Jaki LCD do sygnału z kablówki?

gatar

Active member
Bez reklam
Deo3 napisał:
Nie lubię kupować "kota w worku". W jednym ze sklepów internetowych, na zapytanie czy przy odbiorze osobistym mogę najpierw sprawdzić jakość obrazu z sygnałem z kablówki, sprzedawca odpowiedział, że owszem mogę sprawdzić, ale najpierw muszę za niego zapłacić!!! Wg mnie dziwna praktyka, żebym przed zakupem nie mógł sprawdzić sprzętu!
Witam.
Czy jest tylko JEDEN sklep internetowy? Ten sobie daruj i sprawdź dalej. Warto. Oczywiście z półki także możesz kupić w dobrej cenie , ale przez net jest więcej możliwości. Zastanów sie nad opcją"kiki". Nieco dopłacisz , ale sprawdzisz w domu. Nie wiem jak z dostepnościa u niego wybranego przez Ciebie TV.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Henko napisał:
Witajcie, W swoim poście "Furciak" pisze ,że do sygnału z kablówki Sony jest do bani ? co to znaczy??? . Natomiast "Caddi" pisze , że ma Sony i jest OK. Więc jak to jest z SONY do odbioru z kablówki?
Witaj.
Więc ...j est to tak. Jakość sygnału z kablówki jest różna. Subiektywne oceny widzów również mogą sie różnic i to bardzo. Nie czytałem całego wątku więc nie wiem, czy Twoje określenie "Sony" tyczy sie jednego modelu czy różnych. Jęsli różnych to to, także ma wpływ na jakośc obrazu. To wszystko. Musisz sam sprawdzic i ocenić. Czytaj więcej forum
 

Deo3

New member
gatar napisał:
Witam.
Czy jest tylko JEDEN sklep internetowy? Ten sobie daruj i sprawdź dalej. Warto. Oczywiście z półki także możesz kupić w dobrej cenie , ale przez net jest więcej możliwości. Zastanów sie nad opcją"kiki". Nieco dopłacisz , ale sprawdzisz w domu. Nie wiem jak z dostepnościa u niego wybranego przez Ciebie TV.


Owszem, to nie jedyny sklep internetowy w Polsce, ale w moim województwie jeden, który ma (a może miał) JVC 37M70 na stanie. Jak pisałem, wolę kupować z odbiorem osobistym. U KiKi'ego, z tego co wiem nie ma tych JVC dostępnych do prezentacji, Panasa 32LX600P chyba też nie.
Jeszcze jedno pytanie: czy ktoś zna nr i datę ustawy, która mówi o tym, że zakupiony sprzęt można zwrócić do sklepu w ciągu 10 dni bez podania przyczyn z żądaniem zwrotu gotówki. Czy wg Was można się powoływać na tą ustawę, jeżeli chciałbym u siebie w domy sprawdzić jakość odbioru kupionego lcd i w razie gdyby obraz mi się nie podobał, to mógłbym go zwrócić "bez podania przyczyn z żądaniem zwrotu gotówki"?
 

Deo3

New member
Znalazłem ustawę, ale tylko w przypadku zawierania umowy poza siedzibą sprzedawcy, więc chyba nia da się tak zrobić jak chciałem kupując w sklepie?
 

Deo3

New member
No i chyba to by było na tyle. Kupiłem także chwalony za jakość obrazu z kablówki analogowej lcd LG 32LB2R. Bo ma PIP z dwoma tunerami, bo ma panel S-IPS, bo ma układy elektroniczne poprawiające jakość obrazu, bo .... itd. Mając na uwadze opinie niektórych forumowicz na temat niezbyt dobrej jakości lcd do odbioru z kablówki, umówiłem się ze sprzedawcą, że w razie czego będę mógł oddać telewizor do sklepu - są jeszcze tacy uprzejmi sprzedawcy! No i podłączyłem tego lcd do kablówki: pierwsze wrażenie - szok, byłem trochę przygotowany na nienajlepszą jakość obrazu, ale nie byłem przygotowany na tragedię!!! Zaznaczam, że jest to wyłącznie moja opinia. Tak fatalnego obrazu nigdy nie widziałem, nie pomogła zmiana ustawień obrazu - po prostu tragedia. Zwalam tu winę przede wszystkim na kablówkę, a przede wszystkim na jakość oferowanego przez nią sygnału, ale po części przekonałem się także, że jednak lcd nie są do kablówki. W tym samym dniu w którym oddałem lcd wziąłem na próbę do domu Plazmę Panasonica 37PV45EH. Stanowczo stwierdzam, że do nienajlepszego sygnału z kablówki nadają się (obok crt) PLAZMY przez duże P. Obraz prawie bajka (z tak kiepskiego sygnału to i plazma czasami ma kłopoty) mimo że lcd był 32" a plazma 37". No i cóż tu więcej mówić - na początku byłem nastawiony bardziej na lcd, ale teraz przekonałem się, że posty mówiące o lepszej współpracy plazm z kablówką były jak najbarzdiej prawdziwe!

Z poważaniem
Deo3
 

Mychu

New member
Witam wszystkich grupowiczow,
po pierwsze to gratuluje przedmowcy, ze w koncu zdecydowal :)

Ja niestety wciaz stoje przed wyborem Plasma czy LCD. Przyznaje, ze forum czytam juz od pewnego czasu i co nieco juz wiem, ale licze na Wasza pomoc.

Planuje zakup TV do nowego mieszkania we Wrocku, ktore niedlugo zaczne urzadzac. TV bede chcial kupic za ok 3-4 miesiace wiec nie chodzi mi tak bardzo o konkretne modele (chociaz bede wdzieczny za sugestie). Chce kupic TV wielkosci 37". Planuje wydac do 5 tys zl.

