Jaki LCD do sygnału z kablówki?

zen28

New member
Judash napisał:
Od dwoch miesiecy ogladam na plazmie przez 5h z rana TVN24 i zadnych wypalonych znaczkow nie ma.
Skoro po dwóch miesiącach nie ma wypalonych znaczków to rzeczywiście wypas. Telewizor kupuje się na lata...
 

Deo3

Member
Prawie wybrałem plazmę, i na forum dotyczącym plazm wyczytałem, że plazmy "migoczą". To ja specjalnie kupowałem telewizor CRT 100Hz, żeby wyeliminować w jak największym stopniu migotanie, a tutaj dowiaduję się, że plazmy migoczą! Przyznaję, że po tej informacji przeszła mi ochota na plazmę. Czy ktoś znający temat mógłby mi wyjaśnić jak to jest z tym migotaniem obrazu w plazmach. A jak to się ma w lcd?
I ponawiam poprzednie pytanie - na ile separatory galwaniczne poprawiają jakość obrazu na LCD i Plazmach przy sygnale z kablówki?
 

Saracen

New member
Panowie jakiej wielkości TV wybrać do odlegołości 3-3,5m przy sygnale z kablówki? Po po przeczytaniu różnych postów już się pogubiłem.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Saracen napisał:
Panowie jakiej wielkości TV wybrać do odlegołości 3-3,5m przy sygnale z kablówki? Po po przeczytaniu różnych postów już się pogubiłem.
Witaj.
Bezpiecznie 32-37". Jeśli sygnał dobry i TV dobry to i 42" może być.
Najlepiej samemu sprawdzić.
Poszukaj tutaj, gdzieś były takie ładne wykresy: odległość, przekątna, rozdzielczość obrazu.
 

Saracen

New member
Ja właśnie myślałem o 42" bo kablowka nadaje cyfrowo sygnał więc myśle, że będzie OK. A pozatym nie tylko kablówką człowiek żyje. Jednak to się sprawdzi jak się już zdecyduje na jakeś konkrętne modele TV.
 

trops55

Member
Saracen napisał:
Ja właśnie myślałem o 42" bo kablowka nadaje cyfrowo sygnał więc myśle, że będzie OK. A pozatym nie tylko kablówką człowiek żyje. Jednak to się sprawdzi jak się już zdecyduje na jakeś konkrętne modele TV.

W dużym stopniu zależy od marki LCD. Ja mam SHARPA 46xd1e, kablówka UPC. Programy z kabla oglądam z odległości 3.3 m. żadnej pixelozy / przy dobrym sygnale/.
Moje pierwsze wrażenie po wypakowaniu tv z pudła to, co za kolos. Teraz po trzech miesiącach użytkowania wydaje się ,że to mały telewizorek. Dlatego śmiało kupuj 42'' bo póżniej będziesz żałował.
 

Deo3

Member
Po tych wszystkich odpowiedziach i podpowiedziach wybrałem dwie firmy: panasonic - plazma, Philips - lcd.
Czy plazma, czy lcd - wyniknie z bezpośredniego porównania - może zamówię prezentację u Kikiego. Ale jeszcze jedno pytanie: jakiej wielkości ekran przy wcześniej wspomnianej odległości oglądania (przp. 2,5 - 2,8m)?
Plazma - wiadomo 37" i Panasonic (ten zapowiadany nowy model),
LCD - 32" czy 37", Philips ma ten układ pixel plus, w najnowszych modelach 3 generacji (chyba), który jest ogólnie chwalony do słabszych sygnałów - myślałem o nowym modelu 32PFL7332 lub trochę starszy 32 PF9551D.
Czy 37" dla LCD przy powyższej odległości nie będzie za duży, nawet jak jest ten układ pixel plus?
 

Saracen

New member
Mi te 42" też się bedzie wydawać ogromniasty ze wzgledu, że sie przesiade ze starego 21" telewizorka :)

A teraz tylko trzeba na coś konkretnego się zdecydować, a to bedzie juz problem bo nie wiem jak kilka rzeczy pogodzić.
 

Deo3

Member
Chciałbym uprzejmie ponowić pytanie odnośnie wielkości ekranu: jeżeli LCD, odległość oglądanie od 2,5 do 2,8m i sygnał z kablówki to jaki byłby najlepszy o przekątnej 37"?
JVC 37M70, Sharp 37XD1, a może np. LG 37LB2R?
 

