Jaka plazma 50 cali ?

tomek_73

New member
Wchodzac w szczegóły techniczne - wykorzystując LAN/WiFI w sieci lokalnej dobranie sie do plików w niej umieszczonych wymaga w przypadku Panasonica/Samsunga instalacji jakiś programów czy odbywa się to przez wskazanie adresu np \\192.168.10.1\pliki\zdjecia....
Pytanie moje spowodowane jest tym że mam LAN w domu oparty na Fritzu z seri 72* z USB do którego podpinam nośniki typu HDD itp i bez konieczności właczania komputerów mam do nich dostęp z poziomu np dBoxa - czy TV też się do nich dostanie czy "kupa" ?
 

feo83

New member
Witam ponownie,
jestem po pierwszym przejrzeniu tv.
To co sie nasuwa to zupelny brak profesjonalizmy w sklepach rtv
- okulary 3d - nie ma
- nosnik blue-ray zeby cos obejrzec nie ma
- 3d film nie ma
- a to co na nich leci to jakby ktos kawal drutu w zlacze antenowe wsadzil - beznadzieja

W kazdym razie na razie mam takie wnioski
- samsung - ładny design, ładne menu, bogate wyposazenie, cal wiecej, no ale obraz jest wydaje sie gorszy niz w panasonicu (modelu nie pamietam ale pewnie jaks golas na koncu oznaczenia bylo 30 ;) )
- panasonic duzo gorszy design, lepiej wyprowadzone wejscia, grubszy, bez wifi

Natomiast to co mi sie najbardziej nasunelo to to, ze nie chce ogladac filmow w mrugajacych okularach, raz ze ponoc jest problem z widzeniem z szerokich katow, dwa ze cena a trzy co najwazniejsze mecza oczy a efekt 3d jest taki sam jak nie gorszy niz w przypadku LG!

No i teraz pozostalem zasadniczo na rozdrozu, panasonic ze wzgledu na obraz, czy LG ktore jest gorsze technicznie ale wygodniejsze w uzytkowaniu?
Samsunga chyba odpuszczam
ps. na stronie LG przy porownywaniu telewizorow jest informacja ze telewizory wspolpracuja z okularami migawkowymi? To jakis blad czy LG ma dwa standardy?

pozdrawiam
 

ranczo

New member
Bez reklam
brałbym Panasonic TX-P50G20E - ze względu na NEODPD
mam Panasonic TX-P46G20E i z chęcią wymieniłbym na większy
przy szybkim ruchu obraz pozostaje czysty
obraz żyleta w każdym oświetleniu
połączenie sieciowe też się przydaje do mediaserwera
 
Ostatnia edycja:

feo83

New member
ciag dalszy

Witam ponownie poczytalem o tym standardzie LG, nie jestem jakims wymagajacym uzytkownikiem, ale jezeli kazde ruszenie sie na kanapie ma powodowac rozjazd 3d to mi sie to nie podoba, czy moze ktos potwierdzic lub zaprzeczyc jak to jest faktycznie z tąniedogodnoscia?

Okulary w LG
Na stronie, po przefiltrowaniu po telewizorach ktore mnie potencjalnie interesuja kazdy z nich ma informacje ze okulary sa migawkowe, to błąd czy LG ma dwa standardy?

Zasadniczo wybor chyba padnie na Panasonica, warunkiem jest znalezienie okularow 3d, bo na razie to panasonica sa srednio 2 razy drozsze od n.p. samsunga. Czy tak jest faktycznie czy nie przylozylem sie do poszukiwan (znalezione cen to cos kolo 400PLN!)
 

redlum

New member
Bez reklam
LG plazmy 3D aktywne; LG lcd 3D pasywne;

Nie wiem jaki masz budzet ale w plazmie panasonic p50vt30 masz w zestawie dwie pary okularow oraz dongle WIFI usb

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
 

jarek_tel

New member
Panasonic TX P50C3E

czy

Panasonic TX P50C2E

KTÓRY jest lepszy...
Obraz SD i HD Cyfrowy Polsat
Oglądam głównie filmy i kanały przyrodnicze...
Jutro kupujemy... więc proszę o opinie...:)
 

feo83

New member
Samsung 51d6900

Witam,
po naradach i cmokaniu w sklepie kupilem samsung jak w temacie. Jako ze pewnie wiele osob pyta na forum a potem zanika, postanowilem sie podzielic wrazeniam.
Nadmieniam ze nie jestes ekpertem kupilem telewizor bo trzeba bylo kupic telewizor.
I tak selekcja sie skonczyla pomiedzy samsungiem a panasoniciem. Panasonic odpadl poniewaz okulary 3d kosztuja 3 razy tyle co w samsungu.

