Jaką plazmę Panasonic 46" kupić ?

kriswas

Member
Bez reklam
sonika
Ważne jest również jaki sygnał był dostarczony do TV, czy z anteny zewnętrznej, kablówki, bo nie podejrzewam, aby był z tunera TV Sat, gdyż właśnie sygnał SD z tego ostatniego źródła, a najlepiej jeszcze by to był tuner HD, daje najlepsze efekty.
 

gorylla

New member
Bez reklam
sonika napisał:
To prosze przekonaj teraz mnie bo tez jestem jakos sklonna do HD ready ale juz sie napalilam na panasonica i wlasnie niema HD ready w 46" (oczywisice w cenie 3-4 tys)

To kup 50X10. Satysfakcja gwarantowana.

A jak nie ma 46'' HD ready, to nie lej krokodylich łez nad rozlanym mlekiem, tylko zastanów się poważnie, czy nie możesz zmienić calarzu. Jeśli nie możesz, a chcesz koniecznie plazmę, to zostaje w Twojej cenie właściwie tylko Panasonic 46S10, bo G wyjdzie już powyżej 4, a Samsungi i LG nie mają 46''. Ot i cały problem.

A o jakość obrazu na 46S10 FullHD się nie martw. Wystarczy dostarczyć dobry sygnał i żadnych zastrzeżeń nie będzie.
 
Ostatnia edycja:

sonika

New member
gorylla moze nie dokonca mnie rozumiesz. Ja nie leje lez tylko probuje rozsadnie wybrac tv.
Doszlam juz do tego, ze bedize to panasonic, rowniez doszlam do tego, ze full HD nie jest mi szczegolnie potrzebny bo i tak daleko siedze.
Poczytalam troche i wychodzi na to, ze dla 4.5m dla sygnalu SD optymalnym calarzem :)p) jest 50". Ale...zastaawiam sie czy jezeli siade sobie np. na fotelu blizej tj zalozmy 3m to czy na takim 50" ogladajac SD nie dostane oczoplasow i czy w tym wypadku nie lepiej kupic 46S10 czyli full HD, ktory niestety jest drozszy o 3-4 stowki.

kriswas napisał:
sonika
Ważne jest również jaki sygnał był dostarczony do TV, czy z anteny zewnętrznej, kablówki, bo nie podejrzewam, aby był z tunera TV Sat, gdyż właśnie sygnał SD z tego ostatniego źródła, a najlepiej jeszcze by to był tuner HD, daje najlepsze efekty.
sygnal byl z cyfry z tunerem HD. Nie powiem tylko jakie byly podlaczenia ale znajac wlasciciela sprawy nie spitolil.
No i sygnal SD z odleglosci powiedzmy 2.5m na 46 calowym tv byl kiepski. no i zastanawia mnie czy to wina sprzetu/podlaczen itp czy tak poprostu jest
 
Ostatnia edycja:

robiw

New member
sonika napisał:
Ale...zastaawiam sie czy jezeli siade sobie np. na fotelu blizej tj zalozmy 3m to czy na takim 50" ogladajac SD nie dostane oczoplasow...

Spoko, nie dostaniesz. Mam 50X10 (zamieniłem z 42PV80) i oglądam z 2 do 4 m. Jest spoko a w HD to już bajka. N-recorder...robiw
 

Horhe Ortega

New member
sonika nie sugeruj się tym , że dla kogoś SD z 2m na 50" jest spoko.Niestety obraz SD nawet z najlepszego tunera HD po HDMI jest jaki jest i tylko sama możesz ocenić i ustalić optymalną akceptowalną odległość.Reguła to jest co najwyżej taka , że im dalej tym lepiej.Przybliżyć się zwykle jest możliwość częściej niż oddalić , więc żebyś nie żałowała potem tych 50".Zabawa nie polega na siedzeniu nosem w telewizorze.Możesz się nabawić oczopląsu.;)
 

Radzio2009

New member
Pomocy

Zaraz święta i jak ja będę oglądał Kewina???

