Jak podłączyć telewizor LCD/plazmę do komputera/laptopa

olka

New member
Bardzo dziwne - na każdej rozdzielczosci od 800x600 az do 1440x900 obraz na TV LCD z laptopa wypuszczony przez HDMI wchodzacy do HDMI TV LCD jest identyczny.

Nie miesci sie na matrycy TV LCD, brakuje mu z kazdej strony po okolo 2cm obrazu z matrycy laptopa.....
 

rumcajs

New member
Dzisiaj byłem u szwagra i miałem okazję przetestowac mojego HP na jego Sharpie 37RD2E. Połączenie po HDMI obydwu urządzeń -kicha-obraz nie miesci sie w matrycy,i o co tu chodzi?? z tym HDMI ,zamiast ułatwiać życie człowiek musi szarpac sie ze sprzętem i to za nie małe pieniądze.
Juz głupieje ale raczej bym wskazywał na karty w naszych kompach chyba jestesmy robieni w balona,kurcze sam juz nie wiem,ale tak byc nie powinno.
Dlaczego problemu nie ma kiedy podłącze swojego Humaxa po HDMI,zgodnosc idealna obraz z naszej Ekstraklasy HD wzorowy,a nawet śmiem twierdzic ze przewyzsza jakoscia niemiecki Premiere HD z bundesligi live.
Troszke zboczyłem z tematu,wybaczcie mi te gapiostwo;)
Pozdrawiam
 

marshall21

New member
marshall21 napisał:
Witam

Od wczoraj użytkuję Sharpa LC-32X20E. Próbowałem go podłączyć do mojego komputera przez łącza HDMI (TV) - DVI (PC). Niestety przy ładowaniu Windowsa wyskakuje jakiś błąd, którego nie nadążam przeczytać (coś z display) i komputer się resetuje. Odpala się jedynie w trybie alarmowym.

Mięliście może taki problem - jakiś pomysł jak temu zaradzić? Czy to możliwe aby karta graficzna z wyjściem DVI (używam przejściówki DVI-HDMI) nie obsługiwała HDMI? Może to tylko kwestia sterowników, ustawień?

Help! ;)

Pozdr.
M.


Witam
W końcu sam poradziłem sobie z moim problemem. Rozwiązanie banalne - po prostu VISTA sama nie obsłuży HDMI, trzeba ściągnąć najnowsze sterowniki. Po ich instalacji wszystko poszło jak należy. Filmy i gry - żyleta. Windows słaby (rozmyte kolory) - jeszcze nie wiem z czego to wynika, ale pracuję nad tym i dam znać ;).

I jeszcze jedno - znalazłem gdzieś we wcześniejszych postach, że użytkownicy mojego modelu TV (Sharp 32'') nie mogli odpalić z kompa rozdzielczości 1920x1080. U mnie na nowych sterownikach chodzi bez problemu.

Jeśli ktoś wie dlaczego filmy z komputera chodzą super, a obraz z Windowsa (Vista) jest kiepski - bardzo proszę o sugestie.

Z góry dzięki i pozdrawiam,
M.
 

ph14

New member
Czarne pasy po bokach LCD

Witam, jestem nowym użutkownikiem tego forum, i z tego co zdążyłem zauważyć jeszcze nikt nie spotkał się z takim problemem jak mój...
Podłączyłem LCD 32' HD ready pod PC przez kabel DVI-HDMI, śmigało świetnie na rozdzielczosci 1368x766, pełny idealny obraz. Karta GF8600GT tv- daewoo z panelem samsunga.
Ostatnio zmieniłem format obrazu w trakcie oglądania tv na 4:3(zeby miec niespłaszczony obraz z anteny) i po włączeniu PC( pracuję w trybie dualview) na dużym ekranie obraz zwęził się po bokach, takjakby dopasowując się do trybu 4:3 ( czarne pasy bo bokach). Po zmianie skali w tv na 16:9 i przejściu na tryb dualview pasy pozostały...Próbowałem już wszystkiego z zainstalowaniem najnowszych sterów i programiku power strip- dalej bez zmian.
Dodam tylko,że gdy zmieniam rozdzielczości na LCD nawet na 1368X766 to widać zmiany w obrazie ale wszystko odbywa się w tym" pomniejszonym ekranie" a pasy po bokach pozostają. Proszę pilnie o pomoc i o każdą radę.

