Jaki tv do ps3?

winner4

New member
Mógłby się wypowiedzieć ktoś kto przesiadł się z LCD HD Ready na Plazmę Full HD i gra na PS3? Zależy mi na jak najlepszych warunkach do grania więc poważnie zastanawiam się właśnie nad przesiadką na 42S30. Ewentualnością dla mnie jest też dopłata to kupno LED LG 42W4500, on posiada już 3D i okulary w zestawie.
 

vasik

New member
Witam, szukam dobrego telewizora do PS3 w granicach 1600 zł jakoś 32-37" (na większego to chyba nie ma co liczyć w takiej cenie) i z małym input lagiem, jako, że zamierzam go kupić w szczególności do gier na PS3.

Proszę o to także, bo tych odpowiedzi jest aż 190 stron i zanim bym je wszystkie przeczytał to by trochę minęło.
 

Bartek607

New member
To mój pierwszy post więc witam wszystkich.Postanowiłem zmienić swój TV na coś w okolicach 46-50 cali, po przeczytaniu różnych opinii zdecydowałem że będzie to plazma Panasonica. Mam takie pytanie czy są znaczące różnice pomiędzy TX-P50C3 a TX-P50G30, czy warto dopłacić ponad tysiąc za ten drugi czy nie ma sensu. Nie znam się na tym kompletnie więc za każdą radę będę wdzięczny. Jeśli są jakieś sugestie odnośnie innego TV to z chęcią przeczytam.
 

don111

Banned
jeśli budżet nieprzekraczalny to tak, choć skoro tv kupuje się na dłużej to warto dołożyć do lepszego
w super cenie jest teraz Panasonic 42S30, przeskok jest spory
 

Frog_PL

New member
Panowie co polecicie. Bede musial kupic drugi mniejszy TV do malego pokoju. Takze bedzie on mniej uzywany niz glowna plazma w salonie. Bedzie wlaczany tylko wrazie W czyli jak bedziemy chcieli obejrzec cos innego w tym samym czasie z moja polowka ;) Lub do grania na ps3 jesli nie bede mogl zajac salonu to pojde sobie na bok ;) Czyli musi to byc rozmiar 32`z FHD 100Mhz, ktory NAPEWNO nie bedzie mial duzego inputlagu zeby z ps3 wspolpracowal wysmienicie. Odbieral bedzie prawodopodobnie programy z tunera sat hd cyfrowego ale to drugorzedna sprawa. Chce kupic naprawde NAJTANSZA z NAJTANSZYCH OPCJE. 1500 to MAX kwoty, a bardziej 1200. Moze byc stary model, wazne zeby byl sprawdzony w bojach z ps3.
No ewentualnie moze byc te 1500,1600 jesli da sie za ta cene zlapac jakis model z bajerami typu facebook,youtube. Polecicie jakies modele ?
Ktos kiedys pisal ktore firmy ogolnie robia tv z dobrymi inputlagami a ktore w wiekszosci maja kiepskie ale nie pamietam :/
 

Filip88

New member
Panie i Panowie! Dziwne to zaprawdę dziwne wam powiadam. Otóż odnotowałem w mojej plazmie taką dziwną zależność. Zakupiłem miesiąc temu panasa p42gt20. Obraz nie do końca taki jaki sobie wymarzyłem, głównie przez fałszywe kontury, ale ostatnio po odpaleniu filmu na blue ray przez ps3 obraz uległ znacznej poprawie. Mianowicie kontrast, ilość detali, odcieni itp. zmniejszył się także efekt fałszywego konturu i z dnia na dzień jest coraz lepiej. Nie wiem czy to włączyły się automatycznie jakieś opcje do filmu w 1080p czy po prostu każda plazma tak ma że musi się "dotrzeć" i po jakimś czasie obraz staje się lepszy. Bardzo mnie to zadziwiło i nie jest to efekt mojej wyobraźni albo tego że przyzwyczajam się do obrazu plazmowego bo sprawdzałem to dokładnie w kilku grach (szczególnie FPSowych widać różnicę). Aż musiałem zmniejszyć kontrast w opcjach. Nawet dźwięk się poprawił. WTF? Ktoś może mi to wyjaśnić naukowo?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Filip88 zupełnie normalna sprawa.
Plazma się musi wygrzać, dogrzać i później z każdą godziną jest tylko lepiej.
Niektórzy jeszcze na docieraniu przez około 300 pierwszych godzin stosują ustawienia nie większe niż połowa ich wartości.

Pozdrawiam,
 

Filip88

New member
Filip88 zupełnie normalna sprawa.
Plazma się musi wygrzać, dogrzać i później z każdą godziną jest tylko lepiej.
Niektórzy jeszcze na docieraniu przez około 300 pierwszych godzin stosują ustawienia nie większe niż połowa ich wartości.

