Jaki player HD wybrac 2010

kapsell

New member
Bez reklam
Tez sie zastanawiam powaznie nad tym Hundayem. Tylko ciezko znalezc jakies opinie uzytkownikow...??? Bo na "papieze" wyglada na kombajn wszystkomajacy.
 

silent22

Member
Witam
Podłącze się do tematu, zepsuło mi się gniazdo hdmi w laptopie i naprawiać się nie opłaca i szukam odtwarzacza do ogladania filmów.
głównie oglądam filmy w kontenerze .mkv i z dźwiękiem dts. Ale chciałbym również żeby odtwarzał zwykłe .avi oraz dźwięk ac3 oraz obrazy jak i strukturę folderów Blue-ray z dźwiękiem DTS HD o DD HD, zewnętrzne napisy w każdym formacie .avi i .mkv nie muszą być .txt używam srt. Miał miejsce na wsadzenie dysku 3.5''
Moje propozycje
Popcorn Hour A200
EGreat EG-R200
Xtreamer PRO Media Player
WD TV live Hub - nie odtwarza w mkv zewnętrznych napisów więc odpada chyba że coś się zmieniło

Szukam czegoś do około 700pln.
Zależy mi również na wsparciu po zakupie, żeby w miarę aktualnie wychodziło firmware.
 

Soryu

New member
Bez reklam
Witam
Podłącze się do tematu, zepsuło mi się gniazdo hdmi w laptopie i naprawiać się nie opłaca i szukam odtwarzacza do ogladania filmów.
głównie oglądam filmy w kontenerze .mkv i z dźwiękiem dts. Ale chciałbym również żeby odtwarzał zwykłe .avi oraz dźwięk ac3 oraz obrazy jak i strukturę folderów Blue-ray z dźwiękiem DTS HD o DD HD, zewnętrzne napisy w każdym formacie .avi i .mkv nie muszą być .txt używam srt. Miał miejsce na wsadzenie dysku 3.5''
Moje propozycje
Popcorn Hour A200
EGreat EG-R200
Xtreamer PRO Media Player
WD TV live Hub - nie odtwarza w mkv zewnętrznych napisów więc odpada chyba że coś się zmieniło

Szukam czegoś do około 700pln.
Zależy mi również na wsparciu po zakupie, żeby w miarę aktualnie wychodziło firmware.

PCH A200 lub EG-R200. Pomijając świetne "osiągi" PCH na pewno ma lepszy support (częste update'y) - z Egreat'ami różnie to bywa. Z drugiej strony ten R200 ma na dzień dobry wszystko czego potrzeba, i do tego jest o połowę tańszy.
 

silent22

Member
Witam
Cena to jest główne kryterium dla którego bym wybrał EGreat tylko boje się o te wsparcie wyjdą za pół roku jakieś nowe kodeki i będzie lipa z odtworzeniem
 

Soryu

New member
Bez reklam
E, tak to chyba nie działa - np. ja mam starszego EGreata M34A na firmware z końca 2009 roku i jakoś wszystko odtwarza, łącznie z profilem HP@L5.1 (mimo, że nie jest oficjalnie wymieniony w specyfikacji). Ogólnie nie przywiązywał bym wielkiej wagi do częstych update'ów dodających różne "wodotryski" - jeśli sprzęt jest od razu dobrze oprogramowany to są one zbędne (przynajmniej do normalnego oglądania filmów czy słuchania muzyki).
 
Ostatnia edycja:

silent22

Member
Czyli mówisz brać Egreata? tylko zastanawia mnie bo strasznie mało go w sieci do kupienia na Alledrogo jedna aukcja
Do wyboru doszedł jeszcze Mede8er MED500X co o nim sądzicie? Nie mogę o nim za wiele znaleźć
Wybaczcie dałem cytuj post zamiast edytuj stąd post pod postem, źle doczytałem. Jednak ten Mede8er już nie jest w sprzedaży
 
Ostatnia edycja:

silent22

Member
Witam czytałem wszystkie te testy ale nia ma tam Egreat r200, poza tym wydaje mi się zawsze że one są sponsorowane nie wiem czemu sie 2 razy napisało
 

beren1

New member
Też się zastanawiałem nad R200, nawet jakiś niemiecki test znalazłem sehr GUT ;). Jednak, soft jest ważny. Trudno na tę chwilę powiedzieć może się okazać, że to strzał w 10 a jak nie... Ja w piątek zamówiłem Hyundai P500, na HDSPOT promocje mają za 463zł + koszty przesyłki. Tyle o tym czytałem, że głowa mała i stwierdziłem że kupię sprawdzony sprzęt. Obsługuje wszystko to co R200, firma mimo wszystko bardziej znana, że nie wspomnę o polskich playlistach, dostępie do portali, TXT - wiem można przekonwertować, znakach diakrytycznych - tu gorzej. Obsługuje DVD ISO z menu, BD ISO można wybierać ścieżkę audio, wprost menu nie jest pełne. R200 podobno ma to samo nic więcej, a może mniej. Dopóki ktoś tego u nas nie przetestuje, troszkę bym się bał. Może coś pominąłem w moich porównaniach i przemyśleniach analizach których dokonywałem. R200 bardzo kusi wyglądem, w gruncie rzeczy to to samo co R6A, o tym już więcej znajdziesz.
 

