Jaka plazma 50 cali ?

Daniel_W

New member
Witam Was,
jak w temacie jestem przy zakupie plazmy 50' i po wielokrotnym czytaniu m.in. tego forum mam mętlik w głowie :( Generalnie zależy mi na jak najlepszej jakości obrazu (cyfrowa kablówka, filmy divx i mkv z odtwarzacza). Nie potrzebuję 3D, opcji sieciowych ani nie zależy mi szczególnie na odtwarzaniu filmów przez port USB telewizora. Cena ok. 3000zł. Obecnie myślę nad Samsungiem PS50C550 (trochę boję się tego buczenia) i LG 50PV350. Który z tych dwóch ma lepszy obraz? A może jakiś inny model powinienem wziąć pod uwagę? Za wszelkie rady będę niezmiernie wdzięczny. Pozdrawiam.
W zasadzie jeszcze myślę nad LG PK350/550/760. Jaka jest różnica między serią PK a PV?
 

malony

New member
seria PV to jest model z tego roku,PK ubiegloroczny to sa FHD
zwykle HD ready to jest model PT353 z aktywnym odtwarzaczem divix/divixhd
 

tomlolo

New member
a może z ekspozycji ?

Zastanawiam się nad Samsungiem Ps50C6500 który pochodzi z ekspozycji i ma wygrane 2000 godzin (pewnie od samego początku w trybie dynamicznym), czy to dużo ?? może lepiej troszkę dołożyć i kupić nówkę z końcówek sklepów internetowych ? Z drugiej strony można go dokładnie sprawdzić pod kątem buczenia.
Myślałem jeszcze nad TX-P46ST30 albo nowym PS51D6900 tylko nie widziałem jak odbiera i jaki ma filtr antyodblaskowy, bo C6500 ma bardzo fajny. Testowałem serię G30 i brakowało mi białego koloru i występował spory judder jak testowałem pod tunerem HD n-ki (praktycznie w 95% to N-ka będzie źródłem sygnału). Proszę o jakieś sugestie ...
 

kurm28

New member
Prosze o pomoc w wyborze TV

Witam
Bardzo proszę o radę w sprawie wyboru TV.

Założenia poniżej:
Jakie masz warunki - pokój 4,5m x 4m
Preferowana wielkość matrycy – 50"
Preferowane marki – Samsung, ale nie koniecznie
Jaki sygnał – sd, telewizja N,
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku? Z boku, ale mogę na wprost
Jaka odległość od ekranu – około 3m
Jakie urządzenia do podłączenia - WII, XBOX360, DVD (kiedyś pewnie blueray), HDPlayer

Więcej oglądasz w dzień czy w nocy – dzień i noc
Jakie masz nasłonecznienie pokoju – okno wsch – słońce nigdy nie świeci na TV – żaluzje w oknach
Ile osób zasiada przed telewizorem – 2-3
Jaki masz ulubiony program – filmy, sport, przyrodnicze
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła - przy świetle (ale znikome natężenie - wąż LED),
Ma stać czy wisieć - wisieć
Czy ma być HD Ready czy Full HD – raczej Full
Kwota do wydania – 3000-3500 pln


Patrzyłem wstępnie na Samsungi PS50C6500 oraz PS50B650, ale nie bardzo jestem w stanie skumać, który lepszy.



Zależy mi, żeby TV miał LAN (WiFi nie koniecznie) i raczej, żeby nie buczał (ale tak to pewnie wszyscy chcą.


Obecnie mam LG 32' LCD, który swoje lata już ma.


Z góry dziękuje

pzdr
k
 

cactusek

New member
Bez reklam
Może LG 50PZ570. Samsungi nie mają żadnego filtra i często buczą, Panasonici powyżej twojego budżetu chyba że seria S ale nie zbiera zbyt dobrych opinii.
Rzuć okiem na www.plazmy.blog.com Taki sobie przekrój plazm ale zawsze coś pomoże.
Modele Samsunga podane przez ciebie nie są już produkowane a seria B nawet nie jest dostępna już w sprzedaży.
 
Ostatnia edycja:

kurm28

New member
....