Proszę POMÓŻCIE

Moje warunki:

Jakie masz warunki = 4,5 m x 3,5 m
Preferowana wielkość matrycy = 46” - 50"
Preferowane marki = PANASONIC
Preferowana technologia = plasma
Jaki sygnał = zamierzam zamówić dekoder cyfrowy z N
Jaka odległość od ekranu = 3-4 metry
Jakie urządzenia do podłączenia = filmy DVD i divx z PC ,
Jaka klasa cenowa = 3500 do 4500 jeśli będzie trzeba dodam pare stówek(wiadomo, im mniej tym lepiej)
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy = raczej wieczór i noc ale w dzień weekendy
Jakie masz nasłonecznienie pokoju = okno od południowy zachód- tylko pod wieczór mam trochę słońca, ale mam rolety- od rana do popołudnia jest ok
Ile osób zasiada przed telewizorem = 2-4
Jaki masz ulubiony program = filmy, Discovery i inne
Jaki masz telewizor = 32"
Ma stać czy wisieć = wisieć
Czego oczekujesz od telewizora = dobrej jakości, braku smużenia, dobrego odwzorowania kolorów i czerni - chcę też spróbować używać go jako monitora
Czy ma być HD Ready czy Full HD – raczej FULL HD


Jestem w tej dziedzinie laikiem, pomóżcie... proszę!!!

A co sądzicie o TV Panasonic TX-P 46 G 15 E ????
Trochę drogi alllleeeee... czy wart jest tych pieniędzy /5200 zł/ ???
Może coś tańszego???


BŁAGAM POMOŻCIE .... no Wiecie >>>zaraz ŚWIĘTA i Kewin sam w domu:cool:
 
Ostatnia edycja:

batik87

New member
Radzio2009 napisał:
Zaraz święta i jak ja będę oglądał Kewina???

Proszę POMÓŻCIE

Moje warunki:

Jakie masz warunki = 4,5 m x 3,5 m
Preferowana wielkość matrycy = 46” - 50"
Preferowane marki = PANASONIC
Preferowana technologia = plasma
Jaki sygnał = zamierzam zamówić dekoder cyfrowy z N
Jaka odległość od ekranu = 3-4 metry
Jakie urządzenia do podłączenia = filmy DVD i divx z PC ,
Jaka klasa cenowa = 3500 do 4500 jeśli będzie trzeba dodam pare stówek(wiadomo, im mniej tym lepiej)
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy = raczej wieczór i noc ale w dzień weekendy
Jakie masz nasłonecznienie pokoju = okno od południowy zachód- tylko pod wieczór mam trochę słońca, ale mam rolety- od rana do popołudnia jest ok
Ile osób zasiada przed telewizorem = 2-4
Jaki masz ulubiony program = filmy, Discovery i inne
Jaki masz telewizor = 32"
Ma stać czy wisieć = wisieć
Czego oczekujesz od telewizora = dobrej jakości, braku smużenia, dobrego odwzorowania kolorów i czerni - chcę też spróbować używać go jako monitora
Czy ma być HD Ready czy Full HD – raczej FULL HD


Jestem w tej dziedzinie laikiem, pomóżcie... proszę!!!

A co sądzicie o TV Panasonic TX-P 46 G 15 E ????
Trochę drogi alllleeeee... czy wart jest tych pieniędzy /5200 zł/ ???
Może coś tańszego???


BŁAGAM POMOŻCIE .... no Wiecie >>>zaraz ŚWIĘTA i Kewin sam w domu:cool:

Mysle ze 50 cali to u Ciebie podstawa :) Obstawiam P50S10E z Full HD juz za ok 4200 go wyrwiesz :) pozdrawiam
 

polter

New member
Witam
Gdy rozpoczynałeś ten wątek ja też wybierałem TV. Myślałem, że może w Twoim wątku znajdę jakąś sugestię jaki TV wybrać. Warunki mam praktycznie podobne do twoich i nie mogąc doczekać się konkretnych wskazówek mój wybór padł właśnie na 46g15e. Jak dla mnie okazał się optymalnym wyborem. Sygnał z Polsatu i jakość b.dobra, obecnie już n'ka i jeszcze lepiej. HD to rzeczywiście bajka i jak wszyscy tu pisza odległość im bliżej tym lepiej ;) Jest jednak mały problem, tych kanałów HD nie ma aż tyle abyś mógł oprzeć oglądanie TV tylko na nich. Chociaż powiem, że coraz trudniej wrócić do SD ;) Jeśli nie potrzebujesz kilku dodatków z G15 to śmiało możesz brać G10. Przed świętami na pewno znajdziesz jeszcze niejedną promocje. Ja swojego kupiłem w Mediaexpert w promocji bez vat i wyszedl duzo poniżej kwoty o której ty piszesz. Z tego co wiem na ten weekend też szykują kolejna taką akcję, więc jeśli masz gdzieś w pobliżu to wal jak w dym i kupuj :D I zacznij w końcu oglądać telewizję a nie telewizory :D
pozdr
 

wooytek6

Klub HDTV.com.pl
vip
Witam ...
Zastanawiam się nad wyborem tv pomiędzy
P50S10E a P46G10E
Proszę Was zatem o poradę który z tych dwóch wybrać. Mile widziane inne sugestie. Moje warunki to:

Jakie masz warunki - 5,5 m x 3,5 m
Sygnał - zamierzam zamówić dekoder cyfrowy z N, UPC lub Polsat HD
Jaka odległość od ekranu - 2,5 - 3 metry
Jakie urządzenia do podłączenia = xbox, blueray, filmy DVD i divx z PC ,
Cena do 4500zł

Dzięki.