Po tygodniu uzytkowania jestem zadowolony.
Obraz jest naprawde niezly (nie oszukujmy sie po przytarganiu jednego tv do domu i tak nie bedzie widac roznic tak pieczolowicie ogladanych w sklepie)
Moj akurat jak na razie nie bzyczy co jest ponoc udreka w tym modelu.
Design jest bardzo ok, w nowoczesnym wnetrzu naprawde niezle sie prezentuje czego o Panasonicu nie da sie powiedziec.
Smart TV - rewelacji nie jest to oczyiwscie otwarta przegladarka ale jest sporo softu duzo mozliwosci konfiguracji oraz bardzo prosta obsluga.
WiFI dlna ipla i podobne bez najmniejszych zastrzerzen przy wifi b/g

Efekt 3d - no tu sie naprawde zdziwilem bo (abstrahujac od samsunga) nie sadzilem ze jest to az tak dopracowane, oczy wbrew moim obawom po Avatarze nie siadały, czulem ze cos jest inaczej, ale nie byl to dyskomfort.
O dziwo nawet ten procesor 2d->3d jakos tam działa

Do minusow mozna zaliczyc brak niskich tonow, ale prz tej grubosci TV nie ma sie co dziwic, natomiast całkiem szerokąma skale dzwieku, w ruchliwy dzien odtawarzam na cos kolo 15 ze skalni na oko 100

Jednym slowem jak ktos sie zastanawia to ja polecam.
 

Giovanne

New member
Witaj.
Cieszę się, że napisałeś o D6900, ponieważ nie jest to popularny model na forum. Było by miło gdybyś napisał coś więcej (co Ci się szczególnie i nieszczególnie podoba) po kilku tygodniach użytkowania (lecz nie za późno bo coraz trudniej wstrzymać się od zakupu:).
Mam także prośbę do innych czy możecie mi powiedzieć jaką różnicę daje Real Black Filter? Lub podać inne modele samsunga które posiadają taką samą matrycę? Pytałem w "pobliskich" sklepach o model D6900 bo chciałem go porównać z D8000, lecz 6900 mogę tylko zamówić bez wcześniejszego oglądania:(, a D8000 i inne modele są. Pytam tylko o samsunga ponieważ tylko D8000 i D6900 odpowiadają mi cenowo, wielkościowo i z wyglądu. Nie mogę się zdecydować pomiędzy PS64D8000 a PS59D6900. Różnica w cenie jest 1000euro, a tylko (aż?) 5" mniej i brak Real Black Filter. Nie wiem czy warto dopłacać, jak te pieniądze można dołożyć do kolejnego tv za 4-5lat.
Jeśli ktoś miał możliwość porównania tych modeli to proszę o pomoc.
 

demo1

New member
Witam,
po naradach i cmokaniu w sklepie kupilem samsung jak w temacie. Jako ze pewnie wiele osob pyta na forum a potem zanika, postanowilem sie podzielic wrazeniam.
Nadmieniam ze nie jestes ekpertem kupilem telewizor bo trzeba bylo kupic telewizor.
I tak selekcja sie skonczyla pomiedzy samsungiem a panasoniciem. Panasonic odpadl poniewaz okulary 3d kosztuja 3 razy tyle co w samsungu.

