Jak podłączyć telewizor LCD/plazmę do komputera/laptopa

Bartos81

Member
Bez reklam
sprawdź czy czasami w tv nie masz włączonego rozciagania ekranu, w panasonicach nazywa sie to powierzchnia obrazu i poszerza obraz z każdej strony o ok 5 cm by nie było nierównych boków w filmach o słabej jakości
 
Ostatnia edycja:

braco

New member
@Poncio
Zobacz w instrukcji czy czasem do połączenia PC -> TV nie powinno być wykorzystane złącze D-SUB w telewizorze.

Mam 26" panasonica i w nim powinno być wykorzystywane D-SUB, przy połączeniu przewodem DVI -> HDMI obcina mi obraz o ok. 1cm z każdej strony.
Grafikę mam GF8600 GT Palit nie sonic i nie spaliła się przy podłączeniu na żywca (niestety).
Wpadł może ktoś na pomysł jak wymusić uzyskanie rozdzielczości natywnej 1366x768 przy klonowaniu obrazu na telewizorze wykorzystując HDMI? Jest to w ogóle możliwe?
 

Bartos81

Member
Bez reklam
braco
podłącz po HDMI i w ustawieniach TV wyłącz powierzchnie ekranu, opcja jest widoczna gdy obraz wyświetlany jest w 16x9 (to właśnie ta opcja o której pisałem wyżej)
 

Bartos81

Member
Bez reklam
w głównych ustawieniach, gdzieś pod koniec,
ale nie zawsze ta opcja jest widoczna
Panasonic%20inne%20ustawienia.jpg


a w ogóle t sprawdź w instrukcji w rozpisce menu czy masz taka opcje :)
 
Ostatnia edycja:

Poncio

New member
w manualu nic o D-Sub nie pisze:)

ustawiłem opcje 'dopasuj obraz' i już się mieści ^^

tylko zastanawia mnie dlaczego przy 1920x1080 automatycznie ustawia mi sie 16bitow kolorów i 60Hz.. a przy 32bitach max to 25Hz

jak do tej pory zauważyłem to jedyna różnica to 'szybkość chodzenia' po folderach/filmach itp. bo gdy odpalę film i dam na FullScrean to film chodzi normalnie... nawet przy dynamicznych akcjach^^


Pozdrawiam:)

EDIT:
jeszcze jedno bo tego nie rozumie...
mam do wyboru kilkanaście rozdzielczości przez komputer
ale skupmy się na pierwszych 4:)

Niestandardowe:
1840x1036, Progresywna (60Hz, 32bity)
HD,SD:
1080p,1920x1080 (24Hz, 32bity)
1080p,1920x1080 Zalecane (60Hz 16bitów)
1080p,1920x1080 (50Hz przy 16bitach i 32bitach)

tak to wygląda u mnie z poziomu panelu nvidia...(to co w nawiasach to sam dopisałem^^)
zastanawia mnie dlaczego ta sama rozdzielczość jest w 3 rożnych konfigach(patrz nawiasy) i przy niestandardowej rozdzielczości mogę uzyskać 60Hz i 32bity a przy 1080p juz nie.. chociaż różnica miedzy tymi rozdzielczościami jest niewielka^^

jeżeli namieszałem trochę to sory^^
 
Ostatnia edycja:

Bartos81

Member
Bez reklam
nie d-sub a powierzchnia obrazu:)
spróbuj odinstalować aktualne sterowniki, wyczyścić rejestr i zainstalować najnowsze ze strony Nvidi
 

Poncio

New member
posiadam najnowsze stery(2tygodnie temu format robiłem)

stery z płyty nie działają:)

obecnie mam ustawione dopasuj obraz.. no i się mieści^^


Pozdrawiam i dzięki za zainteresowanie i odpowiedz;)
 

peteszn

New member
Sony 40W5500 + Ati Radeon 4580

Mam mały problem z utratą połączenia między telewizorem Sony 40W5500, a karta graficzna Ati Radeon 4850. Do karty podłączony jest konwerter DVI-HDMI, a następnie kabel HDMI do TV. Wszystko chodzi dobrze pod warunkiem, ze najpierw włączę TV pod źródło HDMI gdzie komp jest podłączony(wtedy działa doskonale i jeśli nic nie zmienienie nie ma żadnych problemów). Wystarczy jednak, że wyłączę chociaż na chwilę TV, albo zmienię na inny kanał to po powrocie pod HDMI, gdzie jeszcze przed momentem obraz z komputera działał bez zarzutów wita mnie czarny ekran. Dopiero restart komputera pomaga, by ponownie telewizor wyświetlił obraz z PC. Nie jest to może jakiś wielki problem, ale trochę irytujący. Ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić?
 

