Jak podłączyć telewizor LCD/plazmę do komputera/laptopa

krzepki

New member
Samsung + Acer c.d

ciąg dalszy walki....bez tego ePresentation też trzyma na 1024 i ni w ząb wiecej. Czy stary bios w kompie może być tego przyczyną?

ivf ;)
nabazgrolili, że przez D-Sub tryb vesa max1600x1200, a CVT 1920x1080RB cokolwiek to znaczy
 
Ostatnia edycja:

ivf

New member
czyli powinno działać. bios nie będzie miał tu (raczej) wpływu. możesz też spróbowac z tym programem power strip. (próbuj w trybie pojedynczego wyświetlacza bo inaczej to zawsze będzie coś ucięte/rozciągnięte - TV ma inne proporcje niż ekran laptopa)

jeszcze tak dla pewności - sterowniki świeżutkie to znaczy ze strony acera czy intela? ;) te drugie ważniejsze

może jest gdzieś w ustawieniach sterowników opcja "ukryj tryby, których ten monitor nie obsługuje"
 

ivf

New member
z ciekawości zajrzałem do specyfikacji chipsetu zastosowanego w Twoim laptopie (Intel 910 GML) i niestety muszę Cię najprawdopodobniej zmartwić.

jeśli w tym chipsecie zastosowano sposób wyświetlania obrazu w trybie, jak to intel nazwał, LVDS (najprawdopodobniej tak), to niestety trzeba powiedzieć, że trafił Ci się najuboższy chipset z serii. niemniej jednak wg specyfikacji żaden z tej serii nie potrafi wyświetlić w ten sposób FullHD.. FullHD obsługuje dopiero tryb SVDO, ale z tego co zrozumiałem jest on stosowany tylko dla interfejsu DVI, którego tu brak..



to są rozdzielczości możliwe do uzyskania w trybie LVDS. jak widać są wyższe niż możesz uzyskać (jako pojedynczy wyświetlacz). przyczyną może być ograniczona ilość kolorów możliwa do uzyskania w tym LVDS, która wynosi 18bpp. spróbuj więc w ustawieniach grafiki zmniejszyć ilość kolorów na 18-bit (lub 16-bit) i daj znać, czy pojawia się wtedy większy wybór rozdzielczości ;)
 

krzepki

New member
Samsung + Acer c.d

witaj ivf

- aktualizacja biosu nic nie dała
- power strip nie działa - po zmiaie rozdzielczości i restarcie kompa znów jest 1024
- problem jest w tym cholernym i ubogim acerze ;)

pewnie będę się musiał bujać z tym 1024 aż do zmiany laptoka ;(

może masz jakiś pomysł na ten chipset? jakieś zwarcie mu zrobić albo zalać wodą? ;)

pozdrawiam

p.s. zubożenie kolorystyki nic nie daje....1024 i nic więcej

EDIT
sterowniki najnowsze od intela: wersja 6.14.10.4764, data 2007-01-13 ;) czyli też stare
 
Ostatnia edycja:

ivf

New member
w sumie dalej czytając tą specyfikację, widzę, że tryb LVDS jest również cyfrowy, nie jestem więc pewien czy jest tu stosowany (być może jest stosowany, a sygnał jest ponownie konwertowany na analogowy).. w zwykłym analogowym trybie karta niby obsługuje maks. rozdzielczość 2048x1536 przy 24bpp więc nie powinno być problemów..

mimo wszystko spróbuj zmniejszyć ilość kolorów (na 24, 18 lub 16 bitów), może coś to pomoże.. w końcu to nie jest zbyt zaawansowana karta i być może przy mniejszej ilości kolorów pozwoli wybrac większą rozdzielczość..

EDIT:
producent laptopa w zasadzie też mógł ograniczyć możliwości tej karty.. w instrukcji laptopa mało napisane na temat zewnętrznego wyjścia.. a na pewno próbowałeś sterowniki ze strony intela, a nie acera?
 
