Jaki projektor 3D w technologii short-throw? Benq W710ST vs Optoma GT750 vs coś 1080p

jablonviolin

New member
anulka 77, mógłbyś mi podac linki paru takich odtwarzaczy bluray 3d jako przykład?

I czy konieczne jest kupowanie odtwarzacza 3d? Zwykły nie wystarczy, by oglądac filmy w 3d? Jak pisałem wyżej Posiadam projektor Epsona EH-TW5900 - 3d. Z tego co sie orientuję to po zakupie okularów 3d mogę odpalić film 3d w PS3 które posiadam i cieszyc sie obrazem 3d. Jest tak czy sie mylę?
 

marimba22

New member
Marimba 22 -
jakiego laptopa używasz? Pytam bo chce sobie kupić laptopa i podłączyc go do projektora by oglądać filmy mkv i blu-ray. Mam projektor Epsona EH-TW5900. Jest to projektor 3D. Więc jaki polecasz laptop aby bez problemu poszły tego rodzaju filmy? Czy musi byc laptop ze specjalną kartą graficzną 3D, aby oglądać takiego Avatara jakiego ściągnąłeś w 3D? Nie chcę robić offtopica, ale z góry dziękuję za krótką podpowiedz.

Mam PackardBell z procesorem intel i3 i grafiką AMD Radeon HD 6370M 0 gdybym teraz mógł zmienić sprzęt to przede wszystkim kupiłbym coś co ma wyjście hdmi 1.4a !!! - bo na swoim nie mogę odpalić pełnych filmów BluRay 3D (takich kopi całości BD 3D). Takiego Avatara jakiego ściąnałem możesz odtworzyć nawet na prostym playerze za 100zł!!! - sprzęt tu wysyła dwa obrazy obok siebie i projektor je scala w całość, przy i sygnale hdmi 1.4 do projektora dochodzą już dwa sygnały nałożone, więc rozdzielczość jest dwukrotnie lepsza!!!
 

jablonviolin

New member
Marimba22, mógłbyś podasłać pare linków przykładowych modeli laptopów z wyściem 1.4a? Przeglądam allegro i nigdzie nie widzę w specyfikacjach laptopów z 1.4a

A może orientujesz sie w jaki sposób odbywa się ten przesył obrazu w przypadku polaczenia PS3 z projektorem (Epson EH-TW5900)? Te dwa urządzenia sa połączone kablem hdmi 1.4a
Czy PS3 wysyła dwa obrazy obok siebie i projektor je scala w całość, czy PS3 ma HDMI 1.4a i do projektora dochodzą już dwa sygnały nałożone?
 

marimba22

New member
Na allegro specyfikacja jest niedokładna i niewiadomo które laptopy mają wyjście 1.4a - szczerze nie wiem jak mogę pomóc...
Co do drugiego to w PS3 jest wyjście hdmi 1.3, ale Sony poradziło sobie z problemem za pomocą softu i jakoś PS3 wysyła dwa obrazy jednocześnie przy BlueRay Full 3D, czyli rozdzielczość 3840x1080, i radzi sobie z tym bez zarzutu.
 

dantalus1

New member
Witam !
Chcialem podziekowac wszystkim osoba ktore wypowiadaly sie na tym forum gdyz dzieki wam od wczoraj jestem szczesliwym posiadaczem OPTOMY GT 750 . Pierwotnie chcialem zakupic BENQ w710 st ale ostatecznie zdecydowalem sie na ten drugi .
Mialem pewne obawy co do tego 720p ale z uwagi na fakt ze projektor ma byc zamontowany w sypialni a tam mam tylko 2.4 m szerokosci musialem kupic urzadzenie z ST.
Spodziewalem sie wiec dobrej jakosci ale jak odpalilem na PS3 Avatara na Blu r. to efekt jest poprostu fantastyczny juz nie pojde do kina nigdy ! Jeszcze nie sprawdzalem jak dziala 3D . Jezeli ktos ma jakies pytania o Optome chetnie odpowiem. Jeszcze raz dzieki
 

marimba22

New member
Miło jest wiedzieć, że jest już więcej zadowolnych użytkowników. Z czasem zauważysz minusy tego modelu, ale sprzęt jest naprawdę udany i godny polecenia dla tych, których nie stać na projektory full HD lub, tak jak ja i Ty, nie mają przestrzeni i muszą kupić ST.
 

