Jak podłączyć telewizor LCD/plazmę do komputera/laptopa

memku

New member
peteszn napisał:
Mam mały problem z utratą połączenia między telewizorem Sony 40W5500, a karta graficzna Ati Radeon 4850. Do karty podłączony jest konwerter DVI-HDMI, a następnie kabel HDMI do TV. Wszystko chodzi dobrze pod warunkiem, ze najpierw włączę TV pod źródło HDMI gdzie komp jest podłączony(wtedy działa doskonale i jeśli nic nie zmienienie nie ma żadnych problemów). Wystarczy jednak, że wyłączę chociaż na chwilę TV, albo zmienię na inny kanał to po powrocie pod HDMI, gdzie jeszcze przed momentem obraz z komputera działał bez zarzutów wita mnie czarny ekran. Dopiero restart komputera pomaga, by ponownie telewizor wyświetlił obraz z PC. Nie jest to może jakiś wielki problem, ale trochę irytujący. Ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić?

Mam zestaw 32W5500 + Ati Radeon 4850 i problemy takie same jak twoje.
Od kilku dni próbuje coś z tym zrobić bo problem jest strasznie denerwujący.
32W5500 mam od tygodnia wcześniej ponad rok czasu uzywałem 32U3000 i nie było żadnych problemów.

Półśrodek - nie musisz resetować komputera by obraz powrocil. Wystarczy we wlasciwosciach ekranu odlaczyc drugi ekran(akceptujesz zmiany) wlaczyc drugi ekran(akceptujesz zmiany).Sygnal na TV powraca :)

Prosze o pomoc
 

Marillion

New member
42pfl5603d/12

kabel - HDMI - HDMI
Karta graficzna: 7100/nvidia 630i 512 MB, zintegrowane z płytą główną, złącze HDMI.
TV - 42PFL5603D/12
Problem: Podłączam PC do TV, wszystko ładnie włącza się wyskakuje obraz startowy XPeka (ten z ładowaniem), po załadowaniu mruga, czarny ekran i wyskakuje napis " Nie wspomagany format wizji", kompa kupiłem w sierpniu.
 

keraj92

New member
Witam, mam jeszcze inny problem niż użytkownicy na tym forum
Mam karte graficzną Ati Radeon HD 4650 Ma wyjście pod przewód HDMI i pod DVI (mam przejściówkę dvi na hdmi) .Mianowicie po podłączeniu telewizora (philips ) wejście HDMI1 przewodem HDMI pod wyjście z kompa HDMI i ustawieniu w telewizorze wg.zaleceń instrukcji formatu obrazu Nieskalowany a na komputerze 60 Hz ekran na kompie miga dwa razy (przy przełączeniu na telewizorze na wejście HDMI1) po czym nic nie ma obrazu , po włączeniu we właściwościach:ekran drugiego monitora i zaznaczeniu opcji "Powiększ pulpit systemu Windows do rozmiarów monitora i opcji zastosuj wszystko na chwile się wygasza i wraca po krótkiej chwili, i nic przy próbie na DVI tak samo.
Aaa na telewizorze ciągle wyświetla się mimo migotania obrazu na kompie komunikat "Brak sygnału ......"Co robię źle ??
 

banan_85

New member
Witam
Karta graficzna NVIDIA GeForce 7000M / nForce 610M
z wyjsciem DVI-I i Samsung P42B4511B 2WXXU z wyjsciem VGA. Po podlaczeniu laptopa i przejsciu na tryb Pc w Tv plazma przechodzi w stan czuwania. Z gory dzieki
 

jarecki7373

New member
Witam

Wlasnie zakupilem sony kdl-32 w5720 po podlaczeniu z laptopem za chiny nie moge ustawic dwoch niezaleznych pulpitow moge tylko miec ekran rozszerzony, nastepna sprawa to jak uzyskac glos podlaczenie przez 15 pinowy meski kabelek i w koncu na rozszerzonym nie moge ogladac filmow w telewizorze z kompa wyswietlaja sie tylko na lapku.Pomozcie prosze. Z gory wielkie dzieki
 

cysterniarz

New member
witam
chce podłączyć laptopa (HP 6730b) fo tv (panasonic th37PV7P)

znalazłem kabel D-Sub -> component ale ma 5 chinch (dodatkowo H i V ?) w tv mam tylko 3 wejścia chinch.

szukałem ale są tylko Dsub - 5chinch albo Dsub - SCART

co wybrać ?

dzięki
 

krzysiukk7

New member
witam

moze gdzies byl juz ten problem ale ja jakos nie znalazlem go wiec pisze tutaj.
mam dwa laptopy. chce je podlaczyc z TV. gdy juz podlaczylem i wlaczam TV jest czarno. na oby dwoch laptopach jest tak samo. karty graficzne maja Ati Radeona. podlaczam przez kabel VGA. w razie jeszcze jakis pytan odnosnie danych prosze pytac. jesli mozna to mozna nawet pisac na gg: 2862928. bylby bardzo zadowolony gdyby ktos mi pomogl.
z gory dzieki
 

starxx

New member
a ja mam dodatkowe pytanie.

