Jaka plazma 50 cali ?

1grzecho

Member
cactusek LG PK750 stoii w Media Markt na górczewskiej w cenie 4499zł(dla idiotów). stoii naprawde w dobrym zaciemnionym miejscu , więc jest na co popatrzeć
 

kretka

New member
Witam,

Podepnę się pod temat, ponieważ zastanawiam się nad kupnem TV i w masie modeli jakie dostępne są teraz na rynku ciężko mi się już połapać i wybrać coś sensownego. Poniżej szczegółowe dane.

-Jakie masz warunki - pokój 6x8 m
-Preferowana wielkość matrycy – 50"
-Preferowane marki - brak
-Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku? – na wprost
-Jaka odległość od ekranu – 2,5 - 4,0 m
-Jakie urządzenia do podłączenia - cyfra+, kino domowe (DVD a będzie za jakiś czas BD), laptop, dysk zewnętrzny, w przyszłości jakaś konsola PS3 lub XBOX
-do czego będzie używany - głównie cyfra+, kino domowe, bajki dla dziecka :), konsola jak się pojawi w domu
-Jaka klasa cenowa – do 3400
-Więcej oglądasz w dzień czy w nocy – dzień i noc, ze wskazaniem na wieczory
-Jakie masz nasłonecznienie pokoju – okno balkonowe na ścianie z TV, mniejsze po prawej, do rozważenia żaluzje lub coś takiego
-ulubione programy - telewizja SD i HD, filmy/programy dla dzieci
-Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła - tak i tak,
-Czy ma być HD Ready czy Full HD – Full HD

Poza tym bardzo ważna dla mnie jest możliwość udostępniania multimediów przez sieć, najlepiej wifi. Modele nad którymi się zastanawiałem to PS50C550 i PS50C6500. Ten drugi trochę przekracza założony budżet, więc raczej się nie zdecyduję (chyba, ze stanowczo go polecicie). Z tego jak rozumiem działanie funkcji AllShare, pozwala ona na udostępnianie mediów w sposób na jakim mi zależy. Na kompie instaluję aplikację, udostępniam filmy/zdjęcia i widzę je na TV, tak? Jeśli nie to jak ta funkcja działa? Może lepiej jest kupić TV bez tych bajerów i podpiąć do niego jakąś kartę wifi na usb albo wykorzystać do tego zwykłe LANowe gniazdo?

Co tych Samsungów, czytałem, że podobno szumią (słyszalne poniżej 2m i skręconej głośności), ale zarówno jeśli chodzi o wykonanie, jakość obrazu, parametry użytkowe jak efekt lustra czy judder jest naprawdę porządnie w tej cenie. Może zamiast Samsunga polecicie jakiś LG (LG 50PK550, LG 50PK760) albo Panasa? Jeśli tak, to jest taki model, który by pasował do moich wymagań?

Z góry dziękuję i pozdrawiam :)
 
Ostatnia edycja:

wiktorzi

New member
Cóż Ci poradzić, tak naprawdę wybrałeś tylko szukasz podparcia :)

cyt " Co tych Samsungów, czytałem, że podobno szumią " - nie szumią tylko bzyczą, i nie wiem ale mam dziwne wrażenie że to z czasem przechodzi albo ja przestaje słyszeć.
Mam 50C550 - DLNA się bawiłem, fajne to jest ale musisz mieć komp włączony. Taka trochę technologia na siłę.
Po usb mam podpięty dysk z bajkami - pełen komfort, dysk startuje z włączeniem TV i z wyłączeniem się wyłącza. Do szczęścia tylko napędu b-ray potrzeba.

BTW. powiem coś co zabrzmi dziwnie, po kupnie oczywiście JAAKI DUŻY, po 4 miesiącach mógłby być znacznie większy tylko wnęka nie pozwala.
Oglądam plazmę głównie 4-4,5 m i jednak trochę za mała się wydaje. Z odległości 1 m miałem problemy z rozpoznaniem ikonek przy obrazie z kompa 1920x1080.
Obraz FullHD z odległości więcej niż 2 m nie ma sensu bo nie zobaczysz różnicy.
I tyle mojego. Kupuj nie czekaj - teraz telewizory nie są na lata.
Nad TV SD się nawet nie zastanawiaj. W poradniku jest napisane że mimo wszystko lepszy jest obraz SD na TV FHD od SD na TV SD. Po prostu pixele są mniejsze i różnice tonalne również.
 