dantalus1

New member
mam nadzieje ze nie za szybko . dzisiaj odebralem odtwarzacz blu ray samsung bd 6100 i narazie tylko podlaczylem i uruchomilem jeden filmik na Youtube ale robi wrazenie. Mam w zwiazku z tym pytanie chociaz musze sprawdzic w tematach moze juz ktos to poruszal ale narazie nie mam kasy na amplituner 5.1 mam tylko glosniki do kompa i jak mam je podlaczyc bo w odtwarzaczu mam tylko hdmi i jeszcze jakies wejscie chyba audio jak sprawdze to napisze , czy bezposrednio do projektora ?
 

Alkor

New member
Bez reklam
Na allegro specyfikacja jest niedokładna i niewiadomo które laptopy mają wyjście 1.4a - szczerze nie wiem jak mogę pomóc...
Co do drugiego to w PS3 jest wyjście hdmi 1.3, ale Sony poradziło sobie z problemem za pomocą softu i jakoś PS3 wysyła dwa obrazy jednocześnie przy BlueRay Full 3D, czyli rozdzielczość 3840x1080, i radzi sobie z tym bez zarzutu.

Sony w PS3 nie stosuje w żadnym razie transmisji typu side-by-side, skąd miałby wziąć te 3840 pikseli w poziomie? Trick polega na ograniczeniu się do transmisji pełnej rozdzielczości Full HD, ale w postaci 1080i, czyli z przeplotem. W ten sposób uniknięto ograniczeń wyjścia standardu HDMI 1.3 przy przekazie obrazu z filmów 3D.

Odtwarzacze Blu-Ray 3D korzystają z portów HDMI 1.4 o dużo większej przepływności i mogą transmitować dwa strumienie 1080/24p przy odtwarzaniu materiału filmowego 3D.

Pozdrawiam.
 

marimba22

New member
Nie będę się kłócił, ale jest to zastanawiająca sprawa. Jeśli do PS3 podłączysz kabel hdmi 1.3, to nie wskaże, że odbiornik obsługuje 3D, wpinasz kabel 1.4a i wskazuje jednak podłączenie odbiornika 3D. Czy ktoś potwierdzi, że PS3 wysyła sygnał Full 3D, czy tylko 1080i jeśli odpalamy bluray 3D ???
 

Alkor

New member
Bez reklam
Nie będę się kłócił, ale jest to zastanawiająca sprawa. Jeśli do PS3 podłączysz kabel hdmi 1.3, to nie wskaże, że odbiornik obsługuje 3D, wpinasz kabel 1.4a i wskazuje jednak podłączenie odbiornika 3D. Czy ktoś potwierdzi, że PS3 wysyła sygnał Full 3D, czy tylko 1080i jeśli odpalamy bluray 3D ???

Ależ o to chodzi, żeby się kłócić, a raczej dyskutować.

Sprawa z kablami jest jeszcze bardziej zastanawiająca, ponieważ specyfikacje kolejnych standardów HDMI dotyczą urządzeń, wejść i wyjść. Dobry kabel, nawet bez żadnych oznaczeń, powinien bez problemów przenieść obraz 3D! Oczywiście w praktyce, zwłaszcza przy dużych długościach, bywa z tym różnie. Ostatnia specyfikacja HDMI 1.4/1.4a dodała właśnie obsługę 3D, kanał zwrotny audio, połączenie sieciowe, możliwość transmisji 4K oraz obsługę wielu przestrzeni barw typowych dla grafiki komputerowej i fotografii cyfrowej: Adobe RGB, Adobe YCC601, sYCC601. Nie zmieniła się natomiast przepływność interfejsu ( 10.2 Gb/s ), a tak napisałem poprzednio - nikt nie jest doskonały:).

