Jaka plazma 50 cali ?

don111

Banned
LG 50PK350 - odbija jak lustro, problemy z napisami, brak DTS, problemy z napisami, brak LAN, cena: 680E - przemawia za nim chyba tylko cena
przemawia za nim obraz a to co chcesz to są zbędne głupoty...
napisy, dts ? lan ? dobrego odtwarzania multimediów nie ma żaden tv (każdy ma jakieś braki), a Ty traktujesz to jako priorytet zamiast obrazu
kup sobie tani odtwarzacz multimedialny za 300zł i masz wszystko tak jak powinno być a przy wyborze tv kieruj się normalnie - jakością obrazu
 

rafopl

New member
W sumie to mi chodzi o obraz zeby byl jak najlepszy, tylko boje sie o te odbijanie swiatla bo mam dosc duze okno z dzwiami na balkon od strony zachodniej, tv na polnocnej. czytalem ze on bardzo odbija swiatlo, co do filmow itp to w sumie i tak mam nagrywarke hdd z dvd podlaczona teraz pod moj tv, wiec filmy beda szly z tego jak cos. Po prostu myslalem ze moze dobrze miec takie pierdolki.
Czyli LG50PK350 to dobry wybor jezeli chodzi o jakosc obrazu?
 

gadzik3

New member
Widze ze jesteś z Irlandii a tam prawie zawsze jest pochmurno, wiec o odbicia słońca możesz być spokojny.
Ja mam tego PK 350 duże okno balkonowe na południe TV stoi po stronie zachodniej i żeby oglądać tv w dzień nie musiałem jeszcze zasłaniać rolet.
Co do jakość odbioru to jest nabrawde dobrze filmy HD po prostu bajka.
 

gadzik3

New member
Samsung PS50C550 - podobno problemy z buczeniem, ale czy tylko to i czy każdy model to ma, czy trzeba sprawdzić dany model. a jeżeli jest cichy to czy np po jakimś czasie nie zacznie buczeć, czy jak już nie buczy od początku to potem też będzie spokój? Cena: 800E
Co do buczenia Samsungów, mam ramkę cyfrowa do zdjęć tej firmy, ona to dopiero buczy zagłusza nawet filtr zewnętrzny a nie jest on wcale taki głośny.
 

chaarls

New member
Witam, planuję zakupić telewizor, zdecydowałem się na plazmę 50' lecz wiele pytań nasuwa się a odpowiedzi w innych postach użytkowników były niewystarczające lub stricte nie dopasowane do moich własnych predyspozycji, stąd ten post :)
Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki.

Odległość od ekranu -3m
Jaki masz obecnie telewizor -Lcd samsung 27' LE27s71b
Jakie programy najczęściej oglądasz? - Przyrodnicze, seriale, sciene
Nasłonecznienie - okno balkonowe z drzwiami wysokie + okno zwykłe (strona zachodnia)
Więcej oglądasz w dzień czy wieczorem? - Żona praktycznie cały dzień (jest w ciąży i niedługo będzie na macierzyńskim) wieczorem sesja filmowa.
Preferowana wielkość telewizora? - 50'
Preferowana marka? - bez znaczenia
Jakie urządzenia będą podłączone? -dekoder HD n-ki ,Xtreamer , Xbox360 , PC (rzadko)
Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? - 50%TV, 45% Xtreamer, 5% xbox i PC
Siedzisz na wprost czy również z kątów bocznych? - na wprost
Telewizor ma mieć wifi? - nie
Ma czytać przez USB filmy? - nie
Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? - N-kę ->HDMI, Xtreamer ->HDMI, Xbox ->HDMI, Dźwięk -> Optical (system 5.1)
Jaki masz sygnał? - N-> FHD, Xtreamer -> FHD 1080p tryb 24p,
Ile programów HD? -27
Ile godzin dziennie ma grać telewizor? - 8-10 (jak żona wróci do pracy to zmniejszy się na 4-5h i głównie filmy wtedy z Xtreamera)
Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
Ma stać czy wisieć? - wisieć
Hd ready czy Full Hd ? - Full HD
Przedział cenowy: do 3000 (taki jest Wife Acceptance Factor)