 

Pyter

New member
Prośba o poradę

Witam,
Proszę o pomoc wyborze

Moje warunki:


Jakie masz warunki = 5 m x 4 m
Preferowana wielkość matrycy = 46” - 50"
Preferowane marki = PANASONIC
Preferowana technologia = plasma
Jaki sygnał = obecnie polsat cyfrowy ale myśle o zmianie na N-kę
Jaka odległość od ekranu = 3-4 metry
Jakie urządzenia do podłączenia = BR, DVD i divx z PC ,
Jaka klasa cenowa = do 8 tys.
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy = raczej wieczór i noc ale w dzień weekendy
Jakie masz nasłonecznienie pokoju = słabo, 3 ściany ze szkła (tylko wschód jest ceglany)
Ile osób zasiada przed telewizorem = przeważnie 4, ale w weekend 8
Jaki masz ulubiony program = sport, filmy
Jaki masz telewizor = 42" CRT
Ma stać czy wisieć = raczej wisieć
Czego oczekujesz od telewizora = dobrej jakości, braku smużenia, dobrego odwzorowania kolorów i czerni, oglądam dużo sportu, kina akcji a dzieci grają w PS3
Czy ma być HD Ready czy Full HD – raczej FULL HD
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pyter -
to masz najprostrzy wybór wg Twoich preferencji : Panasonic 50V 10
I nawet nie musisz prosić o prezentację.
Telewizor wymaga kalibracji :D
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=41986

================================================
wooytek6 -
ja bym pozostał przy 46 G10 - zbyt duże ryzyko szumów i słabego skalowania widoczne przy tej odległosci m.

================================================

Radzio2009 -
Przy twoich warunkach pozostałbym zdecydowanie przy 50 X 10 Panasonica

================================================
 

golowas

New member
Witam

Prosilbym o pomoc w wyborze tv, interesuja mnie plasmy panasonica 46-50 do 4000zl , czy sa jakies z wejsciem usb?, i jezeli sa czy warto taka kupowac , dziewczyna chce z wejsciem usb do ogladania seriali z kompa :eek:, czy moze wystarczy kupic kino domowe z wejsciem usb? ,

Jakie masz warunki = 4,5 * 5
Preferowana wielkość matrycy = 46 - 50"
Preferowane marki = PANASONIC
Preferowana technologia = plasma
Jaki sygnał = dekoder cyfrowy Polsatu
Jaka odległość od ekranu = 3-4 metry
Jakie urządzenia do podłączenia = filmy DVD i blue ray i divx z PC ,
Jaka klasa cenowa = do 4000
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy = wieczory
Jaki masz ulubiony program = polsat sport
Jaki masz telewizor = 32"
Ma stać czy wisieć = wisieć
Czego oczekujesz od telewizora = dobrej jakości, braku smużenia, dobrego odwzorowania kolorów i czerni
Czy ma być HD Ready czy Full HD – Full HD
 

don111

Banned
z Panasoniców przy tych warunkach wziąłbym model 50x10, nie odstaje jakością obrazu od s10/g10 a różnicy między full hd a niższymi hd nie zobaczysz przy takiej odległości, do tego zostanie sporo $ w kieszeni...
 

rafallogi

New member
Witam, tez szukam tv. Po lekturze forum.... zgłupiałem.

Moje warunki:
Jakie masz warunki = salon ok 5,5 m x 6,3 m. Telewizor stoi na scianie wschodniej, duże okno tarasowe od strony południowej (ściana prostopadła do tej, na której stoi TV). Są zasłonki, ale kiepskie.
odleglość od TV = od 4-4,5m (przekątna pokoju)
Preferowana wielkość matrycy = 46
Preferowane marki = panasonic lub inne
Preferowana technologia = plazma lub inne
Jaki sygnał = polsat cyfrowy na razie bez HD, DVD, cyfrowa naziemna, wkrótce BR.
Jakie urządzenia do podłączenia = DVD, Komputer.
Jaka klasa cenowa = 3-4tys
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy = raczej popołudnie wieczór i noc, ale w wekendy i święta raczej w dzień
Jaki masz ulubiony program = filmy, DVD, podłączyć laptopa i obejrzeć coś z dysku.
Jaki masz telewizor = 29" CRT
Ma stać czy wisieć = raczej wisiec
Czy ma być HD Ready czy Full HD – może być Full

Opinie mile widziane.
 

gorylla

New member
Bez reklam
46S10 bądź 50X10.

