marnotrastwa, skoro można to obejść i zaoszczędzić. Przy standardowym podłączeniu to raptem jeden kabelek więcej. Podejrzewam że 90% ludzi którzy kupują amplituner Onkyo, nawet nie wie że on tyle bierze w Pass through. Ja też kupując nie wiedziałem, dopiero później ktoś mnie oświecił. A co do prądu, to jak 4 lata temu kupiłem mieszkanie to płaciłem ok. 80-90zł na miesiąc. Teraz już płacę ok 140zł i nie wiem za co. Razem z kobietą wracamy z pracy o 17-18 - tej i przeważnie w jednym pokoju oglądamy TV. Ceny idą strasznie do góry.
 
Ostatnia edycja:
Do góry