Jak podłączyć telewizor LCD/plazmę do komputera/laptopa

jackpe

New member
marcin1980 nie za bardzo mam jak spróbować ponieważ w lapku nie ma nic o ustawieniach dźwięku po HDMI. Po prostu nie znalazłem nigdzie żadnej opcji umożliwiającej wymuszenie przekierowania dźwięku na HDMI. Tym bardziej, że po włączeniu kabla sam wszystko wykrywa i tak jak pisałem z obrazem nie ma żadnego kłopotu. Mogę go dowolnie skalować, zmieniać rozdzielczość itp.
 

mataman

New member
Bez reklam
nie wiem jak jest w lapkach ale na zwykłym pc aby szedł dzwiek po HDMI nalezy zazwyczaj dodatkowwo podłączyć karte graficzna z dzwiękową. Inaczej idzie sam obraz.
 

jackpe

New member
W lapku się tak nie da niestety:)Nie wiem co jest źle i co jeszcze mogę zrobić. Z ciekawości spróbowałem też u córki. Lapek Lenowo jakiś nowy model,telewizor LCD Samsung nie pamiętam modelu,kabel HDMI daVinci o ile dobrze pamiętam. Dokładnie to samo co u mnie. Z obrazem żadnych problemów,natomiast dźwięk nie jest przekazywany.Nie ważne jakiego programu używam. Reset też nie pomaga.
 

rafal11998

New member
Może po prostu dźwięk jest wyłączony. Na dolnym pasku ikona głośności klikamy prawym na myszy i wybieramy "urządzenia do odtwarzania" ja mam kartę nvidia i klikasz na nią i właściwości i na dole "użyj tego urządzenia" możliwe że to jest pszyczyną u mnie też tak właśnie było
 

jackpe

New member
rafal11998 napisał:
Może po prostu dźwięk jest wyłączony. Na dolnym pasku ikona głośności klikamy prawym na myszy i wybieramy "urządzenia do odtwarzania" ja mam kartę nvidia i klikasz na nią i właściwości i na dole "użyj tego urządzenia" możliwe że to jest pszyczyną u mnie też tak właśnie było
Dzięki za wszelką pomoc, ale zanim napisałem na forum to wyczerpałem chyba wszystkie możliwości jakie daje konfiguracja lapka:) Ustawienia dźwięku to była pierwsza rzecz którą sprawdziłem.Natomiast jak wynika z Waszych postów Rafał i Mataman dźwięk powinien być przekierowany na grafikę.U mnie nie ma we właściwościach takiej możliwości. Mam tylko głośniki z kontrolerem SoundMax i Cyfrowe urządzenie wyjściowe (SPDIF) z tym samym kontrolerem.Mam nadzieję, że dobrze rozumiem z tym przekierowaniem na grafikę:)
 

medeuska

New member
Witam, mam problem z podlączeniem laptopa Fujitsu siemens z vga i lcd z dvi- podlaczone jest wszystko niby ok- oryginalny kabel dvi-dvi z tv i rzejsciowka dv-vga- bo w lapku mam tylko vga.
Nie wiem dlaczego laptop mi nie wykrywa żadnego połączenia. Prosiłabym o pomoc.
Mam karte mobile intel(R) 965 express chipset family.
sterowniki wszystkie njnowsze...:confused::confused:
 

jackpe

New member
Laptop + HDMI + Plazma

Ponieważ udało mi się wreszcie uruchomić ten zestaw, więc napiszę jak, ponieważ może się też komuś przydać.
Laptop Compaq 8710p + HDMI + plazma Samsung PS50B650.
Co do tel. to jest to najmniej ważne,bo zakładamy iż problem leży zawsze,lub przeważnie po stronie lapka.
Co pomogło u mnie.
Najnowsza wersja biosu,chipsetu i sterowników audio ze strony HP. Nie myślałem wcześniej o tym, ponieważ taką aktualizacje robiłem kilka miesięcy wcześniej a na pewno w tym roku:)
We właściwościach audio jako domyślne ustawione jest cyfrowe urządzenie wyjściowe SPDIF, w którego obsługiwanych formatach zaznaczyłem wszystkie dostępne.
I to tylko tyle albo aż tyle.Dźwięk idzie pięknie czy to przy odtwarzaniu filmu, czy jako mp3 z dowolnego odtwarzacza audio.
 

