Jaka plazma 50 cali ?

Cubituss

New member
Dopisuję się do tematu, gdyż rozbieżności w cenach pięćdziesiątek (i większych) absolutnie moim zdaniem nie odpowiadają rzeczywistości, jaką przychodzi oglądać moim okiem. Chciałbym zostać przy Panasonicu (aktualny TH42-PV60 szalenie mi się podoba pod względem jakości obrazu - widać niezły ze mnie lajkonik ;)).

Jaki więc model Panasa 50+ cali?

Przeznaczenie: Blu-ray, X360, PS3, okazjonalnie DVD i zwykła telewizja (z kabla asterowego).

Odległość od telewizora: 2-3 metry (przy tym swoim siedzę "w" telewizorze niemalże, grając maks 1,5 metra od niego).

Cena: no właśnie. Chciałbym dostać najlepsze value for money, nie interesuje mnie dopłacanie 2k za o dwa tony lepszą czerń lub 20W zużycia energii mniej.

Konieczne parametry są takie, żeby było gniazdo VGA (chyba niektóre TV nie mają?) 2-3 euro oraz 2-3 HDMI, nic więcej mi nie jest do szczęścia potrzebne - seriale HD wkładam w Popcorna wiszącego na HDMI, więc gniazdko USB mi na nic.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Jeśli jest jakiś taki price performance'owy telewizor większy niż 50 cali, to również chętnie posłucham.

Jak mówiłem, gubię się w kolosalnych jak dla mnie różnicach cenowych przy telewizorach, na których zasadniczo nie widzę większej różnicy. Podobno dobrze trafiłem z matrycą w tym sprzęcie, który mam, więc nie chciałbym mieć gorszej :)

Z góry wielkie dzięki za pomoc w moim wydumanym życzeniu :)
 

maxoff

New member
Jak przywieziesz TV z USA to po pierwsze dojdzie ci koszt przetwornicy gdyż telewizor będzie pracował na 110V także po podłączeniu go u nas do sieci było by małe "bum". Co zaś tyczy się odbioru programów telewizyjnych to zapewne bez przestrojenia tunera w TV także nie odbierzesz żadnego sygnału w polsce (w Stanach jest NTSC a u nas PAL). Chyba że się mylę ale nie sądzę.
 

buku

New member
LG PK 350 a może coś innego?

Jakie masz warunki - pokój 5m x 4m
Preferowana wielkość matrycy – 50"
Preferowane marki - PK 350 LG
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku? – na wprost i po bokach
Jaka odległość od ekranu – od 2,5 do 3 m
Jakie urządzenia do podłączenia -Aktualnie UPC analog + PC
Jaka klasa cenowa – do 3500
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy – dzień i noc
Jakie masz nasłonecznienie pokoju – okna od strony wschodniej
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła - tak i tak,
Czy ma być HD Ready czy Full HD – bez znaczenia
 

don111

Banned
Dopisuję się do tematu, gdyż rozbieżności w cenach pięćdziesiątek (i większych) absolutnie moim zdaniem nie odpowiadają rzeczywistości, jaką przychodzi oglądać moim okiem. Chciałbym zostać przy Panasonicu (aktualny TH42-PV60 szalenie mi się podoba pod względem jakości obrazu - widać niezły ze mnie lajkonik ;)).

Jaki więc model Panasa 50+ cali?

Przeznaczenie: Blu-ray, X360, PS3, okazjonalnie DVD i zwykła telewizja (z kabla asterowego).

Odległość od telewizora: 2-3 metry (przy tym swoim siedzę "w" telewizorze niemalże, grając maks 1,5 metra od niego).

Cena: no właśnie. Chciałbym dostać najlepsze value for money, nie interesuje mnie dopłacanie 2k za o dwa tony lepszą czerń lub 20W zużycia energii mniej.