Przy podłączenie prze svideo - obraz rozciąga się idealnie na caly ekran LCD tylko,że wiadomo - słąba jaość.
CZy to może być wina kabla?( tylko,że działało wcześniej) czy "coś" się stało z tv? z kąd ta nagła zmiana w obrazie na tv?
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
rumcajs napisał:
Dzisiaj byłem u szwagra i miałem okazję przetestowac mojego HP na jego Sharpie 37RD2E. Połączenie po HDMI obydwu urządzeń -kicha-obraz nie miesci sie w matrycy,i o co tu chodzi?? z tym HDMI ,zamiast ułatwiać życie człowiek musi szarpac sie ze sprzętem i to za nie małe pieniądze.

Juz głupieje ale raczej bym wskazywał na karty w naszych kompach chyba jestesmy robieni w balona,kurcze sam juz nie wiem,ale tak byc nie powinno.
Dlaczego problemu nie ma kiedy podłącze swojego Humaxa po HDMI,zgodnosc idealna obraz z naszej Ekstraklasy HD wzorowy,a nawet śmiem twierdzic ze przewyzsza jakoscia niemiecki Premiere HD z bundesligi live.
Troszke zboczyłem z tematu,wybaczcie mi te gapiostwo;)
Pozdrawiam​

Telewizory mają overscan, należy wyłączyć (jeżeli taka opcja istnieje), lub dostosować rozdzielczość pulpitu np. programem powerstrip.
 

olka

New member
ar2 napisał:
Telewizory mają overscan, należy wyłączyć (jeżeli taka opcja istnieje), lub dostosować rozdzielczość pulpitu np. programem powerstrip.


No wiec wlasnie chodzi o to ze nawet poprzez powerStrip nie da sie nic zrobic, przynajmniej w moim przypadku - jakakielwiek rozdzielczosc ustawie to zmienia sie tylko jakosc obrazu (w zadnycm z przypadkow nie jest idealna, raczej kiepska niz dobra) i w kazdym przypadku obraz nie miesci sie na matrycy TV LCD.

Ani 800x600 ani 1366x768 ani posrednie nic nie zmieniaja w wielkosci obrazu - jedynie w jego jakosci....
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
przy zakupie tv lcd - z głownym wykorzystaniem do komputera koniecznie zadaj pytanie o overscaning.
Jeśli to ważna potrzeba musisz wyartykułować ją bardzo wyraźnie przed zakupem. Np. LCD Toshiby robią to rewelacyjnie.
 

olka

New member
ar2 napisał:
Telewizory mają overscan, należy wyłączyć (jeżeli taka opcja istnieje), lub dostosować rozdzielczość pulpitu np. programem powerstrip.

Dostosowalam rozdzielczosc programem PowerStrip ale to nic nie dalo.

Gdzie w ustawieniach znajde funkcje overscaning w TV LCD Smasung LE26R81B bo nie moge znalezc?

@kiki tzn ze TV LCD Samsunga nie zdaja egzaminu z obrazem z kompa poprzez HDMI - bo juz nie wiem czy mam sobie dac z tym spokuj czy walczyc dalej?
 

mateoj

New member
Mam pytanko czy lepiej podłączyc kompa z televizorem lcd przez kabel S-video czy prze HDMI-DVI? bo nie wiem który kupic.
Pozdrawiam.
 

olka

New member
Ja już kompletnie Was nie rozumie - najpierw słysze, że Samsunki najlepiej spisują się jako monitory do komputerów bo mają rozdzielczość natywną a później słyszę, że overscaning najlepszy jest u Toshiba`y.

Wiem, że to dwie różne sprawy ale nie ma TV, który radziłby sobie z wyświetlaniem obrazu z kompa tak jak Samsung i możnaby z laptopa przez wyjscie HDMI podłączyć go z wejsciem HDMI w TV aby normalnie pooglądać film?