Ostatnia edycja:

kretka

New member
dzięki za odpowiedź wiktorzi!

nie jest tak, że wybrałem, ale z potwierdzeniem może masz trochę racji.. :) temat telewizorów nowej generacji jest mi obcy, nie znam się, nie miałem, nie mogę nic konkretnego powiedzieć :) na te modele Samsunga i LG trafiłem po wczorajszym czytaniu forum i przeglądaniu netu, opinie mają raczej dobre..no i chciałem po prostu zobaczyć, czy biorąc pod uwagę moje wymagania, te modele są również przez Was polecane, czy może inny model Samsunga, LG czy tam Panasonica jest bardziej odpowiedni :)
 

wiktorzi

New member
JA też nic nie miałem, po prostu Samsung w stosunku do ceny ma najwięcej możliwości, a jego wady w tym momencie są akceptowalne.
To nie osobiście do Ciebie ale śmieszy mnie jak goście wybierają najtańszą plazmę 50" przez n-miesięcy stając się expertami w dziedzinie a później kupują i ... są niezadowoleni.
Ja podszedłem praktycznie, TV jest na 4-5 lat max i to będzie dobrze jak wytrzyma dlatego kupiłem najtańszy z tym co mi odpowiadało (w LG design mi się nie podobał) i tyle. Im dłużej się człowiek zastanawia tym gorzej.
W tej klasie za dużego wyboru nie ma LG, Samsung wyżej (drożej) Panas, Sony itp.
Jedna prawda jest uniwersalna - każdy telewizor jest za mały. Mówię to z całą stanowczością po 4 m-cach oglądania 50" plazmy. :)
 

kretka

New member
dzięki raz jeszcze :) ekspertem nie będę i nie zamierzam, szukam czegoś sensownego w tej cenie i wygląda na to, że znalazłem :) a co do tego że tv jest na 4-5 lat a nie całe życie to się w 100% zgadzam :)

pozdrawiam :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
najprościej sprawdzić u siebie w domu przed zakupem. Wówczas ocenisz czy wg Ciebie buczy czy nie !Zakup na lata więc warto
 

lukson

New member
Witajcie,

od naprawdę długiego już czasu wertuję strony tego szanownego forum :) i im więcej czytam tym więcej mam wątpliwości. Myślałem o Panasonicu 50G20 ale trochę przeraża mnie ta jaśniejąca czerń, miałem też dobrą ofertę na LG 50PK750. W zasadzie to mi wszystko jedno jaka marka, interesuje mnie najlepsza jakość za podaną wyżej cenę...
W związku z powyższym stwierdziłem, że chyba już czas najwyższy zwrócić się do ekspertów o radę :)

Jakie masz warunki - pokój 5m x 5m,
Preferowana wielkość matrycy – 50
Preferowane marki - brak
Jaki sygnał – jestem skazany na ofertę cyforwą Aster'a w tym oczywiści kanały HD
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku? – 80% czasu na wprost, 20% z boku
Jaka odległość od ekranu – 3,5-4 m
Jakie urządzenia do podłączenia - ps3, dekoder Astera(?)
Jaka klasa cenowa – 3500-4500 (sklepy internetowe)
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy – głównie wieczór i noc
Jakie masz nasłonecznienie pokoju – bardzo duże okno północ,promienie słoneczne nie mają szans odbijać się od powierzchni telewizora (zresztą i tak głównie oglądać będę wieczorem)
Ile osób zasiada przed telewizorem – 2
Jaki masz ulubiony program – sportowe,film, konsola
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła - przy świetle
Ma stać czy wisieć - stać
Czy ma być HD Ready czy Full HD – Full HD

