Jaki LCD do sygnału z kablówki?

Deo3

New member
Im dalej w las tym więcej drzew!!!
A kiedyś było tak "pięknie"! Człowiek wchodził do sklepu rtv i patrzył na te puste półki, a jak znalazł się tam jakikolwiek telewizor (sprawny lub nie) i udało mu się go kupić - często wręczając sprzedawcy "gratisa" pod ladą, to była pełnia szczęścia!!!
Pamiętam, jak w tamtych "dobrych" czasach stałem w kolejce do sklepu RTV od 2:00 w nocy, bo jako nieliczny ze szczęśliwców dostałem "cynk", że mają rzucić do sklepu telewizory kolorowe (kto wtedy pytał jakiej marki, jakiej wielkości i jak odbiera?). O godz. 11:00 przywieźli sztuk 9 - ja byłem dziesiąty. Jakiż ja byłem szczęśliwy, gdy klient przede mną zrezygnował z kupna tego pięknego telewizora! A jakiż z a chwilę byłem nieszczęśliwy, gdy ten klient zauważywszy moją szczęśliwość jednak zdecydował się kupić ten przepiękny telewizor - a były to Schnajdery (nie pamiętam jaksię to pisze).
A teraz - producent taki to a taki, kolor do wyboru, model niejeden, a na domiar złego jeszcze ta przekątna ekranu!

No więc chyba 37" - model, jeszcze wpadnę do np. MM, a później może zamówię prezentację w domu.
 

Caddi

New member
co do Philipsów - zwróc uwagę na konty widzenia. Lekko od góry/dołu i już jest zauważalne zniekształcenie. To samo przy kącie ok. 45 stopni. Miałem też na uwadze Philipsa, ale kąty widzenia mnie przekonały na nie.
 

Deo3

New member
No to dalej Ja.
Czy mógłbym o trzymać odpowiedź, czy różnią się między sobą: PIP, PAP, POP, PAT?
PIP - Picture in Picture - to rozumiem (bo mam aktualnie), obraz w obrazie - najlepiej jak są dwa tunery,
PAP - Picture and Picture - obraz i obraz, czy to znaczy że ekran podzielony na dwa i obraz obok drugiego obrazu?
POP - Picture on Picture - sugerowałoby to podobieństwo do PIP, czy tak?
PAT - Picture and Text - obraz i tekst, czyli ekran na pół i obok obrazu teletekst?
Najbardziej interesują mnie różnice między PIP a PAP!
 

Fruciak

New member
Ja posiadam na dzien dzisiejszy samsunga Le32N71b pracuje w kablówce i nie mam problemu z odbiorem jestem zadowolony widziałem wiele LCD u klientów którzy zgłaszaja czasami problemy. Samsungi dobrze odbieraja oraz panasonic przetwarza prawidłowo sygnał analogowy. Problem jest z Sony. Ale to już też kwestia gustu który wybrać TV, każdemu inny odbiór się podoba na danym TV, sygnał na samsungu nie gra roli testowałem to na dzień dzisiejszy mam 74dB/72dB i wszystko ładnie gra. na sygnale o 9dB niżej nie zauważyłem różnicy (65dB/64dB). Wiadomo że sygnał analogowy na TV LCD nie będzie tak jak sygnał cyfrowy.

Pozdrawiam
 

Caddi

New member
Deo3 napisał:
Przyznaję, na to nie zwróciłem uwagi! A jak lewo prawo?

tak, lewo/prawo. ale również góra/dół.
Moim zdaniem Philipsy są do bani.

Jeszcze jedna uwaga. Każdy chwali to co ma, czyli poleca to co zakupił, bo niby jak ma powiedzieć że źle zrobił?
Generalnie Samsungi mają problemy z oprogramowaniem. LG przekłamuje mocno parametry, ale chyba ogólnie nie jest zły (aczkolwiek znajomi narzekają na pilota, że bardzo słaby ma zasięg i kąty - praktycznie blisko na wprost tylko działa).
Ja mam Sony (kupiłem po obniżkach) i przynajmniej nie mam problemów w oprogramowaniem. Jakość wykonania telewizora jak i odbiór programów analogowych jest dobry. Generalnie Sony są zbyt drogie, dlatego normalnie by go nie kupił, gdyby nie ostatnie obniżki.

A tak w ogóle to poczytaj forum ze 2 miesiące to wyrobisz sobie sam opinie i będziesz umiał przefiltrować posty użytkowaników tak, aby odsiać mocno subiektywne od w miarę obiektywnych
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
testy bedzie można zamówić na odległość . Wybrane modele.
Ustawienia na ekranie będą na pół . Aby ujednolicić ekrany do porównania.
Jutro bedą testy lcd do kablówki - 32 Panasonica LM 70 i JVC 32 A 80 .
Telewizory wypadły znacznie lepiej niż się spodziewałem.
Szczegóły i zasady porównań - będą wkrótce na portalu.
pozdrawiam
 

zen28

New member
Caddi napisał:
LG przekłamuje mocno parametry, ale chyba ogólnie nie jest zły (aczkolwiek znajomi narzekają na pilota, że bardzo słaby ma zasięg i kąty - praktycznie blisko na wprost tylko działa).

jeśli chodzi o pilota to jakaś bzdura. właśnie jestem bardzo pozytywnie zaskoczony bo działa skierowany w każdą stronę
 

