Jaka plazma 50 cali ?

feo83

New member
Witam,
faktycznie malo precyzyjnie o tej przegladarce napisalem
D6900 NIE MA otwartej przegladarki.
Jak na razie nie znalazlem zadnych minusow tego tv, troche grzeje jak sie jest w odleglosci 50cm od matrycy, ale nie wiem co na to konkurencja, tak naprawde nie jest to zaden minus.
 

5hiva

New member
Co do grzania się, gdy oglądam wieczorem/w nocy to generalnie mam zawsze włączone eco na low/medium - idealna jasność do oglądania w takich warunkach, i matryca jest chłodna.
 

Sfinks

New member
Jakie masz warunki - pokój 4,5m x 4m
Preferowana wielkość matrycy – 46"-50"
Preferowane marki - Panasonic , Sony , inne nie koreanskie
Jaki sygnał – brak (moze kiedyś multiroom z N ale telewizji nie ogladam )
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku? – Na wprost
Jaka odległość od ekranu – 50% czasu 1,5m , 50% od 2,5-3 m
Jakie urządzenia do podłączenia - PS3, komputer
Jaka klasa cenowa – do 4000
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy – generalnie zmierzch i noc (w lecie wiadomo jest dluzej jasno)
Jakie masz nasłonecznienie pokoju – okno na zach., telewizor na ścianie północnej
Ile osób zasiada przed telewizorem – 1 , czasami 3 na kanapie na wprost TV
Jaki masz ulubiony program – Filmy , gry na PS3 , dość sporo czytam na aktualnym monitorze , ale do tego mam też laptopa wiec nie jest wazny parametr.
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła - Włączona słaba lampa za plecami
Ma stać czy wisieć - Wisieć

Generalnie jestem zdecydowany na Panasa TX-P50G30 , ale może jest coś podobnego :???: .

Przy okazji mam pytanie jaki sklep możecie polecić do jego zakupu , myślałem nad Agito , Redcoon ew. cos ala Saturn,MM , Euro ale tam przesadzają z ceną .
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Generalnie jestem zdecydowany na Panasa TX-P50G30 , ale może jest coś podobnego :???: .

Przy okazji mam pytanie jaki sklep możecie polecić do jego zakupu , myślałem nad Agito , Redcoon ew. cos ala Saturn,MM , Euro ale tam przesadzają z ceną .

Jak kupiłem swojego w electro.pl bo wiedzialem co chciałem i to pewny sklep ale np. oleole.pl też pewny, może zapytaj Kikiego niech ci zrobi w domu porównanie dwóch plazm G30 i np. Samsunga, jedną wybieżesz i tyle ale to raczej z nim na priv. :mrgreen:
Obejrzyj plazme czy nie ma uszkodzeń fizycznych przy kurierze, ideałem było by wączenie i obejrzenia na jednolitych tłach puszczonych z lapka tj. czarny, bialy, żółty, niebieski, zielony po hdmi czy nie ma bp czy innych felerów moja nie ma :wink: ale nie każdy na to pójdzie bo kurier ma tylko 10 min oficjalnie chyba że z nim sie "dogadzasz" lub jakoś imaczej....
 

cactusek

New member
Bez reklam
Po to jest własnie możliwość kalibracji żeby każdy mógł po zakupie (amatorsko lub profesjonalnie) dobrać ustawienia dla siebie i NIE ma idealnych ustawień dla wszystkich. Każdy ma inne gusta. Fabryka skalibrowała tv wstępnie do najlepszych ustawień według inżynierów, reszte każdy musi dobrać pod konkretny egzeplarz bo każdy minimalnie różni sie elektroniką przez co obraz na każdym ma minimalnie rózne parametry. Nie ma czegoś takiego jak najlepsze ustawienia dla danego modelu!
 

trb

New member
Jakie masz warunki - pokój 5mx8m
Preferowana wielkość matrycy – okolice 50"
Preferowane marki - obojętne
Jaki sygnał – TNK HD,
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku? – Na wprost
Jaka odległość od ekranu – od 2,5-3 m
Jakie urządzenia do podłączenia - XBOX 360
Jaka klasa cenowa – ~3000
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy – generalnie zmierzch i noc (w lecie wiadomo jest dluzej jasno)
Jakie masz nasłonecznienie pokoju – okno na wschód., telewizor kawałek za oknem
Ile osób zasiada przed telewizorem – 1-3
Jaki masz ulubiony program – Tv, Filmy , gry na PS3 ,
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła - Przy słabym świetle lub bez światła
Ma stać czy wisieć - Stać

Ma mieć możliwość oglądanie filmów 3D i czytać mkv z pendrive z napisami.
 