Ostatnia edycja:

ivf

New member
faktycznie te sterowniki nie są zbyt nowe, ale to nic. możesz jeszcze spróbować zaktualizować sterownik ogólny do chipsetu (nie samej grafiki):
INF Update Utility - Primarily for Intel® 4, 3, 900 Series Chipsets

jeśli to nie pomoże, to ja odpadam. możesz dla pewności zanieść laptopa do kogokolwiek z jakimkolwiek monitorem mającym rozdzielczość wyższą niż 1024x768 i wejście D-sub. przynajmniej będziesz pewny, czy to laptop za słaby, czy jest jakaś szansa
 

krzepki

New member
Samsung + Acer koniec bajki

witaj ivf ;)

sprawy wyglądają nieciekawie.
aktualizowałem wszystko co sie da i pozostaje mi cieszyć się tym co mam, czyli HD Ready z kompa na Samsunga przez D-suba.
Widocznie nikomu w 2004 roku nie przyszło do głowy, że już niedługo bedą TV Full HD ;)

POszukam jeszcze na forach o Acerach, ale mam nadzieje że córa wcześniej zaleje wodą ten szmelc który mam i będę "zmuszony" kupić coś nowego

w poniedziałek podepnę do mojego LCD nowszy laptok i zobacze jaki obraz on prześle
napiszę co i jak po serii testów z wodą i innymi laptokami


pzdr
 

krzepki

New member
samsung + acer: nie da rady

witam

po kilku dniach walki - poległem

Acer 3613 z kartą Mobile Intel(R) 915GM/GMS,910GML Express Chipset Family.....w moim przypadku 915 GM i FullHD na LCD to porażka.

Dokopałem się w końcu w supporcie Intela gdzie czarno na białym napisano, iż analogowe wyjście VGA oferuje only 800x600 or 1024x768.
Gdyby były inne wyjścia to owszem, obraz byłby żyleta - ale jest tylko d-sub więc jest kiszka Franciszka.

IVF wielkie dzięki za pomoc

Na razie będę się cieszył tym 1024x768, bo to i tak lepiej niż zwykłe DVD

pozdrawiam
 

Przemek80

New member
Siemanko forumowiczom, mam taki maly problem z polaczeniem lapka z tv. Lapek ma wbudowana karte ati radeon x700 z wyjsciem DVI wiec kupilem kabel dvi-hdmi, podlanczam i..jest! ale tylko przez chwile pozniej obraz czarny i komunikat NIE OBSLUGIWANY FORMAT WIZJI(co jakis czas obraz sie pojawial i znikal). Hmm kurde dziwne to jest skoro udalo sie uzyskac obraz, i teraz tak slyszalem ze niektore radzie maja odswiezanie rzeczywiste nizsze niz podaje winda(bylo gdzies na forum ktoryms:D) wiec zainstalowalem powerstrip ktory pokazal ze moje odswiezanie to 59hz, nawet jak zmienilemna 60hz nic to nie dalo wiec nie wiem o co biega?? jesli to nie problem z odswiezaniem to musi to byc kabel lub port dvi w lapku lub hdmi w tv? Moze ktos mial juz taki problem? Bede wdzieczny za pomoc.
Pozdrawiam.
 

k0k0t

New member
Witam,niedawno kupilem laptop lenovo y530, podlonczylem to telewizora samsunga le32r81b kablem hdmi. W laptopie mam ustawioną rozdzielczosc 1280x800 i taką wyswietlam na telewizorze (klonowanie monitora) i mam pytanie czy da sie jakos zrobic aby telewizor nie wyswietlal takiej rozdzielczosci jaka jest w laptopie tylko zeby wyswietlał swoją rozdzileczosc natywną 1366x768?
Prosze o odpowiec.
 

tejdi007

New member
Witam i prosze o pomoc ! jak mam podłaczyc plazme do laptopa

MAm plazme 42 cale philips i kupiłem kabel na allegro z jednej strony d-sub z drugiej dvi i trzy cincze biała czerwona i żółta i podłaczyłem to przez kabel z cinczami z jednej strony a z drugije do tv euro złaczem i właczyłem alptopa i nic na tv nie widac co zrobic prosze o pomoc bede wiece zobowiazany pozdrawiam i życze miłego dnia !!!!
 

nicekt

New member
Witam!

