Jak podłączyć telewizor LCD/plazmę do komputera/laptopa

ivf

New member
OmniModo napisał:
(1) Z moich doświadczeń (kilka różnych typów ATI i nVidia na Windowsach XP, XP zmodyfikowane ,np. MX7 oraz Vista) na pewno ODRADZAM karty ATI RADEON. Piszą w reklamach tych kart o polepszonej współpracy z TV , ale to bzdura:fool: . Po prostu radzę unikać ATI. Z GeForce da się przynajmniej coś wycisnąć, pokombinować w ustawieniach, ale ATI to kaplica.
źle źle źle ;)
miałem do czynienia z różnymi kartami i w zasadzie trudno opisać wszystkie karty tak krótkim sformułowaniem. a jakby już uprzeć się na krótkie podsumowanie to byłoby wręcz przeciwne ;) na szczęście niedogodności dostarczanych przez producenta sterowników uzupełniane są opcjami odtwarzaczy..
chodzi mi o to, że kilka lat temu karty ati były w tej kwestii (wyświetlanie filmów na drugim ekranie) "be", jednak zostało to szybko poprawione, później karty nvidii zepsuli (po seri 6 - chodzi o "video mirroring"), a dodatkowo zepsuli również sterowniki dla starszych kart, które jeszcze taką obsługę posiadały.. taka sytuacja utrzymuje się w sumie do dziś.. osobiście obecnie mam kartę nvidii, przyzwyczaiłem się już, ale tylko dlatego że nie gram w gry (do gier trzebaby każdorazowo wyłączać tryb "dual view").

jeśli chodzi o pozostałe punkty, zgadzam się w pełni ;)

teraz może trochę o Twoim problemie..
z opisu wynika wg mnie, że problemem może być kabel, tymbardziej że długi. może nawet nie sam kabel, a słaby sygnał z karty, co przy marnym kablu wiadomo jaki da efekt..

czy próbowałeś podłączać sam TV bez monitora - jako jedyny wyświetlacz? jeśli tak to jeszcze spróbuj przepiąc go na drugie złącze DVI (jeśli takowe istnieje).

gdyby powyższe nie niwelowało problemu, to spróbuj odinstalować zupełnie sterowniki karty graficznej i zainstalować je ponownie, być może gdzieś ukrył się jakiś niechciany śmieć dotyczący gammy cy cuś..
 

golciu

New member
drugi monitor lcd

witam , mam mały problem z ustawieniami , podłączyłem lcd samsunga do laptopa acer i widzi tylko tło , brak ikon itp oczywiście mogę je przeciągnąć z pierwszego monitora , także jak odpalam jakiś film to też muszę go przeciągnąć , jak włączam pokaz slajdów to wyświetlają się tylko w laptopie na lcd zostaje wyświetlone tylko pierwsze zdjęcie , chyba coś nie ta z usawieniami ??????
 

golciu

New member
mriemer napisał:
Prawdopodobnie w ustawieniach ekranu twojego laptopa masz zaznaczone że twój monitor główny to monitor laptopa (wtedy na tv pozostaje tylko tapeta) żeby cokolwiek widzieć na ekranie tv, wystarczy przeciągnąć jakieś okienko poza ekran laptopa z prawej lub lewej strony, wtedy możesz juz go powiększyć na cały ekran.
W ustawieniach ekranu mozesz także ustawić że na obydwu ekranach będzie wyświetlane to samo. Sprawdż również ustawienia twojej karty graficznej.:)
witam wszystkich-
no właśnie mam tak samo , przeciąganie ikon nadrugi ekran sprawdza się problem pojawia się gdy włączam pokaz slajdów wtedy slajdy lecą w laptopie a na drugim ekranie pojawia się tylko pierwsze zdjęcie .
czy jakoś można ustawić aby obraz się kopiował na dwóch ekranach? ?? laptop acer travelmate 2492
 

kryszakowy

New member
Witam jestem laikiem w tych sprawach moze mi ktos wytlumaczyc jak ustawic tv lcd jako ekran glowny mam laptopa ibm r52 pozdrawiam
 

lvizzz

New member
jak podlaczyc samsunga r560 do tv

Witam, czy ktos mogly mi pomoc.Niedawno kupilem laptopa Samsung r560 z Geforcem 9600 w srodku, zamowilem kabel hdmi i podpialem do TV.Moj telewizor to Samsung LE40M86.Staralem sie ustawic rozdzielczosc obrazu z laptopa na telewizorze na full hd, ale znikaja mi wszystkie ikony, tapeta sie zmniejsza, a okna filmow otwieraja sie gdzies z boku-jakby byly, ale poza ekranem.Sciagnalem film full hd z rapidshare, probowalem go odtworzyc, ale wychodzi na to, ze karta graficzna nie byla w stanie obsluzyc tej rozdzielczosci, co jest malo prawdopodobne;obraz sie non stop 'psul', zanikal.Czy ktos wie, co musialbym zmienic w ustawieniach, ewentualnie jakiego kodeka uzywac.Dzieki
 