PAKO720

New member
Jakie masz warunki - pokój 5mx8m
Preferowana wielkość matrycy – okolice 50"
Preferowane marki - obojętne
Jaki sygnał – obecnie cyfra + (bez hd) za jakiś rok coś z hd
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku? – i tak i tak
Jaka odległość od ekranu – od 3-4m
Jakie urządzenia do podłączenia - xxxxxxx
Jaka klasa cenowa – 2500
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy – generalnie zmierzch i noc (w lecie wiadomo jest dluzej jasno)
Jakie masz nasłonecznienie pokoju – okna na północ
Ile osób zasiada przed telewizorem – 1-3
Jaki masz ulubiony program – Tv, Filmy
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła - tv przy świtle, filmy przy słabym świetle
Ma stać czy wisieć - wisieć

oglądałem LG PV350, i samsunga PS51D450, ogólnie jakoś na firmie mi nie zależy chciałbym tylko aby był niezawodny i zużywał możliwie najmniej prądu bo żona cały dzień ma włączony TV. Jeszcze jedno pytanie ile taka 50 ciągnie prądu i czy ten LG jako że ma fullhd na zwykłej tv będzie zużywał więcej od tego samsunga i o ile. Dzięki za pomoc bo już ze 2 tygodnie czytam i czytam i nic nie moge zdecydować
 

PAKO720

New member
widziałem w mm na samsungu średnio że zużywa 130w a LG 180w. Czym jest ta różnica uwarunkowana bo jeśli fullhd to czy oglądając programy tylko w hd też LG będzie miało większe zużycie. Jesli pytania są głupie to przepraszam ale jestem laikiem w tej kwestii a chce świadomie podjąć decyzję zakupu.
 

digitalus

Banned
Witam
Jesli pobor pradu ma znaczenie to mozesz wybrac mniejszy telewizor czyli 42 calowy o nizszej rozdzielczosci np tx-p42cx3e. Telewizor o nizszej rozdzilczosci to tez nizszy pobor pradu ,max 150 wat. Jesli ustawienia jasnosci i kontrastu nie beda wysokie i wlaczymy eco to telewizor nie bedzie pobieral wiecej niz 100wat, trzy zrodla podaja taka informacje. Z trybu dynamicznego nie korzystam bo "wypala oczy" ten tryb jest chyba dla osob ktore zmieniaja lcd na plazme:)
czyli
Recenzija [plazma - 2D]: Panasonic TX-P42C3E [107 cm] Ť HD Televizija – HDTV eZine
Panasonic C3 (TX-P42C3B) 42 Inch Plasma TV Review | AVForums.com - UK Online
Panasonic TX-P42C3B/ TX-P42C3 Review: Viera Freeview HD Plasma TV
Oczywiscie zaraz ktos powie ze to zly wybor , wcale nie, przyklady tutaj

kliknij na pozostale linki

http://www.hdtv.com.pl/forum/706347-post11.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/639203-post17.html

Druga bardzo wazna sprawa to ogladajac telewizor w sklepie podchodzimy bardzo blisko do ekranu i ... w telewizorze 1024x760 dostrzegamy komorki czyli subpiksele a na ekranie full-hd tego nie widac , lub komorki sa mniej widzoczne czyli zaraz klient pomysli ze musi byc full-hd bo ten o rozdzielczosci 1024x760 jest be. Pomylka bo w czasie ogladania telewizji z normalnej odleglosci subpikseli nie widac . Na tym zdjeciu niestety slabej jakosci mamy plazme 1024x760 i lcd full-hd .
http://s2.ifotos.pl/img/Foto0037_hrnarer.jpg
W przypadku sygnalu sd wiecej szczegolow bedzie widac w telewizorze o rozdzielczosci 1024x760. W Linkach wyzej uzyskamy potwierdzenie tej informacji od uzytkownikow.
wkleje jeden przyklad ale takich przykladow jest wiele
http://www.hdtv.com.pl/forum/661666-post24.html

Podpisuje sie tez pod tym postem, plazma o nizszej rozdzielczosci to dobry wybor
http://www.hdtv.com.pl/forum/34719-post2.html
 
Ostatnia edycja:

PAKO720

New member
dzięki za pomoc ale na mój salon połączony z jadalnią (odległość do tv będzie sięgać nawet 9m oczywiście nie mam zamiaru oglądać z takiej odległości ale zerknąć na wiadomości można) muszę kupić 50" i po wertowaniu internetu wybrałem jeden z tych tv (chyba że macie lepsze propozycje w tej kasie). Samsung parametrami mi wystarcza ale ma troche mało opini w porównaniu z LG. Natomiast w LG zastanawia mnie to zużycie prądu (do 200w jestem przygotowany ale wyczytałem nawwet że mogą ponad 300 zassać). Ponawiam również pytanie - czy tv z fullhd podczas oglądania tv gdzie nie ma sygnału fullhd też zużywa więcej niż podobna plazma tylko hdready. To mnie bardzo interesuje bo jeśli tak to znaczy że nawet na sygnale hd jest większa rozdzielczość jak ??
 

