Jaka plazma 50 cali ?

niebieski78

New member
Witam

Jako że kasa już się znalazła moje pytanie dotyczące kupna plazmy zrobiło się jak najbardziej aktualne. Dla przypomnienia:

Jakie masz warunki - pokój 5x6 tv będzie stał naprzeciw okna - okno od strony pólnocnej
Preferowana wielkość matrycy – 50
Preferowane marki - brak
Jaki sygnał – cyfra sd na razie, ps3 przede wszystkim i niedługo laptop po hdmi
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku? – głównie na wprost
Jaka odległość od ekranu – około 3 m
Jaka klasa cenowa – do 4500
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy 30/70 %
Jakie masz nasłonecznienie pokoju – niezbyt nasłonecznione
Ile osób zasiada przed telewizorem – 3
Jaki masz ulubiony program – sport,przyrodnicze
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła - wieczorem przy świetle
Ma stać czy wisieć - wisieć
Czy ma być HD Ready czy Full HD – FULL

dzięki za wszelki sugestie

z czytania forum i opinii kupujących w sklepach wysyłkowych najbardziej przekonuje mnie samsung


pozdrawiam
 

buran

New member
plazma 46-50 ??

Witam,
proszę speców o pomoc w doborze TV:

Jakie masz warunki - pokój 3,5*4,5 TV naprzeciw południowego okna, ale zawsze oglądam przy zasłoniętych roletach - nawet na klasycznym TV w południe odblaski nie do zniesienia
Preferowana wielkość matrycy – 46-50 (obawiam się. że do SD może być za duża)
Preferowane marki - Panasonic, ale może być każda inna
Jaki sygnał – Vectra cyfrowa (SD + 10 HD) + czasami filmy z odtwarzacza DIVX
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku? – głównie na wprost, czasami z boku
Jaka odległość od ekranu – około 2,8 - 3,2 m
Jaka klasa cenowa – do 3500
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy 30/70 %
Jakie masz nasłonecznienie pokoju – nasłonaczniony w południe, ale mam pomarańczowe rolety - nie ma odblasków przy ich zasłonięciu ale mam 29 kineskopową.
Ile osóbb zasiada przed telewizorem – 2
Jaki masz ulubiony program – filmy przede wszystkim + sport, wiadomości
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła - wieczorem przy słabym świetle
Ma stać czy wisieć - może stać lub wisieć
Czy ma być HD Ready czy Full HD – nie mam zielonego pojęcia.

Tak naprawdę dwa żródła video - Dekoder cyfrowy Vectry i odtwarzacz DivX - nie przewiduję konsoli.
Nie musi być wodotrysków, głównie zależy mi na cenie, ale budżet do 3500 PLN, moja obawa to jasny pokój w południe (nie mam żadnego doświadczenia z plazmą), chociaż głównie oglądam wieczorem.
Proszę o podanie kilku typów telewizora i poradę, czy 50-tka nie będzie za duża.
Dziękuję.
 

puchx

New member
Buran w Twoim wypadku skupiłbym się na wyborze telewizora LCD, jeżeli pokój jest mocno nasłoneczniony to szyba w PDP bedzie wszystko odbijała. Jeżeli chodzi o wielkość to lekka przeginka, w zupełności wystarczy Ci 40". Do 3,5 tyś. zł wziąłbym pod uwagę: Sony NX700 (cena ok 3,4tys zł) i Sharp LE810 (cena ok 3,2tys zł), ceny 40", ewentualnie 46" aczkolwiek cena+.
 

Papke

New member
Do ogladania z 3 m nie bierz nic mniejszego niz 46' a skoro ogladasz przy roletach to plazma jest w sam raz. NA twoim miejscu bral bym 50' .
Sam ogladam 46' z 3m i nastepny TV bedzie ponad 50'.
Rozmiar ma znaczenie :)
 

don111

Banned
Buran w Twoim wypadku skupiłbym się na wyborze telewizora LCD, jeżeli pokój jest mocno nasłoneczniony to szyba w PDP bedzie wszystko odbijała. Jeżeli chodzi o wielkość to lekka przeginka, w zupełności wystarczy Ci 40". Do 3,5 tyś. zł wziąłbym pod uwagę: Sony NX700 (cena ok 3,4tys zł) i Sharp LE810 (cena ok 3,2tys zł), ceny 40", ewentualnie 46" aczkolwiek cena+.
no właśnie, cena cena... przepłacać za LCD tylko dlatego że to LCD ? kiepski interes... może polecisz jakieś dobre 50'tki ?
2,8-3,2m to ekran w sam raz dla 46-50' w SD, dla HD absolutne minimum to 50'
 

puchx

New member
a co myślicie o lg 50pk950?? lepsza od samsunga 6900??

panasa nie biorę pod uwagę bo chyba jego świetność już minęła

pozdrawiam

Jeżeli chodzi o Plasme , to pozostaje nam tylko Panaś, Lg się strasznie wypala, a Sam 6900 hmm o wiele lepiej swieci 7000 (głebsza czerń). Ja osobiście opowiadałbym się za Panasiem G20, 42" - 3000zł, 46" ok niecałe 4 tyś, nie wspominając o modelu V który gwarantuje jeszcze głębszą czerń.

Pozdrawiam
 

puchx

New member
Co ci sie wypala w LG albo komu? bo nie sądzę żebyś widział na oczy takiego LG dłużej niż kilka minut.