1 mój post i mam nadzieję że na tym forum mi ktoś pomoże. Mam zrobiony HTPC czyli komputer media center z tunerem cyfrowym do oglądania TV. Mam go podłączonego do plazmy Panasonic TH-42PY8P. problem którego nie mogę rozwiązać to brak dźwięku przez HDMI po wzbudzeniu z czuwania. Na pokładzie jest VISTA. Jeżeli zrobię taką kolejność czuwanie PC potem wyłączenie tv natępnie włączenie TV i wzbudzenie PC dźwięk jest. Inna kolejność i brak dzwięku. Muszę albo wylogować albo wyjąć i włożyć kabel HDMI. Jest możliwość aby zawsze pamiętał i ten dzwięk był. Z obrazem nie mam problemu.
 

craxa1987

New member
Mam problem: podłączam kablem ActivJet( takie ma wejścia jak kabel do monitora) telewizor Panasonic do PC. Telewizor to plazma serii X10 42 calowy.
Windows ładuje sie bez problemu ale nie wyświetla pulpitu i ikonek-cały czarny ekran. Zmieniłem rozdzielczość 800 na 600 i udało się ale po restarcie znowu pojawił się czarny ekran . Probowałem z rozdzielczością 1300 na 768 i też nie dziala. Co może być tego przyczyną?
 

kills89

New member
PROBLEm podlaczenie laptopa z LCD

Witam.
Mam problem chciabym podlaczyc laptopa ( ASUS A3HF 5A009 )z telewizorem Level 6432 Reviews: 32" Screen LCD HD Ready TV.

w laptopie jest tylko wejscie VGA (d-sub) a w LCD sa wejscia
1x VGA IN
1x S-video
2x HDMI
1x PC-AUDIO IN
1xPb
1xPr
1xY
1xAV
1x AV AUDIO
1x YPbPr
2x SCART

kabel VGA- VGA da tylko obraz?? a co z dziwiekiem ?? moze podlaczyc cos do Pc AUDIO w LCD??
zalezy mi zeby te kable byly jakies tanie:) dziekuje pozdrawiam
 
Ja mam pytanie z trochę innej beczki,czy podłączając laptopa do ampli używając kabla hdmi powinienem uzyskać od razu także dzwięk na głośnikach?czy musze zastosować jeszcze inny kabel?
 
No właśnie też mi się tak wydawało i teraz pytanie czemu go nie mam?nie wiem czy to dobry dział do tego pytania,
a dokładnie chodzi o laptopa samsunga R610 i ampli H/K 355,podłączyłem przez hdmi,ustawiłem w ampli że dzwięk i obraz będzie również przez hdmi i cisza,czy ma ktoś może jakiś pomysł?
 

jackpe

New member
Witam
Ja również się dołączę do tych ostatnich pytań.
Laptop Compaq 8710p, plazma Samsung PS50b650. Połączenie za pomocą kabla HDMI Vivanco za ok. 70zł. w MM. Obraz bez problemu ustawiłem i jest super, natomiast dźwięk jest tylko z laptopa. Przy połączeniu ale już innym kablem z mini HDMI z kamerą Sony SR12 nie ma żadnego problemu. Obraz i dźwięk jest idealny.
Może ma ktoś jakiś pomysł jak to ugryźć ? :)
 
No właśnie zapomniałem dodać że jak podepnę tym samym kablem dvd to dzwięk jest!
jackpe a może trzeba coś przestawić w laptopie,próbowałeś już?
 
Do góry