Może LG 50PZ570. Samsungi nie mają żadnego filtra i często buczą, Panasonici powyżej twojego budżetu chyba że seria S ale nie zbiera zbyt dobrych opinii.
Rzuć okiem na.......... Taki sobie przekrój plazm ale zawsze coś pomoże.
Modele Samsunga podane przez ciebie nie są już produkowane a seria B nawet nie jest dostępna już w sprzedaży.

dziękuje za odpowiedz.
no cóż - z modeli które wymieniłem, zdecydował bym sie na 6500 jednak.
co do buczenia - rodzice maja od roku 650 i jest w zasadzie niesłyszalny. no ale to akuratnie tez zależy, kto jakie dźwięki słyszy.

lecę na bloga poczytać i pooglądać tego LG, którego podałeś.

dzięki

pzdr
k
 

kurm28

New member
dziękuje za odpowiedz.
no cóż - z modeli które wymieniłem, zdecydował bym sie na 6500 jednak.
co do buczenia - rodzice maja od roku 650 i jest w zasadzie niesłyszalny. no ale to akuratnie tez zależy, kto jakie dźwięki słyszy.
lecę na bloga poczytać i pooglądać tego LG, którego podałeś.
dzięki
pzdr
k

poproszę o jakieś dodatkowe modele warte uwagi.
przyglądam sie nowym wypustom Samsunga - konkretnie 51D6900 i tez wygląda ciekawie.
trochę napaliłem ie na Skype w TV, ale jakoś powoli mnie odchodzi koniecznosc posiadania tej opcji.
3d - nie wiem czy konieczne - pewnie nie.... ale może.
z kolei szkoda, ze zablokowana jest przeglądarka....

uwiesiłem sie trochę na Samsungu, ale jakie możliwości wchodzą w rachubę, gdyby zwiększyć budżet do 3800?

coś innego niż samsung....

pzdr
k
 

Majkem82

New member
Witam

Ja zastanawiałem się nad LG 50PV350 ze względu na jego atrakcyjną cenę i jednoczesne pochlebne opinie (niestety nie mam moźliwości osobiście sprawdzić którykolwiek z telewizorów), ale boję się tego lustrzanego odbicia otoczenia i słabych poziomów czerni (mam dość dobrze nasłoneczniony pokój plus światło sztuczne naprzeciw ściany telewizora). Poczytałem trochę forum i...
Wiem, że różnica cenowa jest znaczna, ale czy dopłacając do Panasonica TX-P50G30E mogę liczyć na mniejsze odbicia niźli LG? Słyszałem też o bardzo rozbudowanym menu Expert u LG. Czy Advanced Panasonica też daje duże moźliwości tuningu obrazu? Dodam tylko, iż poszukuję TV o jak najlepszej jakości i najmniejszym prawdopodobieństwie głośnej pracy, bez 3D.
 
Ostatnia edycja:

cactusek

New member
Bez reklam
Panas ma o wiele mniejsze odbicia.
LG ma lepsze multimedia i mało kto narzeka na buczenie ale też sprzedaje sie tego dużo mniej niż Panasów.
 

Majkem82

New member
Cactusek

Co masz na myśli poprzez lepsze multimedia LG? Właśnie doczytałem na forum, że użytkownicy narzekają na buczenie modelu TX-P50G30E. No to ja już sam nie wiem :/
 

Majkem82

New member
Dzięki Cactusek za info. Zatem uważam, że medialność TV to przydatna rzecz:) W zasadzie jakością obrazu skłaniałbym się ku PV350, tylko gdyby nie to lustro... :/
 

Hillel

New member
Mam ten tv (50PV350) ustawiony pod kontem 90 do okna (ok 2 m2) w odległości ok metra. Odbicia są dosyć spore - w oglądaniu telewizji to niezbyt przeszkadza, ale oglądanie filmów bez zasłoniętych rolet raczej odpada. w każdym ciemniejszym miejscu widać okno :). Jednak generalnie polecam ten tv. Świetny stosunek cena/jakość, Jak dla mnie jedyne minusy to owo lustro i tylko dwa wejścia hdmi.
 

Majkem82

New member
Zatem będę jednak musiał przyjrzeć się temu LG w jakimś salonie koniecznie, zanim go nabędę- chodzi o efekt lustra głównie. Ja też mam okno pod kątem 90 stopni, do tego lampę naprzeciw telewizora :/
 
Do góry