Z góry dziękuję za pomoc :)
 

osip

New member
50g20
50pk950 / 50pk760 - tylko poczekaj na dobre ceny w redcoonie, bo bardzo czesto sie u nich zmieniaja ceny [dzisiaj maja takie sobie, ale juz jutro moga miec ok]
sam 50c6500 / c6900
 

osip

New member
Jesli chodzi o obraz to tak.
Bo jesli chodzi o inne rzeczy, np. multimedielnosc, wyglad, to zainteresowalbym sie Lg pk950 [obraz wcale nie az tak gorszy od g20, zalezy od preferencji uzytkownika], tylko poczekalbym, az cena spadnie w redcoonie, bo byla kilka dni temu byla, za chyba ok 4199.
 

uboat

New member
W związku z tym, że mój 28 calowych CRT Philipsa właśnie się zjarał proszę o doradzenie zakupu według poniższych parametrów:

Jakie masz warunki - pokój: 3,6 m wschód(na niej stać będzie TV) na 6 m południe (całość to okno - jak w typowym PRLowskim bloku)
Preferowana wielkość matrycy – 40-50
Preferowane marki - brak
Jaki sygnał – analogowa UPC, pewnie za kilka miesięcy jakaś kablówka lub platforma HD
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku? – głównie na wprost, odchylenie max 30 stopni
Jaka odległość od ekranu – 3-3,5 m
Jakie urządzenia do podłączenia - najtańszy DVD, czasami notebook przez HDMI(filmy DivX) w planach BlueRay i konsola do gier
Jaka klasa cenowa – do 4500 (najchętniej zakup w marketach ze względu na tanie raty)
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy – w tygodniu wieczorem, weekendy cały dzień
Jakie masz nasłonecznienie pokoju – jak świeci słońce to spore, ale trudno mi określić
Ile osób zasiada przed telewizorem – 2
Jaki masz ulubiony program – przyrodnicze, motoryzacyjne, news,
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła - wieczorem przy świetle
Ma stać czy wisieć - wisieć
Czy ma być HD Ready czy Full HD – nie wiem

Dodam tylko, że z obserwacji w sklepach największe wrażenie zrobił na mnie LCD LG 42SL8000, ale niestety ma on ekran z połyskiem i widać w nim wszystko jak w lustrze (w Saturnie kosztował około 3900 PLN)
Z góry dzięki
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
Dodam tylko, że z obserwacji w sklepach największe wrażenie zrobił na mnie LCD LG 42SL8000, ale niestety ma on ekran z połyskiem i widać w nim wszystko jak w lustrze (w Saturnie kosztował około 3900 PLN)
Z góry dzięki
skoro w domu masz jasno tak jak w Saturnie to nic tu nie pomoże :lol:
w takich warunkach żadnego tv nie będziesz komfortowo oglądał, zainwestuj w jakieś żaluzje, zasłony... najmniejsze zło w tym przypadku to LCD z matową matrycą
 

uboat

New member
Panasonic 50G20

dzięki, właśnie wczoraj mieli go w promocji za 4900 w MM, ale to trochę za dużo dla mnie. Wezmę najwyżej 42 lub 46 cale.

Z plazm w tym budżecie najmniej odbijał w ekranie świat. Czy w tej plazmie szybko przełączają się kanały, czy jest opóźnienie?

Jakie są różnice pomiędzy 42v20E a 42g20 (na stronie producenta widzę moduł wifi jedynie i wyjście Dolby) . Seria V w necie kosztuje koło 4 tys. Warto dopłacić ten tysiąc do niej? czy lepiej 1000 zł oszczędzić lub przeznaczyć na 46 cali g20.
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
lepszy filtr antyodblaskowy (dużo lepszy obraz w dzień), świetna czerń, filmy przez usb
jeśli masz takie ceny na tv w okolicy to lepiej kup przez net, zamiast 50G20 mógłbyś sobie kupić 50V20
 

uboat

New member
lepszy filtr antyodblaskowy (dużo lepszy obraz w dzień), świetna czerń, filmy przez usb
jeśli masz takie ceny na tv w okolicy to lepiej kup przez net, zamiast 50G20 mógłbyś sobie kupić 50V20

szkoda, że nie ma nigdzie 46 cali v20

nawet udało mi się znaleźć fotkę na potwierdzenie twojej wypowiedzi o czerni

165831d1267215848-official-panasonic-2010-uk-hdtv-product-information-pricing-thread-part-1-panel-guts-3.jpg

fotka z AVforums.com
 
Ostatnia edycja:
Do góry