Jaki tv do ps3?

Masta_J

Active member
Bez reklam
Że co?
Jeszcze nas będziesz obarczał swoją niewydolnością umysłową?!
Dość tego!

Myślisz, że o to pytałem bo byłem po prostu ciekawy?
A masz telewizor zgodny z HDMI-CEC? Jaki?(...),

A Mataman tu pisał niby o czym?
Będzie działać nawet z innym tv. Wystarczy że urządzenie obsługuje HDMI CEC.(...)
To urządzenie to właśnie TV, wyobrażasz to sobie?

Panowie a czy posiadajac TV Sony i konsole podlaczona hdmi do amplitunera i dalej hdmi do TV da sie sterowac konsola za pomoca pilota od TV ,chodzi mi o odtwarzanie filmow ,start stop do przodu do tylu..?
(...) Rozmawiamy o amp i konsoli i tymi dwoma urzadzeniami sie zajmowalem a nie TV.. Pozatym Mataman pisal o przypadku podlaczenia bezposrenio konsoli do TV a ja o PS3>Amp.(...).

Najzwyczajniej kłamiesz bo pytałeś o 1. telewizor połączony z 2. konsolą i 3. amplitunerem.
Chciałeś nawet sterować konsolą pilotem od TV ale przecież Ty w ogóle nie mówiłeś o TV...
Jak odpisałem, że wszystko musiałby być zgodne z HDMI-CEC to dla Ciebie jest to owszem wszystko ale poza telewizorem - no pogratulować bystrości.

Że nie wspomnę, że wystarczyło jak zwykle poszukać, nawet udzielałeś się w tamtym wątku ale wiem wiem, to jest forum, nie można wymagać od ludzi za wiele (oczywiście wszystkich pozostałych użytkowników w tym momencie przepraszam):
http://www.hdtv.com.pl/forum/playstation-3/54387-uzywane-ps3-fat-czy-nowa-ps3-slim-2.html#post530515

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
Nie mamy o czym gadac ,idz lepiej ochloń ,moze zacznij uprawiac jogging? ALe nie moze nie bo mogloby to stwarzac zagrozenie dla ludzi bedacych w twoim otoczeniu.
 

barto

New member
Witam wszystkich!
Jak większość tu osób mam problem w wyborem Tv do PS3...Otóż na wstępie mogę powiedzieć, że wybór mam już ułatwiony, gdyż zdecydowany jestem na plazmę...Pozostaje tylko pytanie jaki wybrać...Dlatego też mam prośbę czy mógłby mi ktoś doradzić plazmę 40" bądź 42" (cena do 3000zł)...Chciałbym, żeby była to plazma możliwie jak najlepsza w tym przedziale cenowym...Niestety na Pioneer Kuro mnie nie stać;/...Testowany u brata, po prostu brak słów, telewizor kosmos......Słyszałem, że Panasonic ma bardzo dobre plazmy, proszę o pomoc...Pokój mam średni około 3x4m, odległość od tv około 2m....Zazwyczaj użytkowany będzie wieczorem...Do tego głównie do grania na PS3, również oglądania filmów z PC, DVD, Blu-ray.Telewizja w bardzo małym stopniu...Byłbym wdzięczny za wszelkie rady i opinie.
Pozdrawiam
 

Szymu

New member
Witam.

Zamierzam kupic plazme 42s20 do ps3 oczywiście.
Wcześniej tom pytał czy ten czarny kolor jest tak straszny w tej plaźmie mógłby ktos odpowiedzieć na to pytanie?
Może ktos porównywał jakoś obrazu w tej plaźmie z np sony ex500?

pozdrawiam
 

Tom1422

New member
Witam.

Zamierzam kupic plazme 42s20 do ps3 oczywiście.
Wcześniej tom pytał czy ten czarny kolor jest tak straszny w tej plaźmie mógłby ktos odpowiedzieć na to pytanie?
Może ktos porównywał jakoś obrazu w tej plaźmie z np sony ex500?

pozdrawiam
Jeśli chodzi o mnie to nie pytałem o to czy czerń jest straszna tylko czy jest rzeczywiście taka dobra :D Straszna czerń to jest ponoć w modelu S20 ale LCD. W tamtym temacie się wypowiadałem na temat czerni.
 

Tom1422

New member
Jak myślicie co ma lepszy obraz, czerń itd. Samsung UE40B7000 LED czy Panasonic TX-P42S20E? Będę miał Panasa za dzień lub dwa, a moi rodzice posiadają LED-a.
 

Tom1422

New member
Co masz na myśli mówiąc, że "taki LED to lipa nie led"? Grałem na tym telewizorze i obraz był dla mnie bardzo dobry. Chciałbym się spytać czy kupując Panasa nie zawiodę się i że obraz nie będzie gorszy od tego na LEDzie. Gdyby był podobny obraz na tym Panasie co na Samsungu to bardzo by mnie to cieszyło.
 

kapsell

New member
Bez reklam
Co masz na myśli mówiąc, że "taki LED to lipa nie led"? Grałem na tym telewizorze i obraz był dla mnie bardzo dobry. Chciałbym się spytać czy kupując Panasa nie zawiodę się i że obraz nie będzie gorszy od tego na LEDzie. Gdyby był podobny obraz na tym Panasie co na Samsungu to bardzo by mnie to cieszyło.