Deo3

Member
Brak odpowiedzi, więc sam sobie odpowiem: JVC 37M70.
Ale sytuacja się ostatnio zmieniła. Udałem się ostatnio do sklepu EuroRtvAgd celem oceny jakości obrazów LCD i Plazm. Stwierdziłem, że dla mnie 37" jest za duża i nie chodzi tutaj o jakość obrazu, lecz o ogólny ból oczu - a właściwie należałoby powiedzieć gałek ocznych. Chodzi o to, że oglądając LCD czy Plazmę 37" z "mojej" odległości (2,5 - 2,8m) gałki oczne są w ciągłym ruchu aby objąć cały ekran. Tak więc 37" odpada, a co z tym związane odpadają Plazmy. Zostały więc na placu boju LCD 32", a dodatkowo koleżanka małżonka podała bezwzględny warunek: ma mieć PIP. Z tego co się orientuję to Sharpy 32" PIP nie posiadają - więc też odpadają. PIP z dwoma tunerami posiadają tylko LG, np. model 32 LB2R. Inne posiadają PIP z jednym tunerem. W związku z powyższym wybrałem na razie poniższe modele:

Panasonic: TX-32LX600P (ew. nowszy LX700)
LG: 32LB2R, 32LP1R
JVC: LT-32X70, LT-32R70BU
Philips: 32 PF9551, 32 PF9731

Który byłby najnajnajlepszy dla sygnału z kablówki?

Na początku pod tym względem dawałem lekką przewagę dla Philipsa, ale im dalej w las tym więcej drzew!
 

Deo3

Member
Dzięki, wreszcie odpowiedź!
Też brałem pod uwagę ten model, zarówno pod względem jakości obrazu z kablówki ale przede wszystkim z uwagi na dwa tunery dla PIP. Ale dalej kusi mnie Philips z uwagi na ten wychwalany i nagradzany układ Pixel Plus. Nie mam gdzie porównać tych modeli - Kiki nie preferuje Philipsów!
A jak w porównaniu z tymi modelami, tj. LG 32LB2R i Philips np. 32PF9551, wypada Panasonic TX-32LX600P?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Jesli ma być podwójny tuner - to masz tylko 32 LG LB2.
W wielkości 37" masz Loewe Modus i lG LB 2 .
Ale najlepszy do Twoich warunków jest JVC 37 M 70.
Wiem bo wiele osób sobie chwali właśnie przy takiej odległości .
I wcale nie jest to duży ekran do twojej odległości od ekranu. Wraz z jakością sygnału i tak bedziesz żałował że nie kupiłeś wiekszego modelu.
Z jednym tunerem - polecam raz jeszcze
32 Loewe Xelos
32 JVC X 70
Im więcej wątpliwości tym barzdziej powinieneś wybierać sam i u siebie w domu.
pozdrawiam
 

slavi

New member
Deo3 napisał:
Stwierdziłem, że dla mnie 37" jest za duża i nie chodzi tutaj o jakość obrazu, lecz o ogólny ból oczu - a właściwie należałoby powiedzieć gałek ocznych. Chodzi o to, że oglądając LCD czy Plazmę 37" z "mojej" odległości (2,5 - 2,8m) gałki oczne są w ciągłym ruchu aby objąć cały ekran. Tak więc 37" odpada
Ja z podobnej odległości tj. około 3m oglądam 40 calowy JVC LT 40S70 i wcale nie uważam, że jest za duży. Wydaje się tak tylko na początku i najczęściej ludzie potem żałują, że nie zdecydowali się na większy ekran. Dla mnie kiedyś 32 cale wydawały się za duże :)
Dodam jeszcze, że oczy ani mnie ani mojej żony przy tych 40 calach w góle nie bolą więc tym raczej też nie powinieneś się przejmować. No chyba, że masz jakieś bardzo wrażliwe oczy.
Jakość tego JVC nawet przy tej odległości i przy sygnale z kablówki (MULTIMEDIA) jest naprawdę bardzo dobra i przewyższa jakość uzyskiwaną przez większość LCD 32 calowych. Na Twoim miejscu nie zastanawiałbym się i brał 37 cali. Chwalony przez wszystkich JVC 37M70 będzie na pewno dobrym wyborem.

Pozdr.
 

zen28

New member
ja też uważam że z tej odległości 32 cale to mało. Weź 37LB2R, nie ma pixel plus ale ma xd engine i 120 Hz, naprawdę obraz jest bardzo dobry nawet z kablówki ("Troja" w piątek wypadła genialnie), no i te 2 tunery...
 
Do góry