Gdzie mam uzyskać informację jak nie tu - a Wy milczycie i podajecie szczątkowe informacje typu - "przy zakupie tv lcd - z głownym wykorzystaniem do komputera koniecznie zadaj pytanie o overscaning.
Jeśli to ważna potrzeba musisz wyartykułować ją bardzo wyraźnie przed zakupem. Np. LCD Toshiby robią to rewelacyjnie."

@kiki może tego nie pamiętasz ale przed moim zakupem LE23R71B rozmawialiśmy na gg i pisałeś mi wtedy, że nic lepszego do kompa nie znajdę bo ma on rozdzielczość natywną a teraz piszesz, że najlepsze są Toshiba`y bo najlepiej sobie radzą z overscaningiem - ja juz z tego nic nie rozumie!!!!!!
 

klolik

New member
@mateoj:
Lepiej będzie HDMI/DVI o wiele lepsza jakość w stosunku do S-video
Zerknij tu: Połączenia AV - typy i klasyfikacja.
Oraz tu.
Pamiętaj też, że nie na wszystkich kombinacjach tv-pc uzyskasz dobry obraz i wtedy podłączenie przez VGA pozostaje (jeżeli masz odpowiednie złącza)

@olka:
Każdy LCD ma rozdzielczość natywną. Jest to rozdzielczość w której uzyskujesz najlepszą jakość obrazu na wyświetlaczu. Jeżeli podasz sygnał o niższej rozdzielczości to zostanie on przeskalowany by był widoczny na całej matrycy i tracisz wtedy jakość.
Pewnie nie zrozumiałaś kikiego z tą rozdz. natywną, ale lepiej jak on sam się wypowie.

W najprostszy sposób overscan to opcja obcinająca krawędzie obrazu w celu usunięcia ewentualnych zakłóceń powodowanych przez źródło sygnału.
Poczytaj też tutaj w sekcji Bezpieczna strefa wyświetlania
W sprawie podłączania via HDMI do Samsunga poczytaj tu post bor@sa

Pozdrawiam
 

santok

New member
Witam i mam prożbe aby ktoś krok po kroku przedstawił podłączenie laptopa z tv lcd np:vga laptop do vga tv i co dalej jak z głosem co czeba zrobić na laptopie jakie ustawienia karty graficznej(nvidia),czy cos czeba ustawic na tv (samsung)poprostu krok po kroku.Z góry dziękuje.
 

adicx

New member
46 ln-t4671fx + hp dv6000

Witam, mam maly problem jestem niezadowolony z jakosci obrazu wyplywajacego z mojego laptopa przez s-video do tv lcd. W jaki sposob to poprawic ? ustawiony mam system amerykanski, czy tez rozwiazaniem bedzie zakup nowego kabla ale jakiego? czy kable hdmi da sie podlaczyc pod to dv6000 ktory ma takie wyjscia http://hp.dv6000.patrz.pl/
???:hmm: ???
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Obraz po s-video zawsze będzie nie wyraźny, podłącz sobie przez D-Sub.

Pozdrawiam
 

adicx

New member
smieszna sprawa wczoraj podpinalem laptopa na d-sub ale obraz wydawal mi sie za maly. przynosilem specjalnie z drugiego pokoju pcta zeby go podpiac rowniez pod d-sub bylem zadowolony poogladalem fotki pogralem. dzis po Twojej wiadomosi podlaczylem znow laptopa d-subem i okazalo sie ze to nie byl obraz zmniejszony lecz tapeta :krol:


1000 lat wielki gandalfie
 

mario87

New member
Czym lepiej podłączyć PC do Toshiby z3030? W pc w karcie mam 2x DVI(GF 7800GT). Lepiej kupić kabel HDMI i przejściówke DVI-HDMI(wiem że są kable HDMI-DVI ale tak sam HDMI posłuży mi do Xboxa360) czy lepszy będzie obraz przez VGA(D-sub) z przejściówką DVI-D-sub? W obu przypadkach dzwięk trzeba uzyskać przez coś takiego http://allegro.pl/item325267631_podlacz_pc_do_wiezy_prolink_exclusive_1_8m_068.html ?