Konieczne parametry są takie, żeby było gniazdo VGA (chyba niektóre TV nie mają?) 2-3 euro oraz 2-3 HDMI, nic więcej mi nie jest do szczęścia potrzebne - seriale HD wkładam w Popcorna wiszącego na HDMI, więc gniazdko USB mi na nic.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Jeśli jest jakiś taki price performance'owy telewizor większy niż 50 cali, to również chętnie posłucham.

Jak mówiłem, gubię się w kolosalnych jak dla mnie różnicach cenowych przy telewizorach, na których zasadniczo nie widzę większej różnicy. Podobno dobrze trafiłem z matrycą w tym sprzęcie, który mam, więc nie chciałbym mieć gorszej :)

Z góry wielkie dzięki za pomoc w moim wydumanym życzeniu :)
mając starego Panasa masz dobrą powłokę antyodblaskową, z nowymi modelami musiałbyś się liczyć z większymi odbiciami (o ile nie masz ciemnego pokoju) w seriach X i S, w G i V już wszystko będzie po staremu
 

buku

New member
No wiec tak : z LG PK 350 nic nie wyszło . bank uprzejmie odmawiał udzielenia kredytu bez dodatkowych opłat wsadzając jakieś śmieszności za dodatkowe 500 plnów. Zrezygnowałem, ale może i dobrze bo jak zacząłem szukać cos innego to do gry wrócił y panasy 46 w serii S i G (50 cali niestety nie wcisnę dlatego padło na LG w 50 tce) Pytanie tylko czy dopłata w wysokości 900 złotych to dobry pomysł za serię G w stosunku do S? Jedyne czego mi żal to tego USB bo teraz oglądam filmy po PC-cie i jest tak że do oglądania i PC i TV włączone. Chyba że seria S może odtwarzać filmy z karty SD? Proszę o nakierowanie mnie na właściwy trop.
 
Ostatnia edycja:

Plastek77

New member
Witam wszystkich i od razu dziękuje za to że mogłem spędzić długie godziny czytając różne posty .... w celu wybrania TV.

Praktycznie jestem już zdecydowany na Panasa 50v20E lub 50vt20E ....
jednak nie znalazłem ( lub mi umknęło ) jak bedzie prezentował się zwykły obraz ( HD to wiadomo że rewelacyjnie ) ???

mam podłączoną N i jest tam sporo kanałów HD ...ale często oglądam te które są nadawane w zwykłej roździelczości ...
Więc pytanie .... :
- czy taki obraz , na tak wielkim tv nie będzie miał widocznych za dużo wad ???

- czy na modelu 3D ( 50vt20E ) normalnie jest jakieś przełączanie między trybem 2D a 3D ?? przecież nie sposób oglądać cały czas wszystkiego w 3D .

Proszę o w miarę szybkie odpowiedzi .... bo może uda się kupic w dobrej cenie któryś z tych modeli bo w MM i ME panuje teraz bez vacie ...
z góry dziękuje za konkretne odpowiedzi .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każdy telewizor 3D gra również w 2D.Panasonic w SD jako plazma extra skaluje obraz SD. Jesli masz dobry sygnał powinno być extra , chociaż nie podałeś jaka odległość od telewizora?
 