I wcale nie uważam, abym miał coś specjalnie uzasadniać. Do określonej przez Ciebie kwoty i ustalonych wymagań wybór między tymi dwoma modelami jest raczej naturalny. A najlepiej byłoby kupić 50S10, ale to troszkę przekroczy założony budżet.
 

don111

Banned
tylko po co dopłacać do mniejszego ekranu i za coś czego się nie zobaczy z 4m (full hd)
do 4 tys. teraz chyba najbardziej opłaca się kupić Samsunga 50B650, ewentualnie 50B550 / Panasonica 50x10
 

gorylla

New member
Bez reklam
don111 napisał:
tylko po co dopłacać do mniejszego ekranu i za coś czego się nie zobaczy z 4m (full hd)

Różnicę widać ZAWSZE, nawet z 4m. Jak ktoś nie widzi, to czas odwiedzić lekarza specjalistę.

Nie wiem skąd wychodzą te bzdury, że jak FHD to tylko z bliska, ale niestety wielu ludzi to bzdety powiela. Ja odtwarzałem całą masę materiałów FHD, HDready i oczywiście SD i różnicę widziałem ZAWSZE i niezależnie od odległości. Faktem jest jedynie to, że z dalszej odległości różnice robią się nieco mniej dostrzegalne, ale z pewnością są.

Dodatkowo nie zawsze ogląda się TV akurat z tego samego miejsca. Zawsze można się troszkę przysunąć by jeszcze mocniej delektować się wrażeniami wizualnymi. Dlatego jak ktoś planuje "poważniejsze" zastosowania TV to zdecydowanie FHD. Niezależnie od odległości. W innym wypadku (np. gdy ma służyć tylko do oglądania TV) to wystarczy HDready.
 

don111

Banned
ogólnie czy widać i w jakim stopniu widać to 2 różne kwestie
pytanie czy dopłacałbym dla takiej różnicy $$ to inna kwestia, przy 4m dla 50' różnica będzie prawie że niewidoczna tego jestem pewny a różnica w cenie jest bardzo duża (50x10 vs 50s10)
dla samego full hd nie ma sensu w takich warunkach przepłacać o 50% za innego Panasonica o podobnym obrazie
to już lepiej pomyśleć o Samsungu 50B550 w cenie x10 i mieć już to full hd, albo 50B650 w cenie 46s10
przy takiej odległości nie schodziłbym w ogóle poniżej 50'...
 

marcin.szymek

New member
Witam,
Potrzebna pomoc...forum czytam pare dni i juz metlik w glowie.

Jakie masz warunki = salon ok 3 m x 4 m.
TV tylem do okna i balkonu...rolety wszedzei
odleglość od TV = od 2.5 / 3m rogowka na przeciwleglej scianie
Preferowana wielkość matrycy = 42 / 46
Preferowane marki = panasonic
Preferowana technologia = plazma
Jaki sygnał = narazie kablowka ale od razu bedzie N lub C+ i BR
Jakie urządzenia do podłączenia = DVD / BR, Komputer
Jaka klasa cenowa = 3-5
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy = raczej popołudnie wieczór i noc, ale w wekendy i święta raczej w dzień
Jaki masz ulubiony program = sport / muzyka / filmy / komputer
Jaki masz telewizor = 29" CRT
Ma stać czy wisieć = stac na polce TV
Czy ma być HD Ready czy Full HD = FHD

Szukam juz miesiac - pierwotnie mialo byc 42S10E pozniej koledzy zapodali by kupic tylko plazme z neoDPD no i 42G10E lub 42G15E.
Teraz w Lodzi gdzie mieszkam maja w RTV MAX za 3650 42GW10 i nie moge nic znalesc na forum - niby to samo co G10E tylko ma tuner cyfrowy. Nie wiem, ktory wybrac. A juz chce miec to za soba no i TV pod choinke przyniesc. Wziolem wypozyczylem pudelka wielkosci 42" i 46" sharpa na probe wielkosci. Moja ladniejsza polowka mowi by 42 bo starczy....no ale ponoc jak kupic to na dluzej i nie wiem czy 46. 50 bedzie raczej za duze....
Prosze o pomoc....:) z gory dzieki.
 
Do góry