Mam mały dylemat, chcę wyjść jak najmniejszym kosztem, a do podłączenia mam PC z DVI, Xboxa360 z HDMI i laptopa z VGA i chyba Svideo(tutaj najlepiej zaopatrzeć się w kabel VGA, chyba). Im mniej kabli tym kable będą lepsze, węcej na nie wydam :)
 
Ostatnia edycja:

eve

New member
help

ar2 napisał:
Musisz podać rodzaj złącza jakim podpinasz TV z kompem, jeżeli chodzi o współpracę z PC'tem to ten model nie ma większych problemów, wydaje mi się, że chodzi tutaj o rozdzielczość jaką dostaje TV i dlatego ma problemy, ja testowałem, ten odbiornik z kartą ATI.

witam ja także potrzebuję pomocy. mam sharpa LCD32WD1E. podłączyłam go do laptopa kablem RGB (czyli taki kabcelek do analogowego monitora). Dostosowałam rozdzelczość i częstotliwość (60hz). Obraz pięknie przenoszony jest na telewizor ale gdy próbuję puścić film (nieważne czy oryginalna płyta dvd czy jakaś zgrywanka) nie przenosi mi obrazu, tzn mam otworzone okno od programu w którym odtwarzam, lecą napisy i są widoczne, ale sam obraz nie. czarna przestrzeń. co z tym robić? i gdzie ewentualnie są jakieś ustawienia żeby to działało. starałam się kombinować ale niestety bez powodzenia. może coś komuś przyjdzie do głowy..tylko proszę piszcie jak do dziewczyny:) i w dodatku humanistki:)
dzięki
 

Najgorszy77

New member
Rozszerzony obraz

Witam,

Posiadam plazme Panasonic PY70P i po podłączeniu go do laptopa kalbem HDMI obraz jest tak przesunięty, że ikonki po lewej stronie nie są widoczne. Tv pracuje w rozdziałce 1920x1080 tak tez wysyła sygnał lap jednak obraz jest przesunięty. Nie mogę znaleźć opcji jak to wyregulować. Grafika w lapie to GF8400 M. Proszę o poradę co i jak.

Pozdrawiam,
 

tspan

New member
Witam
Mam pytanie jakimi kabelkami najlepiej podłączyć laptopa TOSHIBA (wyj. S-Video, D-SUB) do plazmy Panasonic (wej. euro, component). Do tej pory do oglądanie filmów wystarczało mi s-video+mały jack z drugiej strony euro. Do filmów było OK. Mam jednak pytanie czy da się w jakiś sposób podłącyć przez component i czy jakość samego pulpitu i ikonek będzie lepsza. Na próbę pożyczyłem sobie kabelek d-sub - componet ale za chiny ludowe nie chcę się odpalić Niewiem może trzeba coś zmienić w ustawieniach. MOże jakaś sugestia ?

Pozdrawiam
 

masay

New member
Witaj. Aby podłączyć laptopa do TV najlepiej by było gdybyś miał w notku wyjście HDMI bądź DVI bo wowczas kupujesz tylko kabelek i wszystko działa. Jednak często zdarza się że notki mają wyjścia VGA i S-Wideo a telewizory nie mają wejścia VGA. Wówczas bardzo dobrym rozwiązaniem jest zakup stacji dokującej na USB z wyjściem DVI na przykład tu:
www.allegro.pl/item334971562_okazja_dynadoc_toshiba_usb_uniwersalna.html
i wtedy wszystko śmiga aż miło.
Ja korzystam z takiego rozwiązania bo mam notka Toshiba Satellite A215-S7422 który nie ma wyjścia DVI tylko VGA oraz S-Wideo a mój telewizor ma tylko wejście S-Wideo oraz HDMI więc jedynym wyjściem okazała się stacja dokująca którą szczerze polecam.
 
Do góry