Nasłonecznienie jest dosyć spore, zwłaszcza iż mieszkanie jest na 8 piętrze ;-) wiem że w takim przypadku może i lepiej było by zakupić Lcd jednak zdecydowałem że wypróbuję plazmę i prędzej przemaluję okna czarną farbą niż zmienię decyzję. Przy nie zasłoniętych roletach obraz na laptopie , który ma ekran dużo bardziej podobny w sensie odbijania światła niż mój telewizor lcd jest widoczny , ale odbicia też są widoczne zwłaszcza na ciemnym tle ale chyba się już do tego przyzwyczaiłem bo nie razi mnie to tak bardzo :)

Zależy mi żeby obraz był naprawdę dobry ( w tym zakresie cenowym oczywiście ) oraz na powłoce anty refleksyjnej, zbędne natomiast są wszelkie dodatki w stylu usb, internet , czytanie dysków czy wszelkiego rodzaju drobiazgi , wiadomo za wszystko się płaci.

Zamieszczam również dwa zdjęcia w słoneczny dzień, jedno z roletami opuszczonymi( jeszcze ciemniej by się troszkę dało) drugie bez. Telewizor znajdzie się na ścianie na której teraz wisi obraz a sofa od strony miejsca zrobienia zdjęcia.

Za odpowiedzi z góry dziękuję.
 

Attachments

  • P1000921.JPG
    P1000921.JPG
    169,5 KB · Wyś: 983
  • P1000922.JPG
    P1000922.JPG
    164,4 KB · Wyś: 990

grzeseik

New member
jesli jestes w stanie przemycic jakies 500zl ponad WAF to bym probowal lg pk760, moze da sie cos utargowac - to model zeszloroczny. z nowych byc moze panasek s30 sie zmiesci w okolicach budzetu (ceny nie znalazlem).
 

chaarls

New member
Jeśli chodzi o WAF to nie ma szans dlatego to jest właśnie WAF :) niestety...
S30 widziałem w granicach 1099$ w Polsce też nie znalazłem :/ ale przekracza tak czy siak...

Jeśli chodzi o PK550 to opinie są różne, że jednak filtra niema lub jest kiepski bo użytkownicy mówią że to lustro... Co ciekawe rzetelnych informacji na temat THX nie umiałem znaleźć, więc nie wiem jak to w praktyce wychodzi, z pokazów filmowych widać że światło odbija się bardzo mocno tylko nie wiem czy to w tym TV jest akurat jakimś wyjątkowo niespotykanym ewenementem czy w innych plazmach będzie podobnie? Podobno obraz jest bardzo dobry i kosztuję mniej niż założony budżet ( może starczy na czarną farbę :)

Zdziwiłem się że padły propozycję wyłącznie Lg (informacji w sieci na tamat s30 po prostu niema )

Co z innymi plazmami ? Czy wyłącznie THX mógłby się sprawdzić, czy być może są inne plazmy z dobrymi filtrami ?
Priorytetem Pozostaję Jakość obrazu, zawsze w dzień mogę oglądać na starym lcd
 

rafopl

New member
Już się prawie zdecydowałem na LG 50PK350, a po głowie zaczęła mi chodzić plazma 50PV350. Czy warto dopłacić? Czym się różnią? Najlepiej jakby udało się wspólnymi siłami napisać wszystkie różnice, a pewnie przydadzą się każdemu.
 

fire001

New member
Witam, potrzebuję pomocy przy doborze telewizora do pokoju, który planuję na multimedialny. Po wstępnym badaniu zrezygnowałem z wyboru LCD. Okablowanie pokoju niestety wyklucza instalację projektora.
Z góry dziękuję!

Wymiary pokoju - 4,2m x 5m
Odległość od ekranu - od 4m do 4,5m
Jaki masz obecnie telewizor - LCD Samsung 42' nie pomnę modelu

Jakie programy najczęściej oglądasz? - w kolejności ważności: sport, filmy, przyrodnicze, kanały informacyjne

Nasłonecznienie - dla TV przeznaczam ścianę zachodnią. Okna: z boku TV od północy (1m x1m); na wprost TV od wschodu (w odległości 5m od TV) okno balkonowe ; na obydwu oknach zainstalowane ciemne żaluzje

Więcej oglądasz w dzień czy wieczorem? - raczej więcej wieczorem,

Preferowana wielkość telewizora? - około 50'
Preferowana marka? - bez znaczenia
Jakie urządzenia będą podłączone? - Dreambox 8000; PS2; w przyszłości może zestaw kina domowego

Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? - głównie TV,

Siedzisz na wprost czy również z kątów bocznych? - maksymalny kąt boczny, z którego zamierzam oglądać - około 20 stopni