Soryu

New member
Bez reklam
Też się zastanawiałem nad R200, nawet jakiś niemiecki test znalazłem sehr GUT ;). Jednak, soft jest ważny. Trudno na tę chwilę powiedzieć może się okazać, że to strzał w 10 a jak nie... Ja w piątek zamówiłem Hyundai P500, na HDSPOT promocje mają za 463zł + koszty przesyłki. Tyle o tym czytałem, że głowa mała i stwierdziłem że kupię sprawdzony sprzęt. Obsługuje wszystko to co R200, firma mimo wszystko bardziej znana, że nie wspomnę o polskich playlistach, dostępie do portali, TXT - wiem można przekonwertować, znakach diakrytycznych - tu gorzej. Obsługuje DVD ISO z menu, BD ISO można wybierać ścieżkę audio, wprost menu nie jest pełne. R200 podobno ma to samo nic więcej, a może mniej. Dopóki ktoś tego u nas nie przetestuje, troszkę bym się bał. Może coś pominąłem w moich porównaniach i przemyśleniach analizach których dokonywałem. R200 bardzo kusi wyglądem, w gruncie rzeczy to to samo co R6A, o tym już więcej znajdziesz.

Mała różnica: R200 obsługuje HDAudio (DTS-HD-MA i TrueHD passthrough), Hyundai nie.
Oczywiście najlepiej poczekać na jakąś recenzję R200.

Wg mnie ten test w PCLab źle podszedł do plejerków HD - potraktował je jak peceta, kiedy w rzeczywistości ich główne zadanie to zastąpić DVD i BD w pokoju z telewizorem (np. FullHD) - więc ich podstawowa rola to bardzo dobrze radzić sobie z filmami HD, gdzie rzecz sprowadza się zwykle (ogólnie mówiąc) do bd.iso, avc, mkv, dts, ac3, dtsma, truehd, itp.
 

silent22

Member
kurczę sam nie wiem wziąłbym popcorna a-200 ale szkoda mi trochę kasy i kusi mnie ten egreat r-200, już mnie głowa od tego boli
 

bluray

Banned
Bardzo, zupełnie poważnie radzę:
ACER 522 - nowość. 1049 pln brutto.
Wź na firmę to wyjdzie VAT CIT) za 650 zł netto.
W sprzedaży od 15.03.2011.
Cena jakaś śmieszna.
Poczytaj uważnie specyfikację.

Jak złozysz zamówienie w okresie do 15.03.2011 to masz 50 pln rabatu.
Acer AO522 C-50/2048/320 czarny - Netbook 10" - Sklep komputerowy - X-KOM.PL
Instalujesz TotalMedia Theatre 5 i masz wszysko-grający po HDMI player z 3D włącznie.
ACER 522 to kiler !
Zamówiem i opiszę po 15-tym.
 

silent22

Member
nie mam firmy, więc odpada musi być do 700pln max, poza tym mam laptopa a potrzebuje odtwarzacz nie netbooka
 
Ostatnia edycja:

beren1

New member
Mała różnica: R200 obsługuje HDAudio (DTS-HD-MA i TrueHD passthrough), Hyundai nie.
Oczywiście najlepiej poczekać na jakąś recenzję R200.

Wg mnie ten test w PCLab źle podszedł do plejerków HD - potraktował je jak peceta, kiedy w rzeczywistości ich główne zadanie to zastąpić DVD i BD w pokoju z telewizorem (np. FullHD) - więc ich podstawowa rola to bardzo dobrze radzić sobie z filmami HD, gdzie rzecz sprowadza się zwykle (ogólnie mówiąc) do bd.iso, avc, mkv, dts, ac3, dtsma, truehd, itp.

HYUNDAI MBOX PL - Odtwarzacz MBox P500

Tu pisze, że ma obsługę, wcześniej chyba nie było nie wiem czy nie jest to na poziomie softu. Ablo jakiś downmix... osobiście nie mam ampli DTS MA, i przez kilka lat nie kupię więc jak to kłamstwo marketingowe to nie będę płakał ;).
 
Do góry