Po tygodniu uzytkowania jestem zadowolony.
Obraz jest naprawde niezly (nie oszukujmy sie po przytarganiu jednego tv do domu i tak nie bedzie widac roznic tak pieczolowicie ogladanych w sklepie)
Moj akurat jak na razie nie bzyczy co jest ponoc udreka w tym modelu.
Design jest bardzo ok, w nowoczesnym wnetrzu naprawde niezle sie prezentuje czego o Panasonicu nie da sie powiedziec.
Smart TV - rewelacji nie jest to oczyiwscie otwarta przegladarka ale jest sporo softu duzo mozliwosci konfiguracji oraz bardzo prosta obsluga.
WiFI dlna ipla i podobne bez najmniejszych zastrzerzen przy wifi b/g

Efekt 3d - no tu sie naprawde zdziwilem bo (abstrahujac od samsunga) nie sadzilem ze jest to az tak dopracowane, oczy wbrew moim obawom po Avatarze nie siadały, czulem ze cos jest inaczej, ale nie byl to dyskomfort.
O dziwo nawet ten procesor 2d->3d jakos tam działa

Do minusow mozna zaliczyc brak niskich tonow, ale prz tej grubosci TV nie ma sie co dziwic, natomiast całkiem szerokąma skale dzwieku, w ruchliwy dzien odtawarzam na cos kolo 15 ze skalni na oko 100

Jednym slowem jak ktos sie zastanawia to ja polecam.


to jest ta otwarta przegladarka czy nie ? bo tak napisales ze nie wiadomo czy ma czy nie...
 

terminatordp

New member
tv

witam, chcialbym kupić telewizor z 3d do pokoju. Chce wydac na niego max 2400zł. Prosze o pomoc
Jakie masz warunki - pokój 7m x 4m
Preferowana wielkość matrycy – 46"-50"
Preferowane marki - -
Jaki sygnał – Cyfra +
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku? – rownież z boku
Jaka odległość od ekranu – od 3 do 3,5
Jakie urządzenia do podłączenia - dvd, laptop, komputer
Jaka klasa cenowa – do 2400zł
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy – dzień i noc
Jakie masz nasłonecznienie pokoju – okno na zach., telewizor na ścianie północnej
Ile osób zasiada przed telewizorem – 3
Jaki masz ulubiony program – filmy, sport
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła - roznie
Ma stać czy wisieć - wisieć
Prosze o pomoc. Pozdrawiam
 

ullyssess

New member
"Problem" - 50G30E czy 46ST30E

Jesli mozna rowniez zapytam o pinie

Zawezilem juz poszukiwanie do 3 modeli
zewszad slysze i czytam ze jak plazma to panas wiec sa to panasoniki

PYTANIA GLOWNE SA

czy warto doplacic zeby miec 3D ??
i naprawde duza roznice zrobi mi te 4 cale czy warto do nich doplacic ?? (pokoj 5 na 4 m. ogladane bedzie prawie z 4-4.5 metra)
z tych pytan wylaniaja sie te modele

1. TX-P46G30E
2. TX-P46ST30E
3. TX-P50G30E

Pozdrawiam i z gory dzieki za info

PS. nie chce wydawac prawie 5 tysi zeby kupic model 42 cale panasia "V" dla glebokiej czerni ktory tu wiekszosc poleca :)

Taki problem to nie problem ale mam właśnie taki sam. Wspomniane przez Ciebie telewizory są po prostu w tym samym przedziale cenowym. Na dzień 14.10.2011:
46ST30E - 3355zł
50G30E - 3688zł
1. Czy lepiej kupić G30 z THX niż ST30?
Co tak naprawdę daje to THX.
2. Czy lepiej kupić 50 calowy G30 niż 46 calowy ST30?
To pytanie niby oczywiste a jednak nie wiem.

No i w niektórych testach podobno ST30 ma nieco (czyt. odrobinkę) lepszy obraz...
Mam dokładnie ten sam dylemat. A nie zależy mi na 3D tak bardzo ,choć jesli cosik takiego będzie to na pewno ucieszy moje dzieci - szczególnie w grach 3D bo chce do tego podpiąć XBOX'a.
 

maniekn274

New member
Bez reklam
Taki problem to nie problem ale mam właśnie taki sam. Wspomniane przez Ciebie telewizory są po prostu w tym samym przedziale cenowym. Na dzień 14.10.2011:
46ST30E - 3355zł
50G30E - 3688zł
1. Czy lepiej kupić G30 z THX niż ST30?
Co tak naprawdę daje to THX.
2. Czy lepiej kupić 50 calowy G30 niż 46 calowy ST30?
To pytanie niby oczywiste a jednak nie wiem.