digitalus

Banned
Pobor pradu w plazmie jest zmienny, tzn gdy sa ciemniejsze sceny pobor jest nizszy
To starszy model plazmy LG 50PQ6000
LG 50PQ6000 @ energy use - YouTube
Nowsze modele plazm to nizszy pobor energii
W jeszcze starszych modelach plazm pobor byl jeszcze wyzszy przyklad
60 CALI
LG 60PG3000 60" @energy use_2 - YouTube
nowszy model tez 60 cali
http://www.youtube.com/watch?v=qJc-CVkubpo&feature=related
inne porownanie LCD i plazma
http://www.youtube.com/watch?v=WrU4pKuBWm0&feature=related
to tez warto obejrzec
http://www.youtube.com/watch?v=I9srWo1Ikd0&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=fxg1Zk_ZRS8&feature=related
 
Ostatnia edycja:

PAKO720

New member
to wiem :) ale nadal mi nikt nie potrafi odpowiedzieć na pytanie czy czy tv z fullhd podczas oglądania tv gdzie nie ma sygnału fullhd też zużywa więcej niż podobna plazma tylko hdready. czy może ten pobór jest większy na materiałach fullhd gdzie jest więcej linij :). Drążę ten temat z czystej ciekawości. No i którą plazmę z ww. byście polecili :)
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Trzeba byloby porownac pobor energii w nowych modelach telewizorow np g30 i cx3e
Liczba pikseli w full-hd to 1920 (poziomo) na ********* wyskakuja jakies gwiazdki gdy wpisuje tysiac osiemdziesiat:) (pionowo) punktow = 2073600
W telewizorze 1024 X768 t- 1024 (poziomo)x768(pionowo) punktow = 786432 punkty(piksele)
Liczba pikseli w telewizorze full-hd jest wyzsza, mozna to porownac do malych "zaroweczek":wink: ktore musza się zapalic , jesli zapali sie wieksza liczba "zaroweczek" to pobor bedzie wyzszy bez znaczenia czy to bedzie sygnal sd czy hd
Kliknij tutaj, 42g30 .Dramatu w poborze energii nie ma, jesli kupisz 50 cali to wiadomo ze pobor energii bedzie wyzszy . Oczywiscie pobor energii nie zalezy tylko od rozdzielczosci ale tez budowy telewizora. przyklady w linkach wyzej, stare i nowsze modele plazm
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...g30-telewizor-multimedialny-test-otwarty.html
 
Ostatnia edycja:

JackS.

New member
Bez reklam
to wiem :) ale nadal mi nikt nie potrafi odpowiedzieć na pytanie czy czy tv z fullhd podczas oglądania tv gdzie nie ma sygnału fullhd też zużywa więcej niż podobna plazma tylko hdready. czy może ten pobór jest większy na materiałach fullhd gdzie jest więcej linij :).

To w jakim formacie jest nadawany sygnał (SD, 720p, 1O8Oi, 1O8Op) nie ma nic dorzeczy jeśli chodzi o zużycie prądu przez telewizor. Każdy telewizor plazmowy zaświeca zawsze tyle linii ile ma jego matryca. Po prostu przed wyświetleniem materiału skaluje go do rozdzielczości matrycy.

Jedyny wyjątek, to kwestia aspect rate materiału w przypadku, gdy wyświetlamy go 1:1 na telewizorze. Wówczas jeśli materiał idzie w proporcjach 4:3 lub w formacie kinowym, to ta część ekranu, na której wyświetlają się czarne pasy (o ile mamy załączone ustawienie, aby były one czarne) pobiera mniej prądu niż reszta.
 

GORB

New member
To w jakim formacie jest nadawany sygnał (SD, 720p, 1O8Oi, 1O8Op) nie ma nic dorzeczy jeśli chodzi o zużycie prądu przez telewizor. Każdy telewizor plazmowy zaświeca zawsze tyle linii ile ma jego matryca. Po prostu przed wyświetleniem materiału skaluje go do rozdzielczości matrycy.

Jedyny wyjątek, to kwestia aspect rate materiału w przypadku, gdy wyświetlamy go 1:1 na telewizorze. Wówczas jeśli materiał idzie w proporcjach 4:3 lub w formacie kinowym, to ta część ekranu, na której wyświetlają się czarne pasy (o ile mamy załączone ustawienie, aby były one czarne) pobiera mniej prądu niż reszta.

I tu mam właśnie pytanie, bo nie bardzo rozumiem jak to jest z tymi czrnymi pasami. Wydawało mi się, ze te piksele są wyłączone, tzn. nie świecą, więc skąd problem powstawania powidoków i zalecenia by rozszerzać obraz? Wygląda na to, ze jednak te pilsele na czrnych pasach świecą na czarno statycznym obraze i dlatego jest niebezpieczeństwo powstania powidoków?
Dobrze rozumuję, czy jest tu jakiś inny mechanizm?
 
Do góry