GuzikHD

New member
Witam mam podobny problem najpierw pojawia się na tv ekran startowy Windows a przy pojawieniu się pulpitu tv gaśnie i jest komunikat że niezgodny format wizji... mam GeForce9600GT i Philips'a 32PFL7403, podłączyłem przez przewód DVI-HDMI...
 

davids80

New member
Witam.
Mam problem. Próbowałem podłączyć mojego PC (karta graficzna: GeForce 9600GT) do TV LCD (Samsung LE32A451) za pomocą DVI-HDMI. Niestety bezskutecznie. Obraz na LCD nie wyświetla się. Próbowałem grzebać w ustawieniach NVIDIA Control Panel (miałem podłączony również mój monitor CRT). Ustawiłem drugi monitor w rozdzielczości 1360x768 i 1920x1080 (który defakto został wykryty przez PC). W panelu nvidii pokazywał wszystkie dostępne rozdzielczości dla połączenia HDMI. Ustawiłem także LCD jako ekran główny. Niestety w menu telewizora w ogóle nie podświetla się port HDMI 2 pod który podłączyłem PC (do HDMI 1 podłączony mam dekoder "n").

Gdzie tkwi problem???
 
Ostatnia edycja:

GreeN_DG

New member
boram napisał:
Właśnie podłączyłem moje lapka przed D-sub i... Mam problem :) Obraz z laptopa na ekranie TV jest lekko podwójny, zwłaszcza widok pulpitu windows ( ikonki maja jakby drugie odbicie, obraz nieostry ale głównie te pódwojne obrazy...) Moze ktoś z was wie gdzie tkwi problem, ewentualnie jak go rozwiązać... Pozdro
Mam podobny problem. Czy jest to tylko wina jakości kabla ? Ogólnie obraz jest ładny tylko denerwuje to lekkie odbicie.
 

seoseba

New member
połączenia...

witam.

zastanawiam się, co to znaczy, że w niektórych połączeniach scart rgb jest lepszy niż component (tzn. w jakich?) i component może być lepszy niż hdmi ( tzn. kiedy?)
nidawno kupiłem kuro 37v i czekam na blurey-a. zastanawiam się nad odpowiednimi połączeniami.
proszę o wyjaśnienie powyższych zależności i radę.
pozdrawiam
 

Robal_09

New member
Witam, podlaczylem sobie plazme(sharp) do lapka, obraz jest tylko nie wyswietlaja sie napisy,bardzo bylbym wdzieczny gdyby ktos mi pomogl
 

chris79

New member
Witam to mój pierwszy post, więc sorki za ewentualne niedociągnięcia. Mam taki problem: kupiłem właśnie lcd 32lg5000 z wyjściem hdmi, mam kartę radeon x550 Adventage 256m ddr pci-e vga/tvo/dvi.System WinXP SP2.
Komputer jest podłączony przez d-sub do monitora lcd i jest oki.Problemem jest to, żę chcę podłączyć jako drugi monitor telewizor lcd przez kabel hdmi-dvi, niestety w tv jest brak sygnału. Natomiast przez d-sub telewizor odbiera dobrze Oczywiście wszystkie opcje w telewizorze sprawdziłem ustawienia monitorów w opcjach karty także (chyba wszystkie przerobiłem-np: odświeżanie i zmiana rozdzielczości głównego monitora). Co ciekawe bios pojawia się na tv przy kablu hdmi-dvi, jednak przy Windowsie znowu zanika sygnał. W trybie awaryjnym mam sygnał w telewizorze przy rozdzielczości 800X600, jednak gdy w trybie normalnym ustawiam kartę właśnie na tą rozdziałkę, to znowu nie działa. Najnowsze stery Ati wgrałem, a także omegi i nic się nie zmieniło (chyba, że trzeba głębiej pogrzebać). Zauważyłem że sterownik w menedż.urządzeń monitora plug and play i telewizji rodzajowej(tak mi wyświetla mój monitor i tv.)są z 2001 roku, ale tego chyba się nie aktualizuje.
Z góry dziękuje za podpowiedzi.
 