Pozdrawiam,

Zastanawiam się czy to nie jest taki system ochronny przeciwko wypalaniu się obrazu. Być może już tak to jest zaprogramowane i skontruowane aby na początku nie wykorzystywała całej swojej mocy, ale ciesze się bo byłem pewny, że to cudeńko stać na więcej tylko nie wiedziałem gdzie to podkręcić, a tu do plazmy trzeba wiele cierpliwości na początku :) Widziałem też wiele opinii ludzi, którzy odrazu po zakupie plazmy podłączyli do ps3 i byli rozczarowani niewyrobionym obrazem. Także ludziska cierpliwości, nie napalać się, nie podkręcać nowego TV bo z czasem będzie lepiej ;)
 

Ps3TV

New member
Witam, jak większość tutaj szukam TV do konsoli Ps3, i proszę was o doradzenie jaki to ma być telewizor. Z tego co czytałem to większość poleca plazmy i nastawiłem się na jej zakup. Mój pokój nie jest zbyt duży ale spokojnie da się osiągnąć 2-4m od TV zależnie od przesunięcia łóżka. Pokój jest dość mocno oświetlany przez słońce a telewizor będzie wisiał na przeciw okna, jednak myślę że rolety załatwia tą sprawę. Mam do wydania do 2000zł no chyba że będzie jakaś okazja za trochę więcej kasy. Cali chcę oczywiście jak najwięcej do tej ceny i przyzwoitej jakości. Mam jeszcze pytanie co do jakości obrazu, musi to być Full HD czy wystarczy HD Ready i jakie to ma znaczenie w grach teraz i tych które wyjdą za kilka lat. Przy okazji co sądzicie o tym telewizorze: Panasonic TX-P50C3E w cenie 2175zł
Wiem że nikt nie lubi się powtarzać a pewnie gdzieś w tym temacie była poruszona kwestia wypalania się plazmy, jednak liczę że ktoś powie mi jak takie telewizory są trwałe w porównaniu do LCD/LED.
Z góry dzięki za pomoc.
 

Frog_PL

New member
Panowie znalazlem taka wypowiedz na necie :
"...Masz rację, to input lag który najbardziej widoczny jest przy FPSach. 100hz do grania jest zbędna, a nawet przeszkadza ponieważ zwiększa input laga, na szczęście w większości TV da się go wyłączyć. Generalnie parametry to oszustwo i czytaj recenzje."
Ktos potwierdzi ze DO GIER lepiej 50Mhz niz 100Mhz ?
 

don111

Banned
nie, 100hz i wyżej to system ruchu, który można wyłączyć a w zasadzie nie można a trzeba wyłączyć bo wprowadza olbrzymi input lag, który uniemożliwia grę (opóźnienie od ruchu kontrolera do reakcji na ekranie)
Sony Bravia KDL46EX500 Input Lag Test - YouTube

do gier jest lepszy telewizor z niskim input lagiem, nie ma reguły czy tv z 50hz czy 100hz ma niższy input lag (oczywiście ten 100hz mierzony w trybie z wyłaczonymi 100hz, czyli pracujący jako 50hz)

generalnie do samych gier - bez znaczenia czy wybierzesz 50 czy 100hz, bo i tak grasz w 50hz czyli masz niski input lag ale wolną matrycę ze smużeniem w szybkim ruchu
100hz jednak przydaje się w sporcie i ogólnie we wszystkim poza filmami (efekt teatrzyku)
takiego problemu nie ma na plazmach, tam jest bardzo szybka matryca bez żadnych systemów ruchu i niski input lag, dlatego są lepsze do gier, jednak tu z kolei trzeba zwracać uwagę na powidoki
 

p5zx

New member
Witam mam problem z doborem TV do grania po wielu wyborach padło na te 3 modele ,prawie na każdym forum są to modele polecane i dobrze ocenione. Wybrałem same LEDY ponieważ kilkunastogodzinne sesje w FIFA 12 zdarzają się nazbyt często a w przerwie najczęściej jest oglądany sport i to właśnie Piłka Nożna, Siatkówka , Tenis ( A więc i tu input lag jest ważny) ale chodzi mi o wypalenie bo to nie jest normalnie użytkowanie TV ;-) i chyba nawet te nowe systemy majace zapobiegać wypalaniu nie dadzą nam rady więc plazmy niestety nie biorę pod uwagę choć widziałem że ceny są powalające w porównaniu z LEDami ... Tak więc szukam 46 cali cena ok 45,tys zł
A oto moje dotychczasowe wybory

1.Sharp LC46LE830E
2.LG 47LX9500
3.Philips 40PFL9705
4.Wyborem był by Philips46PFL9705 ale niestety cena już niestety mi nie odpowiada , więc może jakiś inny Philips 46cali ???
Z tym Philipsem byłbym bardzo rad gdyby ktoś mi coś ciekawego polecił (ten ambilight) jest ten ciekawy model Philips 42PFL7606K ma on ciekawą opcję Dual Gaming View i zawsze sie zastanawiałem czemu nigdy nikt go nie polecał ??

Pozdrawaim

 
Do góry