Jaki projektor 3D w technologii short-throw? Benq W710ST vs Optoma GT750 vs coś 1080p

marimba22

New member
laptop packardbell z Windows 7, stery od producenta działały mi na wcześniejszym laptopie z win XP, do win 7 musiałem sobie je znaleźć w necie, ale teraz pewnie dostaniesz już nowszą płytkę ze sterami do win 7.
 

marcoDCE

New member
No właśnie mam odcień ściany ciemno żółty ala jasno pomarańczowy ciekawy jestem czy bez problemu można dostosować kontrast.

wydaje mi sie że można i da rade dostosować, ja mam białą ściane wiec kolory sie nie zmieniają, ale i tak kupuje ekran bo na ścianie nie wykorzystasz możliwości tego projektora, chyba że pomalujesz specjalną farba. proponuje ci pomyśleć nad EKRANEM a nie skupiać sie na ścianie.
 
N

nseries

Guest
Mam porownanie efektu Optomy do 47" pasywnego 3d w lg 47lw980t. Jest zdecydowanie lepszy, dzieki wymiarowi ekranu. Gdyby TV robili w rozmiarach 80-100" pewnie efekt bylby podobny.. Nie widzialem zbytnio przesluchow, byc moze dlatego ze mam dosc maly salon i ciezko ustawic sie katem do ekranu. Ogolnie polecam ludziom ktorym efekt w TV przestal wystarczac
 

Qube23

New member
pytanie do posiadających już optomę, może głupie, ale.. pomieszczenie jakie mam przeznaczone pod pokój ma 435x330x232(wys). Ekran będzie na krótszej ścianie, pomieszczenie jest całkowicie zaciemnione, żadnych okien. Czy jasność 3000 optomy w takich warunkach nie będzie za duża ? Chciałbym uzyskać przekątną 125cali, czyli z 2m(podwieszony do sufitu). Czy z tak bliskiej odległości nie będzie za jasno w tej części pomieszczenia ?
 

Qube23

New member
dzięki marimba
może uda mi się wykorzystać max czyli 140cali, tu gain 0.8 też będzie ok, tylko czy jest jakiś sensowny i w miarę tani matt grey 300x200 ?

i jak to wygląda w praktyce jeśli do ścian bocznych będę miał po 15 cm od brzegu ekranu. Czy światło nie będzie za bardzo odbijało się od ścian ? Jakiej farby użyć aby ewentulnie zminimalizować refleksy świetlne ?
 

marimba22

New member
Zastanów się z jakiej odległości chcesz oglądać te 140cali - to projektor jedynie HD Ready. Od ekranu matt grey światło odbija się trochę mniej. Załóż ekran, włącz projektor i zobaczysz, czy według Ciebie trzeba przemalować ściany.
 

Qube23

New member
a no zapomniałem o pikselach :/ z 3m przy 140 calach będą widoczne ? Co do ścian to na pewno idą do malowania bo w tej chwili są źółte jasne, całość będą malował raczej w odcieniach szarości do czerni, może jakieś bordo ?

ps nie lepiej najpierw kupić projektor dopasować optymalną wielkość, a dopiero na koniec dobrać idealnie ekran z borderami ?
 

marimba22

New member
Zdecydowanie najpierw kup projektor. Przesadzasz znacznie z wielkością ekranu (jeśli odległość widza do ekranu ma wynieść 3m). Ja oglądam dokładnie z 3m ekran o szerokości 2m (88 cali), możnaby się pokusić o 240cm szerokości.
 

Topgun

New member
Qube23,jeśli chodzi o kolor ścian i sufitu to polecam Ci bordo z dekorala "Aksamitny burgund".Mam w tym kolorze pomalowane pomieszczenie i jest rewelacyjnie. Widać istotną różnicę w rozchodzeniu się światła przed i po malowaniu. A co do wielkości ekranu to dostosuj ją sobie po zakupie projektora, sam zobaczysz jaka wielkość jest dla Ciebie najlepsza. Mi podpasowało 125" a oglądam z odległości prawie 4m.
 

Qube23

New member
Topgun,

a z jakiej odległości zaczynają byc widoczne piksele ?

marimba,
odnosnie Twojej karty dzwiekowej. Wszedzie w specyfikacji wyczytać można
że ma "Symulację systemu stereo 7.1". Niepokoi mnie to słowo symulacja :/ale jak mowisz karta przepuszcza sygnal z materialu mkv bez ingerencji i na ampli jest DTS ?
 

Barrt

New member
Panowie nie ukrywam, że po przeczytaniu całego wątku chodzi mi po głowie zakup Optomy :) Mam tylko jedną zagwozdkę, otóż projektor będzie zawieszony pod sufitem w odległości około 270-280cm od ściany i teraz pytanie jakiej wielkości obraz będę w stanie uzyskać? Ciężko mi polegać na kalkulatorach bo one nie do końca się sprawdzają. Czy ktoś z Was (posiadaczy Optomy) jest w stanie wykonać dla mnie taki test? Istotną rzeczą jest dla mnie aby obraz miał max 180-190cm wysokości. Chyba, że znacie inny projektor o podobnych parametrach, który spełni moje oczekiwania? Z góry wielkie dzięki za pomoc.
 

Qube23

New member
Bart, wczoraj zamowilem optomę, jeśli będą mieli na stanie (zgodnie z tym co napisali) to dzisiaj odbieram i będę sprawdzał zapewne od razu :)
 

Topgun

New member
Qube,piksele widzę z odległości około 2-2,5m. Fajnie ,że zamówiłeś już projektor, zobaczysz jaka to frajda mieć już go wreszcie w domu. Pomyślałeś o dobrym UPS-ie?Warto go kupić,bo lampy są wrażliwe na nagłe wyłączenie. Z elektrownią nigdy nic nie wiadomo, jedna ostatnio się zapaliła:)
 

Topgun

New member
Barrt, obraz o wysokości 180-190cm czyli przekątna około 150" uzyskasz z odległości około 2,5m. Domyślam sie, że chodzi o krótkoogniskową Optomę GT750 ? Musisz wziąć pod uwagę jeszcze duży offset przy montażu sufitowym, krótkoogniskowce wyświetlają obraz w górę i może to być problem w niskich pomieszczeniach.Alternatywa to jeszcze BenQ W710ST, ma podobne parametry, jest tańszy od Optomy, potrzebuje przystawki do 3d więc ,jeśli nie zależy Ci na 3d to rozważ BenQ, posiadam ten model od maja i jestem bardzo zadowolony :)
 
Do góry