Widziałem wiecej niz Ci sie wydaje, LG i plasma moim zdaniem zły wybór. Kilka dłuzej wyswietlanych obrazów statycznych albo powtarzana sekwencja i duch zostaje, niektórym to nie przeszkadza, mi to nie odpowiada.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Widziałem wiecej niz Ci sie wydaje, LG i plasma moim zdaniem zły wybór. Kilka dłuzej wyswietlanych obrazów statycznych albo powtarzana sekwencja i duch zostaje, niektórym to nie przeszkadza, mi to nie odpowiada.
A możesz zdradzić których plazm ten problem nie dotyczy??;-) temat ''powidoki w plazmach'' już jest założony i dotyczy WSZYSTKICH producentów,również LG, a nie tylko LG...nie wmawiaj na siłę,tylko poczytaj opinie użytkowników np.Panasonica i z tego co widzę największy problem masz TY,a nie użytkownicy.Powidoki-wypalenia w plazmach były,są i będą,jeszcze tego problemu nie rozwiązano.Miałem też g10,więc wiem co mówię...teraz mam LG i też nie mam z tym problemu,kwestia użytkowania,a nie producenta:)
 

cactusek

New member
Bez reklam
A możesz zdradzić których plazm ten problem nie dotyczy??;-) temat ''powidoki w plazmach'' już jest założony i dotyczy WSZYSTKICH producentów,również LG, a nie tylko LG...nie wmawiaj na siłę,tylko poczytaj opinie użytkowników np.Panasonica i z tego co widzę największy problem masz TY,a nie użytkownicy.Powidoki-wypalenia w plazmach były,są i będą,jeszcze tego problemu nie rozwiązano.Miałem też g10,więc wiem co mówię...teraz mam LG i też nie mam z tym problemu,kwestia użytkowania,a nie producenta:)

Daj spokój Adrian, wpadł kolo na forum napisał jakis stereotyp nawet telewizora nie widząc na oczy i tyle. Lżej mu jest bo wyrzucił z siebie troche fermentu.
 

niebieski78

New member
Daj spokój Adrian, wpadł kolo na forum napisał jakis stereotyp nawet telewizora nie widząc na oczy i tyle. Lżej mu jest bo wyrzucił z siebie troche fermentu.


a ja już go zacząłem brać na poważnie :-x w takim razie to jest mój typ jesli chodzi o plazmę tak koło 5 tyś - chociaż go jeszcze nie widziałem na oczy
 

enti

New member
jesli chodzi o plazme to reszta producentow czyli lg i smasung stara sie dogonic panasa ale ok ;/ twoje zdanie twoj wybor
 

don111

Banned
a ja już go zacząłem brać na poważnie :-x w takim razie to jest mój typ jesli chodzi o plazmę tak koło 5 tyś - chociaż go jeszcze nie widziałem na oczy
w tej cenie to raczej Panasonic 50V20 wydaje się najlepszą propozycją, przede wszystkim ma ekstra filtr antyodblaskowy i czerń, niezłe wyposażenie
LG obrazem może konkurować z G20, ale ma więcej bajerów
jest jeszcze Samsung 50C7000 (3d), też dobry model
 

Antałek

New member
A możesz zdradzić których plazm ten problem nie dotyczy??;-) temat ''powidoki w plazmach'' już jest założony i dotyczy WSZYSTKICH producentów,również LG, a nie tylko LG...nie wmawiaj na siłę,tylko poczytaj opinie użytkowników np.Panasonica i z tego co widzę największy problem masz TY,a nie użytkownicy.Powidoki-wypalenia w plazmach były,są i będą,jeszcze tego problemu nie rozwiązano.Miałem też g10,więc wiem co mówię...teraz mam LG i też nie mam z tym problemu,kwestia użytkowania,a nie producenta:)

Nie zgadzam się.
Mam Panasonica 50VT20 i nie widzę ŻADNYCH powidoków. Nawet jak dlużej jest stabilny obraz. Sądzę, że w tym modelu udało się wyeliminować powidoki. W instrukcji o tym nic się mówi.
Nie wiem jak inni producenci i jak to jest w innych telewizorach, ale sądzę, że każdy coś w tej materii robi i nowsze modele nie mają z tym problemów. Nie wydaje się aby jakakolwiek opinia o tym że wszyscy mają ten sam problem była wiarygodna. Bo jak wszyscy to nikt.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Nie zgadzam się.
Mam Panasonica 50VT20 i nie widzę ŻADNYCH powidoków. Nawet jak dlużej jest stabilny obraz. Sądzę, że w tym modelu udało się wyeliminować powidoki. W instrukcji o tym nic się mówi.
Nie wiem jak inni producenci i jak to jest w innych telewizorach, ale sądzę, że każdy coś w tej materii robi i nowsze modele nie mają z tym problemów. Nie wydaje się aby jakakolwiek opinia o tym że wszyscy mają ten sam problem była wiarygodna. Bo jak wszyscy to nikt.
Niektórzy widzą,ale nie w tym rzecz rzecz.Chodzi o to że powidok to nie wypalenie,powidok się pojawia i znika,a koleś straszy wypaleniami w LG(niepotrzebnie).Wiadomo że wypalenia w plazmach się zdarzają,ale TYLKO na własne życzenie,przy normalnym użytkowaniu nie ma szans.Jak ktoś się boi niech kupuje lcd:)Zresztą zobaczymy,od kilku godzin katuję WRC...i nawet powidok się nie pokazał...szkoda:(nie poddaję się,może coś się wypali:D:D
 
Ostatnia edycja:
Do góry