No i w niektórych testach podobno ST30 ma nieco (czyt. odrobinkę) lepszy obraz...
Mam dokładnie ten sam dylemat. A nie zależy mi na 3D tak bardzo ,choć jesli cosik takiego będzie to na pewno ucieszy moje dzieci - szczególnie w grach 3D bo chce do tego podpiąć XBOX'a.
jak nie zależy ci na 3D to bierz 50 g30,wielkość to podstawa do 3,5 m a nawet 4 jest ok,ja żałuję że 50 nie kupiłem bo 46 przy lukaniu z 4m jest za mało na programach HD,a co do THX to obraz jest moim zdaniem najbardziej przypominający naturalny,nie przebarwiony itp,można jeszcze sobie kalibrację zamówić,ale czy warto przy takiej cenie tv to już każdy sam musi się zastanowić,a napewno z g30 będziesz zadowolony,no i jeśli nie będzie ci bardzo bzzzzzzyczał bo ponoć sporo modeli tą niewygodę ma
 

cactusek

New member
Bez reklam
Taki problem to nie problem ale mam właśnie taki sam. Wspomniane przez Ciebie telewizory są po prostu w tym samym przedziale cenowym. Na dzień 14.10.2011:
46ST30E - 3355zł
50G30E - 3688zł
1. Czy lepiej kupić G30 z THX niż ST30?
Co tak naprawdę daje to THX.
2. Czy lepiej kupić 50 calowy G30 niż 46 calowy ST30?
To pytanie niby oczywiste a jednak nie wiem.

No i w niektórych testach podobno ST30 ma nieco (czyt. odrobinkę) lepszy obraz...
Mam dokładnie ten sam dylemat. A nie zależy mi na 3D tak bardzo ,choć jesli cosik takiego będzie to na pewno ucieszy moje dzieci - szczególnie w grach 3D bo chce do tego podpiąć XBOX'a.

Powyzej 3m to moim zdainem min 50 cali.
Liczysz ST za 3688zl ale z okularami kosztuje prawie 4500 wiec nie wiem czy warto, poza tym ma inne wady typu zbyt ciemny obraz do jasnych pomieszczeń (wiele osób na to narzeka) oraz słabo sobie radzi w obrazem w ruchu.. JEsli juz zalezy ci na 3D to chyba lepiej Sama D6900 kupić. Jesli chcesz Panasa to raczej 50G30. Takie jest moje zdanie.
 

facet

Member
Bez reklam
3D najlepiej obejrzeć sobie w kinie:)
Moim zdaniem - bajer:) 3D sobie kupie jak tv sam z siebie je da:) bez okularów:)
Bierz 50g30:)
Ja też go bede bral:)
 

ullyssess

New member
Marketingowe sztuczki

3D najlepiej obejrzeć sobie w kinie:)
Moim zdaniem - bajer:) 3D sobie kupie jak tv sam z siebie je da:) bez okularów:)
Bierz 50g30:)
Ja też go bede bral:)

Wychodzi na to że się dałem omamić marketingowym sztuczkom typu 3D na czym tak naprawdę mi nie zależy. Dzięki za porady bo byłem bliski kupienia tego ST30. A 50 cali to jednak 50:)

No i mam nadzieje że nie natrafię na egzemplarz bzyczący.
 

ullyssess

New member
Powyzej 3m to moim zdainem min 50 cali.
Liczysz ST za 3688zl ale z okularami kosztuje prawie 4500 wiec nie wiem czy warto, poza tym ma inne wady typu zbyt ciemny obraz do jasnych pomieszczeń (wiele osób na to narzeka) oraz słabo sobie radzi w obrazem w ruchu.. JEsli juz zalezy ci na 3D to chyba lepiej Sama D6900 kupić. Jesli chcesz Panasa to raczej 50G30. Takie jest moje zdanie.

Właśnie w tym rzecz że 46 calowy ST30 jest tańszy od 50 calowego G30. Stąd były moje wątpliwości. Ale trzeba przyznać że nie sprawdzałem cen samych okularów... bo mi na 3D mocno nie zależy. Człowiek podejmując decyzję zakupową często robi to irracjonalnie.

PS.: I tak dobrze bo na samym początku myślałem o zakupie Samsunga 46D6100...
 
Do góry