pabloski79

New member
Witam!
Wiem, że tematów podobnych jest aż nad to, ale pozwolę sobie założyć nowy.
Chcę kupić dobrą plazmę 46-50 cali. Po zakupie telewizora zamierzam natychmiast założyć N-kę (choć nie będę rezygnował z kablówki), więc będzie kilka programów HD. Głównie telewizor w ciągu dnia eksploatuje żona programy takie jak Ale kino, Tvn Style, jakieś seriale i inne kobiece pierdoły ;).
Wieczorem zamierzam zamienić pokój w domowe kino. W tym celu zapewne zakupię jakiś odtwarzacz oraz zestaw głośników. Nie wykluczam również filmów DivX puszczanych z mojego laptopa.
A więc w skrócie:
Jakie masz warunki - pokój 7m x 4m
Preferowana wielkość matrycy – 46"-50"
Preferowane marki - Panasonic, Samsung
Jaki sygnał – wstępnie sd, kablówka, telewizja N
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku? – na wprost
Jaka odległość od ekranu – od 3 do 3,5
Jakie urządzenia do podłączenia - dvd, laptop, może wkrótce PS 3
Jaka klasa cenowa – 3,5 - 5
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy – dzień i noc
Jakie masz nasłonecznienie pokoju – okno na zach., telewizor na ścianie północnej
Ile osób zasiada przed telewizorem – 2-3
Jaki masz ulubiony program – filmy, programy przyrodnicze, bajki
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła - przy świetle (ale nieduże natężenie),
Ma stać czy wisieć - wisieć
Czy ma być HD Ready czy Full HD – raczej Full
Pozdrawiam!

A czemu nie 50g20 ? - zerknij na ceneo jakie i gdzie sa ceny.
 

Plastek77

New member
Każdy telewizor 3D gra również w 2D.Panasonic w SD jako plazma extra skaluje obraz SD. Jesli masz dobry sygnał powinno być extra , chociaż nie podałeś jaka odległość od telewizora?

aha ...czyli rozumiem że v20 tez świetnie sobie poradzi z zwykłym obrazem , podobnie jak vt20 ?

teraz jeszcze doczytałem w innym wątku że sa 46vt20 i mają dodatkowo przetwarzanie obrazu 2D na 3D ... no i odczytują więcej rodzajów różnych plików . Pisał tam ktoś że niby za jakiś czas będzie można do 50vt20 wgrać nowe oprogramowanie i wtedy te dodatkowe funkcje tez będą hasały na 50' - chodzi mi czy to sprawdzone info ... bo wydając juz tyle kasy chciałbym mieć wszelkie dostępne nowinki techniczne .

Kiki ... od oparcia kanapy do ściany z tv jest 5m ... oglądam głównie wieczorami i w nocy ( w dzień praca ) ... więc może starczy 46 ' ?? sam już nie wiem ?

aha ... i jeszcze pytanko , z Twojego doświadczenie sprzęt TV przed świętami jeszcze tanieje ... czy może idzie w górę bo jest duży popyt ??? - bo aż tak mnie nie ciśnie na nowy tv i jesli miałbym zaoszczędzić z 1000 zł to chętnie poczekam ten miesiąc ... a może zaraz po nowym roku jest zawsze taniej bo chcą wysprzedać to co zostało ? - podpowiedz coś bo nie śledzę tej branży i nie wiem jaka jest polityka cenowa w tym segmencie rynku .

z góry dzięki .
 

buku

New member
Na S możesz sobie conajwyżej zdjęcia pooglądać a i z tym są problemy.
Jestem świerzak na forum więc dopiero przekopuje różne posty, ale własnie natrafiłem na post o multiplayerach i zastanawiam się czy dopłacać 900 zł. za panasa G czy lepiej dokupić do S-ki np. takiego Asusa O!Play. W celu rozwiania wątpliwości czy są jakieś super extra różnice , które powinny mnie nakłonić do serii G ?
 

cactusek

New member
Bez reklam
Na pewno nie byłoby warto dopłacać tych 900zł do serii G tylko dla tego USB ktore niewiele czyta jak i DLNA które w tym Panasie do niewielu rzeczy sie przydaje. Ale są inne różnice miedzy tymi modelami o ktorych na pewno możesz poczytać na tym forum.
 