Czy można podłączyć 2 tv po kablu hdmi do jednego komputera? Lub może za pomocą innego kabla?

co trzeba byłoby kupić i jak to podłączyć?

Na tą chwile mam podłączony komputer z 1 tv, a chce podłączyć 2 tv.

Z góry dziękuje za pomocne wskazówki i pomoc. Pozdrawiam :)
 

rysiu744

New member
mam problem telewizor philips komp stacjonarny nowy po probie polaczenia przez dvi na hdmi raz zadzialal potem juz stale na tv pisze brak sygnalu a przy okazji na odtwazaczu dvd polaczony przez hdmi wylaczyl sie glos w9izja jest foni niema
 

sqallpl

New member
Karta: ATI Radeon 5870
TV: Sharp DH77 42'

Problem: Po podlaczeniu PC do TV i ustawieniu rozdzielczosci 1920x1080 obraz nie wypelnia calego ekranu (piksel na piksel/powiekszony).

Nie mam pojecia jak sobie z tym poradzic?
 
Ostatnia edycja:

adas7

Member
Nie wiem jak sobie poradzić, ale przerobiłem kilka TV, kilkanaście grafik i już nigdy żadnej karty ati nie kupię i żadnego TV zanim go nie podłącze fo kompa.

Mnie na samsungu i lg po kablu cyfrowym zawsze wyświetlało obraz 720p pomimo ze matryca miała 768 lini -- efekt, obraz interpolowany i tragiczna jakość. Z ati było jeszcze gorzej, bo nawet na analogu obraz był nieakceptowalny.

Możesz próbować różnych ustawień w karcie, ale moim zdaniem jak nie zagrało od razu to nie będzie to działać w 100% tak jak powinno.

Po tych perypetiach, kupując trzeci TV miałem możliwość jego zwrotu, bo chciałem przetestować. Po podłączeniu kabla dvi hdmi z buta wszystko idealnie na całym ekranie i wyraźnie. A TV był marki tesco i TECHNIKA sie nazywał.
 

kapsell

New member
Bez reklam
Az jestem zaskoczony tymi problemami z podlaczeniem. U siebie Toshibe 47ZV i laptop Samsung 522 podlaczylem kablem MDMI i od razu wszystko jest ok. Przy rozdzialce 1300x700 (okolo).
 

adas7

Member
różnie bywa, kolega ma tez samsunga 32 i to tanszy model od mojego i nie ma problemów przez hdmi, dlatego wychdze z założenia, że juz nic nie kupie bez przetestowania. Kiedyś nawet kupiłem TV 37 panorama u idiotów, który był wszędzie opisany jako taki z matrycą 1366x768 (ulotka, pudełko). A obsługiwał tylko 1024x768. I w instrukcji też miał tylko 1024x768, 800x600 i 640x480.

Po próbie zwrotu, zostałem poinformowany, że TV ma matrycę 1366*768, ale nikt nigdzie nie zapewniał i nie pisał że obsługuje taką rozdzielczość.

I pokazali mi w instrukcji na koncu w parametrach było napisane ze ma matryce 1366, ale co mi z tego jak elektronika pozwalała wyświetlić tylko 1024 rozciągając obraz i po chamsku go interpolując. totalne chamstwo i oszustwo, ale co mozna zrobić.

Wq się i powiedziałem, żadnego TV więcej bez wszelkich testów z kompem i basta.
 

LUPO78

Banned
sqallpl i reszta mam w swoim lapku kartę ati radeon HD 3200 i ze zdziwieniem czytam to co piszecie że coś nie działa,ale na wstępie to ustaw natywną rozdzielczość po podłączeniu lapa przez hdmi,a nie ustawiasz rozdzielczość max tv 1920x1080 w karcie,wtedy napisz jaki efekt
 

pysh7

New member
Witam,

Mam laptopa samsung r522 karta ati4650 przymierzam sie do zakupu Samsunga LE32B551
stad moje pytanie jaki kabel moglibyscie polecic?

z gory dzieki za odpowiedzi,
 

Spite

New member
Toshiba A200 GF7300go, a Panasonic TX-P42S10E.

Witam.
Mam problem z rozdzielczością w TV.
Komputer podłączony do plazmy przez D-Sub.
Maksymalna rozdzielczość 1280x720, natomiast telewizor jest Full HD.
Gdzie tkwi problem? Teoretycznie karta posiada wyjście do rozdzielczości ok 2500x1***.
Już nie wiem czy to kabel, czy tv, czy laptop.
Sterowniki przeinstalowane i dalej nic.
Proszę o odp.
Pozdrawiam.
 

klolik

New member
Możesz też spróbować programem PowerStrip - umożliwia wymuszenie rozdziałek na które nie pozwala sterownik karty.
 
Do góry