PS3 nie posiada HDMI 1.4, nie może wysyłać dwóch strumieni 1080/24p, czyli de facto 48p, gdy odtwarza płytę z filmem 3D. I to jest główne ograniczenie, a nie wielkość strumienia wideo. Ale przy transmisji 1080i podobno sprawuje się dobrze; to również jest FullHD, czyli 1920X1080, tylko przesył jest z przeplotem. Ostateczna jakość obrazu 3D jak zwykle zależy od telewizora 3D czy projektora i klasy procesora oraz obróbki wideo 3D.

Pozdrawiam.
 

jdivision

New member
zdecydowanie polecam tą Optomę gt750 - wysokie parametry jasności, 2xHDMI, ogromny obraz HD przy niwielkiej odległości .... obraz 3D (chociaż tutaj trzeba się liczyć z dodtkową inwestycją na akcesroia 3d) - no i fajna cena przedewszystkim! :shock:
 

beretto

Klub HDTV.com.pl
vip
Znowu odkryłem coś ciekawego w moim projektorze (optoma gt750);
Otóż cały czas nie dawała mi wewnętrzego spokoju sprawa z przestrzenią barw, tzn zadawalający efekt uzyskałem tylko z 16-256 gdzie poziom czerni jest wyrażnie lepszy (?) --- ale właśnie tu coś jest nie halo --- podobny, może nie identyczny efekt można uzyskać zjeźdzając z jasnością w dół (na pełnej palecie barw).
Praktycznie oglądam cały czas w 720p 60hz - moim zdaniem nie ma sensu ustawiać 1080p- czcionka mniej wyraźna (wiadomo rozdzielczość wyższa niż natywna projektora),a w filmach nie widzę różnicy -- trochę się wczoraj pobawiłem zmieniając obie rozdziałki.
OK do sedna...
ustawiłem wczoraj 720p 120hz - efekt - przestrzeń barw zaczęła działać prawidłowo tzn. przy pełnej palecie nie ma utraty czerni a widać znacznie więcej szczegółów i sumarycznie obraz wydaję się być lepszy.
Ale to tak na gorąco.
Czy ma ktoś z posiadaczy optomy podobne odczucia (doświadczenia)? :)
Pozdro for All.
 

daro75

New member
Witam od wczoraj również mam GT-750-XL. Ostatecznie przekanalo mnie, że w zestawie jest 1 para okularów.
Na chwilę obecną z obrazu (na ścianie) jestem zadowolony. Puszczałem tylko DVD z ps3. Mam problem z kablem hdmi ponieważ dostałem go wraz konsolą i obraz nie dochodzi ani z konsoli ani z n-ki ???
 

daro75

New member
Podłaczyłem proj następnego dnia tym samym kablem hdmi i jest obraz. Działa super z PS3, ale z N-ki dochodzi tylko obraz, dźwięk nie dociera do projektora. Nie ma tragedii ponieważ dźwięk dałem na stary zestaw kina domowego i w efekcie jest ok. Ale problem jest? Ktoś też ma taki problem? Boje się że jak kupię nowy ampli (w planach Yamaha) i podepnę hdmi to też może dzwięk nie dotrzeć!
 

Qube23

New member
Witam,

szczerze mówiąc byłem już zdecydowany na zakup 710st, ale dzięki tej konwersacji jednak będzie to optoma, także dzięki za temat :eek:k:

pytanko tylko odnośnie dźwięku. Niestety nie posiadam ampli z hdmi, także dźwięk muszę podawać optyk, coaxial, chinch, a że moje wyjście słuchawkowe w laptopie już szwankuje :x (vaio, hdmi 1.3?)
to cała nadzieja w projektorze. Jakie on ma wyjścia dźwięku, czy ktoś z nich korzysta ? Wszystko działa jak należy ?

dzięki
pozdr
 

Qube23

New member
to jak już w ten temat idziemy, to czy poleci ktoś kartę, która poradzi sobie z przepuszczeniem 5.1 do apmli ? Bo jak czytam to większość do 200pln ma z tym problemy :/
 

Qube23

New member
na pewno o tym wspominałeś, ale nie mam w tej chwili jeszcze raz przeglądać wszystkiego. Jakiego masz lapka i system ? Sterowniki dawałeś od producenta czy coś musiałeś kombinować ?
 
Do góry