Jaki projektor 3D w technologii short-throw? Benq W710ST vs Optoma GT750 vs coś 1080p

marimba22

New member
pytanie do marimba- Orientujesz się może czy takie okulary by działały z gt750 i czy efekt byłby inny niż z oryginalnymi okularami optomy.?

eBay - The UK's Online Marketplace


poszukuje tanich i dobrze działających okularów do ogłądania filmów i gry na ps3. Uważam że bez sensu płacić za znaczek firmowy,a najwarzniejsze jest to z jakiego materiału sa zrobione i jak działają.

Wszystko się zgadza. Ma optyczną synchronizację 3D DLP, wyraźnie opisane jest, że dedykowane do projektorów 3D DLP Link. Nie miałem takich w ręku, ale na 99,9% będą działać tak samo jak oryginalne Optomy czy innego niby producenta (te Optoma, czy Acer róźnią się tylko logo, wiem, bo mam Optoma mój brat ma Acer - to jedna ta sama chińszczyzna).

Optoma GT-750 nie ma konwersji 2D do 3D - i tak efekty na tv tego zabiegu są słabe. Zobaczycie jak już będziecie mieli sprzęt, że chce się oglądać w 3D tylko i wyłącznie dobrze przygotowane filmy czy bajki, w konwetowanych nie ma efektu nawet jeśli były robione przez profesjonalne wydawnictwa (Niemcy konwertują wszystko - efekt do bani w filmach, bajki ok).
 

beretto

Klub HDTV.com.pl
vip
Uzytkownicy gt750 jak macie skalibrowane wasze projektory?
Mam biały ekran (czerń i głębia obrazu nie jest najlepsza

Przede wszystkim barwy 16-256 - zdecydowana poprawa czerni, schemat: kinowy, jasność na 0, kontrast -3, barwy rgb na 5 a nie na 15 (domyślnie), żółty na +3 , brillant color na 6.

To tak na gorąco moje ustawienia do oglądania filmów - całkowite zaciemnienie

Pozdro.
 

marimba22

New member
Też ustawiam barwy 16-256 jak oglądam TV z Cyfry+ tu mam sygnał 720p, korzystając z kompa i mkv daję pełną palętę od 0-256 i sygnał 1080p - proj sam zapamiętuję ustawienia osobne dla 720p i 1080p!!! Mam ekran avtek szary z gain 0.8 - to chyba najlepszy wybór pod nasza Optomę.

Słuchajcie, czy częściej oglądacie filmy 3D side-by side czy over-under ??? Mam wrażenie, że Over-Under lepiej się sprawdza - jest lepsza ostrość.
 

marcoDCE

New member
Witam tak jak obiecywałem odzywam się. a wiec właśnie dostałem te chinskie okularki, wiec trzeba je teraz przetestować.

eBay - The UK's Online Marketplace

A wiec wizualnie bardzo dobrej jakości materiał a nie jakiś tam tani plastik bardzo podobne do oryginalnych optomy tylko znaczka brak. wiec ogólnie jestem zadowolony z zakupu:) Mam problem bo oprócz gier na ps3 nie posiadam żadnych materiałów 3D może coś podeślecie aby dużo nie ciągnąć a szybko przetestować.
 

1980

New member
Witam!

Po przeczytaniu tego postu dziś zamówiłem projektor Optoma GT750 (choć wcześniej planowałem kupić inny) :)
W związku z powyższym chciałbym zapytać o złącze HDMI 1.4a... Czy żeby uzyskać efekt 3D odtwarzacz blu-ray musi posiadać HDMI 1.4a? Najtańszy odtwarzacz Blu-Ray z tym złączem kosztuje ok. 1300 zł, natomiast inne odtwarzacze oznaczone symbolem 3D można już kupić za 300 zł. Tak więc do uzyskania efektu 3D wystarczy taki player za 300 zł, czy koniecznie musi być taki z HDMI 1.4a?
 

1980

New member
Jeszcze jedno pytanie: niektórzy z Was pisali, że ustawiają przestrzeń barw na 16-235... i tu mam problem, ponieważ jeśli ustawię taka wartość, to obraz robi się zielonkawy. Czy u Was też tak jest i to kwestia dodatkowych ustawień, czy może coś z moim projektorem jest nie tak? Spróbuję jeszcze podłączyć inne źródło, bo teraz puszczam obraz z Maca przez przejściówke z Thunderbolt na HDMI i może to stwarza jakiś problem.
 

Alen69

New member
Pytanie: Czy jak do optomy gt750 podłączymy zwykły odtwarzacz multimedialny HDD, który potrafi odtworzyć plik MKV SBS, to projektor już sam go przerobi na obraz 3D?
 

marimba22

New member
Pytanie: Czy jak do optomy gt750 podłączymy zwykły odtwarzacz multimedialny HDD, który potrafi odtworzyć plik MKV SBS, to projektor już sam go przerobi na obraz 3D?

Dokładnie tak.

1980: Jeszcze jedno pytanie: niektórzy z Was pisali, że ustawiają przestrzeń barw na 16-235... i tu mam problem, ponieważ jeśli ustawię taka wartość, to obraz robi się zielonkawy
Przestrzeń barw możesz przestawić tylko jeśli dajesz do projektora sygnał 720p, tylko przy 1080p obraz robi się zielonkawy!
 

johny_luzak

New member
Na wstępie pragnę się powitać :)
Mam pytanko czy te okulary New-in-Box-Black-3D-Ready-Active-Shutter-Glasses-For-DLP-Link-Projector będą działać z Optomą GT750 beż żadnych dodatków typu emiter/odbiornik?

link do aukcji:
rover.ebay.com/rover/0/e11030.m43.l1123/7?euid=ececa67fab464c7baed5f2a4222a8f01&loc=http%3A%2F%2Fcgi.ebay.co.uk%2Fws%2FeBayISAPI.dll%3FViewItem%26item%3D290685448588%26ssPageName%3DADME%3AB%3AEF%3AGB%3A1123
 
Ostatnia edycja:

jablonviolin

New member
Marimba 22 -
jakiego laptopa używasz? Pytam bo chce sobie kupić laptopa i podłączyc go do projektora by oglądać filmy mkv i blu-ray. Mam projektor Epsona EH-TW5900. Jest to projektor 3D. Więc jaki polecasz laptop aby bez problemu poszły tego rodzaju filmy? Czy musi byc laptop ze specjalną kartą graficzną 3D, aby oglądać takiego Avatara jakiego ściągnąłeś w 3D? Nie chcę robić offtopica, ale z góry dziękuję za krótką podpowiedz.
 

anulka77

New member
jablonviolin chyba parę razy taniej by wyszło jakbyś kupił bluray 3d. Prócz oryginalnych płyt, mógłbyś odtwarzać również zawartość nośników podłączonych przez usb czy karty (np. mkv) , ew, zawartość z sieci etc. No i podstawowy plus, kulturalna i bezgłośna obsługa, a nie świecący na kolanach i czy gdzieś w pobliżu laptop...
 
Do góry