k0k0t

New member
Witam,
posiadam w domu telewizor LCD Samsung LE32R81B (HD Ready) mam kabel DVI - DVI, zamierzam kupic sobie laptop i dlatego mam pare pytań.
1. Czy żeby oglądać filmy hd na telewizorze, które będą na laptopie musze mieć w lapku jakąś kartę hd czy wystarczy zwykła (bez hd)
2. O co chodzi z tą rozdzielczoscia natywną i jak rozwiązać ewentualny problem?
Za udzielone porady dziękuje.
pozdrawiam
 

gkt

New member
Witam

Chcialbym podlaczyc mojego netbooka z grafika Intel GMA 900 + wyjsciem d-sub do TV Panasonic TH-37PV7P (Hdmi,scart,component). Czy istnieje jakas mozliwosc (poza zakupem drogiego konwertera) ??
 

ivf

New member
gkt napisał:
Witam

Chcialbym podlaczyc mojego netbooka z grafika Intel GMA 900 + wyjsciem d-sub do TV Panasonic TH-37PV7P (Hdmi,scart,component). Czy istnieje jakas mozliwosc (poza zakupem drogiego konwertera) ??
niestety przyoszczędziłeś na modelu (PV7 zamiast PV70) i nie posiadając złącza D-sub nic nie zdziałasz.. chyba, że Twój netbook posiada również jakieś inne wyjście video, poza d-sub
 

freyu

New member
Mam plan podłączyć mój nowy nabytek, Panasa PX8 do kompa. Będę zmieniał grafę na gf gts250, która ma wyjście hdmi i mozliwość podłączenia dźwięku do płyty głównej. No i całość kablem hdmi-hdmi ale o długości 15m. Jak to widzicie? Pójdzie? Nie za długi przewód? I jeszcze pytanie czy dużo trzeba kombinować z ustawieniem obrazu? Jak ma się rozdzielczość plazmy do komputerowej?
 

Wojtek69

New member
Witam,
Przetrzepałem cały temat i nie znalazłem odpowiedzi.
Podłączyłem Samsunga a451 (w końcu) do kompa (połączenie kablem DVI-HDMI) Ustawiłem obraz na klonowanie, rozdzielczość 1024x768, wszystko śmiga elegancko.
Po włączeniu filmu: na monitorze film wyświetla się normalnie, na LCD w okienku odtwarzacza jest fioletowy ekran.
Po przełączeniu w Panelu Sterowania NVIDIA opcji Wideo i wizja -> Modyfikuj opcje wideo pełno ekranowego -> Pokaż również w trybie pełnoekranowym dla: Samsung (tak komp widzi LCD) film wyświetla się poprawnie i na LCD i na monitorze... Natomiast nie ma napisów...
Może ktoś pomóc ?
Mieszałem już sporo z ustawieniami i nic nie powoduje pojawienia się napisów.
Uff chyba opisałem dosyć dokładnie problem :)
Bardzo prosze o pomoc.
 

Prosument

New member
Żaden klon!Drugi ekran powinien być jako rozszerzony(tak to sie przynajmniej nazywa w sterownikach ati).Wejdź po prostu w ustawienia i drugi ekran włącz jako dołączony(tak żeby było widać samą tapete bez ikonek)a do odtwarzania użyj allplayera lub kmplayera.Oba programy mają możliwość wyświetlania nakładki na drugim ekranie i problem z napisami zniknie.Dodatkowo w kmplayer możesz wymusić używanie coreAVC który znakomicie odtwarza pliki mkv.Możesz sobie wtedy odtwarzać filmy 720p które w porównaniu do avi wyglądają niesamowicie.

Aha nie zapomnij ustawić odświerzania 50Hz(po hdmi jest taka możliwość)żeby film 25 klatek był płynny.Jeżeli będziesz miał film 23.9 to ściągnij Reclock.Ustaw na sztywno 25 fps i będzie super.

Pozdrawiam.
 

chris79

New member
brak sygnału-rozwiązanie

Po miesiącu prób, w końcu mi się udało, więc pisze dla potomnych. Zainstalowałem najnowsze stery ati (choć pewno jest to obojętne-strasznie się do nich zraziłem) a do tego stery omegi ale w wersji 3,8,36,nie wiem jak z nowszymi, ale te najnowsze na pewno nie. I( teraz w końcu mam ten upragniony sygnał szkoda, że nie mam centrum Catalyst, ale cóż.
 
Do góry