Jaki tv do ps3?

opposite

New member
Witam,

Bardzo proszę o poradę - przesiadka z HD ready na Full HD przy wielkości 26".

Obecnie posiadam telewizor SONY KDL-26EX301. 26", HD Ready (1366x768). Telewizor bardzo sobie chwalę, jednak granie z bliskiej odległości to udręka - obraz jest po prostu brzydki, widać "syfne" krawędzie i nie są płynne tylko przeskakują jak linia prosta w 'paint'cie.
Gram z odległości 1 metra, czasem 1,5 metra. Jest naprawdę kiepsko, a to przecież PS3 !

Zastanawiam się czy przesiadka na LCD z FullHD (1920x1080) poprawi jakość obrazu z bliska ?

Z racji tego że producenci telewizorów stosują FullHD tylko w 32" i w górę, jestem chyba skazany na monitor z tunerem TV ?
Znalazłem dwa takie oto modele 27", które mnie zainteresowały:
- LG m2762d - 1499 zł
- Samsung p2770hd - 1349 zł

Sprzedawcy w sklepach doradzają samsunga, a Wy co powiecie ? Wolę wysłuchać graczy i ludzi którzy się znają...

Czy zmiana przyniesie oczekiwany skutek (polepszenie jakości grania z bliska) ?
Czy po kablu HDMI podłączonym do P2770HD idzie zarówno obraz jak i dźwięk na głośniczki ?
Czy taki P2770HD zawsze ma 1920x1080 pikseli ? Czy nagle w czasie gry PS3 zrobi się z niego 1366x768 i nie ma sensu zmiana ?

1. Nie ma możliwości wstawienia większego ekranu/TV/monitora
2. Nie ma możliwości oddalenia się od ekranu podczas grania.
3. Cena bez znaczenia :) chcę mieć ładny obraz - jeśli to konieczne, będę dopłacał.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Moim zdaniem na full hd będzie tylko gorzej przy grach.
Chyba, że przeskoczysz o klasę w jakości od tego co teraz masz.

Pozdrawiam,
 

opposite

New member
Moim zdaniem na full hd będzie tylko gorzej przy grach.
Chyba, że przeskoczysz o klasę w jakości od tego co teraz masz.

Pozdrawiam,

a dlaczego ?


Ja rozumuję tak: Skoro ekran FullHD ma rozdziałke 1920x1080, włącze na tym grę (którą nawet bedzie wyświetlało w 720p), to na każdy obiekt będzie składać się więcej pikseli. Skoro tak się stanie, to obraz będzie bardziej wygładzony i ogólnie ładniejszy z bliska (ściany bez przeskoków, stoły z równymi krawędziami). Proszę mnie poprawić jeśli jestem w błędzie.

W dalszym ciągu proszę o odpowiedzi na mój pierwszy post wyżej apropo zamiany - dziękuję z góry.
 

Tom1422

New member
Mam problem z moim telewizorkiem. Model TX-P42S20E (wcześniej parokrotnie pisałem). Chodzi o to, że gdy ustawiam w PS3 opcję "Pełny zakres RGB" na "Full" to obraz jest za ciemny. Z drugiej strony gdy zrobię na "Limited" obraz stanowczo za jasny. Nie wiem czy ten telewizor obsługuje Full RGB? Może wina kabla chociaż patrzyłem na 3, jeden to jakiś no-name (nie wiem jakiej firmy), drugi to Official Playstation Product, a ostatni to kabel firmy HAMA. Nie wiem czy wszystkie są 1.2 czy co ale żeby model z 2010 roku nie obsługiwał Full RGB? Ustawieniami raczej nic nie zdziałam, bo przy Full jak zwiększam jasność to czerń traci na jakości. Kontrast mam 45/60. Jest mi ktoś w stanie pomóc? Dodam tylko że sprawdzałem na specjalnym obrazku np. takim: http://www.nicolaspeople.com/ch3rokeesblog/wp-content/uploads/2008/01/fullrgb_test.jpg