Angus

New member
Pomocy juz mam tego dosc. Mam Smasunga 32B650 i kabel HDMI-DVI za cholere nie moge ustawic odpowiedniej rozdzielczosci gdy mamna kompie odpowiednia ktora mi pasuje i na ktorej zawsze pracuje to na tv mam obciety obraz w pionie tzn dol i gore tak ze jak przesune myszka w dol to sie przesuwa prosze o pomoc !!
 

robert514

New member
Angus napisał:
Pomocy juz mam tego dosc. Mam Smasunga 32B650 i kabel HDMI-DVI za cholere nie moge ustawic odpowiedniej rozdzielczosci gdy mamna kompie odpowiednia ktora mi pasuje i na ktorej zawsze pracuje to na tv mam obciety obraz w pionie tzn dol i gore tak ze jak przesune myszka w dol to sie przesuwa prosze o pomoc !!
Kolego TV to nie PC. Dla 720p rozdzielczości 1024x768; 1280x720; 1366x768, dla 1080p i 1080i 1920x1080.
 

Murza68

New member
HDMI komputer-OTV

Prośba o podzielenie sie informacjami nt. kart graficznych z wyjściami HDMI które dobrze pracują z wejściem HDMI w odb.TV i takich, z którymi są kłopoty. Mam przykre doświadczenie z NVidia GForce8500GT, która utrupia wejścia HDMI w odbiorniku (odrazu zaznaczam, że nie chodzi o elektrostatykę czy napięcia międzyfazowe). Serwis tv mówi, że lepiej nie łączyć się z komputerem po HDMI, bo mogą być kłopoty z jakością, a nawet własnie uszkodzenia i najlepiej łączyc się Dsub (ze stratą rożdzielczości). Oczywiście, firma telewizyjna zwala winę na producenta karty graficznej i odwrotnie.
 

Jaamo

New member
Pytanie

Witam! Proszę o pomoc w temacie przesyłania obrazu PC->TV LCD. Od początku: dawno temu połączyłem PC (karta nVidia Quadro FX500/FX600) przez złącze D-Sub kablem do portu D-Sub telewizora Samsung LE 26R81B i wszystko działało cacy. Kabel ten był trochę za krótki i wisiał paskudnie na ścianie. Podczas remontu pokoju zabudowałem dłuższy kabel: allegro.pl/show_item.php?item=816544127 i... wtopa. TV nie widzi źródła PC. Od razu (wkurzony) miałem dzwonić do sprzedawcy, ale podłączyłem próbnie pod ten sam kabel monitor Samsung T190 (który normalnie mam podłączony przez DVI) i wszystko działa poprawnie = jest obraz. Zgłupiałem!
Reasumując:
1. na "starym" kablu D-Sub wszystko działa;
2. na "nowym" kablu D-Sub TV nie widzi źródła PC;
3. na "nowym" kablu D-Sub monitor odbiera obraz;

Co jest grane? Orientuje się ktoś?
Dzięki z góry za wszelkie odpowiedzi.
 

kartek2

New member
9600gt + Samsung Ue40b7000

pomóżcie rozwiązać mi problem z dźwiękiem!

Po podłączeniu komputera z telewizorem jest obraz ale brak dźwieku
Podłączenie jest przez kabel HDMI-HDMI
Karta graficzna Geforce 9600GT posiada wyjście HDMI telewizor również
Kabel w wersji HDMI v1.3b
To raczej nie wina telewizora, to samo jest na drugim TV LG 32 cale
wyczytałem że należy zainstalować - Realtek HD Audio Driver R2.39 dla Windows Vista & 7
niestety nadal nie ma dźwięku
Moj system to windows 7 ale na XP też nie było :(
karta dźwiękowa zintegrowana
Próbowałem zmieniać ustawienia w Realtek HD audio ale nic to nie dało
Pomóżcie
Pewnie w kompie coś muszę ustawić
 

Bartos81

Member
Bez reklam
usuń sterowniki od grafiki wyczyść rejestr i zainstaluj od nowa najnowsze, a masz kartę graficzną połączoną z dźwiękową na płycie głównej?
 

amlas

New member
Połączenie plazmy z laptopem

Panowie,
chciałem podłączyć lapka HP 6110, który ma tylko wyjście VGA z panasem 50x10y kablem VGA-component.
Wiem, że ten tv ma też VGA, ale mam kabel jaki napisałem i chciałem go wykorzystać. Niestety, nie działa, laptop nie wykrywa tv.
Dlaczego? Co powinienem zrobić?
 

maro786

New member
mam problem z podłączeniem lapka pod lcd marki sony bravia 37 w5500 wcześniej chodziło dobrze ale teraz gdy podłanczam kabel do laptopa ekran w nim sie robi czarny a na tv brak sygnalu i tak caly czas model mojego lapka acer extensa 5630Z a przestawiałem tylko coś we właściwościach grafiki a kabel jest na pewno sprawny bo działa w stacjonarnym z monitorem
 
Do góry