zegan

New member
Laptop+ps3+hdtv+ampli->lcd tv

witam.jestem tu nowy i trudno ogarnac mi calosc wiec zwracam sie z prosba do was o jakies nakierowanie mnie.otz jestem posiadaczem wiekszosci urzadzen z tytulu postu a brakuje mi serca zestawu audio video - amplitunera ktore zamierzam wlasnie kupic.wybor pada pomiedzy yamaha v765 a marantzem 5003 (po wczesniejszym odsluchu).problem niejest w wyborze aplitunera a w wyborze sposobu podlaczenia tego wszytskiego zeby ze soba dobrze wspolgralo i w samym wyborze kabli.jestem posiadaczem lcd samsung LE40R74BDX/XEU (wer.ang) o jednym zlaczu hdmi oraz konsoli ps3 i laptopa dell inspiron 1520 (brak dvi - tylko s-video oraz vga) oraz cyfrowego odbiornika cyfry+ marki philips (hd) oraz subwofera magnat sub-300a.rozumiem ze konsola oraz dekoder cyfry+ podlaczam za pomoca zlacz hdmi do aplitunera.jak podlaczyc laptopa?czy przez kabel vga czy s-video (jesli s-video to jaki kabel i czy audio+video poniewaz w wiekszosci bedzie puszczane audio , czasami filmy)czy mam kupic oddzielny kabel audio??.jakim kablem podlaczac sub-a gdyz ma on dwa wejscia rca (lewy i prawy) a z tego co widzialem amplituner posiada jedno wyjscie??jakie firmy prod.kable polecacie??czy audioqest bedzie odpowiedni??
 

michaker

New member
Witam

Posiadam laptopa packard bell z karta graficzna nVidia 7300 z wyjściem DVI. Tym wyjściem podłączyłem go z telewizorem lg 37lh4000 kablem ( 5m ) do wejścia hdmi w telewizorze. Obraz jest idealny bez śniegu dobra rozdzielczość jednak podczas oglądania filmów występuje smużenie. Podczas szybkich scen jakby obraz się nie wyrabiał i miał przesuniecie zauważyłem ze przez ekran przelatuje smuga w kształcie litery z, z lewego dolnego rogu do górnego prawego rogu. Będę wdzięczy za jakakolwiek rade zupełnie nie wiem w czy tkwi problem
 

barcha86

New member
Witam.
zacznę od sławnego "mam problem", otóż mam telewizor plazmowy lg 42 cale pq 1000 i nie wyświetla mi się obraz z komputera na nim. Mam kabel hdmi-dvi w wersji 1.3b FULL HD i wyskakuje mi komunikat niepoprawny format lub brak sygnału. Mam jednoczesnie podpiety i monitor i tv, w opcjach grafiki ( ati radeon 2600 pro) probowalem to jakos ustawic ale efekt jest marny.
Prosze o pomoc i z gory dziekuje.
 

CrimsonKing

New member
Podłączenie komputera do Panasonic TX-L37G15E

Witam
Mam "mały" problem z obrazem na telewizorze Panasonic TX-L37G15E po podłączeniu do niego komputera kablem dvi/hdmi (z karty ATI radeon 4870)

Obraz jest niby FullHD 1080p 60hz ale z każdej strony (boki oraz dół i góra) są
paski czarne około 1cm. Obraz jest po prostu ściśnięty. Czy to wina kabla który ma około 5m?

Pozdr.
 

robert514

New member
barcha86 napisał:
Witam.
zacznę od sławnego "mam problem", otóż mam telewizor plazmowy lg 42 cale pq 1000 i nie wyświetla mi się obraz z komputera na nim. Mam kabel hdmi-dvi w wersji 1.3b FULL HD i wyskakuje mi komunikat niepoprawny format lub brak sygnału. Mam jednoczesnie podpiety i monitor i tv, w opcjach grafiki ( ati radeon 2600 pro) probowalem to jakos ustawic ale efekt jest marny.
Prosze o pomoc i z gory dziekuje.
Kolego wejdź w CCC i tam wejdź w menedżer ekranów > wykryj ekrany > sklonuj
 

robert514

New member
CrimsonKing napisał:
Witam
Mam "mały" problem z obrazem na telewizorze Panasonic TX-L37G15E po podłączeniu do niego komputera kablem dvi/hdmi (z karty ATI radeon 4870)

Obraz jest niby FullHD 1080p 60hz ale z każdej strony (boki oraz dół i góra) są
paski czarne około 1cm. Obraz jest po prostu ściśnięty. Czy to wina kabla który ma około 5m?

Pozdr.
A jaką rozdzielczość masz komputerze? Ustaw np 1024x768.
 