Telewizor ma mieć wifi/Ma czytać przez USB filmy/ opcja 3D ? - zamierzam korzystać z Dreamboxa 8000, więc nie chciałbym podwójnie płacić za te same gadżety, 3D sprawdzałem w sklepach - nie przekonuje mnie

Jaki masz sygnał? - C+; naziemna cyfrowa; LAN;

Ile programów HD? - kilkanaście
Ile godzin dziennie ma grać telewizor? - 8-10
Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
Ma stać czy wisieć? - wisieć
Hd ready czy Full Hd ? - nie wiem czy przy tej odległości od TV ma to znaczenie, jeśli ma - to FullHD
Przedział cenowy: do 5000 PLN
 

Szadek1988

New member
I ja mam pytanko bo zastanawiam się nad kupnem 50vt30e. Proszę mi napisać jak to jest z tym odbiorem sygnałów 50hz, oglądam głównie c+ przez ariva 100e i materiały z komputera. Nie chciałbym wydać pieniędzy i być rozczarowanym.
 

tomlolo

New member
Witam, to mój pierwszy post ale forum to czytam od dawna, a teraz potrzebuję porady.

Mam możliwość odsprzedać swój poczciwy TH-42PV80 z którego jestem strasznie zadowolony (no może poza wielkością po paru latach oglądania) i była by to okazja do zmiany na 50 cali. Na bajerach specjalnie mi nie zależy. Co możecie mi zaproponować aby jak najmniej dołożyć i przesiąść się na 50-kę i zarazem nie pogorszyć jeżeli chodzi o jakość obrazu ??
Jak miał by się taki LG 50PK550 w zestawieniu ze starym 42PV80 ?
Zauważyłem że teraz tv mają wyście cyfrowe audio co by mi się przydało.

Z góry dzięki za pomoc!

Jakie masz warunki - pokój 5m x 4,5 m
Preferowana wielkość matrycy – 50"
Preferowane marki - Panasonic,
Jaki sygnał – telewizja N
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku? – na wprost
Jaka odległość od ekranu – 4 m
Jakie urządzenia do podłączenia - dvd, laptop,
Jaka klasa cenowa – około 3 - 3,5
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy – dzień i noc
Jakie masz nasłonecznienie pokoju – salon jasny + rolety
Ile osób zasiada przed telewizorem – 2-3
Jaki masz ulubiony program – filmy, rozrywka, przyroda
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła - przy świetle (ale nieduże natężenie),
Ma stać czy wisieć - wisieć
Czy ma być HD Ready czy Full HD – raczej Full, ale nie koniecznie
 

don111

Banned
LG odbiera ładniej na kanałach SD, jednak różnica wielkości to wyrówna (lub nawet będzie ciut gorzej)
na HD również powinna być różnica choć LG nie powala kontrastem ani efektownym obrazem, ma jednak lepszy przebieg gammy i nie męczy oczu kontrastem, wygląda ciut naturalniej przez bardziej stonowane kolory
na pewno spory minus to brak powłoki antyodblaskowej, ten stary Panasonic ma bardzo dobrą, na LG w ciemnych scenach w dzień będzie widać odbicia
 

don111

Banned
I ja mam pytanko bo zastanawiam się nad kupnem 50vt30e. Proszę mi napisać jak to jest z tym odbiorem sygnałów 50hz, oglądam głównie c+ przez ariva 100e i materiały z komputera. Nie chciałbym wydać pieniędzy i być rozczarowanym.
w takim razie ustawiasz na Arivie 1080i 60hz, na komputerze również 60hz i po problemie
 

Daniel_W

New member
Witam Was,
jak w temacie jestem przy zakupie plazmy 50' i po wielokrotnym czytaniu m.in. tego forum mam mętlik w głowie :( Generalnie zależy mi na jak najlepszej jakości obrazu (cyfrowa kablówka, filmy divx i mkv z odtwarzacza). Nie potrzebuję 3D, opcji sieciowych ani nie zależy mi szczególnie na odtwarzaniu filmów przez port USB telewizora. Cena ok. 3000zł. Obecnie myślę nad Samsungiem PS50C550 (trochę boję się tego buczenia) i LG 50PV350. Który z tych dwóch ma lepszy obraz? A może jakiś inny model powinienem wziąć pod uwagę? Za wszelkie rady będę niezmiernie wdzięczny. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Do góry