Jak podłączyć telewizor LCD/plazmę do komputera/laptopa

Spite

New member
Dzięki wielkie wszystkim.
Zobaczymy czy się uda coś z tym zrobić. dodam, że niestety nie posiadam wyjścia HDMI w laptopie.
Kombinuję po D-sub:)
 

Spite

New member
Niestety...:/

Nic nie zadziałało.
Szukałem nawet tabeli z przyjmowanymi rozdzielczościami pc dla tego tv(przypominam: Viera tx-p42s10e), ale nigdzie nie mogę takiej tabeli znaleźć.
Nie przeskakuje na 1920x1080 i już.
Telewizor teoretycznie obsługuje ten tryb wyświetlania. W praktyce nie chce.
Miał ktoś taki problem?
Pozdrawiam
Spite
 

sqallpl

New member
Dla osob majacych karty ATI i problem z tym, ze obraz nei wypelnia calego ekranu.

Poradzilem sobie z tym, zmieniajac ustawienia w catalyst center. Desktops & Displpays, Configure na ikonie telewizora i tam scalling options.
 

klolik

New member
@Spite:
TV rozdziałkę obsługuje, ale pewnie tylko przy sygnale cyfrowym (DVI, HDMI) natomiast po analogu (D-SUB) już nie. Przetwornik AC w tv może tego nie pociągnąć - tak to jest jak sprzęt projektują księgowi a nie projektanci.
Pozostaje Ci tylko sprawdzenie sygnałów cyfrowych np. wymiana grafiki na taką z wyjściami DVI/HDMI
 

mataman

New member
Bez reklam
Nic nie zadziałało.
Szukałem nawet tabeli z przyjmowanymi rozdzielczościami pc dla tego tv(przypominam: Viera tx-p42s10e), ale nigdzie nie mogę takiej tabeli znaleźć.
Nie przeskakuje na 1920x1080 i już.
Telewizor teoretycznie obsługuje ten tryb wyświetlania. W praktyce nie chce.
Miał ktoś taki problem?
Pozdrawiam
Spite


Ten tv beznadziejnie współpracuje z komputerem. Koniec kropka.
 

rymun

New member
Witam. W przyszym tygodniu bede posiadaczem Toshiba 42xv635. Chcialbym polaczyc ja z laptopem (Acer Aspire 5613), ktory posiada dwa wyjscia : s-video i vga (HD 15). Chcialbym aby do tv bylo HDMI. W internecie znalazlem kabel : HDMI - Vga, lecz w opisie jest napisane, ze nie bedzie dzialalo z laptopami. Pomozcie znalezc jakies rozwiazanie. Z gory dzieki.
Sory za brak polskich znakow.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
Nie ma działającego kabla VGA->HDMI, gdyz to sa 2 różne strumienie (VGA to sygnał analogowy, a prze HDMI obraz przesyłany jest cyfrowo). ;)
 

rymun

New member
Poszperałem na angielskich forach. Jedyna opcja dla mnie to : HD15 -HD15. Znalazłem b.dobry kabel, który ma wszystkie 15 pinów a nie 14 jak większość.
 

rymun

New member
Być może, nie wiedziałem. Wyczytałem, że przy 14 pinach nie ma możliwości przełączenia trybu obrazu, jest tylko 4:3.
 

syriusz76

Member
Posiadam laptopa CQ61 220EW z wyjsiem HDMI. Jak podlaczam tylko po kablu HDMI do Toshiby 46XV635DG to nic nie ma (niebieski ekran) Musze podlaczyc dodatkowo pod D-sub zeby mi wyswietlil. Czy to normalne ze trzeba jeszcze podlaczac dodatkowo pod D-Sub ?
 

hojlo1

New member
Bez reklam
HDMI to "cyfra", D-Sub to "analog", czyli 2 rożne sposoby przesylu nie mające nic wspólnego z sobą.

Spróbuj najprostszej metody (zacytuję z innej strony):
"Przy wyłączonym PC:
[FONT=&quot]a/[/FONT] wypinam monitor: VGA/DVI (osobne wejście).
[FONT=&quot]b/[/FONT] zapinam HDMI na drugie wejście (jak muszę, to przez „pełną” przelotkę DVI opisaną wcześniej)
[FONT=&quot]c/[/FONT] "Power"...komputer startuje (często z obrazem od samego biosu np. 480p/720p)
[FONT=&quot]d/[/FONT] ...okazuje się ze wszystko "robi się samo" (ewentualnie tylko dobieram na finał 1080p 60Hz, jak to możliwe, gdyż tak zalecane)

W notebooku metoda też często się sprawdza (dopięcie TV i start notebooka), z tym że na finał ustawiam TV jako główny monitor

(po wyłączeniu notebooka i wypięciu HDMI wszystko wraca do „starej” normy).

Jak nie wychodzi coś to np. klonowaniem uruchamiam (tylko po to by komputer TV zauważył), a resztę j/w. "

Oczywiście pierw w TV ustaw na dane wejście HDMI (i czekaj spokojnie na pełne załadowanie Windowsa).

PS - w notebooku sa klawisze funkcyjne do przełączania monitorów (np. Fn+F4).
 

korni93

New member
chciał bym otrzymać od was informacje ktorej od dłuższego czasu nie moge otrzymać a więc zakupiłem Sharpa 32D65E no i podłączyłem bezpośrednio do kompa jako monitor ponieważ ma wejśćie użyłem do tego celu zwykłego kabla VGA od poprzedniego monitora i problem jest w tym że nie moge zmienić rozdzielczości na 1920:1080 którą tv obsługuje bo mam podpiętego też xboxa i bez problemów rozdziałka działa..tutaj niestety nie.Moja karta graf to geforce 8800gts 512mb w panelu Nvidia wybrałem dostępność wyższych rozdzielczości i moge wybrać 1920:1080 ale po ustawieniu podczas zmiany na czarnym ekranie jest napisane"brak sygnału" wie ktoś moze czy kabel HDMI załatwił by ten problem czy może poprostu musze coś tylko ustawić??na początku też miałem komunikat brak sygnału bo odświeżanie miałem ustawione na 75hz a tv obsługuje 60hz.no ale maksymalna rozdzielczość to 1280:1024 (taką miałem na dawnym monitorze)i nie moge jej zmienić i musze rozciągać obraz.Prosze kogoś ogarniętego w temacie o pomoc.Nie wiem czy kabel HDMI załatwi sprawe i udostepni ta rozdzielczość? czy jakiś program bądź sterownik? do karty sterowniki mam najnowsze.pozdro
 

korni93

New member
hojlo1 chcę uzyskać jak najlepsza jakośc wiadomo..tv mam jako monitor i full HD pod HDMI zawsze się przyda..dzięki za info..więc HDMi załatwi sprawe..powiedz tylko jak możesz jaki kabel hdmi byś polecił?
 

korni93

New member
to poleć coś z allegro bo są od 10zł do 60zł i na oko różnią sie tylko długością..ale wole kupić lepszy niż mieć potem roblemy:D znalazłem jeden ale nie moge ci linka rzucić:D
 
Do góry