TV bedzie wisial na scianie, odleglosc siedziska to ok 2.7 m. Pokoj prostokatny. Prostopadle do sciany z TV beda drzwi 3platowe tarasowe wychodzace na poludnie (ogladajacy bedzi mial po prawej stronie na calej scianie przeszklone drzwi na taras a na przeciw TV). W pokoju bedzie zatem dosc jasno.

Uzywam laptopa, nie posiadam desktopa. Zamierzam podlaczyc laptopa do TV przez d-sub i uzywac takze jako monitora (filmy, HD, strony internetowe, gry raczej malo). Moja karta to Ati Radeon x1400 z rozdzielczoscia 1680x1050.

Sygnal najprawdopodobniej kablowka (ze wzgledu na roznorodnosc programow) Biore jednak po uwage N-ke (byc moze porzadnej kablowki tam nie ma - nie wiem jeszcze wlasciwie). Jesli bedzie kabel dostepny, zona mi na n-ke nie pozwoli pewnie ale zobaczymy ;>

Audio glownie z Amplitunera (filmy, koncerty itd). Wiadomosci itp na wbudowanych glosnikach.

Jestem fanem pilki noznej, ogladam duzo meczow. Do tego koncerty z DVD i wiadomosci. Zona wiecej filmow i programow przyrodniczych.

Teraz napisze co juz wiem. Obecnie przebywam w USA, obszedlem wiele sklepow, porownywalem, dopytywalem ale tu wszystko chodzi pieknie. W kablowkach duza ilosc programow jest w HD wiec duzej roznicy nie widac.
Wszyscy znajomi maja tylna projekcje i to jest dla mnie bajka. Ale zejdzmy na ziemie.

Za Plasma przemawia:
- lepsza jakosc na slabszym sygnale
- lepsze odwzorowanie kolorow, prawdziwa czern. Ogolnie lepszy obraz.
- nizsza cena (niestety koszt wykonczenia chatki dosc znaczny jest)

przeciw plasmie mam za to:
- "duszki", ktore w programach mi nie grozne. Boje sie, ze plasma podlaczona pod lapsa to samobojstwo dla telewizora.
- Jasnosc pokoju - obawiam sie, ze bedzie za jasno na plasme, ze drzwi tarasowe beda sie w niej odbijac. (TV bedzie ok 1.5 metra od przeszklonej sciany)

Za LCD przemawia:
- moliwosc uzywania w jasnym pomieszczeniu
- mozliwosc zastosowania jako monitora do PC
- mniejsze zuzycie energii (ale to juz nie taka az wielka roznica jak sie duzo czasu w pracy spedza)

przeciw LCD mam:
- slaba jakosc przy kablowce.
- troszke gorsze kolory, jakby mniej naturalne i bardziej takie jakies przesycone (wiem, ze duzo zalezy tez od modelu)

I co tu wybrac? Bralbym Plasme bez zastanawiania gdyby nie strach przed podlaczeniem z lapsem i lokalizacja tylko 1.5 m od drzwi na taras. A moze LCD i pomeczyc sie na kablu az kablowki nie wprowadza box-ow PVR i programow w HD (pytanie jak dlugo).

Pomozecie? Bede mega wdzieczny.
Pozdrawiam
Mychu
 
Ostatnia edycja:

Deo3

New member
No i koniec wyborów, wybrałem wg mnie najlepiej i nie żałuję. Dziękuję wszystkim za podpowiedzi i opinie. Plazma hula jak ta lala. Szkoda tylko, że tak mało programów nadawanych jest w formacie 16:9. Ale po mału będzie się to chyba zmieniało. Jeszcze jedna uwaga na temat porównania LCD do PLAZMY. W tym przypadku porównanie lcd LG 32LB2R z Plazmą Panasonic TH-37PV45EH. Chodzi mi o porównanie jakości odtwarzania filmów DVD. Dla mojego przypadku, zdecydowanie wygrywa Panasonic - filmy DVD odtwarzane przez EURO oraz Component (mam tylko taki odtwarzacz - bez HDMI). Tak więc podwójne zadowolenie. Co do jakości Bieli w plazmach, to są pewne niedostaki, ale do zaakceptowania.
 

Deo3

New member
Zapomniałem o najważniejszym. Zdrowych, wesołych i pogodnych świąt Wielkanocnych dla wszystkich forumowiczów.

Deo3.
 

Deo3

New member
Witam ponownie. Ja już wybrałem: do słabego sygnału tylko plazma!
Ale problem ma kolega i prosił abym zadał poniższe pytanie. Widział On u mnie fatalną jakość obrazu z lcd oraz widział o niebo lepszą jakość obrazu z plazmy (Panasonic TH-37PV45EH) z tego samego sygnału, tj kablówki. On ma tą samą kablówkę, czyli ta sama jakość sygnału, ale koniecznie chce kupić LCD, gdyż w niedługim czasie planuje przesiąść się na platformę "n", a także chce podłączać do telewizora komputer.
Czy można Mu polecić jakiś LCD (koniecznie przekątna 37" - odległość oglądania ok.3m), który jakością odbioru aktualnego sygnału, tj. tej nieszczęsnej kablówki, dorówna mojej plaźmie? Owszem jest możliwość prezentacji, ale które LCD do niej (prezentacji) najlepiej zamówić? Czy np. Sharp 37XD1E bedzie miał tak dobry odbiór z tej kablówki jak plazma?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Możesz śmiało polecić 37 RD 2 Sharp - to będzie znakomity wybór do tych potrzeb. Jeszcze weź pod uwagę najnowszy model Samsunga M 86.
 
Do góry