Caddi

New member
zen28 napisał:
jeśli chodzi o pilota to jakaś bzdura. właśnie jestem bardzo pozytywnie zaskoczony bo działa skierowany w każdą stronę

przecież nie każdy pilot musi być dobry czy zły. Im się trafiło źle, tobie dobrze. Każdą sztukę trzeba samemu sprawdzić, tzn wyjąć w sklepie z kartonu, podłączyć i sprawdzić
 

redlum

New member
Bez reklam
mi sie wydawalo - ze zasieg i sila pilota zalezy w duzej mierze od baterii - zawsze jak zmienie na nowe - to "działa skierowany w każdą stronę" zas na starych to ma "bardzo słaby ma zasięg i kąty - praktycznie blisko na wprost tylko działa"
 

zen28

New member
redlum napisał:
mi sie wydawalo - ze zasieg i sila pilota zalezy w duzej mierze od baterii - zawsze jak zmienie na nowe - to "działa skierowany w każdą stronę" zas na starych to ma "bardzo słaby ma zasięg i kąty - praktycznie blisko na wprost tylko działa"

to zle Ci sie wydawalo, są piloty z nowymi bateriami które kiepsko działają
 

Deo3

New member
Co Wy z tymi pilotami!!! Czy to ma znaczenie do odbioru z kablówki? Jak się komuś pilot nie podoba, ale z odbioru jest zadowolony, to niech sobie dokupi jakiś wypasiony pilot uniwersalny i po temacie!
 

Deo3

New member
No i dyskusja skończyła się na pilotach?
LCD już wybrałem - prawie: albo JVC LT-37M70 albo Panasonic TX-32LX600P. Waham się tylko co do wielkości ekranu, a druga sprawa, to w moich okolicach (dolnośląskie) trudno dostać oba telewizory - w MM był Panasonic, ale za 5999zł - lekka przesada, chociaż niektórzy twierdzą, że wart jest każdej wydanej złotówki. A JVC, to KiKi gdzieś ostatnio napisał, że do Polski wjechało ich "aż" 15 sztuk. Chyba wróci era kolejek i komitetów kolejkowych!

Pozdrowienia
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Pytanie chyba do Kiki'ego

Witaj!

A co poleciłbyś również do słabego sygnału z kablówki, niedługo HDTV, ale 32 cale, koniecznie LCD, z HDMI, DVD przez component, połaczenie z komputerem jako monitor przez VGA i DVI, nasłonecznienie nie gra roli, dźwięk też nie, bo słucham przez kino domowe, miłym dodatkiem były czytnik kart i port USB. Najważniejsza jednak jakość obrazu i komfort oglądania :) Cena na końcu, lecz do 5, 5,5 tys. Gdybym miał zamówić u Ciebie prezentacje, to proszę o propozycje 3 modeli i ustosunkowanie się do Samsunga, np. M71

Dziękuję i pozdrawiam
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Pytanie chyba do Kiki'ego

Witaj!

A co poleciłbyś również do słabego sygnału z kablówki, niedługo HDTV, ale 32 cale, koniecznie LCD, z HDMI, DVD przez component, połaczenie z komputerem jako monitor przez VGA i DVI, nasłonecznienie nie gra roli, dźwięk też nie, bo słucham przez kino domowe, miłym dodatkiem były czytnik kart i port USB. Najważniejsza jednak jakość obrazu i komfort oglądania :) Cena na końcu, lecz do 5, 5,5 tys. Gdybym miał zamówić u Ciebie prezentacje, to proszę o propozycje 3 modeli i ustosunkowanie się do Samsunga, np. M71

Dziękuję i pozdrawiam
 

Deo3

New member
Jak pisałem wcześniej, już prawie wybrałem - pozostała kwestia przekątnej ekranu. Praktycznie bardziej napaliłem się na JVC LT-37M70, ale zapał mój ostudziły trudności w znalezieniu tego LCD. Praktycznie nie ma go w żadnym sklepie (dolnośląskie), a na pytanie czy będzie dostępny padała odpowiedź "trudno powiedzieć". Więc zacząłem szukać jakiejś alternatywy i zwróciłem uwagę na LG 37LB2R. Podstawowa zaleta, to że jest dostępny - może nie w każdym sklepie, ale jest. W związku z tym mam pytanie: czy można porównywać te dwa lcd (jvc i lg) pod względem jakości obrazu z kablówki? Jeżeli chodzi o wyposażenie, to chyba wygrywa LG. Jakość obrazu "niby" przemawia za JVC, ale czy na pewno? "Czerń" lepsza jest w JVC, ale czy na tyle lepsza żeby zapomnieć o LG?
A może dać sobie spokój z 37" i poszukać Panasonica TX-32LX600P? Nawiasem mówiąc, też nie łatwo go znaleźć!
 

Deo3

New member
Nie lubię kupować "kota w worku". W jednym ze sklepów internetowych, na zapytanie czy przy odbiorze osobistym mogę najpierw sprawdzić jakość obrazu z sygnałem z kablówki, sprzedawca odpowiedział, że owszem mogę sprawdzić, ale najpierw muszę za niego zapłacić!!! Wg mnie dziwna praktyka, żebym przed zakupem nie mógł sprawdzić sprzętu!
 

Henko

New member
Witajcie, W swoim poście "Furciak" pisze ,że do sygnału z kablówki Sony jest do bani ? co to znaczy??? . Natomiast "Caddi" pisze , że ma Sony i jest OK. Więc jak to jest z SONY do odbioru z kablówki?
 
Do góry