Koledze zapewne chodzilo o to ze jest to tzw. led edge, czyli krawedziowy i o wady tego rozwiazania.
Jesli zalezy ci na czerni to rzeczywiscie nie jest to najlesze rozwiazanie.
Pytasz o subtelne i subiektywne odczucia i chyba nikt cie nie odpowie na takie pytania.
I metodologicznie: gdyby obraz byl identyczny na obu tych tv to znaczy ze NICZYM sie od siebie nie rozna, a roznia sie bardzo.
Sam zobacz, tylko twoje oczy powiedza ci prawde ;)
 

Tom1422

New member
Dobra biorę tego Panasa. W sumie to jakiego telewizora bym nie kupił to i tak obraz będzie super bo tak jak tu już kiedyś mówiłem posiadam teraz Samsunga LE32M51B więc za fajnie nie jest :D Chodziło mi o subiektywne odczucia kogoś kto porównywał lub widział te dwa telewizory w sygnale HD. Myślę, że żeby porównać to trzeba by mieć puszczony taki sam obraz i ustawione obok siebie telewizory. Z czernią chodzi wam o LED-a? Panas ponoć ma ładną czerń. Nie jestem jakimś znawcą, więc myślę, że będzie super. Dzisiaj jadę po kabel HDMI którego będę używał do PS3. W innym temacie pytałem się o różnicę w wersjach i o to które kable obsługują Deep Color, TrueHD itd. ale jakoś nie do końca zrozumiałem. Mam szukać kabla High-Speed żeby obsługiwał powyższe "bajery"? Jakiej firmy i ile taki kabel mógłby kosztować. Długość myślę, że 1,5m-3m.
 

Shaggy18

New member
Witam
Nie chcę spamować nowymi tematami więc tu zapytam.
Aktualnie mam gruby tv około 40" HD ale bez HDMI. Gry wyglądają przyzwoicie, ale w porównaniu do LCD hdmi wymiękają. Możecie mi podać jakiś najtańszy z możliwych telewizor do grania? Może być nawet 20-22". Mam wolne biurko z wygodnym fotelem, więc to nie robi różnicy.
Pozdrawiam
 

Tom1422

New member
W końcu stałem się posiadaczem Panasonica TX-P42S20E. Zacznę od wad. Telewizor, czasem sobie trochę brzęczy ale jeśli nie mamy całkowicie wyciszonego telwizora lub tym bardziej oglądamy/gramy na słuchawkach to tego nie słychać. Jeśli ktoś ma bardzo nasłoneczniony pokój to nie jest telewizor dla niego (chyba że posiada rolety :p), no ale takie są plazmy. Plusów jest tutaj bardzo wiele, świetne kolory jak i czerń. Nie widać żadnego migotania, green ghostingu, czy jakiś powidoków. Podczas grania warto włączyć tryb gry. Jeśli będę mieć trochę czasu to może nagram krótki filmik lub zrobię parę zdjęć telewizora w akcji. Polecam tego Panasa. :)
 

Tom1422

New member
Tak jak mówiłem ja tego nie widzę. Niektórzy widzą, niektórzy nie. Może na tym filmiku kamera wyolbrzymia ten efekt? Nie wiem bo się na tym nie znam ale dużo ludzi mówiło że nie widzi w tym modelu Green Ghostingu. Dzisiaj może nagram ten filmik. Mam jeszcze jedno pytanko. Czy warto włączyć opcję w PS3, "Pełen zakres RGB" na Full? Zmienia to czerń. Po ustawieniu tego jest trochę ciemno :/ Czy Panas TX-P42S20E obsługuje pełen zakres RGB? W plazmach jest w sumie lepsza czerń niż w LCD więc może ta opcja tyczy się bardziej telewizorów LCD? Proszę o rade.

PS Zauważyłem, że w wersji S20B, jest wejście Ethernet. Ja tego wejścia nie posiadam. O co chodzi?
 
Ostatnia edycja:

Tom1422

New member
Kwestia RGB w PS3 była już gdzieś poruszana na forum. Co do tego wejścia ethernet to pewnie chodzi o tzw. Viera Cast. Widziałem to na YT: YouTube - Panasonic Viera Cast CES 2008

Może i było poruszane ale nie o tym telewizorze. Nie wiem czy obsługuję pełen zakres RGB chociaż powinien bo jest to model 2010. Jest jeszcze możliwość, że kabel takiego czegoś nie obsługuje? Jak na razie patrzyłem na grę Heavy Rain i znaczka podczas gdy gamma była ustawiona na połowę nie było widać ale z drugiej strony kiedy robiłem tak żeby było widać to obraz był nienaturalnie jasny. Może to producenci gry "skopali" ten test? To samo było z Killzone 2. Obraz w HR wydaje mi się naturalnie ciemny, tylko że znaczka nie widać. Chciałbym telewizor ustawić tak żebym nie musiał w każdej grze inaczej parametry ustawiać.

Co do samego telewizora Panasonic TX-P42S20E to naprawdę polecam. Ustawiłem sobie kontrast itd. według własnych upodobań i jak włączyłem "Avatara" na BluRay to szczęka mi opadła. Poniżej wstawiam kilka zdjęć (menu PS3, gra Fifa World Cup 2010, "Avatar"). Może nie są jakiejś wspaniałej jakości ale można mniej/więcej zobaczyć jak to się sprawuje.


Imageshack - dsc01060.jpg
Imageshack - dsc01063j.jpg
Imageshack - dsc01066g.jpg
Imageshack - dsc01065o.jpg
Imageshack - dsc01070l.jpg
Imageshack - dsc01069hi.jpg
 
Do góry