pelzak

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam
to jeszcze ja pomęczę..
od tygodnia czytam przeglądam oglądam (mm, euro..) i nie wiem..
TX-P50S20E czy LG 50 PK 760
miałem okazję zobaczyć obok siebie w mm Panasonica i 750 LG ; obraz na LG był ciemniejszy bardziej naturalny (to samo źródło)
na forum to raczej s20 ma więcej zwolenników, może w warunkach domowych ten obraz jest lepszy? tv oglądam głównie z c+ (z hd) lub filmy z bd390 (rzadziej) (wole 100" + hc3800 na poddaszu :) do filmów). do tej pory miałem lg pt81 42" i jakoś dawała radę , ale żona stwierdziła że za mały (tv rzecz jasna :)) i szukam..
pokój średnio jasny , odległość od tv ok 3m, głównie wieczorem i w nocy , czasem z włączoną lampką z boku częściej bez..na dodatkach multimedialnych w ogóle mi nie zależy ( w bd390 jest Youtube - wystarczy..)
help..
 

cactusek

New member
Bez reklam
Wez to co bardziej ci odpowiada, Panasonic lepsza renoma marki i teoretycznie większa bezawaryjność, LG -wyposażenie, wygląd, pseudofiltr ale zawsze lepszy niż S20.
 

cyzbyarek

New member
Witam.
Chciałbym kupić TV. Po przejrzeniu chyba połowy zawartości internetu dalej mam mętlik w głowie. Już byłem zdecydowany na samsunga, jednak to buczenie, panasonic z kolei podobno traci czerń. Z dwojga złego wolałbym już chyba buczenie, zwłaszcza, że w tym samym pokoju prawie całą dobę chodzi komputer stacjonarny i jakoś dźwięk wentylatora mi nie przeszkadza. Proszę o pomoc w wyborze.
-Jakie masz warunki - pokój 4,5mx4.0m
-Preferowana wielkość matrycy – 50"
-Preferowane marki - Panasonic Samsung (ale jestem otwarty na propozycje)
-Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku? – na wprost i po bokach
-Jaka odległość od ekranu – 3,7-4,0 m
-Jakie urządzenia do podłączenia - kablówka z pakietem cyfrowym, cyfra+, xbox kino domowe z blu ray
-do czego będzie używany - 60% kablówka z kanałami HD (głównie sport i filmy) 15% xbox 15% filmy z dysku lub dvd/blu ray 10% cyfra+ (głównie sport)
-Jaka klasa cenowa – 3000-4000
-Więcej oglądasz w dzień czy w nocy – dzień i noc
-Jakie masz nasłonecznienie pokoju – okno od południowego zachodu w lato bardzo nasłonecznione, słońce świeci na oglądających nie w tv, w oknach rolety bardzo dobrze zaciemniające pomieszczenie
-ulubione programy - 50% film 35% sport 15% discovery i animal planet
-Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła - tak i tak,
-Czy ma być HD Ready czy Full HD – Full HD
 

1grzecho

Member
pelzak i jak ten LG 50 PK 760? może ktoś napisać o nim więcej... dzisiaj byłem w mm na górczewskiej i porównałem sobie własnie ten model lg z plazmą panasa 50s20. sama obudowa-wygląd zewnętrzny bije na głowe panasonica, no i wedle mojego dzisiejszego porównania obraz lepszy na lg(obydwa telewizory stały obok siebie w zaciemnionym miejscu). ceny w meia markt tych telewizorów są jednakowe
 

pelzak

Klub HDTV.com.pl
VIP
tez oglądałem w mm tylko 750 obok s20, nie było 760.. qrcze obraz bardziej mi podchodzi na LG; wygląd też (choć to nie tak istotne..)stały w ostrym świetle i lg miało kolory s20 jakoś blado.. nie widziałem w ciemnym pomieszczeniu, być może w lepszych warunkach.. tak czy inaczej postanowiłem że w piątek zamawiam, już mi się nuudzi to szukanie ( w końcu to tylko tv :) i w zasadzie dla żony..) obecnie jestem za lg
 

1grzecho

Member
pelzak zamawiasz 750tke czy 760tke? ja poszukam jeszcze informacji i telewizor kupie na święta także mam jeszcze miesiąc na podjęcie decyzji
 
Do góry