PS. Zrobiłem teraz test na dwóch kablach w Samsungu LED B7000 i też jak by nie obsługiwał Full RGB. Wina kabli? Wersje 1.2 czy jak?
 

marcin2242

New member
Witam.
Kupiłem właśnie konsole i trzeba byłoby mi do niej również jakiś TV:)
To tak, TV ma być w moim pokoju. Sam pokój jest malutki, myśle że gdy bede grać będę oddalony od ekranu o 1m-1,5m. 2m max... Chciałbym coś niewielkiego, głównie ze względu na budżet. Tak do 1000zł to całkowicie max, a dobrze by było gdyby sie znalazło coś nieco poniżej... W większości do grania, ale analogową antene by sobie do niego podłączyłem. Myślałem na tym:

allegro.pl/lg-22-m227wdp-fullhd-usb-mpeg4-50-000-1-5ms-0pxl-i1234031474.html

Byłby dobry? Prosze o propozycje i jakieś porady.... Z góry dzięki.
 

pa3

New member
Bez reklam
Witam.
Kupiłem właśnie konsole i trzeba byłoby mi do niej również jakiś TV:)
To tak, TV ma być w moim pokoju. Sam pokój jest malutki, myśle że gdy bede grać będę oddalony od ekranu o 1m-1,5m. 2m max... Chciałbym coś niewielkiego, głównie ze względu na budżet. Tak do 1000zł to całkowicie max, a dobrze by było gdyby sie znalazło coś nieco poniżej... W większości do grania, ale analogową antene by sobie do niego podłączyłem. Myślałem na tym:

allegro.pl/lg-22-m227wdp-fullhd-usb-mpeg4-50-000-1-5ms-0pxl-i1234031474.html

Byłby dobry? Prosze o propozycje i jakieś porady.... Z góry dzięki.

A nie lepiej coś takiego:

Telewizor LCD 26' LCD Philips Philips 26PFL3403 (1233759392) - Aukcje internetowe Allegro

wiekszy, co do rozdzielczości to w tak małych ekranikach róznicy nie zobaczysz, zresztą gry i tak hulają w 720p czyli Hd ready
 

marcin2242

New member
pa3:
Wielkie dzięki naprawde fajny TV, najbardziej zdziwiła mnie cena (pozytywnie).
Co to tej rozdzielczości, niby chciałem fullHD ale własnie dużo słyszałem ze na mniejszych telewizorach w praktyce trudno dostrzec jakakolwiek roznice miedzy HDR a FHD, a skoro to potwierdzasz...:) Zastanowie sie nad nim...
Mielibyście jeszcze jakies propozycje?
 

Matios

New member
Witam , chciałbym sobie zakupić jakiś fajny telewizor do Ps'a . Najbardziej interesuje mnie plazma , 37 cali . Początkowo miał to być TX-P42S20 , aczkolwiek stwierdziłem że do mojego małego pokoju bardziej odpowiedni będzie telewizor o przekątnej 37 cali. Cena do 2000zł . Pozdrawiam.
 

makswozniak

New member
Witam. Co polecicie do 2,5 tys około koniecznie 32 cale i LED. LCD będzie służył tylko do grania na PS3 i czasem jakieś filmy. Żadnej telewizji w nim nie będzie więc te tematy mnie nie interesują. Wręcz błagam o pomoc . Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

danzig74

New member
Witam. Co polecicie do 2,5 tys około koniecznie 32 cale i LED. LCD będzie służył tylko do grania na PS3 i czasem jakieś filmy. Żadnej telewizji w nim nie będzie więc te tematy mnie nie interesują. Wręcz błagam o pomoc . Pozdrawiam

mam philipsa 32pfl7665 - 90% jako monitor do kompa i po 5% na tv i konsole
do tych zastosowan suuuper
odleglosc od oczat 90-100 cm

zajmuje malo miejsca, piekny design a ambilight to reewelacja - nie trzeba lampki wieczorem i noca - naprawde bardzo sie przydaje - praca, przegladanie netu, ogladanie filmow, gry wieczorkiem dzieki ambilight to czysta przyjemnosc :)
 
Do góry