Jaki TV z matrycą 100 Hz

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla niebieskich jest za pakietem - napisz proszę na PW to CI wyślę.
Pamiętaj, że się kończą...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bo to super telewizor i jak za Sony to super cena .
Nowe modele droższe o 50% - więc warto jeszcze kupić kupić póki są.
 

dommy

New member
Witam
Cały czas zastanawiam się czy zdecydować się na Sony 55xf9005 czy może zaryzykować i kupić TCL 55x815 lub 65x815 jeśli ich cena będzie atrakcyjna. Zastanawiam się czy model TCL jest porównywalny do Sony czy to jest zupełnie inna liga jeśli chodzi o jakość obrazu, wykonania i obsługi?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jestem zawsze za wielkością ekranu.
TCL 65X815 w swojej klasie świetny wybór.
Jedyny LCD Gdzie matryca naklejona jest na szkło.
Świetnie wygląda.
Ma też świetne wyposażenie , rewelacyjny dźwięk oraz bardzo dobrą obsługę.
I masz specjalną ofertę gdzie sam wybierasz ceny.
Podaj proszę maila to CI wyślę.
 

dommy

New member
Wracam do tematu tv co myślicie o LG 55 sm 9010 lub 9800. Miałem pożyczony tv LG 65uk6300mbl i byłem zachwycony obrazem ( chodzi o jasne sceny) w dzień i w nocy na netflix-ie. Mówimy o filmach w rozdzielczość fhd i 4K lub gdzie jest HDR. W nocy ciemne sceny szare i szczegółowość obrazu słaba. Jednak wydaje mi się, że te wysokie modele będą nieporównywalnie lepsze jesli chodzi o efekt czerni i jakości obrazu. Możne ktoś potwierdzić i zamieścić zdjęcia jak to wygląda w warunkach domowych.
 
Ostatnia edycja:

marwat

New member
Witam,
Podłączam się do tematu kolegi, ponieważ mam bardzo podobne wymagania, a nie chce dublować tematów:
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? szer. 5m x dł 3,5 m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? +/- 2,5-3 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć ok 1,5 m na podłoga
6. Jak słońce świeci w pokoju? tak od lewej strony
7. Co chcemy aby telewizor posiadał ? matryca 100 hz, wi-fi, smart tv, najlepiej wyjście słuchawkowe do podpięcia 2xchinch do starego amplitunera
8. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? cyfra+
9. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? minimi pc z windows poprzez displayport/hdmi, dekoder cyfra+, chromcast, komórki (docelowo nowy amplituner kwestia czasu 1-2 lata)
10. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3-5
11. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojętne
12. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy,sport,bajki,wiadomości
13. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? netflix i YouTube, HBO GO, ESPN PLayer, NBA League Pass(to co nie będzie dostępne w TV poprzez mini PC)
14. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola? na razie nie planuję za małe dzieci.
15. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? mniej więcej tyle samo w nocy co w dzień
16. Preferencje co do wielkości? od 50 do 55" na więcej brak chwilowy możliwości
17. Co Cię denerwuje w telewizorach ? brak płynności podczas oglądania kanałów sportowyc(lub streamingu), brak płynności działania wbudowanego systemu TV
18. Preferencje co do marki ? brak
19. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Planowałem 3000 zł(aktualnie mogę dołożyć do około 3500 jeśli różnica w sprzęcie będzie na prawdę znacząca)

Wymieniam swojego leciwego samsunga(jeszcze 40 cali) Z pomiarów aktualnego umeblowana wyszło ze więcej jak 55 cali nie wejdzie.
Na początku swoich poszukiwań rozważałem modele:
QE55Q60RA
55SM8600
Oba modele mieściły się w pierwotnych założeniach cenowych, dodatkowo znajomi polecali mi również (55PUS8804, który jednak nie ma matrycy 100Hz, a dodatkowo nie chcę dopłacać za dźwięk, z którego w założeniu i tak nie skorzystam).
Po przeczytaniu wielu wątków na tym forum natrafiłem na wiele pochlebnych opinii modelu xf9005, który przy założeniu, ze model ten jest znacznie lepszy od wyżej wymienionych, jestem w stanie zaakceptować dopłatę)
Pytanie jednak czy na prawdę warto dopłacać do tego modelu(czytając testy wydaje się, że tak).
Główne obawy jakie się mam, to fakt ze model ten ma CPU z 2016 roku i tylko 2GB, co nie daje pewności dobrej wydajności systemu z androidem 8.0. (o Kolejnych aktualizacjach jak przypuszczam można zapomnieć)
Aktualnie posiadam mini pc dell CPU i5 i 8GB ramu, daje to pewność dużej wydajności ale nie wiem czy pozwoli w pełni wykorzystać potencjał nowego TV kątem przekazania sygnału wysokiej jakości, w stosunku do wbudowanych aplikacji(netflix, HBO, NBA League Pass).
Z góry dziękuje za Wasze komentarze i sugestie.
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Brałbym 55:
- TCL 55C815 w programie gdzie sam wybierasz ceny. Podaj maila to CI wyślę prpgram
- LG 55SM8600 w programie
- Phlilps 55PUS8804 w programie.
 

marwat

New member
Jak nie chcesz dopłacać to zamiast Q60 przemyślałbym RU8002.

Dziękuje bardzo za sugestie.
Przeglądnąłem kilka testów tego TV i zacząłem traktować ten wybór inaczej.


Przeglądnąłem również wszystkie modele od kikiego. Teraz w klasie wyższej rozważam Q70 i xf9005 a w klasie niższej własnie Ru8002.

Opisywane niuanse w testach, często widoczne są w całkowicie wyciemnionych pomieszczeniach. Ja nigdy nie oglądam wieczorem przy pełnym zaciemnieniu pokoju.

Czy ktoś z Was jest w stanie potwierdzić różnice w matrycach modelu RU8002 ver1 i ver2, która opisywana jest testach przeprowadzonych przez Tadeusza Chmielewskiego Geex/Benchmark. Czy to tylko trik aby kupować w x-comie.



Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 

mpDante

Member
Bez reklam
Na szybko nic nie znajdziesz w internetach, większość testów dotyczy v1... pojedyncze komentarze mówią, że v2 rzeczywiście jest jaśniejszy i podejrzewam, że będzie dostępny nie tylko w x-kom. Gorzej, że nie każdy sklep będzie wiedział lub chciał podać rodzaj matrycy jaki mają w sprzedaży. Na logikę, większość już powinna mieć v2.


Szkoda, że RU nie ma wygaszania, jak poprzednie generacje... :/
 
Ostatnia edycja:
Do góry