ROGAL114

New member
Panasonic tx-l32s10e a komputer?

Witam
Staram się podłączyć kompa z telewizorem jak w temacie i tak:kartę mam radeon hd 4850 najnowsze sterowniki i podłączam -z kompa dvi-przejściówka dvi-hdmi i do telewizora hdmi hdmi.W ccc wykrywa mi telewizor nawet go sklonowałem lecz co z tego jak na telewizorze nic tylko czarna plansza ,oczywiście mam przełączone na wejście hdmi1 do którego mam podł .kabel .Próbowałem różnych rozdzielczości u stawiałem nawet tv jako ekran główny i nic.Morze ktoś z was jest mądrzejszy bo normalnie załamka.
 

robert514

New member
ROGAL114 napisał:
Witam
Staram się podłączyć kompa z telewizorem jak w temacie i tak:kartę mam radeon hd 4850 najnowsze sterowniki i podłączam -z kompa dvi-przejściówka dvi-hdmi i do telewizora hdmi hdmi.W ccc wykrywa mi telewizor nawet go sklonowałem lecz co z tego jak na telewizorze nic tylko czarna plansza ,oczywiście mam przełączone na wejście hdmi1 do którego mam podł .kabel .Próbowałem różnych rozdzielczości u stawiałem nawet tv jako ekran główny i nic.Morze ktoś z was jest mądrzejszy bo normalnie załamka.

Witam, kolego a w menu TV nie masz opcji przełączania sygnału wejściowego cyfrowy/analogowy, lub zmień wejście na HDMI 2. U mnie w TX-P42X10E jest taka opcja w menu dźwięk - wejście HDMI 1/3, a HDMI 2 obsługuje tylko sygnał cyfrowy.
 

ROGAL114

New member
robert514 napisał:
Witam, kolego a w menu TV nie masz opcji przełączania sygnału wejściowego cyfrowy/analogowy, lub zmień wejście na HDMI 2. U mnie w TX-P42X10E jest taka opcja w menu dźwięk - wejście HDMI 1/3, a HDMI 2 obsługuje tylko sygnał cyfrowy.
Zrobiłem wszystkie procedury na hdmi1 ,2 i3 i nadal brak odzewu ze strony tv
Natomiast wejścia hdmi 1 i 3 można u mnie rozdzielić cyfrowy lub analog .Automatycznie tv sam ustawia na cyfrowy
 
Ostatnia edycja:

robert514

New member
ROGAL114 napisał:
Zrobiłem wszystkie procedury na hdmi1 ,2 i3 i nadal brak odzewu ze strony tv
Natomiast wejścia hdmi 1 i 3 można u mnie rozdzielić cyfrowy lub analog .Automatycznie tv sam ustawia na cyfrowy
Kolego a ta karta radeon hd 4850 to jakiej firmy, czy to komp stacjonarny, czy laptop?
A może przejściówka zła: http://support.amd.com/us/kbarticle...ors-HowTheyInterconnectwithGraphicsCards.aspx
tu jeszcze jakieś rady:
http://support.amd.com/us/kbarticles/Pages/GPU-30DisplayFlickers.aspx
http://support.amd.com/us/kbarticle...oinitializethevideoGeneral(VideoOverlay).aspx
 
Ostatnia edycja:

ROGAL114

New member
Karta Gainward HD4850 512MB Golden Sample Przejściówka była dołączona w zestawie z kartą .Ale najgorsze jest to ze w CCC jakby wszystko było ok a w tv czarna plansza.Może tych nowych tv Pasonica są jakieś blokady na podłączanie do kart graficznych ,bo słyszałem że pod hdmi nie wolno podłączać .kompa?Sam już nie wiem.
 
Ostatnia edycja:

robert514

New member
ROGAL114 napisał:
Karta Gainward HD4850 512MB Golden Sample Przejściówka była dołączona w zestawie z kartą .Ale najgorsze jest to ze w CCC jakby wszystko było ok a w tv czarna plansza.Może tych nowych tv Pasonica są jakieś blokady na podłączanie do kart graficznych ,bo słyszałem że pod hdmi nie wolno podłączać .kompa?Sam już nie wiem.
Kolego a przez HDMI nie możesz połączyć?
Wyjście VGA [liczba] 0
Złącze DVI [liczba] 2
Złącze HDMI [liczba] 1
Może drugie złącze nie obsługuje HDMI, tylko DVI - VGA.
 
Ostatnia edycja:
Do góry